Отговори
# 555
  • Мнения: 79
Здравейте, тумбачета,

За да се похваля, че и на тези изследвания съм отличник. Имам само леко завишени неутрофили - ама много леко. Всичко в норми, а хемоглобин 133. Урината също е без отклонения.

ЗА ЛЛЛ - страшно съм ви благодарна, че се отзовавате така бързо и адекватно - на мен лично ми допадат вашите съвети и си ги отбелязвам в едно тетради, че после не знам кое съм запомнила, кое къде да търся. Чета ви редовно и в Майската тема. Hug

# 556
  • Мнения: 28
Здравейте мацки  Hug
Не мога да се вкл от няколко дни, но съм при кумата и не ми остава време да чета новините  Mr. Green. Днес тя излезе, че си има работа и аз се хванах да изчета всичко.
Nouvelle както са казали и другите момичета, постарай се да мислиш позитивно, все пак наистина всяко бебче си е индивидуалност, още от утробата. И щом Атанасова не вижда сериозен проблем сигурна съм, че всичко е наред.
Тери, стискам палци и ти да си ок  fingerscrossed. Ще очаквам новини след консултацията с док.
loritta честит ти рожденик с малко закъснение! Жив и здрав, и много да се гордееш с него!  smile3510
Sunny29 на теб честити нови придобивки! Със здраве да си ги ползвате и да им се радвате!   bouquet
Райче, Рали и аз съм така от към болки...не мога да седна, да стана, да легна...Да не говорим, че през нощта болките ме събуждат, не мога да се завъртя без да се събудя от болка, но какво да се прави, май така ще сме си до края...Всъщност, мен ме моли най-много като се заседя и през нощта. През деня като се раздвижа съм много по-добре, може ми умереното движение е облекчаващо, но пък и с движение и без, през нощта е ужас... ooooh!
Това е от мен засега! Тези дни няма да съм много редовна с писането, но поне ще се старая да ви чета  Hug

# 557
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте скъпи мами,
не можах да отида на лекцията за солите, но ПЪК ИМАМ КНИЖКА от преди това с подробна информация относно 12 те минерални соли, кратки характеристики, приема им по време на бременността, подготовката за раждане с Шуслерови соли, възстановяване след раждането, успешното кърмене, за предродилна и следродилна депресия, дозировка, и кратък справочник.
Райче тази книжка ми я дадоха още на училището за бременни, ще ти взема във вторник на следващата лекзия и ще ти я пратя. Относно въпроса ти за кърменето в книжката точно и ясно е написано мила, че се взимат през целия период на кърмене, не преди това - комбинация от 4 соли по 3 таблетки от всяка всеки ден, а иначе има и други комбинации - за напукани зърна, разранение зърна, препълнени или напрегнати гърди, запушени млечни канали и за отбиване. За имунитета има цели таблички, които ти ще видиш като ти пратя книжката - описаната дозировка обаче я дават за деца над 6 години и възрастни, а за най-малките /от нулева възраст ги водят/ се препоръчва половината от нея.
...
ЗА ЛЛЛ: Момичета, вие какво ще кажете за тези Шуслерови соли, чакаме отзиви и от вас, защото и аз искам да стимулирам кърменето колкото може повече време, поне до 1 годинка на детето.

Здравей pepina_79,
Чудесно е, че си така мотивирана да кърмиш бебето си. Наистина продължителното кърмене се подкрепя от СЗО, както и Българското министерство на здравеопазването. През целия период на кърмене(независимо колко време продължава), кърмата не само, че не губи своите качества, но и предоставя незаменима защита на младия организъм, както и хранителни вещества, които се усвояват бързо и ефективно. Много е хубаво, че имаш желание да кърмиш бебето си колкото се може по-дълго и търсиш информация за това. Hug Обикновено силната мотивация, желанието и известна предварителна информация са помогнали на много майки да кърмят бебетата си успешно толкова дълго колкото те желаят. Peace

По отношение на Шуслеровите соли не съм компетентна да коментирам тяхното действие и приложение. Предполагам, че употребата на всяка една такава сол, е добре да се консултира със специалист, който да прецени необходимостта и дозировката.

Чудесно е, че искаш да стимулираш кърменето, колкото може по-дълго. Всъщност, както Мама Зайка Байка казва
...... най-добрия стимулатор на кърмата е бебето. И ако всичко е наред - бебето е здраво и се кърмите няма, нужда от допълнителни стимулатори.
Производството на кърма е на принципа “търсене и предлагане” – ако има търсене, т.е. ако има бебе, което да суче достатъчно често, има неограничен достъп до гърдите на мама, здраво е и суче ефективно, има и кърма за него. Ако бебето не суче по някаква причина, тогава е добре майката да се изцежда приблизително толкова пъти, колкото би сукало бебето от нея и принципа отново е същия. Щом се освобождава мляко, организма разбира, че това мляко е нужно и съответно прави още. Обратното, ако си представим, че производството на мляко е като поточна линия и на края й няма кой да освобождава линията или я освобождава нередовно и/или неефективно, то тя се може да се задръсти, а организма постепенно намалява и/или  спира производството.

