На кое точно се казва "quark" или "творог"?

  • 17 275
  • 23
  •   2
Отговори
# 15
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Добре, хайде кажете ми сега за крем на торта, какво бихте използвали като най-близко  до изварата или и извара става?

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Можеш да смесиш извара с цедено кисело мляко и готово..... Grinning
И да го забъркаш с пудра захар, разбира се 

# 17
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Можеш да смесиш извара с цедено кисело мляко и готово..... Grinning
И да го забъркаш с пудра захар, разбира се 

Благодаря за идеята, ще докладвам скоро с тортата, ако стане добре   bouquet

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За рождения ден на дребната тортата беше с криймчийз-глазура - т.е. с най-обикновено крема сирене Grinning

# 19
  • Мнения: 17
Quark на английски далеч не е извара!
На немски е Grinning

За немски знам, но:
Момичета помогнете ми на кое точно руснаците казват "творог" има маслен и обезмаслен, а на немски и английски се използва "quark" . В тълковния речник определението е като за нашата извара, крема сирене или цедено мляко. Немога да разбера, а съм намерила доста вкусни рецепти за торти където се ползва.
А за
И на ингилизки е quark, по-горе са го описали какво представлява, аз само исках да кажа, че макар че конститенциатя е на цедено мляко, това чудо е безмаслено, и като такова е много добро за готвене на по-нискокалорични неща.
Та значи като е споменато в рецепти, от продуктите дето лесно се намират в Бг, аз бих заменила в цедено мляко, за да направя рецепта с quark, меките сирена са солени.
http://en.wikipedia.org/wiki/Quark и http://bg.wikipedia.org/wiki/Кварк

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
quark-ка - поне този които съм опитвала тук е сгъстено кисело мляко , с малко сметана и по- маслено и кремообразно  - дори на кутиите го пише
 творог -а които съм яла (в русия ) няма нищо общо с тоя куарк, творога си представлява " по4ти" извара ...ама пак по4ти
 за да направи6 от изварата нещо като куарк моя съвет е да налее6 малко прясно мляко и да бърка6 - доста време се бърка но накрая се полу4ава доста вкусна кремообразна маса , незнам дали може да се направи с миксер понеженикога не съм пробвала .. но сигурно и с миксер ще стане  - ако иска6 слага6 и захара  за да стане сладко - успех и да доложи6 за рецептата на тортата Simple Smile

# 21
Знаете ли рецепти с извара?

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Знаете ли рецепти с извара?

Ето една много вкусна и изпитана рецепта:

http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=994      bouquet

# 23
  • In transit
  • Мнения: 11 825
quark-ка - поне този които съм опитвала тук е сгъстено кисело мляко , с малко сметана и по- маслено и кремообразно  - дори на кутиите го пише
 творог -а които съм яла (в русия ) няма нищо общо с тоя куарк, творога си представлява " по4ти" извара ...ама пак по4ти
 за да направи6 от изварата нещо като куарк моя съвет е да налее6 малко прясно мляко и да бърка6 - доста време се бърка но накрая се полу4ава доста вкусна кремообразна маса , незнам дали може да се направи с миксер понеженикога не съм пробвала .. но сигурно и с миксер ще стане  - ако иска6 слага6 и захара  за да стане сладко - успех и да доложи6 за рецептата на тортата Simple Smile

Благодаря ти за изчерпателния отговор!   bouquet Миналата седмица напраих нещо подобно и се получи доста вкусно нещо. Смесих извара с пудра захар и заквасена сметана. Разбих с миксера и стана страхотен крем Simple Smile Ако се добави ванилия или ром, става просто перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт