Днес оценките видяхме, много скоро ще извикаме УСПЯХМЕ!!! СЕДМОКЛАСНИЦИ, напред!

  • 50 699
  • 812
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 5 131
Някой знае ли дали миналата година е имало момчета в немската паралелка на СМГ. Питам от чисто любопитство.
Този въпрос направо изби рибата! #Crazy Има и няколко момичета  Laughing

Wink От статистическа гледна точка, момчетата са по-добри математици от момичетата...

# 511
  • Мнения: 125
moje bi ima nesto takova..samo che nali po-kysno pak ste izleze?nadqwam se da ne e manipulirana..nqma da ima smisyl ot neq..

# 512
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Някой знае ли дали миналата година е имало момчета в немската паралелка на СМГ. Питам от чисто любопитство.
Този въпрос направо изби рибата! #Crazy Има и няколко момичета  Laughing


Мислех, че е обратното. Нали момичетата са с по-високи балове.

# 513
  • Добрич
  • Мнения: 2
Някой знае ли кое е училището-гнездо във Варна, което ще приема документи на ученици от други области?  Thinking

# 514
  • София
  • Мнения: 1 394
moje bi ima nesto takova..samo che nali po-kysno pak ste izleze?nadqwam se da ne e manipulirana..nqma da ima smisyl ot neq..

Само това липсваше...Тук "манипулацията" се прави на един по-ранен етап с прословутата формула, която сигурно ще я сънувам.

# 515
  • София
  • Мнения: 752
Wink От статистическа гледна точка, момчетата са по-добри математици от момичетата...
По мой наблюдения не че са по-добри, ами просто са повече. Wink Момичетата - малко, но качествени! Laughing

# 516
  • София
  • Мнения: 5 131
По мои момчетата са по-добри:)

# 517
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
По мои момчетата са по-добри:)

Казват, че момчетата са по-силни в геометрията (имали по-добре развито пространствено мислене), а момичетата в алгебрата. Но винаги има изключения.

# 518
  • София
  • Мнения: 5 131
По мои момчетата са по-добри:)

Казват, че момчетата са по-силни в геометрията (имали по-добре развито пространствено мислене), а момичетата в алгебрата. Но винаги има изключения.
Добрият математик задължително трябва да  е добър геометър Wink
Дами, лека нощ и до нови срещи, най-вече до неделя Simple Smile
Спокойна нощ! Не мислете за никакви статистики....

# 519
  • Мнения: 2 176
В тази статистика за Варна има нещо сбъркано за БЕЛ. Някоя от трите колони вдясно е сгрешена. По мат изглежда наред и може да се смята.

Защо мислиш, че е сбъркано?
Виж, че има и отрицателни числа в тази трета графа, за които аз лично до този момент не намерих някаква зависимост.

Да, сега разбирам защо.  Peace
Ясмина, още веднъж благодаря.  Hug
Значи ще има покачване на оценките в интервала 5.00-5.50.

 Защото примерно 581-258  не е равно на 82.

Да де, и аз видях, че нещо не е наред, но как разбра, че има нещо сгрешено? Simple Smile Аз разглеждах.. и търсех някаква връзка/зависимост. Не я намерих обаче, признавам, че си по-добър.  Peace Сега кажи как стигна до твоя извод.  Mr. Green

Дано не се упражняваме напразно, че като гледам ..  дори математиците избягаха от статистиката. Явно не я уважават достатъчно.  Crazy

# 520
  • София
  • Мнения: 18 043
Дори когато излезе официалната статистика за София пак  не  може да  се каже нищо   със сигурност  , какво остава за сега .Ще можем само да прогнозираме евентуални промени нагоре или надолу в баловете, да пресметнем ориентировъчно  за къде стигат резултатите на детето, има ли то шансове за прием в конкретно училище след сравнение  и т.н. Дотогава просто няма никакъв смисъл от тези сметки, както и от паралелите с други градове.

# 521
  • Мнения: 2 176
Русалке, подкрепям мнението ти. Peace

Това са само общи тенденции, при това обобщени, на базата на оценките от Варна (припомням, че не съм стаистик).

Дано не ни мъчат дълго  с официалните статистики.  Twisted Evil

# 522
  • Мнения: 5
Здравейте!   bouquet Туку що се регистрирах, защото и аз имам седмокласник. Ето някаква статистика за София за 2012 - туку що излязла.

http://mon7.mon.bg/rank/?by=Schools

Между другото статистиката е за цялата страна с възможности за избор по критерии. Оценките обаче са дадени в точки. При това за БЕЛ и математика, мисля, че са само за първия модул. Дано ви помогне.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 654
Здравейте!   bouquet Туку що се регистрирах, защото и аз имам седмокласник. Ето някаква статистика за София за 2012 - туку що излязла.

http://mon7.mon.bg/rank/?by=Schools

Между другото статистиката е за цялата страна с възможности за избор по критерии. Оценките обаче са дадени в точки. При това за БЕЛ и математика, мисля, че са само за първия модул. Дано ви помогне.
Здравей и добре дошла   bouquet

Да, това наистина е класация по НВО първи модул, но пък е полезна при избор на училище.
Браво на 73-то, 133-то, 32-ро, за СМГ нямам думи Sunglasses
Ще похваля и нашето училище -на приличното 29 място.
Някой по-назад в темата се интересуваше от мнения за добри у-ща извън ешалона на ЕГ. Имаше конкретен въпрос за 7-мо, но аз бих препоръчала 133-то и тази статистика само потвърждава мнението ми.
Нещо обаче ми се губи 18-то newsm78

# 524
  • Мнения: 20
Добро утро, момичета. Нещо топло от медиите:
Всеки девети в София с двойка
Всеки девети седмокласник в София е с двойка на изпита по математика, стана ясно вчера. Слабите оценки са общо 1172 срещу 778 миналата година. Повече са и двойките по български - 501 срещу 344 за 2011 г. Шестиците по литература пък са намалели наполовина - от 918 на 543. Има обаче общо 72 оценки "пълен отличен" по математика срещу нула през 2011 г. Средният успех на випуска е приблизително като миналогодишния. По български той е 4,476 срещу 4,524 за 2011 година. По математика децата са изкарали средно 4,091 срещу 4,002.

Общи условия

Активация на акаунт