Наистина, има храни и напитки, които според някои майки подпомагат лактацията – такива може да са: лактогонен чай, жито, бадеми, орехи, по-калорични супи(храни) или друго. Други майки споделят, че тези храни и напитки нямат такъв ефект при тях. По-вероятно е вътрешната нагласа на майката да е определяща по отношение на лактогонните средства – ако майката се чувства уверена и спокойна пиейки чай например, то това за нея може да е удачен вариант. Peace

В повечето случаи организма на майката произвежда нужното количество мляко, толкова дълго, колкото мама и бебе желаят, без да се налага приемането на специални храни, медикаменти или хранителни добавки. Дори да се случи известен недостиг на кърма, с подходяща подкрепа и/или реорганизация в кърменето нещата се оправят и мама и бебе се наслаждават на прекрасно кърмене.

  bouquet Hug  bouquet
[/color]

# 558
  • Варна
  • Мнения: 241
ЛЛЛ
Здравей Aidin, радвам се, че имаме възможността да се възползваме от вашите съвети.
Тъй като на мен това е първа бременност се опитвам да си набавям информация основно чрез четене на различни материали. Но се получава така, че кокото повече чета, толкова по объркано ми става  Embarassed
Въпроса ми е относно храненето на майката по време на кърмене. Има ли конкретни храни, които са забранени  и такива, които не се препоръчват. Трябва ли майката да промени досегашният си хранителен режим?
Изключвам от въпроса си тютюнопушенето и приема на алкохол, мисля че тях няма защо да ги коментираме.

Благодаря ви!

# 559
  • Мнения: 15 109
katia_o_m  Hug
ЛЛЛ
Присъединявам се към горния въпрос. От много места чувам, че не трябва да се ядат храни, които са алергени, в това число ягоди, мъхести плодове и други. Има ли наистина такива храни, които изцяло трябва да изключим или поне да сме по-внимателни с тях?

# 560
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

ЗА ЛЛЛ - страшно съм ви благодарна, че се отзовавате така бързо и адекватно - на мен лично ми допадат вашите съвети и си ги отбелязвам в едно тетради, че после не знам кое съм запомнила, кое къде да търся. Чета ви редовно и в Майската тема. Hug
Hug  bouquet Hug


Мили мами,
Имам удоволствието да ви поканя на следващите де събития за месец май в гр. София:
22.5.2012, вторник, 11ч. допълваща среща В рамките на месеца на естественото раждане ви каним на допълваща среща на тема: "Нагласи за кърменето по време на бременността. Влияние на раждането върху кърменето" в "Морско конче", ул. "Чамкория" №1 (на гърба на парк "Заимов")  

 
27.5.2012, неделя, 11ч. бебешко кафе “Имате въпроси за кърмене? Задайте ги на Бебешкото кафе!” в „Made in Home”, ул. "Ангел Кънчев" № 30А

Следващи събития можете да проследявате на страницата на Ла Лече Лига София във ФБ http://www.facebook.com/lllsf

За момичетата от другите градове, тук http://lalechebg.com/category/meetings/ можете да следите събитията по градове.

Ако нямате възможност да посещавате събития може да гледате безплатните Уебинари тук http://lalechebg.com/webinar/


