7-месечния Константин се нуждае от нашата помощ!

  • 14 465
  • 179
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте,
Обръщм се към всички с молба за помощ.

История   
Константин Николов е на 1 годинка и 3 месеца, от гр. Бяла.
Когато се ражда, майка му веднага забелязва, че лявото оченце е по-притворено от дясното. Лекарят в родилния дом й обяснява, че това се дължи на оток от раждането, безобидно е и ще се оправи.
Но не се оправя. С времето разликата между двете очи става все по-видима.
 
След 3 месеца лекарите потвърждават, че наистина се касае за микрофталмия (по-малка очна ябълка) на лявото око и насочват бебето към Александровска болница в София (епикриза):
„Там ни пое д-р Галина Димитрова, тя прегледа детето и назначи дата за прием за преглед под упойка. След прегледа д-р Димитрова ми съобщи, че в България не може да се проведе лечение на детето заради спецификата на окото, което е недоразвито още в ембрионален стадий и ме посъветва да търсим вариант в чужбина.”

Родителите започват да търсят информация и подходящи клиники в чужбина и скоро, с помощта на друга майка, достигат до проф. Клеменс от университетската клиника в Грайфсвалд, който изпраща покана с дата за преглед и операция, както и оферта.
На 20 април 2012 год. родителите на Константин подават документи за финансиране във фонда за лечение на деца, но получават отказ. Причината: според експерта по детска офталмология „след оперативна намеса не се очаква желания резултат”.

Родителите започват спешна кампания за набиране на средства за лечение в Грайфсвалд. С помощта на форума бг-мама успяват да съберат около 2500 евро. Останалата сума набавят сами и на 10 юни 2012 год. заминават за Германия.
При операцията проф. Клеменс установява, че вътреочното налягане е повишено, затова отстранява лещата на лявото око, почиства стъкловидното тяло от мътнините и мобилизира ретината (доклад, стр. 1 и стр. 2).

Резултатът е много добър – кривогледството намалява и детето започва да движи очите успоредно. Професорът назначава упражнения за мързеливо око и дата за преглед през септември.

„За прегледа успяхме да финансираме ходенето си с наши средства. След прегледа се установи, че за жалост ретината не е прилепнала сама, както се надявахме всички, но думите на лекаря бяха: "все пак окото е здраво като орган и няма други проблеми".


Кампания
"Сега имаме насрочена нова дата за преглед и евентуална операция - през месец април 2013. Сумата, необходима този път, е 3180 евро за операция и за моя престой там.
По стечение на обстоятелствата, към момента отглеждам детенцето си сама и не мога да си позволя тези пари. Силно се надявам обаче, че с ваша помощ на 15 април ще успеем да бъдем в болницата при професор Клеменс и че лечението ще даде резултат и Коце ще вижда и с лявото си оченце, може би не толкова колкото ми се иска, но все пак...”


Обявяваме кампания за набиране на 3 180 евро за лечение на Константин в офталмологичната клиника в Грайфсвалд, Германия.


Дарителска банкова сметка:
Константин Димитров Николов
IBAN: BG26PRCB92301043393812
BIC: PRCBBGSF


Допълнителна информация за кампанията - http://www.save-darina.org/content/view/782/1/

Блгодаря на всички отзовали се!  bouquet

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 14:09 от Mamma

# 1
  • Мнения: 991
Побутвам темата с молба да се закове!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 035
Побутвам темата с молба да се закове!   bouquet
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/

# 3
  • Мнения: 490
Побутване и от мен.

# 4
  • Мнения: 1 466
Дано да се закове темата, побутвам и аз!

# 5
  • Мнения: 14
Аз ще помогна и се надявам до 12-ти да се съберат средствата. Чакаме добри новини за Коце!!!

# 6
  • Мнения: 24
И аз побутвам и се моля по- бързо да се съберат паричките за Коцето!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 237
Гали  Hug

# 8
  • Мнения: 30
Малко по-късничко ще вляза да разясня точно за какво става въпрос! Сега обаче няма да мога.
Само минавам да благодаря на, Цвети за темичката

# 9
  • Мнения: 1
Хайде дано да помогнем на Коце заедно! Praynig

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едно рамо ще имате и от мен утре!  Peace

# 11
  • Мнения: 86
Гали  Hug, много целувки за Коце  Simple Smile Имаш малка помощ и от нас.

# 12
# 13
  • Мнения: 2
 Hug за Коце!!! Дано успеем да съберем сумата, всяко левче е от значение!!

# 14
  • Мнения: 444
Момичета, аз съм от декемврийските майки. Вярвам, че всичко ще се развие добре за малкия Константин и които имаме възможност, ще помогнем според личните възможности. Успех и късмет на детенцето и семейството му!  Praynig

# 15
  • София
  • Мнения: 4 035
Лично се ангажирам да пратя епикризата на Константин, на който му е необходима за справка.

# 16
  • Мнения: 615
Ще помоля ако може адрес на лс, за да изпратя запис, тъй като до банка ще ходя сигурно чак др.седмица.

# 17
  • Мнения: 30
Обещаната от мен светлина по въпроса!
Диагнозата на Коце е фонова ретинопатия, а иначе състоянието на лявото оченце на детето е микрофталмично око. Такива очи винаги са съпроводени с редица други проблеми, в нашия случай има частично отлепена ретина и мъглявина на лещата на лявото око, което е и микрофталмично. В България микрофталмични очи не се лекуват, до колкото ми е известно това е много трудно поради спецификата на проблема, микрофталмично око означава недоразвито око анатомично. Проблема е още в ембионална фаза. Лекарите тук просто предлагат НАБЛЮДЕНИЕ, но то не може да помогне с нищо на детето ми! Има лекар в Германия, специалист в лечението на ретини, имаме покана от него да заминем там за преглед и лечение. Предстоящата операция едва ли ще е единственото ни ходене при професора там, но е началото , а аз се надявам краят да бъде по-вече от оптимистичен!

# 18
  • Мнения: 991
Кураж и късмет, майче!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 466
Гали  Hug Hug Hug
Силни сте, разбира се, че краят ще е оптимистичен...никаква загуба на надежда!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 5
Стискам палци за бебчо! Дано всичко мине добре и скоро да се похвалите с добри новини!  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 639
Ще помогна с каквото мога.

# 22
  • Мнения: 1
Гале, успех! Утре ще мина през банката, за да подкрепя с нещо. Ще заминете и всичко ще е наред!

# 23
  • Мнения: 30
 Hug Hug Hug  bouquet за всички вас

# 24
  • Мнения: 479
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/

Страницата не се отваря.

# 25
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 2
Успех, дано всичко да се развие добре за Коце Hug Praynig Hug Praynig

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Гали, и от мен днес ще получите малко помощ.
Коце ще се оправи, само вярвай в това и не се отказвай  Hug

# 27
  • Мнения: 86
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/

Страницата не се отваря.
Странно, вчера се отвори, а днес и при мен не се отваря  newsm78 Може да правят някаква профилактика. Пробвай пак по-късно.

# 28
  • Мнения: 103
Кураж, вяра и успех да имате мили мамо и тате на Коце! Аз също ще помогна с пари в банковата ви сметка! Ще се моля за здравето на детето Ви!

# 29
  • Мнения: 69
И аз ще се включа  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 4 562
И аз преведох малко  Peace
Гали, успех  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 4 035
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/

Страницата не се отваря.
Ами съжалявам, не поддържам сайта на Фонда за лечени на деца в чужбина, сигурно имат някакъв проблем и ще го отстранят. До снощи работеше перфектно. Ако искаш ми прати на лични мейл и ще ти изпратя епикризата на Константин!

# 32
  • Мнения: 1 172
Тъкмо се канех тези дни да ходя до ОББ, заради тази тема ще ида още днес! Дано накрая всичко да е наред! Praynig

# 33
  • Мнения: 5
Дано се оправи детенце! Кураж на цялото семейство!

# 34
  • UK
  • Мнения: 2 845
И аз преведох.
  bouquet

# 35
  • Мнения: 324
И ние преведохме парички.

Гале  Hug Hug Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2
Пратих колкото мога сега. Късмет и здраве ви желая!

# 37
  • Мнения: 30
ЕДНО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Към момента в нашата сметка са преведени 1679 лв! За толкова малко време благодарение на вашето голямо благородство само за 1 ден е събрана тази сума! Не мога да опиша чувството когато видях цифрите на монитора, вярно, че имаме много малко време до заминаването и сърцето ми се е свило от притесненя, но това което правите за нас ме кара да се почувствам много по силна, много можеща и ме прави много по-позитивна и обнадеждена!

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 12:46 от gali_nikolova

# 38
  • Мнения: 4 753
и аз се включих, макар и скромно. вярвам, че ще се събере необходимата сума и всичко с малкия мъж ще е наред  Hug

# 39
  • Мнения: 14
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/

Страницата не се отваря.
Ами съжалявам, не поддържам сайта на Фонда за лечени на деца в чужбина, сигурно имат някакъв проблем и ще го отстранят. До снощи работеше перфектно. Ако искаш ми прати на лични мейл и ще ти изпратя епикризата на Константин!
Страницата вече се отваря!

# 40
  • Мнения: 274
На какво базират отказа си?! Само едно голо "Отказ" и толкова!
Ще помогнем с каквото можем.  Peace Вярвам, че въпреки малкото оставащи дни ще се съберат парите. Кога трябва да тръгнете? Ако операцията е на 12 предполагам на 11 най-късно ще пътувате. Значи имаме по-малко от 4 дни, така ли е?

# 41
  • Мнения: 30
Идеята принципно е да се пътува на 10-ти, че иначе ще му се вземе акъла на детето от толкова път и т.н. да поне поне един ден да има да се климатизира милото

# 42
  • Мнения: 274
Идеята принципно е да се пътува на 10-ти, че иначе ще му се вземе акъла на детето от толкова път и т.н. да поне поне един ден да има да се климатизира милото

Значи остават само 2 работни дни. Как се движи сумата?

# 43
  • Мнения: 3 914
Включвам се и аз ,не мога да помогна с пари,но ще помагам по друг начин Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 4 035
Идеята принципно е да се пътува на 10-ти, че иначе ще му се вземе акъла на детето от толкова път и т.н. да поне поне един ден да има да се климатизира милото

Значи остават само 2 работни дни. Как се движи сумата?
2214лв.

# 45
  • Мнения: 4
И аз се включих с колкото можах! Надявам се сумата да се събере! Успех и стиснати палчета!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 46
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Чак сега виждам  ooooh!!

Още довечера ще се включа! Ще стискаме много палци!  Hug

# 47
  • Мнения: 6
малко, но от сърце и от мен - бързо оздравяване

# 48
  • Germany
  • Мнения: 7 957
И ние се включихме, пуснах линк към темата и на колегите и се надявам и те да се включат.
Много стиснати палци от мен!

# 49
  • Мнения: 0
И аз изпратих парички! Дано успеем да ги съберем навреме! Кураж на мама и стиснати палчета за бебо!  Praynig се за вас!

# 50
  • София
  • Мнения: 4 035
Да отчета - деня го приключваме на 2800лв и искрено вярвам и се надявам, че щом за ден и половина успяхме да съберем почти половината сума, то за още 2 дена ще съберем цялата Peace
За пореден път се убеждавам колко уникално добри хора има тука newsm20

# 51
  • София
  • Мнения: 147
И аз се включих. Gali Hug

Имам малък призив - Който може да се включи, да го направи макар и с минимална сума. Не се изкушавайте да мислите, че така и така бързо се набират паричките и ще успеем и без вас Peace

# 52
  • Мнения: 2 719
За мен беше чест да ви помогна. Успех в Германия!

# 53
  • Мнения: 617
Гале успех!!!
И аз приведох малко парички

# 54
  • Мнения: 43
Ще помогнем с каквото можем и ние . Аз също съм събирала пари и моето дете също е с редки очни проблеми и съм минала по този път .Желая много успех и ако мога да помогна с нещо пиши ми.Ние също се лекуваме в Германия.

# 55
  • Мнения: 30
Пуснах линк  в октомврийската ни група във Фейсбук, че много от момичетата не влизат във форума. Успех Hug

# 56
  • Мнения: 30
Още нещо като съвет- предполагам, че след като заминете ще продължат да постъпват пари- оставете пълномощно на някой близък доверен за достъп до сметката, та да може да ви изпрати с Уестерн Юнион или Мъниграм при нужда. Да не стане така, че да имате пари, а не може да ги ползвате.( ако към сметката има международна карта и може да си я ползвате и там, няма нужда от горното )

# 57
  • Мнения: 3 914
Желая много успех и ако мога да помогна с нещо пиши ми.Ние също се лекуваме в Германия.
Танче,Коко отива на точното място в Германия.В контакт съм с Гали от самото начало Hug

# 58
  • Мнения: 0
Успех на цялото семейство!!!! Сигурна съм, че всичко ще приключи добре и аз ще преведа веднага малка сума, но  от сърце!   bouquet  bouquet  bouquet Hug Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 43
Ина досетих се ,че ти може да си връзката . Дано се събират паричките по-бързичко. Аз също пуснах линк в майската тема във фейсбук ,че там повечкото мами влизат.

# 60
  • Мнения: 30
Добро утро на всички! По вече от добро! Паричките в момента са 3190 лв!
Инче ти мила ми помагаш изключително - ако не беше ти не искам и да и мисля какво щяхме да правим сега! Ти си човека който ме крепи през всичкото това време, дава ми сили, кураж и всичката необходима информация, благодарение на теб открих мястото където ще лекуват Коце и още мноооогооо други неща! Благодаря ти, мила!
Благодаря и на Бубчето за това което направи , и на  мнооогото майки който ни помагат, и с финансовата помощ и с моралната! Благодаря че ви има в живота ни!

# 61
  • Мнения: 30
Вече имаме 4370лева- благодаря на помагащите, вярвам, че добрината им няма да е напразна!

# 62
  • Мнения: 18
gali_nikolova,кураж! HugУспех в Германия!

# 63
  • Мнения: 30
Днешният ден приключи с 4500 лв!
Отново огромни благодарности към помагащите ни!
Получи се писмото с отказа от "фонда за лечение на деца". Не умея да качвам снимки, но мага да ви цитирам причината - "ПОЛУЧЕНОТО ПО СЛУЧАЯ МЕДИЦИНСКО СТАНОВИЩЕ НЕ ПРЕПОРЪЧВА отпускане на средства за лечение в чужбина,поради това, че след оперативната намеса НЕ СЕ ОЧАКВА ЖЕЛАНИЯТ ЕФЕКТ"
Не мисля да коментирам и да излагам мислите си, че никак не са за пред хора!

# 64
  • Мнения: 3 914
Аз пък ще си изложа мислите,както всеки път като получа отказ и аз самата:
Мамка ви тъпа,как не ви е срам  да кажете на родител ,че няма нужда да си лекува детето ,независимо какви са ви песимистичните очаквания.Медицината винаги е била хипотеза ,а не точна наук  ,така че никой не ви дава право да давате крайни прогнози какво би могло да стане #Cussing outА и независимо какво ще стане,всеки родител е длъжен да направи и невъзможното ,за да помогне на детето си,точно за това ни наричат РОДИТЕЛИ.
Хора,да имаш дете с проблем в тази тъпа държава е равносилно на убийство.Подигравките и мачкането от всеки и всяка институция,наред с проблема ни ,направо ни съсипва .Ние сме направо от желязо и добре че е така,че иначе не знам.............
Извинявам се ,че "се излях",но ми писна да чета подобен род аргументи,ако изобщо това може да е аргумент за отказ..........

