МАЙски бебета 2012 - тема 1

  • 41 175
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Перник
  • Мнения: 73
Добро утро!
Дрина темичката е страхотна.
Как бързо минава времето - спомням си първите трепети в очакване да чуем туптенето на сърчицето, а сега вече  си гушкаме малките душички.
И ние с Борис продължаваме да се кърмим и все още нямаме точен режим. Вчера ни биха хепатитната ваксина. С коликите засега сме добре - имаме но са поносими. Ще видим занапред дали ще се засилят.
С каката се пазим, че от земетресението са разрушени сградите и правят ремонт. Много обича бебето немога да го опазя от него все иска да го целува. Мен не ме ревнува, но баща и понякога го ревнува. Той се старае да  и обръща и на нея много внимание.Добре, че не е толкова зле, че незнам как щях да си почивам поне вечерно време.
Приятен ден на всички

# 46
  • Мнения: 42
Добро утро, Криси мерси за кафенцето  Hug
Io_io, Лефакса си го купих от една клиентка, бяха и останали две опаковки, немога да кажа със сигурност от кое се повлиява нйа-добре, през деня давам Лефакс, а вечер и през нощта преди хранене  Инфакол, след това Колийф по време на хранене  Peace Снощи се скъса от колики, пак се успа към 7 часа и след като се събуди към 11 и се нацока, като започна един рев... Незнам, но ще мисля някакъв вариянт да я държа будна преди къпането, защото направо се скапах, няма спане нощем Tired
Хубав ден

# 47
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

Имам спешна ситуация - за мен спешна де  Laughing
Трябва днес до обед да издиря една конкретна помпа за кърма - Бертони, ръчна.

Та въпросът е:
Къде около Орлов Мост има магазин за детски/бебешки стоки?
Вариант 2 - около Окръжна болница.

Много ще съм ви благодарен Simple Smile

Предполагам, че из форума има информация за детските магазини, но просто нямам време да ровя.

# 48
  • Мнения: 1 313
Нямам време да ви изчета, влизам само да споделя, че днес подадохме документи за паспорт на бебето и, че ви съветвам, ако не ви е спешно, да не ги водите толкова малки. Оказа, че някакси трябва да я снимат с отворени очи, по възможност затворена уста и да не се виждат ръцете на родителя, който я държи (а естествено главичката не може да си я държи сама). Изтормозихме детето и накрая казаха, че има възможност като изпратят снимката за издаване на паспорта, от там да не я харесат и да ни викат пак... Ние имаме планове да пътуваме септември и исках да отхвърля ангажимента, но щеше да е по-добре август да я заведем.

Хубав ден и спокойни бебета за всички Grinning

# 49
  • Мнения: 240
...Оказа, че някакси трябва да я снимат с отворени очи, по възможност затворена уста и да не се виждат ръцете на родителя, който я държи (а естествено главичката не може да си я държи сама).
E, не е истина... няма такава простотия!!!  Naughty
jo_anna , благодаря за инфото. Ежеседмичните посещения при педито и на мен ми се струват добра идея. Мисля, че е хубаво човек да знае как расте детето... 
Днес едва ли ще мога пак да се включа, че сме сами с беба и 100% ще ме побърка, като се събуди. Отваря си очите и изведнъж всичко става спешно - памперса, манджата, гушкането и т.н. - знаете...
Затова споделям пожеланието на Арлина - хубав ден и спокойни бебета!

# 50
  • Мнения: 2
Добро утро на всички! Пожелавам ви един спокоен, слънчев и усмихнат ден!
 И ние къпем Филип преди последното хранене тоест към 21ч, после папка до към 22 - 22.30 и после си спинка непробудно до 3 - 4 през нощта.
 Да ви попитам пиете ли кафе? Аз през бременността не пиех а сега си правя вкъщи по половин пакетче 3 в 1 колкото да пия нещо или ако сме на разходка си позволявам понякога безкофеиново кафе.
 Дойде ни времето за папкане така че ставам. Simple Smile

# 51
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет момичета,

При Мия коликите още не са в разгара си, но виждам, че работи стария изпитан метод – спане по корем върху мама. Това ме урежда, защото не ми се налага да я разнасям на ръце. Лягам, мъж ми подлага възглавници под ръцете ми и мога и да спя така. За сега се оправяме и тя през по-голямата част от деня и нощта спи, но с всеки изминал ден ще намалява спането.

