"Системата минус 60"- тема №33

  • 40 190
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 208
Не че само нямам минус ами имам и плюс почти цяло кило Sad. не мога да си обясня какво става, имам едно прегрешение на един рожден ден ама чак пък кило. Еми това е , за днес:
З-варено яйце, кюфтета от тиквички с кисело мляко
О-шопска салата
В-печени тиквички с мляко
Мисля да изолирам максимално хляба и сладкишите, явно иначе трудно ще стане Peace

# 721
  • Мнения: 0
Аз днеска слетобед се издъхних леко  EmbarassedХапнах малко шоколад.От няколко дена ми се яде заради МЦ, но аз се правя на много силна  Embarassed Ако си бях хапнала сутринта.....но продължавам смело напред  Simple Smile Бягам, че беба се разплака

# 722
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз засега държа фронта със Системата, но понякога вечер изобщо не съм гладна или пък ми се яде нещо много забранено, но надвивам изкушението в себе си.
Както знаете аз нямам кантар и няма да броя малките победи. Simple Smile Чакам да дойде голямата победа, ама имам бая кг за сваляне дотогава- поне 30. Simple Smile Звучи отчайващо, ама няма да се предавам.

Днес менюто ми беше следното:

З: две филии с лютеница, сирене и половин кренвирш;
О: пилешка пържола на скара и таратор;
В: чаша мляко.

Утре мисля да закусвам миш-маш, който сега много вкусно ми мирише. Simple Smile

# 723
  • Мнения: 2 208
Абе момичета, за вас вариантите за вечеря явно нищо не значат, масово не ги спазвате - една чаша мляко не е никой от седемте варианта, ами поне малко се постарайте Hug. И аз като вас си виках ами от това няма нужда, от онова няма нужда и вече една година се лигавя с 8 килограма, вярно , че се оперирах и я прекъснах за почти 5 месеца, ама и аз съм си виновна, като нямам системни на 100% дни няма и минуси. Съжалявам , че Жаси не е тука да ви смъмри  Mr. Green

# 724
  • UK
  • Мнения: 727
sisitons права си за вечерите, че не са вариантите на Мириманова, но нали коментирахме, че хората са различни и трябва да слушаме тялото си  Hug
 Свекърва ми свали над 20кг със системата, като винаги вечерята й беше 2 ябълки. Една година по-късно още си държи килата. Ядяли са й се само ябълки , без мляко и извара  Simple Smile и това е яла жената.
  Наистина не искам да звучи като заяждане, само обсъждаме  Heart Eyes
  Честно, вечер не огладнявам до към 21ч, това голямо latte ми идва екстра, после отивам на тренировка, нищо не ми тежи в стомаха, чувствам се страхотно. Защо в такъв случай да прибаваям извара или сирене или плод, ако няма да се чувствам добре след това?  Защото Мириманова се е чувствала сита? Просто си разсъждавам, не ме разпъвайте на кръст сега  Hug

# 725
  • USA
  • Мнения: 7 327
Радвам се на всички момичета,които свалят сериозни килограми.15-20-30кг - на това казвам Браво.
Често казано дано,дано не ми се налага някога да съм до такава степен надебеляла.Бих се чувствала адски дискомфортно в кожата си,дори 5кг отгоре например ми бъркат в нервите...
Килограмите ми се движат в рамките на допустимото.Но съм сваляла и 10 след бременност.Въпрос на мотивация,а след това и на навик.
За последната година качих около 6кг след операция и последвал зимен застои.
Свалих 4,остават ми 2,докато възвърна форма.Както казах - не съм винаги стриктна(особено уикендите),но е факт,че лека полека се получават нещата.СПОРТ,задължително.
Против съм меренето всеки ден,броенето на калории на всяка хапка,цепене на секундите и вманиачаването до такава степен.

