Да хвърлим зимните плетки,време е вече за рокли и жилетки!

  • 122 770
  • 746
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 287
Аууууууууу, направо ми събрахте очите  Crazy
Аз се пънкам тука на една шапка  Blush а вие направо ме разбихте. Красоти в изобилие  Hug
Малка подсказка някой би ли ми дал?
Плета на детето шапка с осморки. Как се свива,за да се запазят мотивите? Започнах да свивам по познатия ми начин ( на всяка 20-бримка, после 1 ред без да свивам, на 19 бр, после пак ред без да свивам и така..), но ми се струва, че не се прави така  newsm78

# 631
  • Мнения: 114
Малка подсказка някой би ли ми дал?

vany666 -   bouquet, оставяш няколко опакови бримки между осморките /свиваш по две в тях/ или намаляваш броя на бримките в мотива на осморките. Разбра ли ме?

Снеж -   bouquet Разкош е било! А полата ... нямам думи!

# 632
  • Мнения: 287
Малка подсказка някой би ли ми дал?

vany666 -   bouquet, оставяш няколко опакови бримки между осморките /свиваш по две в тях/ или намаляваш броя на бримките в мотива на осморките. Разбра ли ме?

Снеж -   bouquet Разкош е било! А полата ... нямам думи!














 newsm20      ще пробвам, дано ми се получи  Simple Smile

# 633
  • Мнения: 8

big pufana , Сне*инка  страхотни сте момичета
 
newsm20

# 634
  • Мнения: 2 342
Толкова красиви плетива показвате  Heart Eyes    smile3501  Аз май няма скоро да се захвана с нещо голямо  Blush
Едва намерих време да оплета http://hubavinki.blogspot.com/2012/09/blog-post_3.html 2 шапки за племенниците ми.

# 635
  • Мнения: 149
Сне*инка,
голям майстор си! Адмирации! smile3501

# 636
  • Мнения: 0
Честит ти страхотен шал в чудесен цвят, Пуфанке! А Сне*инка майстори такива неща, че мога само да се включа в редичката  newsm20 Змията и ябълката на дървото са доста идейни. Харесаха ми и нещата на Мира, с удоволствие ставам редовен читател.
Аз съм твърдо решена да се науча да плета чорапи (зима идва, чорапи си трябват), но за свой ужас мога само с една кука, така че днес-утре ще се пробвам по изровено от нета описание. Надявам се тези дни да мога да се похваля със снимки (и чорапите да могат да се носят изобщо де  Embarassed)

# 637
  • Мнения: 55
Пуфанке,разкошен е шала!
Снежи,винаги съм се възхищавала!
Златни Ви ръце момичета!!! Hug  bouquet

# 638
  • Мнения: 1 280
ЕЕЕееееее, Пуфче, шалЕТО ти е страхотно...а за цвета - Hug любим ми е, и аз сега боцкам в същата гама едно..ще видим накрая какво ще е .
Снежи, полата е фантастична...Много ме впечатли краят на полата, би ли пуснала някаква схемичка за тези красиви листенца ? Много нежно седят... Hug
С тази скорост няма как да се науча да плета .. вие направо не спите ли, не знам...  Laughing

# 639
  • Мнения: 2 199
Mamagemelar и Big Pufana много са ви хубави плетките   bouquet
На Мира болерото също  Flutter

В темата видях и много готин шал! Зимен  Laughing
Ох, на баба! готин октопод  Crazy и дрешките за мечето на Вolboreta™
И аз на тема одеало,
 въпреки че не се вижда е квадрат 80*80 см и плетката е много лесна:



Започнахте ли с плетене на зимната колекция  Laughing
Аз като видях какви странни плетени неща има по магазините . Нищо не ми допадна. Явно ще се плете Simple Smile  bowuu Embarassed Flutter Whistling

# 640
  • Мнения: 114
Благодаря Ви, момичета!   bouquet

Суха мащерка, много сладко одеялцето, представям си капучино и шоколад с него .... мммм. Heart Eyes

Колкото до зимните колекции, аз имам да довършвам три жилетки за мен ... Треска ме тресе!!!! А снощи почнах пак шал, бял. Този - http://bigpufanascreations.blogspot.com/2012/07/traigle-blue.html

# 641
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
много красиви плетива видях,поздравления за всички   bouquet
как мис е иска и на мен едно одеалце,ама по-големичко ,че да събира две по-едрички гълъбчета в студените нощи  Laughing
относно зимните плетива...имам да довърша по една жилетка за домочадието и после се заемам с моят гардероб Flutter
 плета едно шалче -украшение така да се каже,ама върви бавнооо,че не е от първостепенна важност
и коприненият ми шал върви бавно,че е на кука 1,75 Whistling
искам да попитам и за модел 7 от тази сабрина  Praynig http://zhenzhurnaly.com/uploads/sabrina/sabrina_11_2011_1.jpg
не разбирам от къде се започва  Embarassed от гърба и всичко е заедно,едно парче?

# 642
  • Мнения: 0
здравейте мили дами. харесах си една завивка за беба но нямам идея как се прави. моля за помощ . било схема или идеи. благодаря ви
или някой идеи или линкове....

http://www.flickr.com/photos/64767419@N00/2274418777

# 643
  • Мнения: 183
Много е красиво! Имам някаква идея как да стане, но трябва да го заплета за да направя схемата и да обясня. По принцип би трябвало първо малките квадратчета с цветята да се оплетат и съединят. После за тях се захващат тези "листенца", и накрая се обкантва...... Сега имам няколко други неща да правя, но другата седмица ще го пробвам. Много ми хареса!!! Задължително ще го изплета на шал поне! Ако никой не е помогнал със схема дотогава ще приложа моите.

# 644
  • Мнения: 0
moonDream  Hug БЛАГОДАРЯ ТИ..... ще чакам с нетърпение ....  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт