Януарското детенце се готви вече за моренце (тема 126)

  • 53 383
  • 394
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Духче , възможно е сборните групи да му харесат. Все пак си е някакво разнообразие, други деца, други госпожи .. и без това вече нямат учебен процес, поне да пообщуват с други деца. На Михаела сборните групи й харесват  Peace (поне за сега де)
Последно септември остава в същата група т.е. ще бъде в трета група. Пък дали ще тръгне на 6год. на училище ще му мисля след 2 години  Crazy
За храненето - тя също яде малко вкъщи, но в градината казват, че си хапва добре. По-висока и по-едра е за възрастта си, дори леееко ме притеснява да не изпуснем момента и да има проблем с килограмите  Thinking
Относно ученето на стихчета, предполагам, че учителките повтарят, повтарят, повтарят .. и така  Grinning  Миша не приема аз да я уча, нямам авторитет на учител  Crossing Arms Но примерно баба й чудесно се справя  Simple Smile Веднъж за половин ден прекарани заедно беше научила песен от четири куплета, да пише числови редици в двете посоки от четни и нечетни числа и разни други абстрактни неща по математика.

Радвам се, че темата се пораздвижи  Hug

# 16
  • Мнения: 4 000
Здравейте и от нас, благодаря за пожеланията ви във ФБ и за онези  приятелки - януарки, които нямат регистрация там, също се радвам да споделя, че на 22 май се роди Дарин.

Наложи са да тръгнем към болницата малко след трусовете в София (към 3. 30 през нощта), водите ми изтекоха, а нямах контракции. Сложиха ми окситоцин, родих 11 час по-късно. Имаше един момент, в който докторката щеше да ме мести в операционната, но тя беше заета, а пък и нея я викнаха да помага за секциото на другата жена. През това време достигнах пълно разкритие и нея я викнаха малко преди да ме преместят в родилната зала. Много съм балгодарна на акушерките, до една бяха изключително добри, както им казах и на тях - с първото раждане нямам никакъм спомен кои бяха там, а сега няма да ги забравя никога. -)

Дарин е добре, роди се малко мъничък, 2700, но наддава добре. Аз се поизложих с една сериозна криза с високото кръвно, но надявам се и това вече да отмине.

Моника се чувства добре - педиатърката ни обърна внимание, че първият месец е много важен за изграждане на чувство на любов към братчето. Лошото е, че тя пък се разболя в края на април, началото на май доста сериозно и аз се отказах да я пращам в сборни групи и засега ще се гледаме заедно.

Поздрави на всички

# 17
  • Мнения: 180
Нова тема  Hug ...че и 2-ра страница...Simple Smile
Ние сме на село ВАКАНЦИЯ...игра, дивеене, работа за мен  Laughing .
15 кг и с уговорки ядем, аз я храня иначе се отнася и забравя, че трябва да се нахрани...почитател на думата НЕ, обаче аз се правя на желязна и не отстъпвам...и се почва с един рев и сополи  ooooh!...оставям я да се нареве(е седя до нея и се въоръжавам с търпение и здрави нерви) и я чакам, като питам от време на време "наревали се, успокои ли се", а тя през сълзи "опитвам се да спра"  Grinning цирк сме!
На градина на село също не я вземат...не можели сега от септември  Crossing Arms вдигнаха ми нервите...
На обед не спим. Сутрин става към 9:30, вечер ляга към 23:00  Crazy
Мама Мечка, сладки балеринки, а Джули се откроява с пуснатата коса Simple Smile Винаги са ми бии много сладки такива мъници, изпълняващи някакъв танц...малки са за синхрон, но влагат толкова усилия и старание да изпълнят танца Simple Smile

# 18
  • Мнения: 180
blueeyes, честита втора рожба!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 529
blueeyes, честито   bouquet Да ви е жив и здрав малкия мъж. Дано Моника се позакрепи през лятото и на есен - с песен  Wink

За сборните групи - ще я пускам, въобще не съм се замисляла даже  newsm78 Ако нещо не потръгне, тогава ще му мислим.