Моето дете пък хич не ревнува. Даже аз го викам да го гушкам, а той като порастнал батко се дърпа. Казва ми, че трябва да си се занимавам с бебето, а те с татко му се грижат един за друг.

Alex83, нещо да си променила в позата? Подложи й възглавница, промени ти посоката на тялото, пък може и да откриеш причината. Аз още в 10 я слагам на спалнята и цяла нощ я кърмя без да я разбутвам и разбуждам.
А за баткото мислили ли сте за махане на сливиците? Докторите какво казват?
Мария също заспива към 7. В 8:30 обаче нежно я разбуждам за баня. Къпем се, оправям я и я храня в 9. След това будува някъде до към 10-10:30 и си заспива.
Пробвай да я изкъпеш преди да яде в 6. После като се събуди, само я нахрани и може пък да продължи да си спи.

krisi72, чувала съм за доста добър педиатър – д-р Субев. Кабинета му бил някъде на Иван Асен. Нямам координати, но мога да намеря.
Като спешен център мога да препоръчам:
болница Токуда
МЦ Дженерали Закрила - http://www.generali.bg/mediko-dentalen-centar/
Препоръчвам д-р д-р Татяна Захариева – педиатър, но и другата докторка става. Ходили сме и при двете.
Работят през уикенди, но на официални празници не.
Ето и един друг, но не съм го ползвала. Препоръчан е в темата ни за деца с астма - http://pediatric-consult.com/index.html
Не знам правят ли домашни посещения и как работят по спешност, но можеш да попиташ.

Сигурно има и други, разпитвай и близки и познати с малки деца. От тях също можеш да получиш информация.

rali4ka85, това с фрактурата е трябвало да ти го кажат. На мен са ми счупили ключицата при раждането и не са казали на майка ми. Като се е калцирало, са й казали, че ще имам гърбица... абе какво да ти кажа. Явно и преди 35 години и сега... все се случват и такива неща.
А къде ходихте на ортопед?

Galadriel_6, аз мисля, че не е до оригването, а си имате колики. И аз не оригвам Мария всеки път и не е проблем. Личи си като я свие корема привечер.

Беки дай ще ти направя нов аватар... ще ти напиша на табелката: Беки_Б си има бебе...
Твоя много ме радваше.

Ferarra, а ти къде го води на ортопед? Виж и второ мнение. Аз много се изкефих на един доктор от Горна Баня, но не му помня името. Ще се разровя и ще го напиша. Води ни лекция от тези на сп. 9 месеца. Много ми допадна.

Джуджанка, Мария също е с къса юздичка, но това не ми пречи да я кърмя легнала. Може би е въпрос до нагласяне. Консултантката по кърмене много добре ми показа как трябва да засуква бебето и мисля, че се справям. Освен това от вчера съм с ново лекарство на зърната и като че ли има подобрение. До сега нито Гармастана, Лансиноха и крема на Авент не ми помогнаха. То се оказа, че те не лекуват рагадите, а само омекотяват. А това лекува. И мисля, че действа.

Feersum, в близост до Орлов Мост не се сещам, освен в Сердика център. А около окръжна болница – най-близо ти е The Mall. Пак в райота са Скай сити център, магазин Ново Бебе – на бул. Гео Милев. Не се  сещам други.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 958
Не знам защо така се получава Дрина. Дара си я кърмех легнала, даже понякога мъжът ми ме е хващал, че спя и кърмя. Сега с Камен ми е доста по-трудно. Ако ми беше първо дете и не знаех как да се справям поне в поза люлка да съм се отказала.

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте,

я и аз да се запиша в новата темичка.  Hug , докато Алекс папка.  baby

май всички ни мъчат колики и газове, дано поне са по-слаби.  Praynig и бързо да отминат.

Искам да попитам мамите със секцио мажете ли с нещо белега и от кога, носите ли колан за стягане и правите ли някакви упражнения?

