домашен любимец по време на бременност

  • 12 440
  • 228
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 645
И ние имаме 2 дакела на различни възрасти - 2 години и 8 месеца, в никакъв случай няма да ги махаме! Подготвена съм психически, че ще трябва да чистя всеки ден, както правя и сега... и че ще се опитвам да ги държа под око непрекъснато да не скачат по кошарката на бебето! Иначе не смятам да ги изолирам тотално, защото може да не свикнат с бебето... просто ще внимавам, а и те са толкова милички, че единствено могат да го оближат (то не че е хубаво да го ближат, но поне няма да го дерат или хапят и т.н.т. )

Никой не може да ме накара да ги махна!!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 609
Ние сме с 10-годишен котарак, проблеми няма. Когато дъщеря ми плаче, той ходи да ѝ съчувства Simple Smile Когато тя го скубе, той просто бяга и се крие. Това е отскоро, в началото липсваше интерес както от него към нея, така и обратно.

# 17
  • Мнения: 61
Ние сме с 10-годишен котарак, проблеми няма. Когато дъщеря ми плаче, той ходи да ѝ съчувства Simple Smile Когато тя го скубе, той просто бяга и се крие. Това е отскоро, в началото липсваше интерес както от него към нея, така и обратно.
hahaha Това ще е чудна картинка  Joy
И аз имам познати с кучета котки - няма проблем, когато хигиената е на ниво  Peace

# 18
  • Мнения: 442
Имам куче и котка. Котката е на 11 години и не познава що е това природа и свобода - цял живот единствено през прозореца е зяпала гълъбчета, милата Simple Smile Кучето е болонка на 2 години, с всички ваксини, паспорт и т.н. Не възнамерявам да ги махам, апартаментът е достатъчно просторен, за да не си пречим Simple Smile

# 19
  • Мнения: 75
Стига да се поддържа чисто, не виждам проблем. Когато съм се родила, сме имали котка. Проблем ще е сигурно единствено със смяната на козината, но съм виждала да се слага мрежичка над бебешкото легло.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 609
Ние сме с 10-годишен котарак, проблеми няма. Когато дъщеря ми плаче, той ходи да ѝ съчувства Simple Smile Когато тя го скубе, той просто бяга и се крие. Това е отскоро, в началото липсваше интерес както от него към нея, така и обратно.
hahaha Това ще е чудна картинка  Joy


Ох, а колко е чудна... Щерката пипна някаква настинка март месец и ѝ течеше носа невероятно много. Всяко капане на капки и чистене на нос беше като за трагикомедия - тя се мята и реве, аз се мъча да ѝ уцеля носа, а в това котаракът се умилква около нея, гали ѝ и се и прочувствено промърква и промяуква, при което тя се вкопчва в него като удавник за сламка.  ooooh! Цялата процедура ми отнемаше около 30 минути за едно капане и чистене.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 484
Имаме котарак, никакви проблеми с детето.От моята камбанария не виждам поводи за притеснение.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 423
Котките ви влизат ли в стаята с бебето?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 609
Моят влиза, да. Първите 1-2 месеца не влизаше - доброволно напусна спалнята ни, след като бебето се нанесе.

# 24
  • Мнения: 3 736
Котките ви влизат ли в стаята с бебето?

Да. Първите месеци не припарваше горкият, много го беше страх. После още дълго заобикаляше детето отдалеч. Сега бебето ходи при него на балкона да го мачка, но той вече не бяга, свикна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 484
Котките ви влизат ли в стаята с бебето?

Да. Първите месеци не припарваше горкият, много го беше страх. После още дълго заобикаляше детето отдалеч. Сега бебето ходи при него на балкона да го мачка, но той вече не бяга, свикна.


Същата работа, котакът бра доста страх от бебето, което в началото беше по-леко от него. Сега взаимно не си обръщат внимание.

# 26
  • Мнения: 8 163
Имали сме котки и през двете ми бременности. Никакви проблеми.

# 27
  • Мнения: 78
Ние също имаме котарак от 4 години, и бебе от 4 месеца . Още от самото начало котарака заобикаля бебка и гледа да не се навърта около нея особено когато заплаче. Единственото което правим по - често е почистването и първия месец гледахме да не ги оставяме само двама без надзор. Моят котарак също не е от най- послушните , но проблеми с него нямаме . А относно токсоплазмозата , според мен това наистина е доста преувеличено, особено когато котето яде само котешка храна и няма контакти с външния свят. Мое мнение е да не си давата котето за месец или 2 на приятели или роднини, тъй като може да не му се отрази добре, понеже те се привързват към къщата и евентуална смяна на обстановката за него би била доста стресираща. Нека си свиква с бебка от самото начало. Просто бъдете малко по внимателни  Hug. Желая ти леко и безпроблемно раждане и едно прекрасно бебе  Peace

# 28
  • Мнения: 227
А ние имаме папагал, който е на 6 години. Не сме го давали никъде по време на първата ми бременност, сега също не мислим да го правим. Никакви проблеми не е имало с него, освен 4е се дразнеше от коликите на дъщеря ми  Laughing Достатъчно е голям и знае че не е за негово добро да се приближава до бебето ... мисля че отново няма да има проблем  Hug

# 29
  • Мнения: 43
Здравейте на всички Simple Smile Ние имаме мъжко пинчерче на 11 месеца и съм бременна
в 4 месец. Нито за секунда не съм се замисляла да се разделяме с лудака,но като се
роди бебето ще живеем с свекърва ми,а  тя ми зададе въпроса: Къде ще му правим колибка
на кучето?Той е с толкова тънка кожичка и козинката му е къса,че няма как да е навън...той
миличкия трепери дори пред печката...Тя жената е с стари разбирания относно това да  се
гледа домашен любимец вътре вкъщи.А той нашия малчо не може без нас,спи при нас в леглото
и е като залепен за мен...като ни няма вие и плаче като бебе....въобще не ми е ясно какво
ще се прави....ще е трудно да е в друга стая ,пък за в двора да не говорим...
Единствения начин е да се опитам да се преборя с разбиранията на свекървата и да
му намеря едно местенце в някоя стая ,пък как ще се развият нещата ...времето ще покаже... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт