Лято, море, планина ..., а на есен ЯСЛА :) - 5

  • 36 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 172
Сега с риск да ме нападнете, но според вас бистър секрет от носа повод ли е детето да остане вкъщи?
Ева съм я пускала с бистри сополи. При промяна на секрета, което обикновено е съпроводено с кашлица и температура, я оставям вкъщи.

Към днешна дата и моето мнение е такава, НООО когато Александра тръгна на ясла и въобще в началото като започнахаконтактите и с други деца направо полудявах като чуя/видя сопол...бях възмутена от дъното на душата си, умирах няколко пъти докато не се изнесем на място с деца без сопол или без деца въобще...та такааа....

# 691
  • Мнения: 614
Уффффффф, с тия сополи Crazy Вики има бистър секрет от петък, в събота дори вдигна температура; та няколко дни ще си е вкъщи. Днес минах през детската да кажа, че няма да ходи няколко дни и госпожата с учудване ме попита: Защо, след като има само бистри като водичка сополи?  Ами те ден- два са бистри и ако не се вземат мерки се променя цвета и консистенцията. После може и 2 седмици да влачи хрема и кашлица. Да стига до антибиотици и т.н. Моето мнение е, че родителите трябва да си спират децата, най-вече заради самите тях!

# 692
  • София
  • Мнения: 721
Добре де наивно да попитам- така със сополите ли да ходят?! newsm78 Някак не ми се  вижда нормално.... то и няма педиатър дето да  подкрепи като че ли. Иначе като казвате бистър сопол- третирате ли ги в къщи с нещо, или така ги оствяте/ Питам защото аз освен при цветен селрет слагам макситрол, давам разредена клеева и морска вода впръсквам- но бих искала да споделите как реагирате.
Честно да ви кажа много съм объркана-знам че и по цяла Европа така си ги влачат, ама нещо не мога да свикна за нормално (там с температура и отпаднало дете се смята за болно, иначе си е ок и антибиотици много-много не дават, само в краен случай, иначе фаворит е парацетамола  Mr. Green).

# 693
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То май тяхната реакция е по-нормална от нашата, бистър сопол и айде вкъщи. После имунитет никакъв, нали всички са в контакт преди да потече сопола няма как да са били изолирани щом са в група. Нашата ЛЛ ни е давала бележка за посещение на ясла с бистър сопол, не видя причина да ги спирам и с нея са ходили по седмица.

# 694
  • Мнения: 268
Бистрия сопол не винаги означава здраво дете - то и няма как да е здраво, щом се включва защитна реакция на организма (температурата впрочем също е такава). Обикновено при бистър сопол при повече от 2-3 дни има вече и бактерии, но детето може да се справи с тях (да се излекува след еди колко си време) или да стане инфекция и да се прибегне до лекуване на зелени/жълти сополи и усложнения. Това, че детето има много добри съпротивителни сили и се справя с бактериите в носа си, не означава , че той е здрав и не сее сополива зараза за останалите. Особено в яслата, където няма кой непрекъснато да го бърше и чисти след него.

  Ако нослето е леко влажно, и не тече до устата, не киха и не кашля, не хърка докато спи може и да го пусна на ясла, но да му текат сополите и да омазва всичко в яслата с тях - няма начин. Все пак другите не са длъжни да се справят с бактериите, които сина ми им носи и най-малко от хигиенна гледна точка да му търпят секретите.  

# 695
  • Мнения: 3 596
Сега с риск да ме нападнете, но според вас бистър секрет от носа повод ли е детето да остане вкъщи?
Ева съм я пускала с бистри сополи. При промяна на секрета, което обикновено е съпроводено с кашлица и температура, я оставям вкъщи.

Аз няма да нападам, а по-скоро ще питам. Моите наблюдения са, че всички хреми започват с бистри сополи и след това се променят, както е писала Зорничка. Не е ли късно да се спира от ясла чак при промяна на сополите? Детето е заразно още в първите дни. Тоест другите деца вече са заразени, когато симптомите се засилят и задълбочат...

Добро утро на всички и успешна седмица!  bouquet

Сега прочетох мнението на sisonder, моето е такова също  Peace

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 523
Здравейте!
Сега - аз ще си кажа моето мнение, без да нападам.
За моето дете бистър сопол може да значи, че след 2 дни ще направи сериозен проблем, който да доведе до домашно лечение над 10 дни с 2 вида АБ. Принципно мнението на нашата педиатърка е , че само със сопол не е проблем да се ходи. Но не считам за редно други деца с по-нисък имунитет от моето да страдат.
Да не забравяме също, че бистър сопол може да има и от алергия Wink
А да не говоря какво става, когато вкъщи има по-малко дете, което бива "тренирано" от съвсем крехка възраст ...
Както и да е - чувала съм, че "на запад" децата се спират ако детето физически не се чувства добре. Друг е въпроса, че когато аз съм с хрема и съм като парцал Grinning

# 697
  • Мнения: 3 695
Много зависи от детето - всеки си познава своето дете и как типично протичат при него нещата. Едно дете може да подсмърча ден, два, три и да се оправи, при друго дете сополите може да са сигурен предвестник на бронхит или друго усложнение /имам и от двата вида вкъщи  Confused/. С времето човек се научава, че не са му виновни чуждите деца, а да мисли как да укрепи своето. Да, не е приятно да пуснеш здравото си дете при болни, но човек пусне ли го на градина, трябва да е наясно, че това са рисковете. А болното/ сополивото е било вече в контакст с другите деца и преди да прояви симптоми/ сополи.

