"Системата минус 60"- тема №33

  • 40 181
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 0
ksanaidu, виж какво казва Мириманова за плодовете:

Прекалено много плодове
Някои хора си мислят, че можем да ядем много плодове и да не напълнеем. Това е погрешно мнение. Тайната е проста - плодовете и сушените плодове съдържат много фруктоза. Тя, разбира се, е много по-полезна от рафинираната захар, но е не по-малко калорична. Също както бързите захари, тя предизвиква скокове на кръвната захар, така че, похапвайки плодове (или други сладки неща), след време ще почувствате зверски глад.
След 12 ч. на обяд по Системата са разрешени само някои плодове - ябълки, цитрусови, сливи, киви, няколко парченца диня, сини сушени сливи, ананас - т.е. тези, които съдържат немного захар. Останалите, както и всичко сладко, трябва да се яде преди 12 ч., за да може през деня да се изразходват поетите калории.

Та динята е сред разрешените плодове.Аз от скоро съм в системата, но за себе си съм решила, че ще си хапвам от сезонните плодове, но ще са няколко и ще наблягам повече на другата част от вечерята.Примерно спокойно онази вечер си хапнах 4 кайсии и повече кисело мляко и се заситих.По този начин хем се навечерях и хем задоволих желанието си за сладко  Peace
За сега съм много доволна от системата.Чувстам се чудесно и неограничена.На закуска си хапвам всичко кавото ми се яде, но в разумни количества  Peace Гледам да не се получи на закуска да изям цял слон , защото е разрешено а на вечеря комар, защото съм на диета  Laughing

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравейте момичета,
Ако бях спазвала режима една година вече щях да съм ок, ама...Мислех да не участвам във форума, но знам че помага пък и си открих стар приятел сред никовете gpum4e Simple Smile). Е този ник може да принадлежи само на един човек , а аз го познавам от 15 години. Така че ето на линия съм
Само да спомена, че когато доктора в ендокринология ме пита какво ям и като споделих че ям диня на корем - тя оцъкли едни очи и каза "Ама как???? Това е фруктоза! По половин парченце на ден!" В тази връзка искам да ви питам, динята винаги ли е била в разрешените плодове или сега се е появила? Не помня, миналата година системствах през зимата и ядях предимно ананас и помело, т.е цитруси...
Здравей, приятелко! Радвам се, че се присъединяваш към нас! Аз също почнах системата сама преди време, но някакси се предадох по пътя... Надявам се този път да издържа докрай!
За количества по принцип не говорим - всеки яде, колкото прецени. Все пак не сме на гладуване! Но и с времето порциите намаляват, поне при мен стана естествено.
Сега , като знам, че и ти си тук, ми стана още по - хубав деня!  bouquet
Аз днес: Закуска - една филийка с масло и кашкавал и едно парче руло;
обяд - салата и ризото с малко пиле
вечеря - зеленчуци

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 18:37 от gpym4e

# 737
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте дами,
не съм влизала от вчера и сега какво гледам някакви спорове са се заформили  Thinking
Аз мисля, че има достатъчно информация на първа страница и който има желание да спазва Системата ще прочете необходимото, а това че всеки от нас си пише разни менюта и не ги драска не е фатално. Аз също както казах нарушавам системата само заради късното похапване по малко на 1-2 хапки, затова и не го пиша Simple Smile, но не мисля, че е фатално. На мен уикендите не ми се отразяват добре откъм спазване. Днес сутринта отчетох минус от 400гр. и продължавам напред. Моля да няма сърдити. Нека продължим в духа на добрите коментари и да се подкрепяме, което е много важно  Peace
Менюто ми за днес:
з. малко спагети с кашкавал и лютеница + айран
о. риба със зеленчуци, сега пия фреш
в. парче месо + домат, ето зачертах домата  Simple Smile, не мога да ям само сухо месо само, но пък това мога да хапна набързо като за вечеря
Усмихнат ден от мен  Hug
ПС. като гледам трябва да започваме нова темичка Simple Smile

# 738
  • София
  • Мнения: 4 899
ПС. като гледам трябва да започваме нова темичка Simple Smile

ЛЕБЕД е човекът  Peace !

