МАЙски бебета 2012 - тема 1

  • 41 229
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
jo_anna, сокчетата ги давах след консултация с педито тя ми каза че мога да започна да ги въвеждам след 40-тия ден. От капките пробвах еспумизан, саб симплекс,био гайа но от изброените само еспумизана й действа,но я запича ужасно.Ще пробваме сега тези колийф

Drina, както сокчетата,така и чая от лайка ми препоръча педито,каза че успокоявал,действал разхлабващо и бил напълно безвреден,както копърената водичка.И като казвам чай от лайка не си мислете че е от този в пакетчетата или преварена лайка от тази в аптеките.Лайка вземам единствено от леля ми понеже тя има страшно много в двора си и я бере в определен период, пречиства я , суши я и тогава вече я ползва.

Tony_st в началото месех фризовома с фризолак , но ефектът беше нулев,мислех че е някаква измишльотина това за него.После взехме едно АМ baby love от магазин ДМ понеже много познати ми го прехвалиха-отново нямаше ефект. Започнах обаче да го смесвам с фризовома 2:2 и ефекта беше на лице,но при нас проблема със запека пак се появява щом дам капките за колики и все се заричам че няма да и давам и като ми реве цял ден и цяла нощ така ми става жално за детето че пак го тъпча с гадните капки

# 721
  • Мнения: 121
jo_anna, сокчетата ги давах след консултация с педито тя ми каза че мога да започна да ги въвеждам след 40-тия ден. От капките пробвах еспумизан, саб симплекс,био гайа но от изброените само еспумизана й действа,но я запича ужасно.Ще пробваме сега тези колийф

Хич не претендирам да съм спец в областта на коликите, но от опит ще ти споделя, че от еспумизана, инфакола и лефакса на моето детенце му ставаше по-зле. А това са все капки, които уж спомагат за бързото освобождаване на газовете в коремчето. Така ги "освобождаваха", че Максим не спираше да реве (направо викаше) след всеки прием, пънеше се, пъшкаше и аз ревях заедно с него.... Cry
Био гаята и Колийфа съдържат други активни съставки, не симетикон. Био гаята можеш да продължиш да я даваш, а Колийфа съдържа лактаза, която разгражда млечната захар.

А това за сокчетата доколкото съм запозната, отдавна е отречено като начин на захранване, още повече че именно те могат да са причините за коликите, ако не сте ги имали преди това. Дано педито ти не ме убие с камъни...ама хич не съм съгласна да се дават сокове на 40-дневно бебе!

# 722
  • Мнения: 660
Tony_st в началото месех.....

dasislavcheto, предполагам, че написаното не е към мен Wink може би си имала предвид Артемида?

# 723
  • Мнения: 0
Здравейте мами!При нас е едно и също затова не съм писала скоро,пък и ходихме малко на гости.Паула яде вечер към 21ч. и след това сутрин към 6.Става все по-активна и раздава много усмивки.Вече не давам нищо за колики защото явно са преминали.Как се справяте с рязането на ноктите?При нас е голяма борба.

# 724
  • Мнения: 1 780
Jo-anna напълно те подкрепям за сокчетата и коликите При нас настъпи видимо подобрение като ги спрях а бях давала само 3 дни. лекарката също беше категорична че коликите се обострят от пресния сок. Не знам дали ви си е случвало да имате болки в стомаха и да изядете ябълка и при мен не помага какво остава за бебчо. Ябълката е полезна но печена или варена за раздразнен стомах.
dasislavcheto спри соковете за няколко дни и да прецени сама.
Ако не друго може да видиш по-старите теми където ние с Йо анна бяхме  мамите с най-тежки колики при бебетата. На нас педи ни каза че е възможно и коликите да променят характера на акитата да са по-меки или по-твърди дори бебо да повръща защото болките го карат да яде лакомо и храната не се смила добре или пък не яде дълго време и така му се нарушава всичко.
На нас пък само еспумизана ни помагаше. Явно при всяко бебе е различно.
И на мен ми се иска да замразявам зеленчуци Аз много харесвам млечната кухня и ако бебчо я хареса вярвам няма да има нужда да му готвя. Ние нямаме камера голяма и няма къде да съхранявам. Пък и с тези 2 деца и планираното ми скорошно връщане на работа изобщо не вярвам време да има и за това.

