Автоимунен тиреоидит на Хашимото (24)

  • 69 641
  • 761
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 154
Момичета, има ли някоя от вас, която скоро ще се вижда/чува с д-р Начев? Вълнува ме един въпрос, а на моята ендокриноложка нямам чак толкова голямо доверие Rolling Eyes

# 226
  • Мнения: 1 091
Обикновено докторите изписват селен 100 мг дневно. Чела съм и за по-високи препоръчителни дози. Предозирането обаче може да доведе до косопад. На мен лично никак не ми повлия антителата, даже МАТ се вдигна след 6 м. прием на селен преди време. Сега пак го започнах...надежди...ще видим...Решила съм антитела тази година да не меря Crossing ArmsВсеки път само се стресирам, все са си високи...оправяне няма...

# 227
  • Мнения: 4
Момичета, относно селена да споделя-на мен преди време също ми бяха изписали Цефасел, купувах го известно време и после спрях, тъй като определено е скъп, а гаранция за повлияване на антителата-няма.Миналата година отново ми препоръчаха прием на селен, като този път ендокринолога ми каза да си взема на Валмарк от 100мг, защото също толкова селен съдържа и една таблетка Цефасел.Т.е. таблетките имат идентично съдържание, а второто  излиза доста по-евтино.Аз от няколко месеца пия точно този селен и този месец ще се изследвам, ще видим дали ще има някакъв ефект.

# 228
  • Мнения: 4 737
Проверих го и аз. Доста пари са това, а наистина гаранция няма. Иначе и за Анти тро и за ТРАК предполагам е едно и също. В смисъл, все антитела са. Rolling Eyes

Антитела са- да, но не са едно и също, сама знаеш Wink

# 229
  • Мнения: 345
Здравейте сладурчета, чета ви редовно, но не съм писала тези дни. За онези, които са забравили да припомня, че съм бременна в 6г.с. и няколко дни . Не смея наистина да се зарадвам предвид хашимотните истории. Както бях писала преди седмица-две когато видях двете черти на теста за бременност ТСХ ми се беше вдигнал на 5.6. Веднага вдигнах дозата на л-тироскина от 0.25. на 0.50 както бяхме говорили с Начев. Чух се и по тел. с него и той каза след 30 дни контрола. Тъй като имам сърцебиене в опр. моменти и доколкото съм чела тук това се получава когато ТСХ спада или както ми се случи преди няколко месеца когато бях отишла от хипо в хиперфункция, а именно 0.07, бих искала да ви попитам има ли опасност от аборт при хиперфункция?

Притеснява ме да не би пък ТСХ да ми е паднало много, въпреки, че предвид бременността ми се струва невъзможно , а от друга страна се успокоявам с мисълта, че д-р Начев си знае работата. Simple Smile

Момичета, имах притеснения да не би ТСХ да ми е паднало прекалено много след като вдигнахме дозата от 0.25 на 0.50 след като забременях. Както ме посъветвахте пуснах контрола днес 2 седмици след вдигането на дозата. Тогава ТСХ ми беше 5.6. Сега е паднало на 3. Не е супер, но за две седмици пак добре:-).Важното е, че вървим в правилната посока. След още 2 седмици пак ще пусна ТСХ, но и ФТ4 и бегом при Начев.

 Hug

# 230
  • София
  • Мнения: 8 026
Не е паднало прекалено много, трябва още да се смъкне.

# 231
  • Мнения: 345
Не е паднало прекалено много, трябва още да се смъкне.

Да, това е ясно, че трябва още, но и Начев ми каза, че за 2 седмици не могат да се очакват чудеса.

# 232
  • Мнения: 11 778
Проверих го и аз. Доста пари са това, а наистина гаранция няма. Иначе и за Анти тро и за ТРАК предполагам е едно и също. В смисъл, все антитела са. Rolling Eyes

Антитела са- да, но не са едно и също, сама знаеш Wink
И за двете антитела е едно и също - имах предвид, че действа на антителата на щитовидната, независимо ТРАК, Анти тро или Анти тг, нали?  Все антитела.
Не примерно само за антитела на Хашимото или на Базед, а действа на всички?

# 233
  • София
  • Мнения: 8 026
Да, това е ясно, че трябва още, но и Начев ми каза, че за 2 седмици не могат да се очакват чудеса.

Аз разбрах, че те притеснява, че е паднало много.  Peace






# 234
  • гр. София
  • Мнения: 114
Като става на въпрос, че някои добавки евентуално действат като цяло положително на жлезата, да ви попитам, дали някой е пробвал да носи кехлибарена огърлица в комбинация с предписаната му терапия? Четох, че оказвала ползотворно влияние върху щитовидната, но никъде не намерих, дали това касае хипер или хипофункцията, или се има в пред вид, че като цяло стимулира ендокринния баланс. Не съм сигурна, дали въпросът ми е точно за тук, но ми стана любопитно, дали някой е пробвал и има ли резултат. Така или иначе обичам да нося разни камъни и минерали и се чудех, дали да не пробвам с кехлибар, пък може и някой допълнителен бонус да получа освен допълнение към тоалета. Thinking
А иначе за селена, задължително ли е да ти го е изписал лекар или може да си се приема като хранителна добавка? Гледам, че действа като силен антиоксидант и подсилва имунната система и незнам, дали да си взема от него, докато не пия други витамини.