# 65
# 66
  • Мнения: 30
Нали знаеш, че те обичам!
Обаче аз пак ще замълча относно писмото... мълчанието понякога говори доста.....
развихрете въображението си и ще разберете какво искам да им кажа, ама в най-тъмните дупки ровете!

# 67
  • Мнения: 3 914
Галенце,мани ги тъпите държавни мижитурки.С тези откази ни надъхват още повече ,а и в този форум хората са ХОРА и както виждаш Коко ще получи своя шанс,пък и ние няма да го изоставим Hug Hug Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 4 035
Влезнах да кача решението, но видях, че Ина го е направила и аз мерси Hug
Изумена съм и адски много искам да знам кой е този експерт или лекарски екип, който реши да се прави на Господ и да два такива прогнози? Кой точно определи какъв би бил желания ефект от операцията? Защото за мен всяко подобрение или дори стопирането на влошаване в очичките на Коце е желан ефект!!!
Гали, казах ти, насреща съм за помощ за всякакви жалби или оспорвания!
Щом държавата не желае да даде шанс на едни детски очи, то има достатъчно хора, които искат да го направят, освен това толкова много вярват в способностите на профосора, че няма как да не постигнем ЖЕЛАНИЯ ЕФЕКТ!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 789
gali_nikolova ма***та им на тези умници! Парите ще ги съберем- сигурна съм! И съм сигурна, че лечението ще бъде успешно!
Имате скромна сума от мен, утре сигурно ще я получите, когато мога -пак!

# 70
  • София
  • Мнения: 2
трябвали нещо да се посочи в графа  - основание при попълване на вносната бележка

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Аз писах нещо от сорта "захранване на сметка", пращала съм по други дарителски сметки с това основание, не е имало проблем.

# 72
  • Мнения: 86
трябвали нещо да се посочи в графа  - основание при попълване на вносната бележка
Аз написах "Дарителска за Константин Николов". Въпреки, че изпуснах "сметка" да напиша, нямах проблем.

# 73
  • Мнения: 991
Предлагам, когато ефектът е налице, в което съм сигурна, да отидеш лично и да ги наплюеш!  #Cussing out

# 74
  • Мнения: 30
Като основание всеки може да напише каквото си иска, получили сме преводи с много различни основания. Всички са пристигнали, за което пак да кажа Благодаря ви!
 QueenBee ще се постарая!

# 75
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
gali_nikolova, зарежи ги, не си вкарвай нерви излишно....
Важното е Константин да се оправи!
Ще съберем парите!  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 7 050
Стискам палци на мъничето, ще преведа парички, дано успееят да се съберат на време.

# 77
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
 Rolling Eyes Така ми се иска да удуша някого! Знам и кой.....

Гали, ще успеете и резултат ще има, мила! Толкова позитивни мисли са с вас!  Hug

# 78
  • Мнения: 0
Побутване и от мен.

# 79
  • Мнения: 30
Гледам да не се ядосвам сега... и да съм спокойна.
Пък момичетата тук  правят невероятни неща за нас и като си помисля за тях...просто на онези им тегля една наум и си мисля за ХОРАТА, тези с големите букви!
Сумичката вече е 5059 лв... горда съм, че съм българка, ама не заради държавата ами заради ей такива ХОРА!

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ето че напредваме!  Peace
Колко още трябват - около 1400 лв. ли?

# 81
  • София
  • Мнения: 4 562
Сумичката вече е 5059 лв...
Супер!!!
Кураж гали  Hug

# 82
  • Мнения: 30
Ето че напредваме!  Peace
Колко още трябват - около 1400 лв. ли?
Толкова да!  Embarassed
Благодаря ВИ  bouquet

# 83
  • Мнения: 3 914
Ето че напредваме!  Peace
Колко още трябват - около 1400 лв. ли?
Толкова да!  Embarassed
Благодаря ВИ  bouquet

Галенце,не са толкова,ще имате разходи към 1000 евро още.
Благодаря и аз на всички хора ,че нашия Коко и мама ще заминат спокойни  bouquet

# 84
  • Мнения: 0
Едва вчера видях в нашата тема препратката на Бубчето към тази и веднага реагирах. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред! Галина, всички сме с вас! Успех!

# 85
  • Мнения: 782
Галя, ще се оправи мъничето  Hug
Преведох парички. Дръжте ни в течение за сумата, която е събрана  Peace

# 86
  • Мнения: 30
Отчета в края на деня- 5171лв, току що ги изтеглих от банката и си купих евра!
Утре след обеда пътуваме за София, в неделята сме в Берлин!
Дано всичко мине както трябва  Praynig

# 87
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
 Hug Ще!

Нали си уреди достъп до сметката от там?!

