Кашлица и повръщане ...

  • 1 352
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 437
Здравейте, намерих една стара такава тема, но е заключена и за това пускам нова.

Дъщеря ми повръща когато кашля, преди месец имахме такъв проблем, водихме я на доктор, всичко й беше наред чисти гърди, чисто гърло. Първо пи Стодал 3 дни и после Еуроспал 4 дни и кашлицата отмина. Снощи пак почна да кашля и пак повърна, все едно има някаква задна хрема. Нищо й няма храни се, няма температура, пие вода, но като почне да кашля... и кашлицата е само докато спи. В момента й растат зъби, може и заради това да има секрети и с тях да се дави. Пръскам й физиологичен разтвор и ако се налага включвам помпата за нос.

Искам да питам дали има някой, който се е сблъсквал с подобен проблем и как се оправяте?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 849
Моята малка дъщеря има периодично такива пристъпи. Хомеопатията й помогна.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 283
случвало се е на сина ми, точно заради задна хрема... напълно възможно е да има такава или както казваш, от прекалено много слюнки заради зъбоникненето... но при нас винаги е било по-точно инцидентно това с повръщането, при наистина мн обилни секрети....

Пак я води на лекар - питай има ли секрети, ако има евентуално нещо за подсушаването в носа да капеш, коларгол или друго, какото сметне лекаря за нужно.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
когато детето ми беше малко, някъде до около 3 години като кашляше и повръщаше - нормално, и на мен ми се е случвало от кашлица да ми се повдигне. Мина с времето, като поотрасна и разбра, как да кашля - ще мине и при вас, само не се шашкай, че аз тогава много се шашках. Педиатърката ни даваше едно сиропче за втечняване на секретите и помагаше, но не го помня вече  Peace

# 4
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Жоржи, дребната беше така като вадеше предните зъбки. Сега не го прави вече. Вдигах леглото/матрака на около 30 градуса. Не помагаше кой знае колко много , но пак по се ядваше

# 5
  • Мнения: 1 437
Много благодаря за отговорите мацки, поуспокоих се   bouquet

Бубе и аз си мислех, че може да е от зъбите, ама да питам дали само моя дзвер прави такива изпълнения.

# 6
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
И да ти кажа само, че аз лек не открих  Whistling Пробвах с какви ли не физ, р-ри, капки, инхалации... Най-доброто от всички (с малко по-дълъг период на действие от останалите) беше спрея на Еуфорбиум композитум. Даже е хомеопатично. Пробвай това+повдигане на матрака! И дано Ел по-скоро го израсте!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 677
Сина ми е от тези, които повръщат при кашлица. За толкова години лек не открих.

# 8
  • Мнения: 140
При нас се получава от задната хрема - като се опитва да я изкашли и се напъва да  повръща (явно е естествена реакция). В такива случаи гледам да съм до нея и да я "стресна" за да спре напъните за повръщане Peace

Общи условия

Активация на акаунт