# 54
  • Мнения: 12
Здравейте,момичета,
Отново огроооооомни благодарности на Дрина за новата темичка  bouquet ,като я видях ми се насълзиха очите ,толкова хубаво ми стана ,че вече сме майски бебета.
Немога да влизам много често,но предполагам с всички е така,само искам да честитя на мамчетата бебоците и да пожелая да са живи и здравички.
krisi72 на мен педито ми каза да давам  оризова водичка или ентерол ,но най добре си заведи бебчо да го видят.
Днес най-после  ми се обадиха ,че ще ми доставят количката Laughing и ще мога и аз да си се разхождам с бебка,до сега само с колата и със столчето обикаляхме.
Хубав ден ,момичета Hug

# 55
  • Мнения: 121
Имам бързи питания...
Подозирам, че днес при педито като попитам за ортопед ще ми каже, че е рано, та имате ли представа дали наистина е рано и кога е редно да се посети такъв специалист. Същото важи и за детски ендокринолог, тъй като пиех лекарства за щитовидната жлеза докато бях бременна и знам, че задържително бебчо трябва да се изследва...

Дрина, сподели моля те за това лекарство за зърната. Чудя се не ти ли тежи Мия като е върху теб по коремче  newsm78 Моя хубостник вече трябва да е преминал 5-те кг. и с тоя разрез след секциото май не ми се ще да се натоварвам много, иначе идеята ми се струва страхотна  Hug

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета.Вчера тъкмо бях приготвила термометъра за клизма и като отворих памперса Laughing голяма радост,нямаше нужда от него.Аз за коликите давам чай бебезан от който съм много доволна от резултата върху каката.Също така и капки еспумизан.Аз честно казано се притеснявам,че Паула е прекалено кротка,спи по цяла нощ и не плаче(поне засега).Събуждам се сутрин като пич Mr. Green.Тя и каката не ядеше нощем като бебе ама си мислех,че щом първото е било добричко второто ще ми разкаже играта. #Crazy
Хайде хубав ден,че излизам на дълга разходка. Sunglasses

# 57
  • Мнения: 847
jo_anna, д-р Алексиев/ортопеда/ е казал на мъжа ми около 3тия месец да го заведем.

Криси, благодаря за кафенцето! Аз без кафе не мога и си пия и сутрин и следобед-прост пия точн,след като сме се накърмили или непосредствено преди,за да може да има минимално отражение в кърмата.

ЛЛЛ, искам да попитам нещо относно леките алкохоли и отражението им в кърмата /под леки разбирам вино н-р/-преди време бях чела статия,че съдържанието на алкохол в кърмата не може да е по високо от това в кръвта-т.е. примерно 0,5 промила е нищожно,но така ли е? Можем ли да си позволяваме чаша червено или бяло вино вечер?

Благодаря на всички,които споделиха за секрета в оченцата. На нас капките Торбекс много ни помогнаха-определено има подобрение от вчера.
Явно и Инфакола помогна,защото се наспахме-снощи и през нощта давах преди всяко кърмене и акитата придобиха нормален цвят  Laughing Между другото мъжът ми намери една доста нагледна статия за акитата: http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html   Laughing  Laughing  Laughing

# 58
  • Мнения: 369
Благодаря ви,че ме приехте в темата ви.
Drina благодаря ,че толкова бързо си ни добавила на първа страница
Момичета да ви попитам,знаете ли нещо за борина,която се използва за колики?
Много мои познати са я използвали-с нея се обгаря лъжичка и се разбърква хубаво в млякото.След няколко пъти коликите изчезват напълно.Попитах нашата педиатърка и тя каза,че има две бебчета на които го прилагат и наистина има ефект.Чудя се дали да го правя и аз защото малко се притеснявам.Вие чувалили сте нещо за тази борина?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, майчета! Благодаря ви за отговорите  Hug Ние пак не спахме много тази нощ. Може да е заради кока колата, която пийнах вчера  Embarassed От днес пробваме да борим коликите с индийско орехче, ппи мен и сестра ми е имало уж ефект. Сега малкия писан спи, ама не знам дали заради разходката или заради орехчето. А аз вместо да спя с него трябва да се цедя, че вчера ми се образува нещо като бучка в едната гърда. Давам и на малчо по-често да я изпразва. Мисля, че вече започва да отшумява проблема. Ползвам едни компреси за затопляне и с тях става малко по-лесно цеденето. Пожелавам ви един хубав ден със спокойни и спящи бебоци, без колики  Peace

Общи условия

Активация на акаунт