Каква е вината на Фатмагюл? (Fatmagül'ün Suçu Ne ?) - Тема 123

  • 49 795
  • 721
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 050








 

ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)



Клипове направени от фенове в темата

           





   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри





ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.










В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!



ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

# 1
  • Мнения: 427
Хайде да се запиша в новата тема  Peace
мариянка благодаря ти   bouquet
С нетърпение ще чакам превода  Peace Разбрах за какво става въпрос от репортажите на нашите неуморни момичета . Благодаря им   bouquet
Утре ще се пробвам да гледам серията , макар и да не схващам езика  Grinning

# 2
  • Мнения: 0
Честита ни нова тема!   bouquet  bouquet
Първоначалното си мнение за серийката го написах в старата тема.. Обобщено- ХАРЕСА ми и то много..  Heart Eyes Heart Eyes По- подробен анализ, след превода, че все още съм на начално ниво на "владеене" на езика..  Whistling Whistling Whistling

# 3
  • Мнения: 169
Благодарности за новата тема и един въпрос от къде мога да я гледам цялата, че снощи нещо не ми се получи и се задоволих с репортажи и коментарите ви само!?

# 4
  • Мнения: 0
Ето ви още две преведени части благодарение на неуморния нощен труд на Моргана и момичетата от asi-bg!!!

http://www.dailymotion.com/video/xr2n8b_yyyyy-y-yyyyyy-yy-yyyyyy … -yyyyy_shortfilms

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0cu8WT5eUZI

# 5
  • Мнения: 4 529


Благодаря за новата тема ,Марианаsmile3525

Добро мир  ,Моргана smile3525 за споделените линкове с превод!

# 6
  • Мнения: 169
Ето ви още две преведени части благодарение на неуморния нощен труд на Моргана и момичетата от asi-bg!!!
http://www.dailymotion.com/video/xr2n8b_yyyyy-y-yyyyyy-yy-yyyyyy … -yyyyy_shortfilms
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0cu8WT5eUZI
http://www.youtube.com/watch?v=TL8mjb01d_c
първата е Мукадес-Фатмагюл
втората е Ердоан
и края на серията Хаджер-Фатмагюл
Браво момичета и огромно благодаря за неуморния труд!

Последна редакция: пт, 25 май 2012, 09:04 от mireto

# 7
  • Мнения: 326
Мариянка,благодаря за новата тема!
Снощи се бях наредила да гледам серията,НО- влизам в темата,чета репортажа на Хриси,чета коментарите,преводите и т.н. и гледам 1 мин от филма,после пак влизам,пак чета и така изкарах серията! Ако не бяха снимките на Ваня и репортажите,едва ли щях да зная и 5 мин от филма!
Благодаря ви,Ваня,Хриси,Зорничка!
Благодаря и на неуморния екип преводачи!
Направо се разтичам от кеф с вас!

Сега започнах да гледам серията и да ви кажа скубането на коси ми заприлича на битка между черна мамба(Мукадес) и плюеща кобра(Фг). Е няма такова скубане на коси! Да си призная-аз съм го практикувала и то успешно!(може и да не е повод за гордост,но човекът насреща ми си го заслужи)! Peace
Лейдичар,съчувствам ти искрено! Така ми се иска всички тези трусове да спрат и всички да са добре и щастливи! Никой не заслужава болката! Никой!

Последна редакция: пт, 25 май 2012, 09:41 от mal4eva1984

# 8
  • София
  • Мнения: 2 610
Марианка, безупречна, както винаги, благодаря за новата тема!

Ето ви още две преведени части благодарение на неуморния нощен труд на Моргана и момичетата от asi-bg!!!
http://www.dailymotion.com/video/xr2n8b_yyyyy-y-yyyyyy-yy-yyyyyy … -yyyyy_shortfilms
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0cu8WT5eUZI
http://www.youtube.com/watch?v=TL8mjb01d_c
първата е Мукадес-Фатмагюл
втората е Ердоан
и края на серията Хаджер-Фатмагюл
Браво момичета и огромно благодаря за неуморния труд!

