Отговори
# 60
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,
Вчера бях на ФМ при д-р Марков и за 3-ти път ми потвърдиха, че е момиченце!
Аз това изчаквах и се въздържах от покупки досега, макар че преди 1 месец
се влюбих в една розова хавлийка с ушички Simple Smile
Не смятам да бързам с дрехите, защото нямам къде да ги събирам в момента,
но ако нещо много-много ме грабне, сигурно ще си го взема.
Но за количката, само чаках потвърждение за пол и почвам да я избирам,
тъй като това ми се вижда много трудна задача - все пак ще я ползваме 2-3 години.

Това е от мен, хубав ден ви желая!

# 61
  • Мнения: 45
момичета знаете ли каква е цената на фетална ехокардиография?при др евтимова някой ходил ли е

# 62
  • София
  • Мнения: 3 789
момичета знаете ли каква е цената на фетална ехокардиография?при др евтимова някой ходил ли е

По принцип около 80 лева  Peace

# 63
  • Мнения: 45
аха ясно мерси Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1
 Simple Smile благодаря на всички ,които споделиха мнение относно покупките Simple Smile
наистина май е по добре малко по малко вече да се оглеждам за разни нещица (макар ,че честно казано нямам никаква представа какво точно ми трябва с изключение на количка и легълце Blush)

така че ще бъда много благодарна на вече ставалите мами да споделят какво е необходимо за едно бебе knit

относно дрешките съм пред голяма дилема, защото още от сега ми е ясно как като се появи бебо (живот и здраве) всички които ще идват да го видят ще носят дрешки, и дрешки, и дрешки.......... newsm50

# 65
  • Мнения: 5
Сега точно по Канал 1 дават заснетите кадри от МЦ "Фемина", заради които никой не ми обърна внимание там и си тръгнахме. Нищо кой знае какво не са заснели, но суетата покрай снимките беше голяма.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Докато се включа и вие сте изписали темата...При мен новото е, че най-накрая стана ясно каква е анемията ми - т.нар. таласемия. Не се вживявам много в това, защото знам че не е полезно. Сега си търся чист витамин Б12. От няколко години не бил вече по аптечната мрежа, но мисля да го потърся като хранителна добавка. Ако някой има повече инфо за Б12 - моля споделете го!
Чакам си феталната юни месец, за да потвърдим момченцето! stork-boy Иначе почивам вкъщи и ми е много приятно! Laughing
Слънчев ден!

# 67
  • Мнения: 87
ginger.bs,
Скрит текст:
навремето когато имах проблеми с кръвата ми биеха инжекции   с витамни Б12 и витамин К. Ако тук  няма пробвай да потърсиш в друга държава. Например моят син като се роди се оказа, че не може да усвоява витам Д и разви лека форма на рахид и се наожи от Турция, чрез познати да си купя инжекции, естествено след консултация с педиатъра, който ми каза да търся в други държави. Така, че това е варинат ако тук няма.

Днес реших да пробвам скритият текс, ако някой не е разбрал как става иконата на скритият е от ляво на дясно 8 икона на първият ред.