# 698
  • София
  • Мнения: 742
Едва от месец сме на ясла и съм страшно изтощена вече, много се надявам нещата да се подобрят. Освен че е много изморен и нервен, го мъчат и зъби и се сополиви. Спирах го за 3 дена миналата седмица, водих го на лекар и не било сериозно, но нощес пак се разсополиви. Търся начини сега да му укрепвам имунитета, но и аз се разболях...

# 699
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 859
ЕлБиЕн Hug
Стискам палци скоро да премине този период.
Когато Ева тръгна на ясла, беше ужас - 5 дена на ясла - 3 седмици вкъщи. Давахме й ехинацея+много плодове. Ефект нямаше кой знае какъв. След ваканция юли и август, септември тръгна с нови сили. Сега, да чукам на дърво, всичко е ок, разминава се с болестите, които в нейната група бяха една камара. За моето дете стигам до извода, че в началото е била доста уязвима и сега малко по-малко позакрепва. Чакам с интерес зимата  Whistling

# 700
  • Мнения: 26
ЕлБиЕн... не сте само вие  Hug И ние от 10.09 сме ходили само 2 седмици... сега пак лекуваме упорита кашлица... как да се адаптира  Thinking А и Марти май е много чувствителен, сега като е болен вкъщи е усмихнат, щастлив, гушка се, смее се много..., а като го пуснем на ясла ни е сърдит, изнервен, плаче постоянно, не спи нощем... не иска да се гушка... все едно е друго дете...

# 701
  • Мнения: 1 350
ЕлБиЕн... не сте само вие  Hug И ние от 10.09 сме ходили само 2 седмици... сега пак лекуваме упорита кашлица... как да се адаптира  Thinking А и Марти май е много чувствителен, сега като е болен вкъщи е усмихнат, щастлив, гушка се, смее се много..., а като го пуснем на ясла ни е сърдит, изнервен, плаче постоянно, не спи нощем... не иска да се гушка... все едно е друго дете...
Скрит текст:
цитирам се от друга тема:...последният път "излекувах" в началото на септември висока Т и бистри сополи, породени от стрес, появили се внезапно следобяд след 3дневно ходене в една Софийска детска градина, като на другия ден, както и след това не я заведох там, а я преместихме в друга градина.
добавям - не можех да си позная детето, тя никога не е плакала така, нито вечер след градина, нито нощем да се буди и да нервничи  #Crazy дори и в адаптационния период миналата година. и като разбрах как са се държали лелите/сестрите... радвам се, че усетих навреме
Още на следващата сутрин нямаше нито Т, нито сополи, илачи и лекарства не съм давала, само се посъветвах с педи и психолог. И след два дни(събота и неделя се паднаха) беше на новата градина вече. И досега, да чукна на дърво е здрава.
Така че, майчета, наблюдавайте освен физическото и емоционалното състояние на децата Ви.
.. Peace
искрено се надявам при вас да е част от адаптацията, може би малко по-трудна, но дано отмине бързо и това да е само период, да е начин на адаптация, а да не се окаже като нас резултат от нещо съвсем друго.  Hug

# 702
  • Мнения: 180
и ние сме така една седмица на ясла една в къщи и сега пак сме удома с течащ нос температура и гърло джипито каза че било вирусна инфекция и че така се получавало като никнели кътниците дано да е само това

# 703
  • Мнения: 3 114
Като никнат зъби пада имунитета, а не че зъбите причиняват това.
Мойто за три седмици има 7 дни присъствие. И аз съм на мнение, че те повече боледуват защото стресът, който преживяват събаря имунната система. Гоги е изключително събиран с деца и на вън и в затворени помещения - като си ходим на гости. В нас са идвали за 2-3 часа приятели с по-големи деца, които ходят на градина или ясла. Случвало се е някое да е малко сополиво или да покашля.
Много се замислям дали не му е рано???
Той сега няма температура, няма усложнения, но сополите са страшни вече 5 дни и извират постоянно. Естествено има хубава отхрачваща кашлица, която звучи зверски. Ясно е, че не е вирус. Оказа се бактериална инфекция - още първата седмица, която въпреки локалния антибиотик, в края на лечението се възобнови със страшна сила. И ето ни сега вкъщи с един въпрос - "Постъпвам ли правилно?"

# 704
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не веднъж съм се питала дали мястото на децата ми е в яслата, така и не намерих своя отговор. Слагам пюсовете и минусите на кантар и пак ми е трудно да се изкажа имаше ли смисъл от яслата. Още повече че аз бях и безработна през това време, а с две малки деца още съм си безработна  Blush и можех да си ги гледам до градината. Бях се навила много в началото на декември миналата година да ги отписвам от ясла, пуснах ги здрави сутринта и след има няма 4 часа ме викна сестрата били с Т и то висока. Разубеди ме да отложа окончателното си решение във времето директорката, позволи ни да отсъстваме целия декември и уж да стартираме след нова година и ден след новия старт Вали беше с отит  ooooh! С много почивки избутахме зимата водейки се на ясла, ние като не сме там такса не плащаме (реално не бяха вкъщи болни през цялото време) а като имат макар и ден присъствие и изследвания нови не се пускат.
Но всеки родител решава за своето дете кое е най-правилното. Децата минават през тези периоди на чести боледувания. А също и приспособяването на организма към микрофлората на другите, в една друга тема една майка му сложи много точно определение - групов имунитет. Като прибавим и стреса от адаптацията, дори вие да сте адаптирани на детето се отразява и стреса на неадаптиралото се другарче.

Общи условия

Активация на акаунт