Здравейте в това мрачно и дъждовно отново smile3515 утро.
Благодаря на Моргана и момичитата за бързите преводи, много важни моменти, изясняват се много неща! newsm51 newsm51 newsm51
Лейди чар, дано при теб всичко да е било спокойно, чакаме да се обадиш!

Последна редакция: пт, 25 май 2012, 10:14 от Dilemi

# 9
  • Мнения: 23 215
   
Честита нова тема и благодаря за приятната изненада на първа страница !
 bonobo, colorblind, Sofi_q, riviera 

Добро утро от сладурите !

След серията снощи - в ума ми се върти тази сцена - и злобата и завистта изписани на лицето на Мукадес.


Какво би могла да стори за да навреди както на Фатмагюл и Керим, така и на Мерием ? И моят отговор е - може  много. Може с допълване на показанията си на делото  - да каже една "истина"
с която да внесе подозрение и съмнение, ново напрежение в крехките отношения между Фатмагюл и Керим.

Първите думи които Фатмагюл изрече в болницата, след като успя да възвърне гласа си - "....Бяха четирима" и започна да ги изрежда по имена. Тогава Мукадес я спря да говори, защото пъкления план за искане на пари и потулване на случая вече се зараждаше в главата и.  Тогава и каза -" И един е достатъчен да съсипе живота ти ! Мълчи!"
Изнасяйки тази скрита "истина" на процеса - ще злепостави и Мерием.

Но понеже Мукадес върви по пътя на Мустафа - не осъзнава вредата която нанася с поведението си и продължава да върви срещу осъзнаването на  този факт, имам подозрението, че наказанието и ще бъде след процеса и то подобаващо. Ще стане така, че чуждите хора ще разберат вината и грешките си, но точно тя - най-близката до Фатмагюл -  няма, даже ще се опита с последните си думи да я "ухапе" и да и вмени вина, че живее "щастливо" с един от насилниците си.

Но много ми се иска Мукадес да даде показания почти на края на делото, след всички останали. Силно се надявам доктора да свидетелства и да представи медицинския доклад от прегледа с категоричното заключение за броя на участниците в изнасилването ; Яшаран да са си признали по един или друг начин.

След всичко това - "истината" на Мукадес само и единствено ще потвърди злобната и природа и да я наказва който иска.
Просто за пореден път ми се иска Фатмагюл и Рахми да я прозрат що за човек е.
И дано Рахми намери спокойствие, разбиране и любов ако щете при тази усмихната и позитивна жена с която ми се струва съдбата не случайно го срещна.

А, това, че всичко ще свърши там откъдето започна - плажа и онова "особено" дърво  - съм убедена от няколко месеца.
Дори идеята, която имах и споделих тогава - вече придобива все по - осезаеми очертания.  

Лейди Чар - прости, че сега разбирам от къде си и кошмара, който си преживяла със семейството си -  изпращам ти всичката си позитивна енергия и мисъл, бъди силна и давай опора на дечицата си ! Дай боже, земята да спре вече да показва силата си !