# 725
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета!
Ние днес бяхме на преглед и сме с +1.400кг и 6 см отгоре (двойно повече от първия месец) Grinning
Явно дохранването при нас си оказва влияние, даже се чудя вече дали не го прехранвам? От няколко дена се храним на 3 часа(1 час ни е храненето и после 2 часа си риткаме или пък спиме има и мрънкане разбира се)Дохранвам с Нутрилон - сутрин и обяд по 30 мл, а после по 60 мл. преди лягане и нощеме само на кърма. Вода отказва да пие и бибата я плюе като най-гнусното нещо Laughing
opelcorsa знам,че ти дохранваш, били ли споделила при вас как е, дали не давам много добавка?
Иначе днес ни биха 2-те ваксини- момченцето ми се държа като истински мъж- плачка само докато го боцкаха, после го гушвах и преставаше.За награда на връщане му купих активна гимнастика и след малко ще я пробваме.
За консервирането мама в започнала от сега да замръзява продукти на село, имаме приятели които ни носят постоянно домашни ябълки, та и аз съм с 2 ръце за домашно пригитвените пюренца и кашички.
За сокчетата педиатърката ми каза,че не се водели като захранване и да давам по малко, но аз мисля да изчакам.
Криси72 благодаря,че попита ЛЛЛ заотбиването- сега поне съм по-спокойна.
Да попитам как ви се отразява кърменето до сега на бюста? На мен определено му поувиснаха гърдите( лявата е винаги по-пълна и голяма, а дясната е по-увиснала и мека) Отчасти си мисля,че е следствие на това,че вкъщи ходя без сутиен, което си е почти цял ден. Това беше много полезно за зърната ми, но вече не ме болят и си мисля да нося по-често вече.
 Е това е от нас. Хубав ден на всички Simple Smile

# 726
  • Мнения: 1
Tony_st в началото месех.....

dasislavcheto, предполагам, че написаното не е към мен Wink може би си имала предвид Артемида?

да към Артемида трябваше да е малко съм се пооплела #Crazy

# 727
  • Мнения: 1
Здравейте!
Чета ви редовно, но не мога да се отчитам, че съм все с бебата на ръце, пък и то няма какво. Аз мисля, че коликите са ни минали, сега имаме газове (уж и те се водели колики). Ми мъчи се детенцето с капки и без капки - какво ли не опитах - гушкам я и се опитвам да й свия краченцата към коремчето да се освободи от газовете. Нещо напоследък ми е много нервно бебчето, все иска да виси на гърда, суче много вяло, не успява да се нахрани, не успява да заспи хубаво...иска да е гушната, да се люшка, да си пеем и пак нещо все не е наред...

Днес ще ходим на ортопед, дано всичко е наред. Има ли специални ортопеди за бебенца, че ние
просто сме се записали тук в близката клиника?

Виви, ние се дохранваме веднага след ядене - правя по 60мл обикновено. Понякога ги изпива, понякога само 10-тина, а друг път пък изобщо не желае. Иначе като ходиш вкъщи без сутиен, не ти ли потичат гърдите като дойде време за хранене? Аз не мога да си позволя дори без подплънки да ходя. Уж ми се пълнят, уж ми текат, а бебе все не е нахранено. Явно не й стига, а вече незнам какво да ям и да пия, за да я увелича тая кърма и това си е!

Хубав и спокоен ден ви желая!   bouquet

# 728
  • Мнения: 2
Беки първия месец имах много течове и се преобличах постоянно,но заради зърната не можех да понасям сутиен, а и не си намерих такъв за кърмачки. Но сега много рядко се случва, дажа нощем вече не мокря чаршафа. Иначе докато кърмя слагам под потника една сгъната тензухена пелена, за да не се мокря и така Embarassed
И аз опитах чайове и разни зърнени храни и бебето беше нон стоп на гърдите ми, но ефект нямаше.
Щеше ми се да е само на кърма и да не трябда да преварявам шишета и вода, но така се развиха нещата. Надявам се ако имам второ детенце да се справя по-добре Simple Smile