Мече, балеринката е много сладка Heart Eyes Дано скоро разберете правилния подход и се поуспокоите всички  Hug

Гад Чевръста, как сте вие? Виждате ли се с nevenska? Те как са? Много липсвате, да знаете  Hug

Духче, уцели в десятката за килограмите. Много се шашкам, защото Ксения продължава да е доста пухкава Crossing Arms Уж, като беше бебе ме успокояваха, че ще се издължи, опъне Thinking Тя не е ниска, но килограмите са и множко - почти 22 вече  Tired

# 20
  • Мнения: 2 133
Натали е 17 килограма и около 120 см. Бабите и казват, че е много слаба, за мен е добре. В къщи не яде много, при бабите много повече, без никой да я насилва.
Майка ми и баща ми си купиха къща на село. Още не става на живеене, но започнахме да обработваме двора, и вчера я водихме да полива домати. С една кофичка беше голямо тичане. Беше кална до ушите, а по обувките имаше налепена толкова кал, че накрая почти не можеше да ходи. За пръв път видя наживо гъски с гъсенца, петел, теленца. Само се надявам, да стане по-бързо къщата, за да стоим повече време там.

# 21
  • Мнения: 11
Blueeyes честито Ви втора рожба  bouquet, да е жив и здрав малкият мъж и вие покрай него.
През лятото Криси ще е на градина в сборна група, няма кой да го гледа, говори се че ремонти ще правят на няколко градини и незнам как ще я караме ако и сборни няма . Може да се наложи двамата да работим в скоро време.  Майка ми направи инфаркт края на Февруари и сега не смея да и го оставя. А и след Кристиян си трябва доста бягане. Леля му и тя нещо не добре.
Килограмите му са 18, а см към 110. Апетита му е вариращ.
Мече, дано да се оправят нещата с Джули и да се окаже само период на израстване.
Хубав ден на всички

# 22
  • Мнения: 256
blueeyes, честита рожба и от мен! Да и жив и здрав, както и цялото семейство!

Катёнок , благодаря ти. Невенската се укрива в България от около 2-3 седмици. Потъна вдън земя, но съм сигурна, че е от положителни изживявания. Надявам се скоро да се появи и да сподели.

Гого е 18,5 кг, за височината не съм го мерила. Уикенда бихме малко ваксини, че бяхме поизостанали поради нашите предишни състояния ... Много геройски се държа момчето! Днес сподели, че и той ще става доктор, да дава на децата температура и да им бърка в очите. Но първо щял да поработи като строител, всъщност по-профилирано като кранист.
Бъдещето е ясно и светло. Laughing

# 23
  • Мнения: 127
личи си, че е българче момчето - първо да натрупа пари, пък после да се забавлява като доктор Joy

нашата градина не работи юли и август, още не знам какво да правя, мога да го оставя вкъщи, той ще си играе по цял ден на компа и аз ще мога да си работя, ама... хич не съм убедена, че е добре. мисля да се огледам за някоя занималня, поне половин ден, ама трябва да е на разумна цена, че не можем да си позволим много в момента Rolling Eyes

момичета, аз всъщност... много съм се сдухала Confused малката е почти постоянно болна от началото на годината, и продължава, 2-3 дни подред на ясла е горе-долу максимума. аз не съм на трудов договор и нямам право на болнични, а няма кой да ме търпи да не работя толкова много... та всъщност си я гледам, докато спи се опитвам да свърша малко работа, и като се прибере баща им, се затварям да работя вечер... събота и неделя също поработвам, понеже някои неща са ми за месеца, не текущо, така че има какво да наваксвам... нещо взе да ни идва много, и двамата сме супер нервни, само се караме за нещо (като успеем да се видим, де), а и по децата крещим... а малката въобще не може да си играе сама, освен това е свикнала с батко си и й е скучно, и по цял ден мрънка за нещо, вечер като се прибере той е много по-доволна. на моменти много изперквам и ми се струва че няма да издържа... но се надявам да издържа, де. сори за мрънкането Embarassed

# 24
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
blueeyes, да ви е жив и здрав малкият Дарин! Пожелавам каката лесно да се адаптира и много да помага.

Благодаря ви, момичета за подкрепата и комплиментите за балеринката!

M_I_A, напълно разбирам за какво говориш и съм абсолютно съгласна с мнението ти. Опитвам се да се фокусирам и концентрирам върху положителните неща, но понякога ежедневието ме повлича и... се разфокусирвам. Някак си проблемите се виждат по-лесно, а хубавите неща остават често в сянка.

