Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 97 065
  • 759
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 242
УЖАС така се надявах...ама уви !!! Sad

# 181
  • Мнения: 3 420
УЖАС така се надявах...ама уви !!! Sad
Хе хе,ами нали началото на декември имаш превод за 22 дни  Laughing  Wink Началото на януари,то не остана  Sunglasses

# 182
  • Мнения: 242
Е да де така е ,ама никога не е излишно от още малко нали Grinning

# 183
  • Мнения: 4
Благодаря много за отговора GodaiVa. Вчера отидох и си изкарах ПИК код и от 1.11- дата на издаване на болничен, чак на 4.12 той е представен в НОИ, което означава че още ще почакам за моя превод.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря много за отговора GodaiVa. Вчера отидох и си изкарах ПИК код и от 1.11- дата на издаване на болничен, чак на 4.12 той е представен в НОИ, което означава че още ще почакам за моя превод.

Много бързо са ти представили болничния.Затова и навреме ще имаш превод по него

# 185
  • Мнения: 4
Да, много бързо, един месец им трябва на милите да отидат до НОИ и да представят болничен лист.

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да, много бързо, един месец им трябва на милите да отидат до НОИ и да представят болничен лист.

Всички болнични от ноември се представят през декември!


И наистина от фирмата ти са много експедитивни.Трябва да го оцениш.Крайния срок е 31 ви декември.Смятай,ако го бяха оставили за края на месеца  Crossing Arms

# 187
  • Мнения: 4
Наистина? А аз толкова много ги споменавах и в предвид приключването на годината и по-раното спиране на бюджетни плащания си мислих, че този месец може да остана и без превод.

# 188
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Елфита е много права.При нас болнични се подават след 20-то число на месеца  Wink Така че явно в твоята фирма са наистина бързи и трябва да се радваш.
От догодина срока за представяне ще е 15-то число , така че пак са подранили дори спрямо новите промени...

# 189
  • Мнения: 3 420
Елфита е много права.При нас болнични се подават след 20-то число на месеца  Wink Така че явно в твоята фирма са наистина бързи и трябва да се радваш.
От догодина срока за представяне ще е 15-то число , така че пак са подранили дори спрямо новите промени...

При нас например болничен от 1.11 до 1.12 (примерно),дори да го дам на същия ден-1.11 в НОИ ще го дадат на другия месец до 5-то число.
Браво на фирмите,които са по-експедитивни  Peace

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Браво на фирмите,които са по-експедитивни  Peace

Като вашата фирма примерно.

# 191
  • Мнения: 1 862
Искам да попитам болничен от 5 дни от четвъртък до понеделник , при почивни събота и неделя работодателя ми плаща само 2 дни, а в НОИ казаха, че трябва целия.И аз мисля,че НОИ са прави,но финансиста казва , че не е така.На кой да вярвам?

# 192
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Искам да попитам болничен от 5 дни от четвъртък до понеделник , при почивни събота и неделя работодателя ми плаща само 2 дни, а в НОИ казаха, че трябва целия.И аз мисля,че НОИ са прави,но финансиста казва , че не е така.На кой да вярвам?

Целият се плаща от работодателя...

# 193
  • Мнения: 434
Здравейте, за гледане на дете до 18год. какъв % се поема от работодателя и какъв - от НОИ, че вече се обърках  Embarassed  Болничния ми е от 19-23.11 вкл., предполагам, трябва да чакам превод след 15 януари, поне  newsm78
Благодаря!

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, за гледане на дете до 18год. какъв % се поема от работодателя и какъв - от НОИ, че вече се обърках  Embarassed  Болничния ми е от 19-23.11 вкл., предполагам, трябва да чакам превод след 15 януари, поне  newsm78
Благодаря!

3 дни ще ти изплати работодателя,2 дни НОИ
Превод може да имаш и декември.Зависи фирмата кога представя болничните в НОИ

Общи условия

Активация на акаунт