Последна редакция: пт, 25 май 2012, 11:52 от Марта_49

# 10
  • Мнения: 2
Добро утро момичета. Да ни е честита новата тема, Марианка-благодаря! newsm51
Серията много ми хареса. Скубането на Мукадес според мен и беше малко. Фатма "отприщи" цялата негативна енергия спрямо Муки, стаявана с години, само и само да не наранява брат си. Време беше да се сложи край. Не знам от тук натам какви ще ги надроби Муки-то бива злоба и завист, бива, ама ай сиктир-стига толкова. Дано не навреди по някакъв начин на Фатма, а и на Керим.
Лейди Чар, спомням си земетресението от 77г., тогава за едно 15 год. момиче си беше голям шок. И днес си спомням виковете и паниката на мама. Съчувствам ти от все сърце. Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 326
Гледам серията и съм стигнала почти до половината,но много различни мисли нахлуват в мен и за да не ги забравя,ще ги напиша:
Скрит текст:
Писмото на Мустафа се оказа последната капка в чашата и своевременно разкри по свой начин пъкления план на Мукадес ! Тя пък от своя страна пак го раздава "ни лук яла,ни лук мирисала"! Боят пък ви казах,за мен бе битка между черна мамба и плюеща кобра! Определено трябваше да се види!
Но за мен това ще е катализаторът за още по-големи пакости от онази "въртитрътка".
Може би точно лъжесвидетелството ще я вкара в затвора за някоя и друга година,а Рахми ще открие истинска подкрепа при една любяща и мила жена(съседката).
Това ще е много голямо наказание за Мукадес,която както видяхме не може да живее без децата си! Отнемането им ще е голям удар за болната й душевност!
Сами и Хаджер-ама толкова са ми сладки! В него Хаджер откри силно мъжко рамо,когато той имаше нужда,тя го измъкна от калта,в която бе затънал! Сега той реши да бъде с нея и да отгледат заедно Мурат! Доброто винаги бива възнаградено! Мурат ще бъде отгледан с много любов и внимание! Надявам се след време да имат още няколко деца! Те го заслужават!
Колкото до лошото-Решат понесе последствията от укриването на истината,Ердоан-от думите,които каза:"Ще я накарам сама да се отрече от делото! Ще й покажа!". Селим-маминото синче докрай ще си остане слабохарактерен плужек!
Айче- и тя може да  понесе последствията от своите действия! Помощта за престъпника,те прави негов съучастник! Дано не се случи!
Мукадес-колкото и да плюе по Фг,тя ще бъде наказана жестоко! Нейната злоба все някога ще вземе превес и ще покаже на всички колко жалък може да стане човек,воден от своята жажда за назидание над другите! И нейното се пише в големия тефтер! И скоро ще излезе наяве! Лошото винаги идва,когато най-малко очакваш!
Решат-ако отиде и поиска прошка от Фг,е тогава ще го призная за победен! Защото парите не можаха да му купят щастие и верни хора до него! Един по един,те забиваха ножа в гърба му-Ердоан(с това,което ще каже пред съда),Селим(с глупостта,която направи в онази нощ и последвалия развод,който повлече крак за лошото),Мюнир(с парите,който отново взе и ще запише като дълг на Решат), Перихан(това,че предаде доказателствата,който го уличават)....
Те стигнаха дъното- от много богати,с много коли и проспериращ бизнес,се превърнаха в просяци,приютени от своята бивша прислужница!
И ако на това не му се казва Наказание!



 

# 12
  • Мнения: 0
Добро утро момичета!

Направо ми се скърши настроението след като ви прочетох,че Мукадас може би ще каже,че Фатмагюл първоначално е казала,че са били 4-ма..Все ми се струва,че надценяваме Мукадес.

# 13
  • Мнения: 4 529


Какво би могла да стори за да навреди както на Фатмагюл и Керим, така и на Мерием ? И моят отговор е - може  много. Може с допълване на показанията си на делото  - да каже една "истина"
с която да внесе подозрение и съмнение, ново напрежение в крехките отношения между Фатмагюл и Керим.



Ох, Марта, думите ти ми подействаха като леден душ, но трябва да призная , че е абсолютно възможно да се случи точно така.  Sad  Наясно сме със  склонността  на сценаристките да ни въртят "на шиш" до последно.  
Но се надявам , както каза Малчева, тези Мукадесини "нови истини" по делото да се обърнат срещу нея и тя да бъде осъдена за лъжесвидетелство ,че и Рахми  да намери спокойствие от нея,а защо не  и ново начало.
И аз разчитам на това  съвестта на доктора да проговори и той да свидетелства на делото.  Неговите показания ще са много важни за изхода на делото .

 Решат- дали ще потърси ФГ ,за да й поиска прошка или да я моли да се откаже от делото.....За всички ни е ясно,че ФГ ,след всичко, което изживя и пътя ,който извървя , няма да се откаже от делото за нищо на света. Едва ли Решат е толкова заблуден,че  да не го знае и да не го разбира ..Затова не му остава нищо друго , освен да моли за прошка..

# 14
  • Мнения: 536
Марта_49,   Hug много логични разсъждения за Мукадес и много искам да не си права ,но уви.... и на мен ми минават лоши помисли ,че ще им навреди на делото.

Общи условия

Активация на акаунт