Та в тази връзка да споделя какво правихме на първата си консултация с поведенческия специалист. На някой може да му се стори интересно, полезно и приложимо. Та днес жената дойде. Поговорихме за възможните причини зад неприемливото поведение, като анализирахме три източника: Наследственост; Семейна среда; Обществено влияние.  Имаше конкретни въпроси в тези три категории, които трябваше да обсъдим и установим дали ги има или няма при нас. Това ще се използва за база при анализа и последващото изготвяне на стратегия за справяне с проблемите.

Сега практическата страна:

1. Трябваше да изберем само един (за сега) ясно дефиниран проблем, с който искаме да се справим. Ние избрахме "игнориране на инструкции", т.е. това дето Джулия "не чува" въобще като й говорим, просто ни игнорира и прави каквото си е решила.

2. През следващата седмица трябва да отчитаме в една таблица колко пъти на ден се проявява проблемът. Таблицата представлява: дните от седмицата са колони; часовете през деня - са редове.

3. Трябва да си сложа 10 монети в джоба и трябва да следя за хубави неща, които Джулия прави. Всеки път когато направи нещо хубаво, трябва да я похваля, да й обясня точно (с думи да й опиша) какво хубаво нещо е направила и да преместя една монета от един джоб в друг (тя не трябва да знае за монетите, че са свързани с нейното поведение). В рамките на един ден трябва да преместя монетите два пъти - един път до обяд и втори път - следобед. Т.е. в рамките на един ден трябва да видя, подчертая и похваля Джулия за поне 20 хубави неща, които е направила.

4. Трябва да не й викам... Аз вече сякаш автоматично повишавам глас, щото тя иначе не ме отчита. Да, обаче трябва да спра с това.

Това е за следващата седмица. Ако смятате, че е интересно ще пиша какво се случва и след това Simple Smile.

Иначе за височината - мерих Джулия преди 3-4 дни и излезе 99 сантиметра.

# 25
  • Мнения: 18
Пипи и аз от тази гледна точка не искам да го гледам аз в къщи, просто ми е много трудно да устоя на спокойствието ,което ми дават компютърните игри.
Снощи решихме да излезем да вечеряме на вън и той ни направи страхотна сцена, тръшкане рев и никаква чуваемост. Аз много се ядосах и му се накарах. Тази сутрин като ми е минало вече и анализирам ситуацията виждам колко не съм била права. Той цял ден е правил това, което ние сме искали-да стане рано, да отиде на градина, да е послушен там и вечерта, когато сме свободни да му обърнем внимание, пак го караме да прави нещо против волята му и то търпението му не е безкрайно.
Мече много е интересно това ,което разказваш, аз лично с удоволствие ще следя, ако имаш възможност да разказваш. В повечето книжки и учебници нещата са твърде теоретични, човек се съгласява с тях и остава до там, защото промяната става бавно постепенно с тренировки. Ако само имаш идея за правилно поведение, когато си вбесен това е последното за което се сещаш...поне при мен е така.

# 26
  • Мнения: 1 262
blueeyes, добре дошъл на Дарин, да ви е жив и здрав!
Духче, и аз мисля така и затова потчи не се карам на Дая, но пък баба и наваксва.Гледам да не и поставям много спирачки, че то иначе дните и в къщи ще минават само в Не и забрани.И аз това се мислех, Дая в детската е едно от най-послушните и изпълнителни деца, поне в къщи да и дам малко свобода.
Дая е 104см, 17,5кг.
Мече , ще следя с интерес.

# 27
  • Мнения: 2 133
blueeyes, да ви е жив и здрав малкият Дарин! Пожелавам каката лесно да се адаптира и много да помага.
Мече, и на мен ще ми е интересно да пишеш.
Натали изобщо няма достъп до компютъра. Като гледам колко страшно е положението с брат и, ще я държа максимално далеч от него.
При нас напредъка с говоренето е огромен. Има леко замазване на някой звукове, но иначе бърбори без да се спира, и всички я разбират. Цифрите ги познава, както и много букви. Любимо и е да реди пъзели. Най вече имаме 6 пъзела в една кутия. Гърбовете на всеки пъзел са в различен цвят. Първо сортира по цветове, и после реди съответния пъзел. И е много послушна, но само когато е с 1 човек. Когато са повече винаги иска да е център на вниманието. Прекъсва, вика, пее. Това и е любимото и когато някой говори по телефона.

# 28
  • Мнения: 376
Синеочке, честито за малкия мъж! Да е здрав и спокоен и Мони бързо да свикне с него без ревности и драми!! А на теб бързо възстановяване и здрави нерви!

