Да хвърлим зимните плетки,време е вече за рокли и жилетки!

  • 122 720
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 328
Grinning чудна е роклята и може би защото е без ръкави не прилича като да е на Джаста праста  Grinning
Аз от плетки не разбирам, но ми заръчаха да намеря схеми за не много сложни детски дрешки /за 1 год. бебе/ на 2 куки - панталонки, блузки  Crazy .. и подобни Simple Smile
Ако имате идеи ще съм ви много благодарна  Heart Eyes

Във ФБ, общност "плетки" има няколко албума с детски дрешки, на една и две куки, но не всичко е със схеми. И няколко албума сп. "Детско плетиво". И в осинка, разбира се.  Mr. Green

# 661
  • Мнения: 1 280
Здравейте момичета! И аз ще помоля за помощ. При осинките харесах ето това палтенце http://club.osinka.ru/topic-19123?p=5577086#5577086,..................!
  Еееееееееее, това палтенце и аз бих го носила с голямо удоволсвие....Албума на мацката е много хубав, има доста интересни неща за дечица... 

# 662
  • Мнения: 14
Благодаря, astel. Сега ще поумувам над схемата и се захващам. Дано да постигна същия резултат.

# 663
  • Мнения: 0
Палтенцето е прелест, но на мен не ми се отваря и схемата за

Коса (боковые элементы узора №43)  Sad

# 664
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,

И аз от доста време се опитвам да разгадая една плетка. Пробвам, плета-разплитам и все не става както на картинката. Много ще се радвам ако някоя от вас може да помогне. Ето я снимката от списанието. Плетката се казва "Фантазия" и е описана отстрани.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2012, 12:45 от vyji

# 665
  • Мнения: 0
здравейте мили дами. харесах си една завивка за беба но нямам идея как се прави. моля за помощ . било схема или идеи. благодаря ви
или някой идеи или линкове....

http://www.flickr.com/photos/64767419@N00/2274418777


Мога да се включа само с подобна чанта от осинките, която ми напомня за модела. Не че разбирам как се плете плетката, специалистите да кажат.

# 666
  • Мнения: 328
Един бърз въпрос:
Как се плетат наметките при реглан ръкав плетен отгоре надолу на опаковата страна (оп. ред)? На лицев ред плетем лицеви бр и наддавките (наметки) а на опаковия ред плетем оп. бримки - така ми е по схемата.

Набрать на спицы 28п.Вяжем реглан на 4 петлях,
 2,4....и все четные ряды -изнаночные,
1,3...и все нечетные ряды-лицевые петли.
1ряд- 4лиц.п, накид,1лиц.п,накид, 4лиц.п., накид,1лиц.п,накид, 8лиц.п, накид,1лиц.п,накид, 4лиц.п, накид,1лиц.п,накид, 4лиц.п.

Плета ги като опакови бримки, но ми се губят дупките... нещо ми убягва. Sad

# 667
  • Мнения: 0
здравейте мили дами. харесах си една завивка за беба но нямам идея как се прави. моля за помощ . било схема или идеи. благодаря ви
или някой идеи или линкове....

http://www.flickr.com/photos/64767419@N00/2274418777


Мога да се включа само с подобна чанта от осинките, която ми напомня за модела. Не че разбирам как се плете плетката, специалистите да кажат.
[img width=5Www77 height=600]http://i45.tinypic.com/1p6mbr.jpg[/img]
Здравейте, форумки-плетачки,
поздравявам ви за търпението, умението и ентусиазма да творите и да споделяте.
За тази плетка се правят кръгчетата по схемата. Всяко следващо кръгче се захваща към предното в местата , означени в червено. Така се получава релефност и 3d ефект с периферния ред.
Надявам се да съм ви била от полза.

# 668
  • Мнения: 1 280
Аз  не разбрах как става, то е ясно, че се захващат кръгчетата едно за друго, но тзи 3Д ефект, както му   казваш, или цветенцата .. не ми става ясно как се постига.. Blush Изключително  красива  плетка..
Златна рибке, ако си наясно как става, моля те би ли обяснила по подробно,  как точно стават тези листенца отгоре? Отдолу седят едни плоски, а тези са релефни..?  Само тожа ли е схемичката  на плетката? newsm78

# 669
  • Варна
  • Мнения: 3
Аз  не разбрах как става, то е ясно, че се захващат кръгчетата едно за друго, но тзи 3Д ефект, както му   казваш, или цветенцата .. не ми става ясно как се постига..




гладката страна се постига от 1-ви и 2-ри ред от схемата,а релефната от "прегъването" на 3-ти и 4-ти ред......т.е. като свързваш самите мотиви......

# 670
  • Мнения: 0
Аз  не разбрах как става, то е ясно, че се захващат кръгчетата едно за друго, но тзи 3Д ефект, както му   казваш, или цветенцата .. не ми става ясно как се постига.. Blush Изключително  красива  плетка..
Златна рибке, ако си наясно как става, моля те би ли обяснила по подробно,  как точно стават тези листенца отгоре? Отдолу седят едни плоски, а тези са релефни..?  Само тожа ли е схемичката  на плетката? newsm78





като прибавиш още две кръгчета, ще стане като цвете.

# 671
  • Мнения: 0
Огромно Благодаря, Златна Рибке!   bouquet

# 672
  • Мнения: 0
благодаря и от мен надявам се да успея и аз страхотни сте момичета Hug

# 673
  • Мнения: 1 280
И от мен голямо БЛАГОДАРЯ !  Страхотни сте, абе няма тайни за вас... Hug  bouquet
Искам да ви питам нещо.. Имам едни 300 грама от една тъничка прежда,която ще плета на куки Номер 3,5.. на Стенли е , вискоза 50% и памук 50%. Нещо такова е , но се казва "Шарлот " и е 100 грама =280 метра. http://stenliyarn.com/site/index.php/magazin-za-prejdi?page=shop … amp;category_id=4
   Дайте ми идея какво да я направя?  newsm78   Някакво лятно блузе, или жилетчица с къс ръкав? Така или иначе за мен работата на куки номер 3,5 е   Паисиев Труд, дано до лятото да стане..и все пак искам да е нещо дето да става по бързичко... Blush Blush  Идеи ?

# 674
  • Мнения: 8

Pinkito ,точно от Шарлот ми плетат ето това,става много хубаво,до ден-два ще мога да го покажа:

Общи условия

Активация на акаунт