БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 326
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 114
След годинка.
А гъби мога ли да дам вече?

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 11:22 от Michael@

# 61
  • Мнения: 27 524
Не, гъбки след 3г  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 255
Още да питам от кога се дават пресни краставици ? Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 197
Имам въпрос,мами...
Синът ми е на годинка почти...Режима му на ядене е следният:
около 5ч.-120-150мл АМ -не изпива повече,никога не е стигал до по-големи количества
9:30ч.попара или кис.мляко с бисквити
13:30-14ч.пюрето от ДК+част от десерта
17:30ч.супичката от ДК+останалата част от десерта,но не го изяда целия
21:30ч. 120мл АМ,повече не иска

Въпросът ми е:понеже напоследък като си поспи по-дълго на обяд режима малко се измества и яде чак към 14ч и оттам и следобедната закуска става като ранна вечеря по-скоро......наяде ли се след 18ч вечер дори ми е отказвал мляко.Как издържа до сутринта-незнам!Ако продължава така се чудя дали да не му увелича интервалите между храненията и вечерното мляко да отпадне или да продължаваме да се мъчим така?

# 64
  • Мнения: 52
iani87 Аз към годинката махнах АМ и сутрешното и вечерното хранене.И моето момче само си измести режима,даже ми отказваше да го пие понякога.На нас ни е такъв режима :
Сутрин около 9 ч. -попара с чай,филийка с нещо...,каша.
Обяд към 12 ч.- ядене от ДК
След обяд към 15 ч. -десерта от ДК,плод
към 18-19ч. пак яде ядене от ДК
последно ядене към 21.ч - кис. мляко с бисквити.
Колко изяде толкова.Не го насилвам,той като огладнее идва и сам си иска.Общо взето ни е такъв режима от както стана на годинка.

# 65
  • Мнения: 52
Още да питам от кога се дават пресни краставици ? Simple Smile
Стига детето да има зъбки и да ги хрупа няма проблем  Laughing Може да ги даваш настъргани.То краставицата си е чиста водичка.

# 66
  • Мнения: 255
Ами няма зъбки Simple Smile, мислих евентуално да пасирвам по-натам, като станат домашните краставици Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 197
The Girl,благодаря за отговора,но забравих да спомена,че той никога не огладнява....
И четири часа да минат не е гладен...Ето преди малко с рев едвам изяде супичката от ДК със сухарче,даже не я изяде цялата,а десерта не го и помириса....Може би трябва да минат 5 часа,че да огладнее-незнам!
Допускам,че може да е от зъби,защото има само два,които избиха преди месец почти,но той никога не е давал зор за ядене.

# 68
  • Мнения: 111
iani 87 и аз мисля че от зъбките не иска да се храни бебчо,и ние сме така-никога не е гладна колкото и часа да минат!Лично аз реших да навакваме през нощта с мляко,като е сънена си пие и 200мл. АМ,а сутрин само 50-80мл,което е малко.След това не иска нищо до обяд,през два три дни се съгласява сутрин да яде каша и то 5-6 лъжички.
Не ви е лош режима,защо ще махаш вечерното мляко,детето ти даже пие прекалено малко АМ?
Според мен не иска повече мляко от 120 мл.защото му идва в повече храната,която даваш за вечеря или не си харесва млякото.Какво АМ даваш?
Кога заспива бебчо през деня?Един път или два пъти спи?

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 15:15 от ша_рлота

# 69
  • Мнения: 2 197
ша_рлота,знам че е малко количеството АМ,но той пиеше до 5-6 месец задоволително количество за месеците си тогава-150мл и с всеки изминал месец вместо да увеличава го намали на 120мл пак.
Последните няколко дни не иска вечер и затова клоня към махане вечер,просто са едни истерии и нито глътка-само като види шишето и реве.
Не мисля,че яде много на вечеря-то не е и вечеря по-скоро защото до 18:30ч вече е приключил с всякакво ядене и не яде повече от 220гр да кажем...
На НАН3 сме-по-точно вечер му давам НАН2 защото тройката му е гъста,а сутрин пробутвам от нея.
През деня спи от 12 до 13ч.,а втория сън е от 16:30 до 17ч долу-горе така спи

# 70
  • Мнения: 111
И аз не знам какво да те посъветвам за млякото дано се включат и други мами с подобен проблем.Защо не пробваш с някое по- сладко мляко,дори плодово като на Хумана3 например?Щом не иска от шише мляко пробвала ли си от чаша?Може да пробваш с малко по-ранен обяд към 11.30-12.00.Аз съм забелязала че ако уцеля бебка много да й се спи не иска да се храни също и реве.
Ние пък много често пропускаме вечеря защото правим следобедна закуска към 17 часа и към 20-21ч заспива само с млякото,не иска друго.Днес например спа от13до 16.00  и се получава много голям интервал между обяда в 12ч. и следобедната закуска.Не мога да го доизкосуря този режим.
Между другото за вечеря се препоръчва 130-150 мл. като количество твърда храна.Нормално е вечерята да е 3 часа преди сън.

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 21:40 от ша_рлота

# 71
  • Мнения: 72
  Hug записче че ви изпуснах

# 72
  • Мнения: 2 197
Той не може да пие от чаша още.......
На нас храненето ни се пада точно след спане,уж изчаквам повече време,за да се разсъни,но и половин час да мине е все същото!
Ето вчера приключи със следобедната закуска в 17:45ч и вечерта в 21:30ч реве и не иска да опита млякото,после се кротна малко,изпи 60мл  Shocked и толкова....като види шишето плаче,защото го е страх,че пак ще му предложа!
За друго мляко-незнам...подозирам,че няма да му хареса......Иначе тая сутрин към 5ч му пробутах 150мл и си ги изпи.
Смятам,че е от зъби,защото имаше вечери,в които си изпиваше цялото количество мляко,макар и то да е 120мл и ми е чудно как така днес го харесва,а утре ще е отвратен от него....От раждането си е на НАН!

# 73
  • Мнения: 874
Добро утро момичета и аз да се присъединя тук.Смятам да захранвам след около 2-3 седмици .Аз да задам един много глупав въпрос.Взела съм безмлечна оризова каша за захранване .Ясно ми е само че трябва да започна с 1-2 лъжички , но колко време да я давам , и след това какво да правя.Искам реда да е оризова каша , зеленчуци , плодове , месо .Правилно ли е това ???А и още нещо .Като започна плодовете и зеленчуците ,всеки плод по отделно ли трябва да се въвежда с 1-2 лъжички ???? То ако е така имам чуството че 6те го захранвам докато тръгне на училище )

# 74
  • Мнения: 105
Ние вече се захранихме. Първо му направих пюре от картоф, след това картов + морков, морков+пъщърнак, картоф + тиквичка. Първите дни давах по няколко лъжички, то и само дете си показва колко иска. Като не иска вече си показва и дохранвам с мляко колкото иска.

Та в този ред на мисли ще помоля някоя по-опитна мама ако може да постне тук схема за захранване:) Предварително благодаря:)

Общи условия

Активация на акаунт