Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 942
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 200
Нещо се обърках, затова моля за помощ  Wink
Последния ми болничен (издаден от педиатъра след раждането) вече е в НОИ (нямам код за да си проверя в сайта), счетоводителката каза че го е подала "рано". Болничния е от 02.05 до Юли.
Днес тя ми звъни пак, да попълня Декларация по чл. 50 - защото искала да изпревари нещата и да не ми забавят парите.
Та сега този болничен ли ще ми забавят или плащанията които следват след като изтече той?
И колко може да е забавянето. До сега винаги до 5-то число съм имала превод от НОИ в болничен съм от както забременях, а този месец сметката все е празна Sunglasses

В края на май имаше год. преизчисление и за това нещата са позабавени. Декларация по чл. 50 може да се подаде в НОИ чак след като се начислят заплати  и внесат осигуровки за юли, щом тогава изтича третия болничен.

# 46
  • Мнения: 34
Нещо се обърках, затова моля за помощ  Wink
Последния ми болничен (издаден от педиатъра след раждането) вече е в НОИ (нямам код за да си ........

В края на май имаше год. преизчисление и за това нещата са позабавени. Декларация по чл. 50 може да се подаде в НОИ чак след като се начислят заплати  и внесат осигуровки за юли, щом тогава изтича третия болничен.
Благодаря за отговора Simple Smile Явно доста се е разбързала нашата счетоводителка, къде е Юли Simple Smile

# 47
  • Мнения: 7
аз бих искала да попитам следното
от 12мин месец ми свършиха болничните за раждане и вече съм в майчинство,подадени са ми декларации 50 и 51.на страницата пише че са започнали плащания,но в Справка за изплатени Парични Обезщетения и т.н. няма дата за превод,та питането ми е-ще има ли за напред или те са само за болничнитге.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
аз бих искала да попитам следното
от 12мин месец ми свършиха болничните за раждане и вече съм в майчинство,подадени са ми декларации 50 и 51.на страницата пише че са започнали плащания,но в Справка за изплатени Парични Обезщетения и т.н. няма дата за превод,та питането ми е-ще има ли за напред или те са само за болничнитге.

срещу кое пише,че са започнали плащания-декларацията или болничния

# 49
  • Мнения: 7
на майчинството,болничните са ми изплатени всичките
Дата на отпускане на обезщетението, определена от системата: ........2 г.
Дата на прекратяване изплащане на обезщетението, определена от системата: ....... г.
Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания

за първи път ли ще получаваш по декларацията пари
ако не е за първи път,този статус стои докрая на периода на плащане по декларацията

следи си кога ще получиш точно пари в графата получени обезщетения

# 51
  • Мнения: 7
♥Elfita♥ точно за това питам-за първи път ще получавам,на 12-ти миналия месец ми приключиха болничните и незнам дали в справката ще ми излезе дата за превод.т.е. превода за миналия месец чакам

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
♥Elfita♥ точно за това питам-за първи път ще получавам,на 12-ти миналия месец ми приключиха болничните и незнам дали в справката ще ми излезе дата за превод.т.е. превода за миналия месец чакам

да,задължително излиза превода в получени обезщетения.щом е за първи път не знам защо пише започнали плащания,а нямаш дата на превод.картата провери ли я?виж пак на получени обезщетения-може би си предвидена за четвъртък

# 53
  • Мнения: 7
♥Elfita♥ благодаря за  бързите отговори     bouquet
днес ми излезе дата-предвиден е превода за утре

# 54
  • Мнения: 513
Момичета,
Къде в момента проверявате с ПИК кода? До скоро проверявах на този адрес - http://www.schetovodstvo.info/spravki.htm, сега обаче нищо не илиза? Някой може ли да пусне линк

Мерси много

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета,
Къде в момента проверявате с ПИК кода? До скоро проверявах на този адрес - http://www.schetovodstvo.info/spravki.htm, сега обаче нищо не илиза? Някой може ли да пусне линк

Мерси много

само на сайта на НОИ се проверява с пик кода

# 56
  • Мнения: 398
  Здравейте ,

искам да попитам дали сте се сблъсквали с подобен случай.

Моя близка е бременна в самото начало , но заради рискова бременност ще излезе още от сега в болнични , в същото време има да връща пари на НОИ за неправомерно получено майчинство.Дали ще има проблеми при получаването на болничните и обезщетенията след това.НОИ ще удържа ли някакви суми и до какъв размер.

Ще съм благодарна на всякаква информация.

Хубав ден.

# 57
  • Мнения: 2 200
  Здравейте ,

искам да попитам дали сте се сблъсквали с подобен случай.

Моя близка е бременна в самото начало , но заради рискова бременност ще излезе още от сега в болнични , в същото време има да връща пари на НОИ за неправомерно получено майчинство.Дали ще има проблеми при получаването на болничните и обезщетенията след това.НОИ ще удържа ли някакви суми и до какъв размер.

Ще съм благодарна на всякаква информация.

Хубав ден.
Има ли акт за начет? А погасителен план нещо?
По принцип нямат право да запорират обезщетения, но в този случай не съм много сигурна. Най-добре да попита направо в НОИ.

# 58
  • Мнения: 66
Здравейте,
Имам един въпрос! Разбрах,че ако пуснеш детето си на ясла преди да ти е свършило майчинството трябва да подадеш уведомление в НОИ за прекратяване на майчинството и ти променяли майчинството на 50 % ,но до кога ги изплащат тези пари до края на майчинството ли?
Също така знам ,че можеш да ползваш натрупания през майчинството си платен отпуск, но като приключи и той трябва ли веднага да се върнеш на работа ако детето ти още не е свикнало с яслата?
Благодаря предварително!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Имам един въпрос! Разбрах,че ако пуснеш детето си на ясла преди да ти е свършило майчинството трябва да подадеш уведомление в НОИ за прекратяване на майчинството и ти променяли майчинството на 50 % ,но до кога ги изплащат тези пари до края на майчинството ли? плащат ти до 2 г на детето.ти трябва да се върнеш на работа,отпуск,болничен,щом детето е на ясла
Също така знам ,че можеш да ползваш натрупания през майчинството си платен отпуск, но като приключи и той трябва ли веднага да се върнеш на работа ако детето ти още не е свикнало с яслата? като ти свърши отпуската другите варианти са ти болничен и връщане на работа.детето ще се е адаптирало за времето на отпуската-споко
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт