Дали в някой магазин или банка ще приемат 250 монети по 1 лв?

  • 9 915
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 922
Страхотно е това за Инвестбанк, благодаря че сподели Hug И аз имам 500лв на стотинки, повечето по 1лв и се чудех къде да ги обменя. Утре ще ходя да питам в нашия клон дали ще ми сменят стотинките
Да, попитай. Защото не във всички клонове имат машина за броене. Аз в централния клон в Пловдив сменях. Другите нямали.

# 16
  • Мнения: 3 372
Страхотно е това за Инвестбанк, благодаря че сподели Hug И аз имам 500лв на стотинки, повечето по 1лв и се чудех къде да ги обменя. Утре ще ходя да питам в нашия клон дали ще ми сменят стотинките
Да, попитай. Защото не във всички клонове имат машина за броене. Аз в централния клон в Пловдив сменях. Другите нямали.
Попитах и жената каза, че ще ми вземе по 100бр от всеки номинал, който имам, и то без комисионна Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 9 576
В Банка Пиреус в МОЛа на Цариградксо до магазина на МАК точно ни приеха към 20-30 лв на монети от по 1, 2 и 5 ст.
Условието беше да ги групираме на купчинки по номинал.
Комисионна нямаше. Peace

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 860
Благодаря на всички включили се!  Hug
Приеха ми паричките в маган Зора в Плевен и вече си имаме нов цефров фотоапарат  Grinning Младежите бяха много мили и много се зарадваха на звънковите левчета, преброихме ги и даже ми благодариха, че им давам дребни пари  Peace

# 19
  • Мнения: 8 997
Темата е стара, но не искам да пускам нова.
Интересувам се за София къде мога да обменя монети?
БНБ на Цариградско ми е далеч, но ако няма друго място, бих отишла и до там.

# 20
  • Мнения: 2 681
В някой от магазините на Кауфланд има машина за обмяна.
Дават  безсрочен ваучер за стойността на монетите. Но може да се ползва само при тях.
Може би на сайта пише в кой филиал  има машина.

# 21
  • София
  • Мнения: 113
Темата е стара, но не искам да пускам нова.
Интересувам се за София къде мога да обменя монети?
БНБ на Цариградско ми е далеч, но ако няма друго място, бих отишла и до там.

Ако ти е удобно в Овча Купел, ето адреса:
 гр. София, кв. „Овча Купел”, ул. „Иван Хаджийски” № 16

Клона е към БНБ, има си редовните такси.  Peace

# 22
  • Мнения: 8 997
В някой от магазините на Кауфланд има машина за обмяна.
Дават  безсрочен ваучер за стойността на монетите. Но може да се ползва само при тях.
Може би на сайта пише в кой филиал  има машина.


Не ми върши работа ваучер, стотинките събрахме за море Simple Smile
Темата е стара, но не искам да пускам нова.
Интересувам се за София къде мога да обменя монети?
БНБ на Цариградско ми е далеч, но ако няма друго място, бих отишла и до там.

Ако ти е удобно в Овча Купел, ето адреса:
 гр. София, кв. „Овча Купел”, ул. „Иван Хаджийски” № 16

Клона е към БНБ, има си редовните такси.  Peace

Върши ми работа, дори ми е в съседен квартал.
Много ти благодаря!!! Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 113


аlina_si радвам се, че помогнах! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 12
Да, разбира се. Доста често давам в големите, пък и по-малки магазини цял буркан (касичка) с монети от 0,10 лв до двулевки. Даже се и радват като им занеса, да имат да си връщат касиерките Simple Smile

# 25
  • Мнения: 14 769
Най-много се радват в аптеките и почти не връщат човек.

# 26
  • Мнения: 35
Мисля, че с радост ще ти ги обменят и в някой средно голям хранителен магазин, не е нужно да е точно в аптека.

При нас в магазин S-mart редовно закъсват за дребни пари - вечер между 18-19ч. нямат с какво да връщат ресто.

И зависи за колко пари става въпрос - може би в магазин няма да ти обменят наведнъж 1000 лв., но разходи се с монетите и питай дали някой има нужда.

Аз например веднага бих уедрил монети за 100-тина лв., ако някой ми предложи, понеже си ги ползвам в кафе-машината до нас и все ми трябват.
Жълти стотинки също ми трябват - харча си ги по хранителните магазини. Не че ще ме върнат ако нямам - но чак ми се вижда глупаво ако сметката ми е например 17.06 лв., да дам банкнота от 20 лв. и да чакам да ми върнат 2 лв. + една шепа стотинки. Много по-удобно е да дам 20 лв. + 6 ст. и да ми върнат 3 лв. на цяло. Wink
Все не успявам да събера касичка с "непотребни жълти стотинки" - харча си ги всичките и не ми остават излишни

# 27
  • София
  • Мнения: 458
В супермаркетите"убиват" за стотинки. В големите вериги може би обмяната трябва да стане с някой по-висшестоящ, но в кварталните мисля, че няма проблем и касиерките да ги разменят. При всички случаи е голяма радост за тях.
Преди няколко месеца обмених монетите, които бях събрала и си купих миялна Simple SmileОбмених около 600 лв.

Общи условия

Активация на акаунт