# 88
  • Мнения: 4 753
Кураж мила. Всичко ще е наред. Ще пристигнете живи и здрави и ще си дойдете с добри новини  Praynig Hug Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 4 035
Хиляди благодарности към всички отзовали се и от мен. Сега Коце и Гали ще имат нужда и от цялата позитивна енергия, която можем да им пратим, а и от някоя и друга свещичка за здраве Praynig
Искам да призова да не спираме с даренията, защото Гали после ще трябва да връща взетата на заем сума за допокриване на операцията, а и тепърва ще им трябват пари, дай Боже само за контролните прегледи, които няма да са никак малко, а може да се наложи и втора операция. Знам, че Гали като се върнат ще ни разкаже подробно, а аз бещавам, ако междувременно имам новини да ви пиша как са.
Оше веднъж блгодаря на всички за направените дарения и за тези, които ще продължат да постъпват в сметката им Hug Heart Eyes  bouquet

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Чудесно е, че за толкова време се събра добра сума. Ще продължим с даренията, поне аз /и не само аз, сигурна съм/!

# 91
  • Мнения: 15
Сърцето ми се сви като прочетох. Сега разбирам и въпреки, че вече пътувате, отивам в понеделник да помогна, макар и много скромно. Успех и с позитивни мисли-всичко ще се нареди, това го казвам от опит.

# 92
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 2
 Praynig Вярвам, че всичко ще се оправи Simple Smile и Гали ще се върне само с хубави новини Simple Smile
До колкото разбрах от мъжа ми във в. "България днес" е имало статия за Коце, но не разбрах какво точно е пишело...
Ще продължаваме с духовна и финансова подкрепа Simple Smile

# 93
  • Мнения: 30
Ако някой има вестника, ще ми изпратили статията моля ви... аз не можах да го открия за да купя Sad

# 94
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 2
мисля, че мъжа ми го е запазил в колата си... или поне така се надявам
като се върне от Италия на 12 ще му кажа да ми го донесе Simple Smile

# 95
  • Мнения: 654
Предлагам, когато ефектът е налице, в което съм сигурна, да отидеш лично и да ги наплюеш!  #Cussing out
Ако организирате посещение при тези господа и дами,пишете и мен.
От години съм им дигнала мерника и когато малкия оздравее с удоволствие ще се присъединя.

# 96
  • Мнения: 3
Успех на милото дете и от мен! Praynig Думи нямам да опиша какви чувства бушуват в мен при всеки отказ на измислената ни държава, как не ги е срам! А ти мила мамо bouquet, бъди силна и вярвай, ние сме с теб!Преведох малко парички и пуснах молба за помощ и в профила си във фейсбук. Ако мога да помогна с още нещо, насреща съм!

# 97
  • Мнения: 0
И аз се включих с малко парички. Стискам големите палци на мъничето, дано бързо всичко се оправи fingerscrossed

# 98
# 99
  • Мнения: 3 914
bubcheto15 ,не знам дали знаеш новините,ама мен вече ме сърбят ръцете та ще те изпреваря Grinning
Коко вече е в Германия,днес е бил прегледа,ден по-рано от термина,но това е добре .Утре сутрин е операцията и професора е казал ,че всичко ще е наред и болното око на Коки ще вижда.Убедена съм ,че е прав,защото моето дете заради този човек вижда,така че аз лично съм спокойна че нашия бузан е на точното място.Утре сутрин да се молим дружно,Коко да се справи геройски Praynig

# 100
  • Мнения: 4 753
Милия Коко. Ще се моли утре всичко да мине добре  Praynig

# 101
  • Мнения: 444
Много палчета за Коки, вярвам, че всичко ще е наред!  Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15 ,не знам дали знаеш новините,ама мен вече ме сърбят ръцете та ще те изпреваря Grinning
Коко вече е в Германия,днес е бил прегледа,ден по-рано от термина,но това е добре .Утре сутрин е операцията и професора е казал ,че всичко ще е наред и болното око на Коки ще вижда.Убедена съм ,че е прав,защото моето дете заради този човек вижда,така че аз лично съм спокойна че нашия бузан е на точното място.Утре сутрин да се молим дружно,Коко да се справи геройски Praynig
Разбира се, че ще пишеш, едно, че аз не винаги знам всичко и второ не успявам много да се задържа на компютъра Crazy
Много, много им стискам палци и се моля за тях Praynig

# 103
  • Мнения: 991
Дано всичко да мине като по вода!  Praynig
Пращаме им много положителна енергия!

# 104
# 105
  • Мнения: 1 172
Стискаме палци и се молим до откат! Hug

# 106
  • Мнения: 782
.Утре сутрин да се молим дружно,Коко да се справи геройски Praynig

 Praynig Praynig Praynig

# 107
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
 fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
 Praynig Praynig Praynig

# 108
# 109
  • Мнения: 3 914
Новини: Коки е излязъл от операция,всичко е наред,дори повече от наред.Професора е казал ,че операцията е била супер успешна и болното око още утре,когато махнат превръзките, ще вижда.Другото му оченце е напълно здраво.Благодаря ти Боже newsm44 / Галето плачеше по телефона,сигурна съм че е от радост/

# 110
  • Мнения: 991
Браво на момчето и на лекарите!  Hug
Слава на Бог, че всичко е минало успешно!

# 111
  • Мнения: 4 753
Боже, прекрасна новина. Аз също се разплаках като прочетох радостна новина за Коко. Представям си майката как плаче и тя от щастие. Нека се върнат сега живи и здрави.  newsm44
 Hug Hug Hug Hug

# 112
  • Мнения: 2 719
Благодаря ти, Ина! Благодаря ти, че си вестител на такава хубава новина, а и за всичката помощ, която оказа на Галето Hug Дано бъдеш възнаградена, за всичкото добро, което правиш!

Благодаря и на всички хора, които с част от сърцето си помогнаха това нещо да стане реалност! Заради вас това дете ще вижда!!! Имате ли представа какво чудесно нещо направихме ние с вас?!? Колко пъти ни се удава шанс да променим нечий живот за добро??? И нямам предвид парите, а моралната помощ,  която оказахте с помощта си за майката на Коце, че и дадохте увереност, че не е сама, че всичко ще се оправи!

Благодаря ви!

# 113
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Толкова много, много, много се радвам! Плача и се смея едновременно! Милото дете!

Прекрасни сте момичета! Толкова е хубаво, че има такива хора!

Милата майчица........ сигурно сърцето и препуска!  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 86
 newsm44 Благодаря ти Ина, ти направи деня ми страхотен! Благодаря на Господ и на Професора, че всичко е наред!!! Толкова много се радвам!

# 115
  • Мнения: 444
Страхотни вести!  Heart Eyes Ето, че въпреки трудното начало, финалът е повече от прекрасен! Дано всички грижа са вече зад гърба на Коко и неговото семейство!  Hug

# 116
  • София
  • Мнения: 4 562
Супер новина Simple Smile
Едното ми дете е с 2 операции, ще има и още 1, та мога да си представя гали как се чувства след като са й казали - операцията е успешна  Hug
Бързо възстановяване на мъника.

# 117
  • Мнения: 782
Прекрасна новина! Много, много се радвам за мъничето  Heart Eyes

# 118
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чудесна новина!  Heart Eyes
Всичко ще е наред!  Hug

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 2
Чудесна новина! Думи нямам колко се радвам за тях!

# 120
  • Добрич
  • Мнения: 795
Много се радвам за Гали и Коце! Дано всичко е наред занапред,да не се налага никакво посещение на болници!

# 121
  • Мнения: 18
Прекрасна новина!!!Много се радвам за малкият юнак и неговата силна майка! HugБлагодаря на всички,които бяха съпричастни!

# 122
  • София
  • Мнения: 7 050
Браво, страхотна новина, много се зарадвах. Да ни е живо и здраво момченцето.

# 123
  • Мнения: 2
Колко добра новина само!!! Сигурна съм, че сълзите на Гали са от радост, както и на всички нас, които прочетохме новината! Още по-сигурна съм, че Коце ще се оправи и тези неволи ще са зад гърба им!!! Много прегръдки и целувки!

# 124
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 591
Чудесни новини! Разплаках се от вълнение! Много се радвам, че всичко е минало по-вече от успешно! Бързо възстановяване, Гали и Коце!  Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 19
Най - прекрасната новина!!! Изключително много се радвам за малкото адашче  Hug
И кураж на мама Гали, най - страшното мина!!!!

Интересно какво ли биха казали от Фонда за този резултат..... #2gunfire

# 126
  • Мнения: 195
Насълзиха ми се очите от прекрасната новина! Много ви мислих днес! Дано това е било единственото и най-страшното изпитание за Коце  Praynig

Колкото до Фонда занеси им резултатите. Заслужава си да им видиш физиономиите, а защо не и да оспориш решението им!!!

# 127
  • Мнения: 274
Насълзиха ми се очите от прекрасната новина! Много ви мислих днес! Дано това е било единственото и най-страшното изпитание за Коце  Praynig

Колкото до Фонда занеси им резултатите. Заслужава си да им видиш физиономиите, а защо не и да оспориш решението им!!!

 newsm10 Пък и в медиите, защо не? Натрийте им наглите носове, заслужили са си го!

От както разбрах новината вървя по улицата и се хиля като ряпа  Hug

# 128
  • Мнения: 14
Това е толкова хубаво!!!   Hug Hug Hug

# 129
  • Мнения: 4 753
Да, занесете им резултата/епикризата да видят, че има резултат положителен, че да започнат да отпускат помощ на нуждаещите се семейства, а не да им праща отговори от сорта "Не може, защото няма да има резултат".  #2gunfire

# 130
  • Мнения: 654
  Hugза всички които помогнаха това да се случи
  bouquetза всички чичо Доктор направили това да се случи
От тук нататък само сълзи от радост Grinning

# 131
  • UK
  • Мнения: 2 845
Оххх колко хубаво ми стана като отворих форума и прочетох тази хубава новина. От тук нататък  му пожелавам леко възстановяване и само да радва мама и тате.

