Пак ще сменят паспортите...

  • 2 116
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
Цитат на: rosa
Аз например,  за да взема немско гражданство, трябва да се откажа от българското. И докато не съм се решила на тази крачка ще съм зависима от бълг. паспорт. Wink


Но после с указ на президента на БГ мисля, че можеш да си вземеш пак бг гражданство или не е така?

Немската и бг бюрокрация, Боби наистина в комбина е нещо разкошно  Imp Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: 6o6i
Но после с указ на президента на БГ мисля, че можеш да си вземеш пак бг гражданство или не е така?

Хм? Не съм чувала такова нещо. Кажи ми моля подробности, ако zнаеш.

Цитат на: 6o6i
Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses

Дааа, толкова траело да се иzпратят нещата до БГ с дипломатическата поща и след това обратно Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Цитат на: Bobbylein
Обожавам да попълвам формуляри Imp Бюрокрацията ми е хоби особено като ги комбинирам немската и българската. Умирам от кеф Twisted Evil

Ха, ха, ха, и аz така Simple Smile  Wink  Twisted Evil  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 1 497
Аз ще ви кажа каква е работата. В Англия се канят да въвеждат карти, но има големи дебати по въпроса. Никой не се е юрнал. Обаче пак има някой заинтересован да лапне комисионки и да направи масивна печалба на наш гръб. Според мен всички българи в чужбина трябва да протестираме, защото ако нашите управници могат да лъжат хората в Бг, то нас, част от които сме в Европейския съюз не могат.

# 18
  • Мнения: 2 567
Цитат на: rosa
Цитат на: 6o6i
Но после с указ на президента на БГ мисля, че можеш да си вземеш пак бг гражданство или не е така?

Хм? Не съм чувала такова нещо. Кажи ми моля подробности, ако zнаеш.


Върти ми се из главата, че четох такова нещо тук във форума, но сега не можах да го намеря  Confused

# 19
  • Мнения: 3 634
Цитат на: rosa
Цитат на: mariane
Nevijdam kav vi e problema az dori neznam kade mi  Embarassed  Embarassed  Embarassed karam s canadski i vsi4ko e ok ne mislia da si pravia bg dopalnitelno glavobolie

Проблемът е, че повечето хора са с бълг. паспорт. Аз например,  за да взема немско гражданство, трябва да се откажа от българското. И докато не съм се решила на тази крачка ще съм зависима от бълг. паспорт. Wink


И аз така щото...

# 20
  • Мнения: 461
Цитат на: 6o6i

Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses


оле моя изтича догодина Neutral Face
дали от сега да почна до го подновявам
и с какъв паспорт ще се движа тия 6 месеца

# 21
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: nat
Цитат на: 6o6i

Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses


оле моя изтича догодина Neutral Face
дали от сега да почна до го подновявам
и с какъв паспорт ще се движа тия 6 месеца

Толкова време е, когато ти го подновяват иzцяло чреz посолството. Но ако отидеш ти самата до БГ или ако имаш блиzки или поzнати, които да направят това директно в БГ, няма нужда да чакаш толкова време. В тоzи случай е нужно пълномощно.

# 22
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: rosa
Цитат на: nat
Цитат на: 6o6i

Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses


оле моя изтича догодина Neutral Face
дали от сега да почна до го подновявам
и с какъв паспорт ще се движа тия 6 месеца

Толкова време е, когато ти го подновяват иzцяло чреz посолството. Но ако отидеш ти самата до БГ или ако имаш блиzки или поzнати, които да направят това директно в БГ, няма нужда да чакаш толкова време. В тоzи случай е нужно пълномощно.

Стария го задържаш докато си прехвърлиш визата в новия и се движиш с двата паспорта. Евентуално могат да ти наложат срок да върнеш стария.  Можеш да го върнеш в посолството/консулството.

# 23
  • Мнения: 3 634
Цитат на: rosa
Цитат на: nat
Цитат на: 6o6i

Не знам, дали сте си сменяли паспорта оттук, но на нас от посолството в Берлин ни казаха, че процедурата отнема скромните 5-6 месеца  Sunglasses


оле моя изтича догодина Neutral Face
дали от сега да почна до го подновявам
и с какъв паспорт ще се движа тия 6 месеца

Толкова време е, когато ти го подновяват иzцяло чреz посолството. Но ако отидеш ти самата до БГ или ако имаш блиzки или поzнати, които да направят това директно в БГ, няма нужда да чакаш толкова време. В тоzи случай е нужно пълномощно.


Аз направих така с моя паспорт и лична карта. Шофьорската си я оправях сама (ей богу как се разревах след като чаках 3 часа с мъж ми и малкото ни тогава бебе в жегата и точно като дойде реда ми и ми хлопнаха прозорчето под носа и отиде оназ дебелана да си яде обяда... глей такова нещо няма тук... ама само как отидох при началника им и му казах няколко избрани думи след което ме оправиха на бързо... сиктриа им теглих на сичките), иначе паспорта и личната карта баба ми с пълномощно ги подмени и извади и след това ми ги изпрати... цялото нещо отне по- малко от 2 месеца. После от тука ми подновиха визата в полицията... ама пак бях май 2 седмици "нелегално" в страната. Обаче сега паспорта ми е до 2006 година, а баба ми е станала стара... и се чудя кой ще ми го оправя и дали да не почна с процедурата по подновяването чрез посолството още от 2005 година...

# 24
  • Мнения: 4 244
Това zа биометричните данни и Германия не е вярно Щото тука в немско сега им искат нови паспорти с пръстов отпечатък
Това го научих сега Щоито Ще пътувам см хорао до Щатите и им каzаха на останалите немци от групата да си ги оправят доакто е време

Общи условия

Активация на акаунт