# 739
  • Мнения: 8
Здравейте момичета  Mr. Green !

Чета ви аз, ама с това дете ми е много объркан реда на храненията и едва едва сколасвам да ям до 20 часа и що годе режимно. Щастлива съм, че успявам да си открадна време за тренировки. Домашни, но доста продуктивни (имам дъмбели, спининг байк и пътека), а и всеки ден правим разходки с малкия на гърба, който е почти 8 кила Grinning! Аз тежа по-малко от колкото забременях (58), но далеч от търсените (51-2-3). Това е на кратко при мен Simple Smile!

Исках да подкрепя sisitons. Според мен тя не се опитва да се заяжда, а да разграничи нещата. Ако влезете в темата на Дюкан (и там толерирани храни ала-бала.. човек може да се нагажда), 90 дневната и там вратички, търсиш ли ще намериш как да се отклониш по един или друг начин от основните правила. Всеки може да интерпретира по различен начин книгата, затова е хубаво да се придържат правилата от първата страница (които са и във форума и на рускините). Разбира се, че всеки е индивидуалност и с различен организъм, но поне зачерквайте храните, които не са според указанията на Системата!

Пс.: Лебед стегни се   Hug !!!!!

# 740
  • UK
  • Мнения: 727
 И аз съм съгласна със sisitons, че човек трябва да се придържа към правилата, въпреки че съм от нарушителите по отношение на млечната ми вечеря Grinning Не смятам да я променям докато ми харесва и се чувствам добре, но приемам забележката за задраскването.

# 741
  • Мнения: 46
КОгато първия път пазих системата, започнах от 98,4 (както се вижда и на линийката ми) и стигнах до 86. За режима тогава мога да кажа едно - резултатите бяха на лице при разнообразно хранене. Позволявала съм си на закуска гофрети с конфитюр и сладолед и на следващия ден пак съм била минус. Ще видим този път, но общо взето знам за себе си че ако вечерите са стриктни като вид на хранене и час винаги се сваля, иначе ако съм прегрешавала обикновено съм задържала. Що се отнася до вида на вечерята включващ плод - на мен това ми беше любимият вид и обикновено него съм ползвала именно поради желанието да си хапна нещо сладко. Ананасът в тази връзка ми действаше супер. Сега когато и синът ми тръгна на градина, мисля да наблегна повече на физическото натоварване и се надявам на още по-добри резултати.

# 742
  • Мнения: 2 208
Здравейте момичета! Виждам, че някой така са се разсърдили , че ще напускат темата Crossing Arms. Това е техен избор, аз нямам намерение да ви напускам и изобщо не се сърдя на реакцийте ви, даже напротив много се радвам че има хора , които са ме подкрепили и са се включили специално за това Elileni  bouquet. Радвам се , че расте бебочето и много целувки. Валя благодаря и на тебе за подкрепата Hug
gpym4e , чела съм книгата и не искам да се заяждам, системата не е разделно хранене, в повечето си принципи му противоречи и аз се обърквах в началото. Хлябът не е препоръчителен след дванайсет с изключение на ръжени криспи и изрично е написано по-добре не, но ти си решаваш. Няма логично обяснение на системата , но тя действа Peace. Щом са ви неприятни моите корекции няма да коригирам никого вече , че да не вземете всички да напуснете темата и да си пиша тук самичка. Правих го защото знам колко е неприятно да се измъчваш с диета и да няма резултат, при мене е така и с малки прегрешения , та исках да помогна ако мога , но думите ми са разбрани погрешно, Тъй , че никого не коригирам вече, това го правеше Жаси , но тя е на морето. Жаси връщай се да ни съветваш, ти познаваш системата най-добре. Добре дошли на всички завърнали се  Hug
Evridika , спокойно отивам на почивка и няма да ти досаждам поне няколко дни , а и не съм безгрешна ама никак , ако бях нямаше да съм 80 кила Joy

# 743
  • Варна
  • Мнения: 1 885
sisitons    Няма страшно, аз не се плаша толкова лесно Flutter

# 744
  • Мнения: 848
Нова тема !

Благодаря за подкрепата момичета! Hug

Общи условия

Активация на акаунт