# 132
  • Germany
  • Мнения: 7 957
Страхотна новина! Само хубави новини от тук нататък  Peace

# 133
  • Мнения: 1 172
Някакви новини след махането на превръзките имаме ли?

# 134
  • Мнения: 3 914
Днес се прибират,чакаме новини от първа ръка Party

# 135
# 136
  • Мнения: 1 172
Чудесно! Ще се радвам майката да сподели и дали сме успели да съберем останалите парички, които недостигнаха при заминаването (и които тя е взела назаем вероятно), или да помогнем още. Simple Smile

# 137
  • Мнения: 3 914
До колкото знам,взели са заем от фирмата,в която работи съпруга и и трябва да ги върнат Sad,а септември пак трябва да са в Германия,вярно да се надяваме да е само преглед,но разхода до там си е пари,така че се надявам да са се събрали още парички в сметката Hug

# 138
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
~Ина~, с нетърпение очакваме подробности за добрите вести!  Peace
А парите ще ги съберем, така както ги събрахме и за Вики  Hug, убедена съм!  Heart Eyes

# 139
  • София
  • Мнения: 4 035
Момичета, цитирам Гали:
"Ние се прибрахмеее ! Професора каза, че операцията е успешна и има много голям успех дори!Благодаря на всички който помогнаха за случването на нашето ЧУДО. По думи на професора той вече виждааа - какво и колко още не знаем, но ВИЖДА! Подробности ще пиша като се поуспокойм и се си приберем в къщи, че още сме в София"
Аз нямам какво да допълня Praynig

# 140
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 141
  • Мнения: 991
Браво на геройчето!  Hug

# 142
  • Мнения: 4 753
 Hug Браво  Hug

# 143
  • Мнения: 30
Хей  Simple Smile Здравейте от нас! Ние вече сме си у дома! Коце си спи в креватчето! Виждам, че Инчето ви е информирала за това как сме ние в Германия, а Цвети за това след като се прибрахме.
Да споделя сега как се чувства Коце и какво става с нас. Видимо вече си наблюдава с лявото оченце, не го криви толкова колкото преди и окото отваря все по-вече!
Предстоят ни упражнения за това око и живот и здраве контролен преглед в Германия след 3 месеца! До тогава се надяваме и се молим състоянието да е още мнооого по добре.
Предстой ни избор на лекар тук в България, който да ни наблюдава и да ни помага с тренирането на окото и понеже Инчето няма диплома, та не може нея да си избера, разчитам да помогне с избора!
В сметката също имаме постъпления!Благодаря ви най най искренно за всичко което правите за нас с Коце!
Знам,че всичките положителни мисли за нас са имали своята роля. БЛАГОДАРЯ  newsm51

# 144
  • Мнения: 1 172
Радвам се за хубавите новини! Hug Дай, Боже, всичко да се развива все така добре от тук насетне! Praynig

# 145
# 146
  • Мнения: 3 914
Малък,сладък Коко,ден след операцията.Тази усмивка е за всички вас Hug


# 147
  • Мнения: 991
Миличкото меченце!  Heart Eyes

# 148
  • Мнения: 9 050
Записвам се само за да следя темата. Късно я открих, но ако през септември имате още нужда от средства, искам да съм на линия, за да помогна. Да е живо и здраво детенцето и дано да се оправи. Много сили ви пожелавам, хубаво лято и много добри новини след 3 месеца.

# 149
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ZinaSt, със сигурност щ им трябват още парички.

Ето какво писа Ина преди няколко дни:
До колкото знам,взели са заем от фирмата,в която работи съпруга и и трябва да ги върнат Sad,а септември пак трябва да са в Германия,вярно да се надяваме да е само преглед,но разхода до там си е пари,така че се надявам да са се събрали още парички в сметката Hug

Така че, всеки лев е добре дошъл и сега!  Peace

# 150
  • Мнения: 30
Аз нали не мога да качвам снимки .... Simple Smile с тази усмивка Коце ви казва БЛАГОДАРЯ, мили хора!

# 151
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз нали не мога да качвам снимки .... Simple Smile с тази усмивка Коце ви казва БЛАГОДАРЯ, мили хора!
Ние му благодарим, че ни даде шанс да бъдем малко по-добри и ни показа, че е нужно да си голям, за да си силен Hug

# 152
  • Мнения: 4 753
Малък сладък Коко. Другия месец пак ще се включа за да помогна. Нека е жив и здрав, само това искаме от него  Hug Hug Hug  Heart Eyes

# 153
  • Мнения: 30
Малък сладък Коко. Другия месец пак ще се включа за да помогна. Нека е жив и здрав, само това искаме от него  Hug Hug Hug  Heart Eyes
Да...само това и ако не ставам нахална, да започне пак да се храни, че от операцията насам сме изяли общо количество колкото принципно за 2 дни сигурно... Sad . Макар че днес може да се брой че е ял

# 154
  • Мнения: 782
Ще започне, дай му време  Hug

# 155
  • Мнения: 30
Той вече прояде...сега пак се "назландисва" но вече е заради жегите Simple Smile

# 156
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Той вече прояде...сега пак се "назландисва" но вече е заради жегите Simple Smile
Малък сладък той.....  Hug