# 235
  • София
  • Мнения: 2 808
Като става на въпрос, че някои добавки евентуално действат като цяло положително на жлезата, да ви попитам, дали някой е пробвал да носи кехлибарена огърлица в комбинация с предписаната му терапия? Четох, че оказвала ползотворно влияние върху щитовидната, но никъде не намерих, дали това касае хипер или хипофункцията, или се има в пред вид, че като цяло стимулира ендокринния баланс. Не съм сигурна, дали въпросът ми е точно за тук, но ми стана любопитно, дали някой е пробвал и има ли резултат. Така или иначе обичам да нося разни камъни и минерали и се чудех, дали да не пробвам с кехлибар, пък може и някой допълнителен бонус да получа освен допълнение към тоалета. Thinking
А иначе за селена, задължително ли е да ти го е изписал лекар или може да си се приема като хранителна добавка? Гледам, че действа като силен антиоксидант и подсилва имунната система и незнам, дали да си взема от него, докато не пия други витамини.

Понеже и на мен ми стана любопитно, попаднах на следното:

От минералите помага кехлибарът. Намерете си кехлибарена огърлица от истински суров, необработен лечебен кехлибар.
Кехлибарът помага само при хиперфункция на щитовидната жлеза, при хипофункция е противопоказен, защото има свойството да засмуква енергия от организма.

Аз пия Селеногин и Малтофер Фол за анемията, която ми откриха. Надявам се да има подобрение след месец- два. Как и кога приемате селен, т.е. преди или след хранене, сутрин, обед или вечер...?

# 236
  • Мнения: 4 737
Проверих го и аз. Доста пари са това, а наистина гаранция няма. Иначе и за Анти тро и за ТРАК предполагам е едно и също. В смисъл, все антитела са. Rolling Eyes

Антитела са- да, но не са едно и също, сама знаеш Wink
И за двете антитела е едно и също - имах предвид, че действа на антителата на щитовидната, независимо ТРАК, Анти тро или Анти тг, нали?  Все антитела.Не примерно само за антитела на Хашимото или на Базед, а действа на всички?

Не!
Действа само на ТАТ и МАТ, ТРАК-а се повлиява единствено от лечението с Тирозол, пропицил и т.н Peace

# 237
  • Мнения: 4 737
Като става на въпрос, че някои добавки евентуално действат като цяло положително на жлезата, да ви попитам, дали някой е пробвал да носи кехлибарена огърлица в комбинация с предписаната му терапия? Четох, че оказвала ползотворно влияние върху щитовидната, но никъде не намерих, дали това касае хипер или хипофункцията, или се има в пред вид, че като цяло стимулира ендокринния баланс. Не съм сигурна, дали въпросът ми е точно за тук, но ми стана любопитно, дали някой е пробвал и има ли резултат. Така или иначе обичам да нося разни камъни и минерали и се чудех, дали да не пробвам с кехлибар, пък може и някой допълнителен бонус да получа освен допълнение към тоалета. Thinking
А иначе за селена, задължително ли е да ти го е изписал лекар или може да си се приема като хранителна добавка? Гледам, че действа като силен антиоксидант и подсилва имунната система и незнам, дали да си взема от него, докато не пия други витамини.

Понеже и на мен ми стана любопитно, попаднах на следното:

От минералите помага кехлибарът. Намерете си кехлибарена огърлица от истински суров, необработен лечебен кехлибар.
Кехлибарът помага само при хиперфункция на щитовидната жлеза, при хипофункция е противопоказен, защото има свойството да засмуква енергия от организма.

Аз пия Селеногин и Малтофер Фол за анемията, която ми откриха. Надявам се да има подобрение след месец- два. Как и кога приемате селен, т.е. преди или след хранене, сутрин, обед или вечер...?

Пие се по 1 таблетка дневно, според указанията на самата опаковка и/или на еднокринолога/ лекаря, който го е изписал!

Пие се по 1 таблетка дневно, съгласно указанията на самата опаковка и /или тези на лекарят изписал го! Peace

# 238
  • Мнения: 11 778
Благодаря, Дездемонка! Не знаех.
Тъй или иначе моето Анти тро е високо. Поне на него да подейства. Praynig

# 239
  • гр. София
  • Мнения: 114
Е, щом кехлибара е препоръчителен за хиперфункцията, аз няма да мога да го нося... Жалко, тъкмо си казах, че ще получа ефект две в едно - хем нещо красиво за носене, хем подобрение за организма, пък то пак няма да стане. Но поне момичетата с хиперфункция могат да се възползат Hug
А за селена още не съм решила, дали да си го самоназнача, или да изчакам и да се допитам първо до лекарката. Ще помисля още малко, макар че щом има добър ефект за ТАТ и МАТ, май е по-добре да пробвам с него - моите стойноти са доста високи.

Общи условия

Активация на акаунт