Никол е 102 см. и 15 кг. - дребна ми се струва като ви чета вас  newsm78.

Пипи, много добре те разбирам, не си сама. Много сме, силни сме  Mr. Green. Надявам се че като още малко пораснат децата и нещата ще си дойдат на мястото, ако до тогава с татко им сме все още със здрав разсъдък. Моите деца като са поотделно и са душички, но съберат ли се заедно и става невероятен маймунарник и в резултат на това моите нерви са много разклатени.
Даже Вейката преди десетина дни ме видя в акция  Twisted Evil как толкова се ядосах, че изпаднах в умопомрачение. За малко да скоча на бой на една майка на площадката, която имаше неблагоразумието да ми направи забележка, вместо да направи такава на дъщеря си. Та случката накратко е следната: с децата сме на площадката и те се пускат по пързалката, а две момиченца набелязаха Никол и започнаха да се заяждат с нея. На два пъти я заплашиха че ще и ударят шамар и аз ги помолих да не се занимават с нея в отговор на което получих едно о-ооо. На следващото пускане по пързалката те я причакаха долу и едното момиченце я удари с една плюшена играчка през лицето. Със сигурност не я е заболяло, но въпросът е принципен, поне за мен. Горкичката вкъщи винаги е потърпевша от ексцесиите на сестра си, а аз съм я научила да не й отговаря, а само да дойде да ми каже на мен. Тя не е агресивна и заядлива и само си пати от това. Та след удара аз отидох до момиченцето, което я удари и вече с доста твърд тон му заявих, че ако още един път я удари и аз ще му отвърна. И чак тогава от една пейка на 50 метра от пързалката се провиква една жена да ми се кара, че трябвало първо с нея да говоря, а не да се карам на дъщеря й. И на мен като ми прекипя и я питам - вие къде бяхте до сега, че аз да разбера, че това дете е с вас? Защо се включвате чак когато аз се скарах на дъщеря ви, а не се включихте още когато тя започна да я заплашва с шамари и накрая наистина си позволи да я удари? Ужасно се ядосах, чак пяна ми изби на устата  Mr. Green, защото майката не стига че не беше права, ами тръгна и психологически портрет да ми съставя въз основа на това че съм повишила тон. Та излях си мъката.

Обаче и аз с интерес следя разказите на Мечето, за да видя как да се справя с повишаването на тона.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 145
blueeyes, честита рожба! Да е жив и здрав и явно ще разтърсва света с появяването си   bouquet

Мече, и на мен ми е интересно. Това с монетите и аз май трябва да го прилагам, спрямо голямата, че все я навиквам горката.

Аз уж все се опитвам да не се карам, но накрая пак с виканици приключваме. Точно защото като съм добра и спокойна, двете маймуни искат още и още докато не достигнат предела. Дали ще почнат да се карат и бият за това кой е седнал до прозореца в автобуса (а има стоящи прави жени - цял ден работили), дали ще ми се мрънка че съм правила баница без тях (вместо да чуя едно благодаря, че съм станала в 6 часа, за да им е топла за закуска). Или пък ще се недоволства, че не съм донесла подаръци след работа - за мен извода е един: УЖАСНО РАЗГЛЕЗЕНИ ... и не знам как ги направих такива и как да ги "поправям" сега.
Всъщност знам как се стигна до тук - често ми е по-лесно да изпълнявам желания, отколкото да слушам безконечно мрънкане, рев, крясъци - алергична съм вече на детски крясъци ... станала съм като онези пенсионерки от 1-вите етажи, дето все ни се караха, че играем точно под прозорците им.

Nikitali разбирам те. Имахме скоро аналогична случка на един батут с дете поне 2-пъти по голямо от Жоро и на размери, и на възраст. Жоро не изглеждаше нещастен и дори се забавляваше, но на мен ми се обръщаха червата всеки път като виждах как това дете го хваща за задната част на блузата и го свлича от стълбата, за да се качи преди него. Накрая не издържах и попитах: "защо го събаряш сега?", детето ме изгледа лошо и пак понечи, на което аз пак казах: "изчакай го да се качи и той". Родител не се намеси, но всеки път детето ме гледаше дали ги наблюдавам. Може и да не е възпитателно и да трябва сами да се разбират, но щом съм все още с него по площадките, защо пък трябва да търпя да го тормозят.

Общи условия

Активация на акаунт