# 729
  • Мнения: 1 780
Виви не се самообвинявай че дохранваш. По-важно е бебето да не е гладно а не чак толкова какво яде защото има толкова здрави бебета израстнали само с АМ.
Аз дохранвам от 1я ден след изписването и да ви кажа изобщо не се оправям с количествата и режима.
Сега му давам по около 120мл дохранване и не вярвам да суче повече от 15-20мл. Не забравяй че ние сме с месец по-големи от повечето бебета и доскоро ядеше по 60 или 90 мл което ми се струваше ужасно малко. Уточнявам обаче че Гоги яде начесто през 3 часа понякога и по-малко но вече му налагам 3 часов режим, като нощем не прави по-голяма пауза от 4 много рядко 5 часа-това също има значение защото ако имате пауза от 6-7 часа ще се дават по-големи количества на другите хранения. Иначе ако е още гладен и суче биберона с настървение дори и да е изял 120те си мл му правя още. Има дни когато и 60мл са му много а друг път е гладен като вълк- както казах режим никакъв.
От консултацията: 5560 и 59 см така като гледам върви си дребен но е + 4 см и + 760гр което е напълно в норма.
Имах питане препоръчаха ми да сложа Коол Патч под убоденото ама колко време може да стои?

# 730
  • Мнения: 121
Беки, мила, всичко си ви е наред! И ние бяхме така с бебчо преди месец, постепенно нещата си идват на мястото, само спокойствие и позитивизъм  Flutter
Аз спрях да нося сутиен и подплънки у дома като си направих раните на гърдите, щото доктора ми рече, че влагата предразполага към инфекции. И си тека почти постоянно, няма денем, няма нощем, пера по три ката дрехи всеки ден, но нямам избор. А пък и при мене си е теч, само да се размрънка дребния и веднага теква чешмата  Mr. Green Сутиен и подплънки слагам само като излизам.
Беки, аз и още няколко девойки от тук ходихме при Драганов, който май е най-добрия детски ортопед в София. Не работи със ЗК и трябва да си платиш 30 лв. Записването е със седмица напред, ако се примолиш обаче на девойката дето вдига телефона може да стане и за същата седмица (аз така направих, че не ми се чакаше). Моята педка ми каза, че мога да отида и в Горна баня при Алексиев с направление, но ехографа се плаща отделно, така че пак толкова пари.

vivi16 , ние се кърмим без да дохранвам, но също всеки ден преварявам вода и стерилизирам какво ли не поне по три пъти на ден (шишета - давам колийф, разтворен в кърма, лъжички, помпата за кърма,  залъгалки и т.н.) Така че хамалогията си я има и при кърменето  Peace

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 17:43 от jo_anna

# 731
  • Мнения: 2
Момичета бебо вдигна температура след ваксината, но незнам колко е висока,тъй като на термометъра ни живака се раздели. Таткото купи панадол бебе и му дадох дозата, но в аптеката нямало термометри. Искам да питам до колко време трябва да спадне температурата или до колко време ако не спадне трябва да му дам втора доза?

# 732
  • Мнения: 2
   Здравейте Май-чета и сладки бебчета,
   Ние малко се позагубихме, но това е защото ходихме на море. Бебчо се представи отлично.Дори му топнахме дупето в морето веднъж, че да разбере и той какво е море(не че може но  Laughing Wink ).
   Днес сме на консултация и довечера ще докладвам как растем.
   Още не съм ви изчела и затова няма да вземам отнощени по никой въпрос.
   Желая ви един прекрасен прохладен ден.

# 733
  • Мнения: 1 780
На нас едва при тази консултация на 3тия месец ни поставиха 2те ваксини. Много ми беше притеснено и макар на втората вече бебчо да издивя от яд ли от болка след това нещата бяха долу-горе ОК. Не е вдигал температура но ме предупредиха да го пазя ден-два от слънцето- добре че времето захладня и ще можем да излезем иначе трябваше да го затворя у дома.
В Лидл гледах че са пуснали от термометрите в ухото от утре/ около 30 лв бяха/ Има и бебешки дрешки а техните неща много ми допадат като качество та се чудех дали да не взема един че нашият електронен е от каката а четох че трябва да се подменя през 3-4 години защото започвал да греши.

# 734
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Момичета бебо вдигна температура след ваксината, но незнам колко е висока,тъй като на термометъра ни живака се раздели. Таткото купи панадол бебе и му дадох дозата, но в аптеката нямало термометри. Искам да питам до колко време трябва да спадне температурата или до колко време ако не спадне трябва да му дам втора доза?

Втора доза можеш да дадеш след 6 часа. Ако е висока температурата и не спада, по преценка на лекаря може и на 4 часа да дадеш, но се редуват Панадол (или друг препарат с парацетамол) и Нурофен. Много са ефективни свещичките Ефералган. По принцип рязкото сваляне на температурата не е добре за детето. Нормално е да се сваля за до 4-5 часа.

Общи условия

Активация на акаунт