Пловдив

  • 736
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,планираме разходка до Бачковският манастир и Пловдив.Досега съм посещавала само панаира,сега отиваме с идеята да видим забележителности.Дайте идея -къде и какво си струва да се види,къде да се хапне,всяка информация ще е от полза.Ще бъдем с 10-12 год. деца,какво би било интересно и на тях.Освен това ще сме само за ден .
Благодаря предварително. 

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
амфитеатърът, ъф корс.  Mr. Green И стария Плов, дето е див  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5
Тръгнете по-рано сутринта и направо към Асеновград.
Отидете първо до Асеневата крепост и храмчето. Отбивката е на самия изход от Асеновград посока Бачково в дясно.

От там нагоре към Бачково и манастира, в манастира снимането е забранено. Има паркинг (с тоалетна) и долу, и горе при манастира - препоръчвам долния, заради разходката и удобството).
С/у манастира започва еко-пътека - много е красиво, но няма да имате време за нея, обаче можете поне в началото да се разходите. По пътя от долния паркинг до манастира от двете страни има павилиончета с джунджурии - ако нямаш гювечета и и ти трябват дървени лъжици - там е мястото. Simple Smile))

На слизане обратно към паркинга долу от дясно има ресторант "Водопада", който е основна туристическа дестинация и не без основание. Излиза по-скъпо от капанчетата наоколо, но си заслужава. Това е единственото място където се прежалвам да хапна пържени картофи - божествени са. От скарата каквото и да си изберете няма да сбъркате. Обожавам риба, но там не ми харесва, 2 пъти съм си поръчвала и двата пъти съжалих.

От там към Пловдив.
Препоръчвам Младежкия хълм и атракционното влакче - на децата ще им хареса, а и на вас Simple Smile))
Хълма на Альоша със задължителната спирка за по бира Simple Smile))
Амфитеатъра и джумаята са горе-долу... стария град е невероятен за снимки - там пеша с удобни обувки... вечеря в някой от ресторантите там и в колата към къщи Simple Smile))
Пожелавам ти хубаво време Simple Smile))

# 3
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не ти препоръчвам Бачково като дестинация. В почивни дни се изсипва цялата гмеж там.
А пък Водопада вече съвсем не е това, което беше преди. И храната му не е нищо особено.

В града са ти казали - Старият град, Античния театър, разходка по Главната, влакчето на младежкия хълм. Сега на джумаята направиха мн. хубаво преустройство. Слезте до долу. В Археологическия музей може да отидете или в природно-научния. Там наскоро имаше изложба на динозаври в реални размери, поне така пишеше на транспаранта отвън. Не знам дали още има, обаче.
Царсимеоновата градина също е мн. приятна за разходки.

За хапване - мн. зависи какво търсите. Във Верди пиците не са лоши, но са малко скъпи. Препоръчвам Густо, в К2 има мн. хубава градина лятото. Храната също е добра. Заведението в двора на Драматичния театър също ми харесва. Арт клуб се казва.
Има и други, но са малко в страни от Центъра.

В Капана, на Желерска, с/у писоарите /ако питаш така, всеки ще ти обясни/, има заведение за бързо хранене с мн. добра турска кухня.

# 4
  • Мнения: 97
Не ти препоръчвам Бачково като дестинация. В почивни дни се изсипва цялата гмеж там.
А пък Водопада вече съвсем не е това, което беше преди. И храната му не е нищо особено.


Подкрепям изцяло  Peace. На Бачковския манастир - само в делничен ден, тогава сергиите пак си работят и може спокойно да се разходите, да запалите свещички в манастира, да разгледате грънците, дървениите, иконите и подправките, покрай и многото кичозни стоки, по сергиите. За подправки препоръчвам павилиона " При баба Мария". Преди време ми го препоръча мой познат и всяка година като минавам от там не го пропускам да си подновя " миришките" / както им  казват в Родопите. " При водопада" е приятно местенце като обстановка и толкова!!!! Кухнята - нула, а обслужването - тип "Балкантурист" отпреди 30 г., което младичките едва ли помнят.

# 5
  • Мнения: 34
Момичета благодаря.Вчера направихме разходката,тръгнахме рано и в 9.30 бяхме на манастира.По това време беше доста спокойно,много малко хора имаше.На връщане вече насреща идваха доста коли.В Пловдив изпълнихме програмата-всичко ни хареса.Имахме проблем с Альоша-голямо лутане падна,един ни праща наляво,друг после наобратно-но гледката отгоре си струваше.
Още едно мерси.

Общи условия

Активация на акаунт