# 561
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен скъпи маминки!
Най-накрая да успея да се включа и аз днес, не че нещо....но досега бях по разходки!
Ема страхотен цвят си избрала – корала в момента е много актуален, а за спалня е невероятен! Hug
Мама Зайка честито за яслата, в БГ направо си е за празнуване, че все по трудно взимат дечицата ни в ясли! Simple Smile
Райче и ние бяхме така до към 5-6 годишна възраст, защото отказваше да яде много неща, и беше все запекана, та като давах такива неща, много внимавах, да не стане обратния ефект!
Дейна важното е че нещата са почнали, нищо че е бавно, хората са казали неслучайно „бавно, но славно”!
Анчелоти всички ни е обзела едно предродилно „шубе”, което си е нормално, кой защото е имал тежко първо раждане, кой защото пък не е раждал и не знае какво да очаква! Няма страшно, ние сме по-силни от това, важното е да сме положително настроени! Всичко се изтърпява, знаеш !  Hug
Емка добре дошла и леко бременеене до финала!
Нелина дано солите ти успокоят стомаха, принципно бебочетата докато ти го притискат едва ли ще има голям ефект, но по-добре от нищо!  Hug
Рали 123 и Мегито Георгиева, ще сте най-хубавите на сватбата, най-прекрасните дами носещи живот в себе си, няма нищо по естествено красиво от красотата на една бременна жена! Така че без да се отчайвате!   bouquet
Елл и аз с това се успокоявам, но ние бургазлии за разлика от вътрешността на Бг не можем да оценим  че си имаме море, дори не усещаме колко сме облагодетелствани лятото! Аз не го забравям обаче и  зима, пролет и есен, там е мястото където намирам спокойствие, когато съм нервна или преуморена, носи ми радост и топлина!  Heart Eyes
Буболинка в Бс не беше толкова ветровито, за разлика от друг път, знам ли, Несебър е по на открито. Радвам се че поне не вали, че никъде не можем да мръднем иначе!
Рая браво за чудесните резултати!
Айдин страшно съм ти благодарна за съветите и насоките, които ни даваш, благодаря ти много за отговора, и аз мисля че най-добрия начин да стимулираш кърменето е чрез самото бебче! А за солите ще се консултирам, явно всичко е по-скоро до желание и вътрешна нагласа!  Hug  bouquet

# 562
  • В. Търново
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
И аз се възползвам да драсна докато дребната спи, а и готвя... и 2-ра пералня ме чака. И при нас времето се пооправи, мухлясахме от толкова дъжд, м....а му! hahaha
Айдин, , и аз с удоволствие чета всеки Ваш отговор! С моят опит от само 6 мес. кърмене, но с голям инат, след прекаран мастит, рагади...неефективно сучещо бебе...освен да се моля второто да е коренно различно, желанието за кърмене е даже по-голямо...!
Анчелоти, я не се шашкай от спомени за първото, нали казват, че второто раждане е далеч по-леко. Е, аз пожелавам на всички "първескини" и "второнавили се" мнооого леко раждане!  bowuu
Какво стана с Тери, наистина? Чакаме да се включиш с успокоителни новини!
Хубав ден на всички, милички!  Hug

# 563
  • Мнения: 2 401
И аз се чудя за Тери, специално влезнах за да видя всичко наред ли е, дано скоро да пише!

Вие се оплаквате, че сте на сватба, аз пък ще ставам кръстница през юни, малко е странно, но така се наложи, че много пъти вече се отлага събитието, а пък след раждането няма да може защото бабата на бебето си отива(живее в Испания) и за да не го отлагаме чак за догодина решихме сега да го направим!

# 564
  • Мнения: 24
И аз за Тери си мислех. Дано пише скоро и всичко да е наред  Praynig

# 565
  • Мнения: 20
Здрвейте, милички Hug Благодаря ви,че ме мислите  Heart Eyes
Днес моят АГ  беше на смяна и успя да ме прегледа в родилното, иначе се бяхме разбрали за утре. Два дни умрях от притеснения и внушения. В крайна сметка си имам тапа, но частично е паднала по думите на доки.... не знам как го разба, но така ми обясни. Опита се да ме успокои, че нямам разкритие и контрахираща матка, а и никакви други признаци,че раждането ще е скоро , ама аз като съм си наумила,че нещо не е наред, а и по книга си знам,че падне ли тапата следва раждане  Cry Изписа ми разни хапчета, за да не тръгне родилна дейност, не ги помня поименно сега, само за магнерота се сещам... каза да си почивам и ако има пак зацапване да му звънна. Каза,че на този етап няма да ме приема за наблюдение в болницата, но при малко съмнение,че нещо не е наред това ще стане. Прибрахме се и си легнах... и сега лежа и вероятно още ще си лежа  Tired Важното е бебо да е добре, аз ще си лежа.  Като цяло се чувствам много добре, но ме е страх ....
Извинявайте, не искам да ви разстройвам и вас , защото аз самата като прочета нещо такова започвам да си мисля какво ли не, но просто исках да споделя с вас  Hug ДРугарчета по съдба сме още от самото начало и така ще е и занапред. Гушкам ви всичките поотделно и да се пазите  Hug

# 566
  • Мнения: 2 401
Тери, много се радвам, щом докторът те е успокоил, от теб остава да се пазиш и всичко ще е наред! За споделянето не се притеснявай , а и точно тук си е мястото затова! Hug

# 567
  • Мнения: 20
Звездичка   Hug Hug Hug

# 568
  • Мнения: 24
Тери, много се радвам, че всичко е наред!Не спрях да те мисля ....  Hug  Hug  Hug Лежи и си почивай, още малко ни остава до финала, сега трябва най - много да почиваме!

# 569
  • Мнения: 24
Тери, радвам се, че всичко е наред, доколкото е възможно  Simple Smile Почивай си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт