Януарското детенце се готви вече за моренце (тема 126)

  • 53 584
  • 394
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 274
Мирка, моя Малчо никога не може да се адаптира към детската градина в България.
Ходи два или три месеца и накрая го спряхме.
И аз много се притеснявах, все го карах да ходи да играе с деца, а той все в мен се гушкаше и не искаше.
И сега, когато стана време за училище тук, сърцето ми беше свито, защото пък освен всичко останало, тук и езикът е чужд. Sad
Той плака първия ден, каза, че го е страх... Sad
На втория ден пак плака, на третия също...
Реших, че ако не спре да плаче и не се успокои, ще го спрем и ще тръгне догодина (тук има такава опция).
За моя радост, обаче, на четвъртия или петия ден, едно детенце там - Джак - видяло, че моя дребосък плаче и отишъл да го успокоява, че мама сега ще дойде, да не плаче повече.Simple Smile (как са се разбрали, не ме питай Simple Smile)
И така, от този ден нататък, Малчо заминава с желание на училище, всеки следобяд казва, че било супер, вече има приятелчета и дори иска да ги кани вкъщи на гости.
Та така - за две- три седмици вече се чувства супер, намери приятелчета и учи езика, което може само да ни радва. Simple Smile

И с твоята девойка всичко ще е наред, ще видиш.

Желая ви хубав ден, момичета! Hug

# 91
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,

ИНИЦИАТИВНИЯ КОМИТЕТ НА ЯНУАРЧЕТАТА роди идеята за нова среща през Октомври. Вероятното място е Велинград. Информация и дискусии има във групата ни във Фейсбук, ще се радваме още от Вас да се включат.

Целувки!

# 92
  • Мнения: 5 391
Срам, не срам, бях забравила за темата ни Embarassed

Така се зарадвах, че се е раздвижила Hug

Джулс, добре дошла отново!  bouquet

# 93
  • Мнения: 6 274
Група във Фейса ли имало?
Не знаех.

Фил - Hug

# 94
  • Мнения: 4 753
Благодаря за съобщението за Велинград....  Hug    Не, че някой очаква да отида, но да си кажа, че нямам никаква възможност...  Peace

# 95
  • Варна
  • Мнения: 3 266
Хоп и аз тук Laughing

Много теми сте изкоментирали, докато аз съм спала някъде Laughing

Ние имаме първокласничка, емоциите сега са покрай нея, Маги е добре, нещата със спазмите и астмата отшумяха неусетно, благодарение на хомеоп.

# 96
  • Мнения: 256
И аз набързо да се включа...
Ние скоро имахме сбирка на нашата група тук - Гого, Джулия и Мона. Е голям шум беше, но много весело си изкараха децата.
И тримата станаха ученици тази есен, ходим с раници, имаме програма в училище, Гого си пише буквата и разпознава доста други букви. Знам, че повечето януарчета са по-напред от нас, ама как да не си похваля гарджето...

Я пак споделете какви спортове се практикуват от наборчетата?

# 97
  • Мнения: 127
нашто наборче ходи на плуване 2 пъти седмично - аз го водя, а в градината "тренира" футбол.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте, момичета. Поздрави и от нас. Ане, добра идея за срещата но....нали знаеш накрая какво се получава?  Embarassed Аз нямам достъп до фейсбук. Така, че е хубаво и тук да публикувате някаква информация.
Иначе какво да ви се похвалим. Завъртя се колелото - училище, градина, работа. Аз си усуках кракът в последния ден от почивката, т.е Алекс ми помогна като ми се омота в краката. Бях в болнични 2 седмици но още ме боли.  Tired Косето първата седмица като тръгна пак на градина рева и се уговаря за вземането. Сега не реве но само се уговаря. И като си бях у дома се вземахме рано - сега ще видим. Ще ходи на футбол и "Инглийски" език.  Grinning На плуване в градината нещо не ми се иска. Това за сега му стига. Батко му пък не иска на нищо да ходи.  ooooh!

# 99
  • Мнения: 393
Здравейте,
Ето ни и нас в темата:)Много се радвам ,че сте тук !За сега няма да се оплаквам,само да кажа,че всичко е наред,Еми е в нова градина с набор 2007 и млко може би не и е удобно ,но ходи с желание за сега(без понеделниците).Логопедката ще почне да работи с нея и дано поне малко се подобри изговарянето на звуците Praynig
 А за Велинград кога планирате среща?

# 100
  • Мнения: 18
Здравейте,
срещата за Велинград май се размина. Момичетата обсъждаха нещо за Еленския балкан но не знам какво е станало. Rolling Eyes
Ние бяхме за няколко дни до Бургас и видяхме там Катеночка с мъниците, децата играха много в прекрасната морска градина и на плажа. Изкарахме прекрасен ден.
Дама, какво се получава - прекрасни срещи  Simple Smile
Заниманията на Сшко в момента са Английски, народни танци, шарканица - приложни изкуства и ако се престраши - плуване. Днес направихме първата стъпка пък ще видим. Той от вкъщи си каза, че няма да влиза във водата и така стана. Много е упорит като си навие нещо. Решава си го и хоп това е Thinking Много палави са станали в групата и започнаха едни простотики, имахме миналата седмица шамарче от госпожата. Аз се опитах да говоря с нея тя не си призна и въобще лудницата е пълна. А едно детенце се е лепнало за него само го провокира а после топи, и Саши го отнася вече втори път. Надявам се Александър да се справи!

Лека нощ!

# 101
  • София
  • Мнения: 153
 Здравейте на всички.  За първи път чета и пиша в тази тема, но ако приемате още членове в групата да се представя. Имам си момченце Сашко родено януари 2008 и бебенце Роско родено септември 2012.
Детенцето ми ходи на градина от тази година, но май повече време е болен в къщи. Искам да ви питам от кога ще пускате децата на предучилищна и после в 1- ви клас. Ние сега сме 3-та група, догодина ще е предучилищна и после 1-ви клас, но се чудя няма ли да е малък  newsm78
 

# 102
  • София
  • Мнения: 1 546
Добре дошла!
Моят е 2-ра група. С набора си мисля да върви и в училище, поне на този етап. Сякаш предпочитам да е най-големия, от колкото най-малкия.

# 103
  • Мнения: 6 274
Според мен децата не са малки, добре са си, даже чудесно се справят.  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 153
 Като се замисля и аз май исках да го пусна по-голям ама той и без това е по-едър, а и нещо не случихме на детска градина, та май ще го пусна на шест и половина. Но ще следя и вас за всеки случай  Wink

Общи условия

Активация на акаунт