БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 97

  • 120 904
  • 732
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 356
Аз пък си мислех, че само при мен се получават такива поражения на пръстите - показалец и среден понякога. Продават ли в магазините удобни напръстници, сещам се само за онези пластмасовите, дето ги предлагат в комплекти.

# 466
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 784
 Thinking трябва да питам голямото момче от къде ми купи напръстниците миналата година  Hug

 Laughing много се беше нахъсал да види къде точно ще си сложа трите напръстника, които поръчах  Laughing

# 467
  • Мнения: 572
И след ягодовото сладко днес съм на вълна мед:
http://media.snimka.bg/s1/0662/027568221.jpg?r=0

# 468
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Привет момичета! Днес си взех първия оригинален Риолис. За първи път виждам такива конци. Но това между другото. Виждам, че има един бод, който не съм правила досега - кръстче, но едната част стига до средата нна другата чертичка, дано ме разбирате какво искам да кажа, Това което е до средата - къде вкарвам иглата през конеца ли, застъпвам ли го или направо в плата?

Без картинка е с налучкване, но според мен е 3/4 бод и ако е такъв - направо в плата.............
За първи път чувам в "Риолис" да се използва 3/4  newsm78
Зори, за кой гоблен става въпрос?

3/4 е бодът, разучих упътването! Значи боцкам половинката в средата на квадратчето, нали така?
Деси гобленът е "На лов. Курцхар" Така му е точното име. Не е от популярните. На картинката е едно куче сред едни треволяци! Паднала ми е батерията на фотоапарата да го снимам сега. Баща ми е ловец и има същата порода куче, за него ще го шия.  Нищо друго ловно не съм откривала до момента.

# 469
  • Мнения: 13 540
Аз пък търся битово, за механа, но не откривам  Thinking

# 470
  • Мнения: 2
Аз пък търся битово, за механа, но не откривам  Thinking
мога да предложа това но трябва да се направи дизайн  Laughing  Peace

# 471
  • Мнения: 10
Хайде и аз с нещо малко, но ново -Dimensions "Eagles"
 

# 472
  • BURGAS
  • Мнения: 0
МНОГО Е КРАСИВ.ЧЕСТИТО! Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 юни 2012, 00:47 от pepito_m

# 473
  • Мнения: 265
Ей, браво момичета Hug не спирате да показвате красотички    bouquet  
Бяло Цвете черешките са много свежи и актуални за сезона Heart Eyes
Люска и  ти си в крак с времето  Wink Много ми хареса как си успяла да ушиеш лентата  - тази червената, с която окантваш. Идеално си се справила. На мен ми се иска да си ушия престилчици, обаче на извивката ми се получава нагърчена лентата  Confused - опитах. Как го правите така да си стои правичка и непосукана където има извивка? newsm78
Ина много е хубав - и ти си почти на финала. Със завършващите бодове (контури и френски възли) ще грейне Peace
polinabg и аз съм "ЗА" да се посърдиш още малко Laughing
sianie много е красив Heart Eyes
Дано не съм пропуснала някой.....
Lady N виж тук за бод 3/4
На втората колонка 2 и 4 картинка - първо шиеш дългата чертичка и после я захващаш с по-късата - дано ме разбра.


Да дам отчет и аз Laughing
В събота довърших това

не е изпрано и изгладено, но ще го направя преди да рамкирам,
а в неделя си рамкирах балеринките


уф, хич не ме бива за фотограф... Sad

Последна редакция: пн, 18 юни 2012, 11:43 от didida

# 474
  • София
  • Мнения: 647
Поздравления за показаните красиви етапчета и готови неща!   bouquet

Didida твоите балеринки ме впечатлиха и с оформлението.   bouquet

Ти сама ли си ги рамкира?  newsm78 Сподели как си направила това окантване с различен цвят на прозорчетата? Много ми харесва!  Hug

# 475
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
 Hug Само красоти!
Реших и аз да покажа какви съм ги свършила до сега :
Последната дама от Баришните на РТО - непрана и неизгладена все още

и три картички за госпожите в училище по повод завършването  и една картичка за една рожденичка вече подарена
Нещо явно се е бъгнал апарата  Embarassed
От днес съм 5 дни в отпуск и се отдавам на шиене, но от сутринта не съм сядала, та сега по горещините пиша и качвам снимки, взимам душ и отивам да шия bye

# 476
  • Мнения: 13 540
nevilana, благодаря за предложението   bouquet

didida, баРеЛините   Laughing са много сладурски  Heart Eyes

ba4iiska, винаги съм си мечтала да получа от някоя близка подобна картичка ( собственоръчно направена специално за мен  Heart Eyes ), но няма никой около мен с такива умения  Crazy. Оня ден даже се почувствах като баба ( не, че е лошо ). Дойдоха ми на гости няколко деца на дъщера ми (11г) приятелчета. Видяха, че шия и едното казва: "охо, и баба ми шие гоблени", и друго се намесва: "и моята и моята"  Joy

Да покажа и аз до къде съм с "жената без глава"  Joy

# 477
  • Мнения: 265
teddybearm да, сама рамкирах Wink. Тези цветни лентички са такива ленти, които слагат на цветята в цветарските магазини са на ролки. Лентата е по-широка, но си я цепиш - една такава като твърд найлон - дано ме разбра. А иначе съм ги подлепила от въртешнната страна на сивия картон - на принципа на второ паспарту. Ама го обясних... ooooh! ако не е ясно, питай пак - ще пробвам с други думи... Laughing
Ето линк към албума ми  -  отблизо да видиш http://didida74.snimka.bg/arts/ushiti-gobleni-ot-men.639522.27576763

# 478
  • София / Баня
  • Мнения: 81
didida Много хубави барелинки - и браво на майстора за рамката.

...N... (Lady N) - беше писала че шиеш Целувката на Казанлък - ако е комплектовка на Микра сподели моля те как се получава - дали са добри схемите, конците, абе дали си доволна, че съм харесала нещо тяхно и  newsm78

# 479
  • Мнения: 228
Аня, не е на Микра. На Казанлъшки гоблени е. Схемите са чудесни, конците стигат. Папетс са. Иначе и аз скоро попаднах на Микра, хубави неща гледам, че имат, на добри цени.
Ето малко коментари на жени, които са шили.
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1022&page=13

Общи условия

Активация на акаунт