Менюто днес :
з - домашна панакота с черен шоколад и кафе
о - омлет от 3 яйца,зелен лук и сирене,плодова напитка Atkins
в - препечени филийки ръжен хляб с масло,кисело мляко

# 726
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Съгласна съм с Coquelicot. Не бива да се тормозим,  а да пригодим системата към нашите вкусове и възможности. И ако един ден не сме съвсем системни, на другия да продължим по правилата, без да се обвиняваме.
Аз днес например направих моята програма , както Мириманова споменава в книгата, че прави - тя обядва 2 пъти /към 12-13 и после към 15-16 часа с дъщеря си/,  а на вечеря хапва нещо съвсем леко или я пропуска. Така, че svidnichka  не е несистемна в този смисъл на думата. Би могла да си въведе някаква следобедна закуска и да си пие вечер кафе /макар, че не съм сигурна, че то е полезно вечер.../
Закуска: 1 принцеса и 2 шоколадови бонбона / в службата черпеха/; Обяд - винен кебап с ориз; Следобед - 1 филия черен хляб с лютеница; Вечеря - чаша топло мляко

# 727
  • UK
  • Мнения: 727
 Съгласна съм, че кафето не е много полезно вечер  Peace Моето  го пия от 17 до 18 и е 400мл мляко и малка лъжичка нес. После имам тренировка (м/у 18:30 и 20:45 започва в зависимост от деня) Лягам си към 21:30-22:30. Така че не е съвсем вечер  Heart Eyes
 Аз лично смятам, че е много по-голяма грешка да се вкарва въглехидрат или захар(плод) на вечеря. Но пак - ако човек си сваля и се чувства добре с плод на вечеря или пък сухар, защо не  Hug
Това й е хубавото на системата - има избор. Ако съм гладна аз бих избрала варианта месо+яйце или млечни (извара, сирене, кис. мляко, кефир) Peace

# 728
  • Мнения: 2 208
Добро утро, момичета!
Нещо не се разбираме май с вас, ако ще правите нарушения поне ги задрасквайте за да не обърквате останалите Peace. Разбира се , че и аз правя такива, то си личи и от килограмите ми, но темата е за системата , а не въобще кой как отслабва. Нито препечена ръжена филия с масло е системно нещо за вечеря , нито филия с лютеница след обяд, моля ви се момичета все пак и други четат темата не ги подвеждайте. Прави ми впечатление , че си правите собствени интерпретации и това не е редно. Двата обяда на Мириманова не са практика , беше ги писала по някакъв повод , но сега не мога да си спомня , чела съм книгата. Системата е с 3 хранения Peace. В никакъв случай не се заяждам, само държа на правилата Hug,

# 729
  • Мнения: 0
Добро утро.Менюто ми:
З- кашкавален сандвич, чаша мляко, пъпеш, 2 кубчета нат. шоколад;О - омлет с шопска салата;В- останалите ми тиквички на скара с кисело мляко и малко доматки ще прибавя, че тиквичките не са много  Flutter

# 730
  • Мнения: 227
Аз пък не виждам нищо лошо всеки да си преценява какво е най-добро за него. Тук всички знаем правилата на с-мата, това че някой ги нарушава не значи, че другите трябва да го правят. Всеки си носи глава на раменете и си решава.
Лично аз се записах тук, за да споделям и да чета споделеното от другите.
Не ми е приятно да чета всеки път от sisitons, как всички правят нарушения, а само тя е безгрешна Crossing Arms
И понеже съм един голям нарушител, мисля да напусна редиците ви.
Беше ми приятно, момичета да чета за постиженията ви Hug Успех и занапред със свалянето на килограмите и връщането на самочувствието  bouquet
Явно тази с-ма не е за мен. Лично аз свалих 13 кг. с разделно хранене за 3 месеца. Остават ми още 4 кг, които мисля да сваля с пет дневен режим на плодове и чай. Дано само да успея да ги запазя Flutter

# 731
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Нито препечена ръжена филия с масло е системно нещо за вечеря , нито филия с лютеница след обяд, моля ви се момичета все пак и други четат темата не ги подвеждайте. Прави ми впечатление , че си правите собствени интерпретации и това не е редно. Двата обяда на Мириманова не са практика , беше ги писала по някакъв повод , но сега не мога да си спомня , чела съм книгата. Системата е с 3 хранения Peace. В никакъв случай не се заяждам, само държа на правилата Hug,
Тук обаче не си права. Аз си правя системата основно по книгата,  а не по табличките. Каквото написах за Мириманова не е изключение - виж стр. 88 от книгата - така започва нейната глава "Обядът". Правилата от табличката са основни, но тя си е правила 2 обяда. И не виждам нищо лошо да изядеш една филия с лютеница за първи или втори обяд /към 15-16 ч./, защото това не нарушава принципите за системния обяд,  а и принципите на разделното хранене /тъй като и аз съм го карала и знам, че това ми беше основното хранене във въглехидратните дни/. Така, че не е правилно да го "задрасквам".