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 12:45 от palica

# 68
# 69
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!  bouquet И аз да се включа в новата тема  Laughing, че по празниците попътувах и изобщо не съм имала време да чета. Много благодаря на Ралица за новата тема  Hug
Нямам с кой знае какво да се похваля, бебчето някои дни е по-активно, други пък ме ритва по 2-3 пъти, но съм забелязала, че ако нещо ме изнерви, стресне или пък ме наболява кръста в дясно, започва да рита, явно му нарушавам спокойствието  Blush
Сега в четвъртък ми предстои ЖК, вече нямам търпение, а в понеделник и ФМ Simple Smile Ще пиша как е минало! Малко ме мъчи кръста напоследък, преди 2 седмици имах оплаквания, чух се с док. и той ме поуспокои и ми каза какво да пия за прочистване на пикочните пътища, след това ми премина и от 2 дни, пак започнах да се будя от силни болки в кръста, горе вдясно, сутрин е по-остра, а следобяд тъпа. Но реших да не му звъня, ще устискам да 31-ви, не е болка за умиране, посвия се и ми мине. Болкоуспокояващи като Но-шпа не съм пила досега  Blush, уж били безвредни за бременни, ама мен си ме е страх. Но ако видя зор и д-ра ми каже да ги пия, ще се престраша   Sad Стискайте ми палци, дано ми мине вече,че се изнервям, ще видим какво ще каже д-ра в четвъртък като пак му се оплача  newsm78
А за дрешките и другите покупки мисля да започна по-сериозно да пазарувам през август, още не съм наясно какво се купува за есенните бебета като дрешки Laughing
Утре има ден на отворените врати в Окръжна по обяд, ходи ми се, ама сама нещо не ми се занимава, ако някоя мама иска да ходим, да ми пише Simple Smile

# 70
  • Мнения: 87
Момичета пускам ви две снимки от където първият път се ориентирах, какво ми трябва за бебето. Снимките са от папка, която бях поличила от лекциите на списание 9 месеца. За мен тази информация беше много полезна, защото до 7 месец от бременността бях в пълно неведение какво ми трябва понеже от работа не ми оставаше грам време. Понеже в папката си намерих първият списък с първите покупки за бебето ще ви го пусна и него  на малко по късно понеже трябва да го препиша. Тези снимки ги качих и във фейс групата.




# 71
  • Мнения: 87
Във фейс групата по хубаво се виждат снимките в смисъл, че по лесно се чете понеже снимките са по големи.

# 72
  • Мнения: 87
Това е моят първи списък с първите покупки за бебето преди да вляза в болницата. Самод а вметна, че моето бебе се роди декември месец.
1. гащеризон-3бр. те бяха плюшени нещо то този род.
2.пелини-2 комплекта за много кратна употреба
3. камизолки- 3бр. бели
4.терлички-2бр.
5.ръкавички-2бр. това са обикновени тънки платнени ръкавички за новородено за да не се дере и казват, че се плашело в началото от ръцете си.
6. комплект жилетка и ритънка
7. шапка
8. боди-3бр.
9.ританки-3бр.
10.килоти-3бр.
11.хавлия за баня-1бр.
12. спален комплект с олекотено одеяло
13. комплект за изписване- одеяло, възглавница, ританка жилетка, шапка и ръкавички.
14.плетени дрешки.

Допълнително си взех
1. помпа за кърма- първата беше евтина не се сещам марката но нищо не успях да направя с нея и после си купих на авент.
2. стерилизатор за микровълнова- много важно е да знаете, колко е широка ваша микровълнова, защото повечето стерилизатори са по големи.
биберони, шишета, чашки и т.н. си купувах на авент защото частите им бях съвместни и ми харесваха техните продукти.
3. специална ножичка за бебета, термометър за вода и за бебето.
5. корито
6.шезлонг- подарък (имайте в предвид че доста подаръци ще получите и по добре казвайте какво искате вместо да натрупате излишен брой дрехи).
7. овлажнител за въздуха понеже в къщи се отопляваме на климатик
8. естествено козметика Bubchen / Бюбхен  http://monami.bg/bubchen--bubhen.html, и др.

# 73
  • Мнения: 21
Мами, здравейте пак.
В миналата тема си написах термина, годините и от къде съм, но никой не ме е отразил!!!

Към кой да се обърна?

# 74
  • Мнения: 87
Многократно писах в темата, че не мога да следя винаги всички какво пишат, заради това и в тази новата тема пак помолих ако има бъдещи майки ,които не са вписани в първата страница или на вече вписани  но искат да им се сложи пола на бебето да пишат лично съобщение на октомври 2012 с данните си.

Общи условия

Активация на акаунт