# 157
  • София
  • Мнения: 4 035
 Вдигам темата, защото Константин има записан преглед и евентуална втора операци за началото на април отново при съия професор в Германия. Както вече писахме, след първата операция състоянието на очичките се подобри много, следващия преглед успяха да покрият с лични средства,  за съжаление сега нямат тази възможност. Необходимата суме е 3180 евро.
Обръщам се отново с молба към всички да помогнем и този път и да съберем сумата, за да продължи Коце да се подобрява.
Дарителска банкова сметка:
 Константин Димитров Николов
 IBAN: BG26PRCB92301043393812
 BIC: PRCBBGSF
ПроКредит Банк.
За повече информация:
http://www.save-darina.org/content/view/782/1/

# 158
  • Мнения: 30
Благодаря отново на Бубчето за повдигането на темата. Не съм писала в нея отдавна понеже беше станала непосещаема, а  и нямаше много за писане относно проблема на Коце. След прегледа 2-рия път се установи, че ретината не е прилепнала, както имахме очаквания, за съжаление. Хубавото е, че окото няма други проблеми и се развива добре като орган, макар и с отлепена ретина.
Сметката този път е в Прокредит банк и е на името на Коце.
Благодаря на всички хора с голямо "Ч" ,за това, че са човеци преди всичко друго, който ни помогнаха предишния път . благодаря ,ви мили хора

# 159
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Помогнах с малко по сметката!  Peace
Успех, Коце!  Hug

# 160
  • Мнения: 86
И аз пак ще помогна!
Успех и целувки на малък Коце  Hug

# 161
  • Мнения: 17
Много, много успех пожелавам!
Разбира се, че отново ще помогна!

# 162
  • Мнения: 30
При предишното набиране на средства се стараех в края на всеки ден да съобщавам сумата събрана до момента. Сега мисля да продължа да го правя за да имате представа какво точно се случва и до колкото мога да дам прозрачност на събирането на средства. Към момента в сметката на Кое има 1765 лв .
Благодаря на всички вас   bouquet

# 163
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
gali_nikolova, ще ги съберем и този път, само дано е по-бързо!  Hug

# 164
  • Мнения: 2 719
Чудесна новина. Пращаме ви много любов и положителна енергия. Убедена съм, че ще съберем парите. Това дете трябва да вижда!

# 165
  • Мнения: 30
Искренно благодаря на всички който бяха с нас в началото и продължават стоят до нас.
Благодаря и на тези който сега застават зад нас. Не знам какво друго мога да кажа освен едно огромно БЛАГОДАРЯ ВИ, съзнавам, че е изключително малко, но не се сещам за друга дума

# 166
  • Мнения: 30
Резултат от днешният ден е 3235 лв ,благодарение на всички вас и на кампанията на "Спаси дари на..."

# 167
  • Мнения: 30
Вчера не успях да вляза и да съобщя резултата от деня, за това го правя сега 3665лв. Довечера ще съобщя и сумата събрана от днес. Отново искам да изкажа благодарността си към всички добри хора който не ни забравят

# 168
  • Мнения: 14
Браво! Ще се съберат паричките Simple Smile  Hug

# 169
  • Мнения: 30
Изключително много съм благодарна за това което се случва с нас. Сумата събрана до момента е 5805 лв.

# 170
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Остана съвсем малко до събирането на сумата.
Успех на Константин през април!  Hug

# 171
  • Мнения: 164
И от мен малко,но от сърце, успех на малкия Константин през  април,нека Бог е с него и семейството! Hug Hug Hug

# 172
  • Мнения: 30
Сумата от петък вечер е 5933 лв благодаря ви newsm51

# 173
  • Мнения: 30
Да съобщя и тук, че цялата сума необходима ни за лечението на Коце е събрана. В момента в неговата сметка има 6639.35 лв. Благодаря на всички ви, че сте с нас в нашата борба

# 174
  • Мнения: 14
Гали, искрено се надявам всичко да мине така както искате. Да се върнете щастливи и доволни от резултата!
Радвам се че се събра сумата и ще пътувате без проблем.
Целувки от нас!  Чакаме добри новини!  Hug Praynig Hug

# 175
  • Мнения: 30
бЛАГОДАРЯ

# 176
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
 fingerscrossed и от мен!
Успех!  Hug

# 177
  • Мнения: 0
Здравей Гали,
здравейте на всички участници в темата,
намерих ви понеже и нас това ни сполетя.
На 15.09. 2013 се роди нашият Симеон също с диагноза микрофталмия(дясното око)
Диагнозата беше поставена от няколко известни доктора в областта, за това вече не се съмнявам.
За момента ни посъветваха да не правим операция. Това, след като прочетох темата тук се съмнявам че е правилно.
Моля те Галя да ми пишеш на личният имейл, ще те помоля за личен контакт с теб,
за да ми разкажеш подробно. Необходима ми е информация за Д-ра в Германия. Ще ти бъда и аз полезна, сигурна съм.
Поздрави, пиши ми на radevarali@gmail.com

# 178
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравей, сега ще кажа на Гали за вашия случай, защото не знам кога и дали ще влезне във форума. Успех Hug

# 179
  • Мнения: 30
Писах на мейла Simple Smile надявам се да помогна с каквото мога.

Общи условия

Активация на акаунт