РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 835
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
И на мене  Mr. Green обаче тайничко се надявах да дойдат още хора.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Питах мъжа ми за пресата и каза, че е алуминиева и не ръждясва. Значи тази просто си е мръсничка.
Сега ако някой пусне и рецепта за орехчетата ще е супер.
Аз моята мислех, че съм я занесла в една приятелка, че с нея обсъждахме правенето на орехчетата, но сега половинката каза, че била в нас. Та тези дни може и да ме огрее музата да направя нещо, ако намеря читава изпитана рецепта.
Аз се хванах да си подреждам кухнята и най - накрая се реших да се оттърва от част от наследството на свеки и намерих една камара формички и какво ли още не за сладки. Тези, които ми харесаха си ги запазих, другите ще и ги изпратя да са при нея.
Ето ти рецептата,като направиш да викнеш да ги опитаме.... Wink
Скрит текст:
 орехчета с преса
За тестото:
5 ч.ч. брашно
2 пакетчета краве масло
3/4 чаена чаша кисело мляко
1 чаена лъжица сода бикарбонат
1 чаена чаша захар
Всичко се омесва и се пече във формата за орехчета.
Прави се малко топче от тестото и като се затвори пресата става фигурката.

За крема:
1 литър мляко
5 супени лъжици брашно
2 яйца
1,5 чаена чаша захар (на вкус).
половин пакетче масло
2 ванилии

Отделя се от млякото една част и в него за разбива брашното и яйцата.
Като заври останалото мляко със захарта се добавя частта с яйцата .
Бърка се докато се сгъсти.
Като се махне от котлона се прибавя маслото и ванилията
Пълнят се готовите фигурки и се слепят 2 по 2.
Отсрани се овалват в смлени орехи.
                  


Има и още една подробност - ако пресата ти е като тази от обявата в Продавалник - няма да можеш да ги напълниш с крем. Крема е за тези преси, дето правят половин фигурка.
Не прави цяла доза, защото ще ти избяга деня покрай котлона Wink

По въпроса с градините - нямала съм такъв проблем в Русе, защото е имало ваканцията кой да ми ги гледа. Наистина в зимната и пролетната ваканция даваха да попълваме такива списъци.
Тук в Ловеч градините затварят за цял месец. През това време учителките ползват отпуск и се прави и ремонт. Предоставят ти възможност за този месец  да си запишеш детето в най-близката градина, което си е решение ако нямаш кой да ти го гледа.

# 62
  • Мнения: 4 841
Има и още една подробност - ако пресата ти е като тази от обявата в Продавалник - няма да можеш да ги напълниш с крем. Крема е за тези преси, дето правят половин фигурка.
Не прави цяла доза, защото ще ти избяга деня покрай котлона Wink

Моята не е такава. Моята си е точно за орехчета половинки, които се слепват с крем. Ако ще има среща, ще се прежаля цял ден пред котлона  Whistling

# 63
  • Мнения: 820
За мен тая система с градините е тотално сбъркана - от къде на къде ще третират градините като училища? Не би трябвало да се смесват нещата и ваканциите за учениците да са ваканции за градините - те просто няма как да имат ваканции според мен. Да това е решение - 1 месец примерно и да се преместят децата, но пак си мисля - кой има 1 месец отпуска лятото? Ами щом имат големи отпуски да им осигурят заместници - да си оправят щатовете и прочее.
Може и аз да съм сбъркана, но това не го приемам и след като плащам данъци и осигуровки, от където се пълни бюджета и идват техните заплати, значи ще работят не за да пречат, а да помагат!

# 64
  • Мнения: 820
Има и още една подробност - ако пресата ти е като тази от обявата в Продавалник - няма да можеш да ги напълниш с крем. Крема е за тези преси, дето правят половин фигурка.
Не прави цяла доза, защото ще ти избяга деня покрай котлона Wink

Моята не е такава. Моята си е точно за орехчета половинки, които се слепват с крем. Ако ще има среща, ще се прежаля цял ден пред котлона  Whistling

ще има - нали видя? можем и не само за стикерите ... мисля, че имаме за какво да си говорим  Laughing

# 65
  • Мнения: 4 841
ще има - нали видя? можем и не само за стикерите ... мисля, че имаме за какво да си говорим  Laughing

Тоест утре да запретвам ръкави за цялата доза. Така ли да разбирам?

# 66
  • Мнения: 820
Щях да ви пиша още нещо - да ви предупредя. Обадиха ми се от Виваком да ми предлагат договор. Казаха ми разни интересни неща, които не знаех, попитах и ми бяха потвърдени ... чак не повярвах, но отложих решението и се обадих на 123 и от там ми казаха нещо, което ме озадачи - става дума за цифровата телевизия ... от там отидох до офис тук, като забележете тая дама от телефона ми каза, че няма как такава оферта да ми бъде дадена от офис. Та отивам и питам - аз ползвам нет+телефон. Служителката ясно ми обяснява и ми става кристално ясно, че са се опитали да ме подведат ... та при второто обаждане на тая и казвам - вие ме подведохте за това, това и това ... отново не приех и днес и отказах напълно! Може и да отида, ама не при нея или чрез нея. Но се чудя дали да не се оплача от подвеждаща информация? Дали има достъп до записите на разговорите?

В крайна сметка ви го споделям за да имате едно наум ако ви се обадят - подвеждат!

# 67
  • Мнения: 820
ще има - нали видя? можем и не само за стикерите ... мисля, че имаме за какво да си говорим  Laughing

Тоест утре да запретвам ръкави за цялата доза. Така ли да разбирам?

ами защо не? Ама и другите са кажат - аз утре вечер съм на родителска среща и не знам до кога ще е, че чак в здравец ще ходя...

# 68
  • Мнения: 4 841
На мен два пъти от Булсат ми звъняха и общо взето си лафихме сладко сладко по десеттина минутки. Подразпитах и това онова, че нашите са на БУлсат, но пък девойчето нямаше особена информация по моите въпроси.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Обадиха ми се от Виваком да ми предлагат договор...
В крайна сметка ви го споделям за да имате едно наум ако ви се обадят - подвеждат!
От някой русенски офис ли ти звъняха? Или от кол-центъра?
Ако е от кол-центъра, възможно е да не те подвеждат. Те имат повече опции от представителните магазини. Могат да ти пуснат половин такса за целия период, двойно минути или някаква друга екстра. В един от другите оператори, това го правят с цел запазване на клиенти (най-вече на тези с много малко потребление, които при приключване на договора биха го спрели  Peace)
П.С. Запис на разговор едва ли ще ти предоставят

# 70
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Благодаря за отговорът за кръстовището на Борисова.  Hug
Щом е за орехчета ще дойда и аз  Mr. Green Макар че не знам дали ще ми остане време  Sad

Това за градините си е масова практика и е от години. За съжаление Zl-76 е права, накрая те принуждават да спреш детето щото го тормозят. Минала съм по този път и беше гадно. Сега, на есен, пак тръгвам по него и абсолютно не очаквам че ще е по-различно. Нямат как да им комбинират големите отпуски и за това ги правят тия сборни. Но заместващите нямат никакво оправдание за отношението си към децата и този път ще набия някоя  #Cussing out

# 71
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ооооооооооо среща - ДАААА вчера много ми хареса, много!
Ааааа,скришом а,без да се обадите,през седмицата.... Crossing Arms
И къде се разбрахте инкогнито... Thinking

Добре де,това с пускането на списъци за посещение в ДГ е само формално нали?
Едва ли някой може насила да ви накара да си държите детето в къщи.
Аз принципно нямам гледачи и помагачи.Когато дойде ред Мария да посещава дет.заведение какво ще ми се случи ако откажа???
Та нали затова имат титуляри,за да се заместват по време на полагаемия отпуск.Да,вярно ,че децата сформират по-голям брой група,но едва ли е алтернатива това изнудване.

# 72
  • Мнения: 1 310
Това за градините от скоро ли е?
До преди две години нямаше такива работи в нашата градина. Вярно - имаше сборни групи, но списъци или притискане детето да остава вкъщи - не.
Нека си имат голямата отпуска, за да си починат, но наистина това да не пречи на работещите родители.
Май си плачат за оплакване в РИО.

# 73
  • Мнения: 222
оф да това за градините никаак нее измислено добре, и аз ще го спирам от юли, че цяла година не е спирал да ходи, малко ваканция и той да види, а на мен - по-силни хапчета.... Tired

# 74
  • Мнения: 820
Добро утро!

Адриана, аз знам, че могат от кол център в София да предложат по-добри условия, но ... тя не ми предложи - просто потвърди онова, което ми обясниха тук в Русе.  Затова и предупреждавам - защото е нагло - да питаш, да ти потвърдят грешна информация.  #2gunfire

Това за градините не е отскоро, даже си е доста отдавна, но практически не виждам и промяна в положителна посока. Трябва да осигурят хора, които да заместват - не може да ни извиват ръцете, да ни принуждават и т.н. иначе вчера гласували от 4г. - задължително на градина, много деца остават без места всъщност и как ще оправят това хич не ми е ясно.

Девичка, в темата за стикерите - видяхме се в Дружбите на Корлеони и добре си побъбрихме  Laughing

Желая ви хубав петък, на мен ми е напрегнат, дано мине добре. Вечерта ще е още по- напрегната, че родителския актив ще се борим за нещо, което не знам какво е....

Общи условия

Активация на акаунт