Тента или навес

  • 8 938
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, живеем на последния етаж със страхотно южно изложение, но адски напича, щорите ни са по-светли и вътре е ужасна жега...Може ли да препоръчате фирма за тенти, навес или четох за самозалепващо фолио за  прозорци и съответно ако имате идея ориентировъчно за цените им

# 1
  • София
  • Мнения: 1 744
Има едни тенти от практикер към 200лв струват.Слагах на един познат наскоро.Пази от слънцето.

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 20:39 от rumen_iankov

# 2
  • Мнения: 285
Кепенците също не са лоши като идея , можеби ще ти излезе малко по-скъпо , но пък те са функционални и през зимата , като топлоизолират.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Препоръчвам ти с 2 ръце тези Black Out щори на Икеа. От 2 години ги имаме по всички прозорци и лятото вършат фантастична работа. В спалните ги държа спуснати от юни до септември. Температурата пада минимум с около 2-3 градуса  и се спи страхотно. Лесни са и за монтаж (мъжът ми ги сложи за 5мин).  Peace

# 4
  • Мнения: 198
Щорите не решават проблема. Те затъмняват, и може би помагат малко, що се отнася до прякото слънце в съклата, но когато става въпрос за една голяма южна тераса, напечена от горещото лятно слънце, до степен да не може да се стъпи на нея, то тя излъчва като печка, и щорите не спасяват положението ни най-малко. Аз бях пред същата дилема миналото лято. Терасата ми е южна и непокрита. Ако целта е да не вали и да не се мокри прането ти, градинската мебел, или нещо друго, което е на терасата, то тогава - навес. Но, ако е такъв, че да пази и сянка, то той ще затъмнява през облачните месеци, и слънцето няма да влиза през зимата и да топли стаите. Ако пък е нещо прозрачно, няма да пази достатъчно сянка. Ако е тента - ползва се само през лятото за сянка, и не пази от дъжд и сняг. Дилема..... В края на краищата, попаднах на промоция на тенти в Метро през миналия септември - тента 4,00/1,50м - около 200лв и това реши дилемата ми. Реших, че ще я купя (стори ми се много евтина, аз се бях засилила към едни със сензори за вятър и слънце, които излизаха към 2000лв за същия размер, и тази ми се видя като подарък), и тъкмо, ползвайки я, ще реша дали ме устройва или не. За момента съм много доволна - проветриво и сенчесто е, и действително има разлика в температурата на стаята. За съжаление, снимките ми са в компютъра в офиса, но утре може да пусна. През зимата - терасата беше открита, и чистихме снега  Simple Smile Simple Smile. Това е, пълно щастие няма. Въпрос на приоритети.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Съгласна съм с разсъжденията на kallitko. И аз имах подобни грижи преди години с една непокрита част от тераса. В крайна сметка, сложих навес от прозрачен поликарбон в алуминиева рамка, а под него опънах на две тръби саморъчно направен сенник. Така в края на лятото като го махнех ми оставаше една светла и покрита тераса за зимата.

# 6
  • Мнения: 198
Аз също го мислих и този вариант, и доста клонях към него, даже съм си снимала разни козирки, които са ми харесали. Притесняваше ме дали няма да се получи някакъв парников ефект, но поне щеше да върши работа и за сянка и за дъжд.
ето обещаната снимка на моята тента, 2, a това бях харесала за козирка

# 7
  • Мнения: 48
Благодаря на всички за споделеното.Kallitko, и ние засега сме се спряли на тозии вариант, навеса излиза към 2000лв.и отпада на този етап.Сами ли монтирахте тентата?

# 8
  • Мнения: 198
Да, брат ми и съпругът ми, малко беше трудно при нас, защото дължината беше ограничена, и почти нямаше луфт, но стана. Успех и на вас! Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 744
Благодаря на всички за споделеното.Kallitko, и ние засега сме се спряли на тозии вариант, навеса излиза към 2000лв.и отпада на този етап.Сами ли монтирахте тентата?
В практикер тентите така са направени,че имат монтаж за тавана и ако искате челно.В Бриколаж и Баумакс тентите са само за челен монтаж.Има упътване и са лесни за монтаж.

# 10
  • Мнения: 48
Благодаря Simple SmileВ Практикер видях, че има промоция

# 11
  • София
  • Мнения: 1 744
В Практикир Дружба останаха само сини тенти иначе са по 200лв

Общи условия

Активация на акаунт