Иначе съм съгласна, че всеки си преценява какво и кога да яде според основните принципи.

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 11:09 от gpym4e

# 732
  • Мнения: 3
Добро утро, момичета!
sisitons права си и напълно те подкрепям! Все пак системата е определен хранителен режим, който сами сме избрали да следваме, нали така? Ако има разлики в менютата, то те тряба да се задраскват, както си посочила! Аз лично не смятам, че е голяма грешка хапването на праскова/кайсия с кисело мляко вместо ябълка-това е допустимо, тъй като и двете са плод. Идеята ми е да правим равностойни заменки, съвместими с основните правила, а не да създаваме изцяло нови менюта, които не са системни.
За човек като мен правилата са начин на живот и не са никакъв проблем. Когато ми е подредено, ми е страшно лесно!  Peace
Днес:
з-две филийки с месен пастет, 4-5 бисквитки мюсли, кафе;
о-две постни чушки, пълни с ориз, салата, сирене, кайсии;
в-диня със сирене.
Усмихнат ден!  Hug

Evridika , писали сме заедно! Не си тръгвай!  Praynig Системата е страшно добра, дава голяма свобода при хранене и отлични резултати! Пиши твоите менюта, но задрасквай храните, който не са по правилата на системата! Така ще е коректно спрямо всички!  Hug
 

# 733
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Между другото не сме ли в този форум да се подкрепяме и коригираме? А не да се караме.

Аз лично предпочитам да следвам книгата на Мириманова, това е основната система,  а оставам с впечатление, че много малко хора са я чели. newsm78

Не мога да разбера защо с моите менюта "подвеждам" някого - нали всеки сам си съставя менюто според личните потребности? Едва ли има някой, който просто влиза тук и "копира" нечие меню. И аз имам някои моменти, когато не съм сигурна, че следвам системата и ако има спорни точки, се радвам, че мога да ги обсъдя с някого. Но да не изпадаме и в крайности! Hug

# 734
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,
Реших сериозно да се върна в системата. Спазвах режима миналата година с много добри резултати - над 10 кг. Да уточня само, че с бременността качих 40 кг и сега ми остават ок 26 да си върна старата форма Simple Smile). После дойде лятото на 2011 и хич не се справях с вечерите и с липсата на биричка. В резултат част от кг се върнаха. От няколко месеца се мъча с какво ли не. Направих си и пълни ендокриннологични изследвания и Вега тест и не знам колко пари дадох вместо да събера волята и да се върна към нещо което знам че действа. И така купих си ново кантарче, понеже старото се развали и днес стартирам с 91.4 кг при цел минимум 70 по възможност 67-65. Ако бях спазвала режима една година вече щях да съм ок, ама...Мислех да не участвам във форума, но знам че помага пък и си открих стар приятел сред никовете gpum4e Simple Smile). Е този ник може да принадлежи само на един човек , а аз го познавам от 15 години. Така че ето на линия съм
Менюто за днес:
З; кафе, 2 филийки бонус със салам и сирене, кафена чашка кисело мляко с канела и няколко парченца локум;
О: пиле на грил с таратор;
В мисля да бъде диня със сиренце;

Само да спомена, че когато доктора в ендокринология ме пита какво ям и като споделих че ям диня на корем - тя оцъкли едни очи и каза "Ама как???? Това е фруктоза! По половин парченце на ден!" В тази връзка искам да ви питам, динята винаги ли е била в разрешените плодове или сега се е появила? Не помня, миналата година системствах през зимата и ядях предимно ананас и помело, т.е цитруси...

Общи условия

Активация на акаунт