Дневно хранително меню за бебе на 9-12 месеца

  • 35 450
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мама Яки, как става този номер със сандвича с масло и кашкавал? newsm78
Питам, защото моето гардже не иска да яде нищо, ако не е пасирано. Единствено бисквитите с кисело мляко ги яде така, но те и се разпадат де.

И Макси яде плодове, но всеки път е в различно време и аз не го броя това за ядене. Давам му банан, настъргана ябълка/круша, мандаринка или сладък портокал Peace

Кисело мляко давам Елена 3,6 % или Пършевица 3,6 %. Данон го избягвам.

# 16
  • Мнения: 140
Мама Яки, как става този номер със сандвича с масло и кашкавал? newsm78
Питам, защото моето гардже не иска да яде нищо, ако не е пасирано.

След като Алекс навърши 8 мес., започнах да давам от по едросмляните пюрета за след 8 мес, и тя ги яде без да се дави. feedingТака че започнах да намачквам,не да пасирам храната.Малко след това и дадох банан да гризка и тя пак го направи без да се дави. След това дадох обикновени бисквити,от по тънките , на Житен дар, Алекс си ги хапва като ги държи и си гризка по малко, и успява да я изяде цялата бисквитка самичка, Shocked което и мен ме учуди в началото.До момента има 4 зъбки, но това не пречи,тя дъвче с венците си.Започна да отказва no гладко пасираните храни като кашата.Яде само когато има за "дъвчене".И преди седмица реших да пробвам със сандвич.Правя го така  chef: една филия пълнозърнест хляб го намазах с масло и отгоре сложих настърган кашкавал,запекох я малко,колкото маслото да се разтопи и да омекне кашкавала.След това и давам на малки хапки от средата,а коричката и давам да държи в нейната ръка. И изяжда цялата среда,като гризка от време на време и от коричката.
При нас така се получава... Hug

Общи условия

Активация на акаунт