зъболекар и бременност

  • 6 691
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Доколкото аз знам, до края на първия триместър не е много добре да се пипат зъбите.
После вече може, като разбира се уведомяваш стоматолога за бременността и той преценява как да процедира.

# 16
  • Мнения: 5 173
Защо да не е хубаво в 1-я триместър?
Ако те заболи зъб във втори месец, чакаш чинно докато влезнеш в 4-ти ли? Звучи ми нелогично.

# 17
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Така казаха няколко зъболекари. Защо не знам. Споделям какво съм чула просто.

# 18
  • Мнения: 1
Докато си бременна, не само че не е забранено да ходиш на зъболекар, а е препоръчително да се проверяваш на всеки 2 месеца. За упойката не се притеснявай, тя е местна и изобщо не влияе на бебчо. Разбира се не е хубаво да се прекалява с упойките и ако е нещо малко по-добре "стисни зъби"  Joy

# 19
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,
от 3 дни имам ужасни болки от един зъб-миналото лято половината от него падна.
Колежки ми казват,че било забранено на бременни да пият аналгин и аулин,както и да се ходи на зъболекар след 3тия месец.
Как сте постъпвали при такава ситуация? newsm78
Лошо е ,че толкова време не си обърнала внимание на зъба.
Действай смело към зъболекаря,той си знае работата,просто му кажи за състоянието си.
Аулин и аналгин в никакъв случай  Naughty
С първото дете,за 9мес.имах 9 пломби... Crazy  ,явно бременноста си каза думата.Вече 14г.не са мръднали,явно съм попаднала на кадърен специалист  Grinning

# 20
  • Мнения: 15 379
Няма проблем да отидеш на зъболекар, казваш че си бремена и толкоз.Ако можеш да издържиш без упойка, ако не си има специални за бременни.  Peace

Точно. Стоматолозите знаят как и с какво да работят с бременни жени.
Отивай овреме, защото става зле - зъбчето трябва да се оправи.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 283
Доколкото аз знам, до края на първия триместър не е много добре да се пипат зъбите.
После вече може, като разбира се уведомяваш стоматолога за бременността и той преценява как да процедира.


Донякъде е вярно това, но зависи от манипулацията която ще се прави. Ако налага неотложна спешност няма избор (много силна поостоянна болка) и става по-лошо да не се отиде на зъболекар.

princesaIrulan, всичко наред ли е вече със зъба?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт