Проблем с комари

  • 3 623
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Лавандула (но тя прави големи корени и не е много ок за саксия, но може да се купи малка), босилек и всякакви ароматни подправки с етерични масла - розмарин, мащерка и т.н в сандъчета на прозорците. Вечер ги "роша" с ръка да миришат по-силно. Помага, поне за стаите гарантирам, не влизат. Виж на открито на двора зависи: май като пораснат или цъфнат (лавандулата) повече има ефект. На детето малкото натърквам крачетата със листенца босилек или стръкче лавандула - екологично е и не вреди, а мирише силно. Комарите бягат от миризмата. Аз например като съм намазана с някакъв лосион за тяло, никой комар не ме доближава. Гнус ги е сигурно.  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Борбата продължава... Природни методи, мазилки и пръскалки - хич не ги впечатлих.
Кои устройства помагат, пак питам за тези с ултразвук (аз видях само на Чико за бебешка количка).

# 17
  • София
  • Мнения: 44 237
при нас откакто си пуснахме лампата комари не са ни хапали... Wink

# 18
  • Мнения: 1
А може ли някои да сподели каква марка лампа против комари  ползва.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 237
нашата е от лдл не е някаква маркова.

# 20
  • Мнения: 1 167
Борбата продължава... Природни методи, мазилки и пръскалки - хич не ги впечатлих.
Кои устройства помагат, пак питам за тези с ултразвук (аз видях само на Чико за бебешка количка).
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403545.0;all

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Благодаря за линка  Grinning Лошото е, че се връщам в изходна позиция...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 517
От ТСМ си купих нещо като ароматизатор с цитронела ,на много добра цена-1,50,..ще сложа на всеки прозорец по едно ,дано подейства да не влизат гадинките

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Понеже пуснах темата - да докладвам за развитието  Grinning

След като изчетох линка от другата тема, купихме Райд - 2 вида (с пясък и с фолио). Едното беше при децата, другото при нас. Тази нощ спахме за пръв път от много време насам.

ЗА съжаление не можах да преборя гадините с природни методи. Предната нощ се мацахме с лавандулово масло, което миришеше ужасно, но явно само на нас  Mr. Green

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 559
Че това с лавандулата(много ми е неприятна тази миризма) не действа, не ме изненада. При сестра ми около билките и на двора - има всякакви от изброените в горните постове мащерки, розмарин, босилек и т.н. и е пълно с комари. Все спорим кой да отиде да откъсне мента за коктейлите напр. защото го разкъсват жив.   Twisted Evil
Друго исках да предложа, знам че ДДД фирмите пръскат с нещо, било безвредно за хора и животни, а убива всякакви летящи. Били някакви микрокапсулки, които се пукат когато кацне насекомото, пръска се по стени, прозорци и т.н. Пиша го като вариант, ако Райд не помогне, въпреки че аз лично съм доволна от него, просто ,когато се е налагало да ползвам, съм се опитвала само да е включен в най-отдалечения контакт от леглата/главите ни.

# 25
  • Мнения: 106
Ултразвуково уредче за контакт, както и за количка. Перфектно ги прогонва. Иначе дъщеря ми беше в София при баба си и за седмица буквално я бяха изяли (това, в центъра и на висок етаж, далече от всякакви водни площи), купихме й гривничка от аптеката и решихме проблема.
Гривничките са силиконови, приличат на часовник, с аромат на лимонова трева, който явно ги прогонва.

Общи условия

Активация на акаунт