идеи за сватба в комплекс извън София - помагайте

  • 30 225
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 134
Пуснах тази тема със форума за пътеществия, но не знам реално къде е най-добре. Ако е според правилата, бих искала да получа мнения от максимално много хора, защото наистина имам нужда от ПОМОЩ! Във сватбарските форуми засега май нямам успех с реални отговори.

Планираме сватба (малък ад вече, а само от месец се занимавам) за месец юни 2013 и търсим комплекс хотел и ресторантска част за около 80 човека като настаняването може да става и на други места наблизо. Аз съм родом от София, където и е повечето от семейството, а младоженецът е чужденец. С организацията ще се заемат основно мои роднини, а и аз имам много ограничена възможност (две седмици този август) да обикалям места заедно с годеникът ми. Намерихме страшно много места в България и търся начин да ограничим избора и да получим препоръки къде да търсим по-концентрирано. Това са горе-долу критериите:

-- до 2 часа от София, по възможност по добър път
-- 80 човека капацитет на ресторанта, най-добре в лятна градина
-- възможност за нощувки в комплекса или наблизо
-- харесва ни битов стил, но да е направен с вкус
-- приоритет номер едно ни е да има много и хубава храна, на украсата не държим чак толкова

Засега гледам Копривщица и в Стара Планина като цяло, Рибарица, Долна Баня, към Пловдив варианти и изобщо тотално се заляхме с информация, без да сме харесали май нищо конкретно. Най-много би ми помогнала личната препоръка. В България има толкова красиви места, искам да е наистина хубаво, особено като се има пред вид че се гордея много с родината си и искам всичко чуждестранни,а  и български гости да изпитат радостта от празника ни на някое наистина специално место.

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО за всяко мнение.

# 1
  • Мнения: 86
В Копривщица има хубава храна, но пътят не е много приятен...тесен на места и със много завои. Отделно, че там е някак си захлупено място, няма простор. И повечето хотели са едни тесни и некомфортни.

Пловдив е много добър вариянт за сватба - има какво да разгледат в стария град, романтично е, пътят е хубав, ресторанти бол, хотели тоже и е готино място като цяло.

Близо до София е Боровец. Ако ти харесва такъв планински пейзаж за сватбата ти, това е нелоша възможност. Големи хотели, ресторанти, нощни барове - по-малко от час път. Някои от селцата наоколо също са красиви, но трябва да проучиш какви са условията.

АКо си склонна да вдигнеш времето за път над 2 часа, моето предложение е Търново. Там много ще се хареса на чуждестранните ти гости. А и ще ги впечатлиш с история. Има много добри хотели и ресторанти, на още по-добри цени. Има и Арбанаси наблизо и разни други интересни места за разглеждане и разходки. Живописно е и пътят е хубав. Има и хубави черкви, ако ще се венчаете. Може и на Царевец да ви венчаят. Вариянти хиляди и в пъти по-евтино от София и Пловдив.

Успех ти пожелавам и много веселба на сватбата!

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Веднага ти препоръчвам комплекс Света Екатерина в Рибарица.
Храната е на изключително високо ниво, обслужването също, цените са като софийските.
Разполагат с огромна градина, басейн, спа, голф, и всякакви удобства.
Стилът като цяло на комплекса е в арт деко, но има и еклектика с леко преплитане.
Задоволяват всякакви вкусове, общо взето чужденците там се чувстват прекрасно.

Ето сайта: http://www.stekaterina.com/

П.П. На живо е чудесно, изглежда доста по-добре, а и тогава можеш да усетиш и неповторимата атмосфера.

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Веднага ти препоръчвам комплекс Света Екатерина в Рибарица.

Ето сайта: http://www.stekaterina.com/


Изглежда страхотно!  Peace

# 4
  • Мнения: 5 134
Ооо, супер идеи сте ми дали досега. За Св. Екатерина и аз гледах, но се чудя те имат ли ресторант-градина с голям капацитет или е само вътре?

Търново ми е голяма слабост, а и там най-много му харесва на моя годеник от всички места където сме ходили в България. Много се впечатли от Царевец. Само че ми се струва, че не е много удачно да връзвам родителите ми с организация на нещо дето е чак толкова далеч. Ще говорим и за този вариант определено.

А Боровец е много хубава идея! Непременно ще се провери.

Може би трябваше да спомена, че търсим цени по-евтини от София, за да можем да си позволим да платим и нощувките на гостите ни.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравей отново, за св. Екатерина нощувка със закуска е приблизително 30 лв. на човек, но за такава голяма резервация няма начин как да не се договорят преференциални цени. Това важи и за куверта в ресторанта, всичко е въпрос на договорка.

Ресторант-Градина има много голям, който ще побере 80 гости, та и за младоженска арка място ще остане  Laughing

Там, освен, че може да ви ожени кметицата на място, можете да се венчаете, ако искате, в чисто новата черква, която беше построена от волни пожертвувания, а стана разкошна.

Успех в търсенето и организацията!

# 6
  • Мнения: 1 253
http://riupravets.bg/

Този е скъп, но не пречи да се обадите и да попитате за цени с отстъпка за сватба.
Хубавото му е, че е на 30 минути от София по магистрала. Виждала съм сватби там на брега на езерото пред хотела, красиво е. А партито после се чува отдалече - на другия бряг на езерото в клуба, така че не си пречат с гостите на хотела. Имаше и фойерверки над езерото.
Нямам представа какви са цените обаче, не пречи да ги питате. Толкова е близо, че може да се наеме транспорт и повечето хора да си спят в София.

# 7
  • Мнения: 5 134
http://riupravets.bg/

Този е скъп, но не пречи да се обадите и да попитате за цени с отстъпка за сватба.
Хубавото му е, че е на 30 минути от София по магистрала. Виждала съм сватби там на брега на езерото пред хотела, красиво е. А партито после се чува отдалече - на другия бряг на езерото в клуба, така че не си пречат с гостите на хотела. Имаше и фойерверки над езерото.
Нямам представа какви са цените обаче, не пречи да ги питате. Толкова е близо, че може да се наеме транспорт и повечето хора да си спят в София.

Много е красиво, но ме съмнява, че ще се впишем в бюджета. Ще пробвам да се свържа с тях.

# 8
  • Мнения: 5 134
Здравей отново, за св. Екатерина нощувка със закуска е приблизително 30 лв. на човек, но за такава голяма резервация няма начин как да не се договорят преференциални цени. Това важи и за куверта в ресторанта, всичко е въпрос на договорка.

Ресторант-Градина има много голям, който ще побере 80 гости, та и за младоженска арка място ще остане  Laughing

Там, освен, че може да ви ожени кметицата на място, можете да се венчаете, ако искате, в чисто новата черква, която беше построена от волни пожертвувания, а стана разкошна.

Успех в търсенето и организацията!

Непременно го слагам в списъка с варианти за лична проверка. А да знаеш нещо за комплекс Планината?

# 9
  • Мнения: 417
Миналата година най-добрата ми приятелка се жени в с.Кметовци-на 5-км от Боженци и 12 км от Габрово.Комплекса беше много хубав.В битов стил.Ресторант на открито.Венчавката беше в Дряновския манастир.Ето и сайта Peace

http://www.fenerite.bg/

# 10
  • Мнения: 5 134
Ехааа, Фенерите е много красиво и много близко до това, което си представям, обаче е малко по-далечко отколкото ми се ще. Макар че не е изключено като вариант, особено ако съчетаем със екскурзия до Търново за чуждестранните гости.

# 11
  • Мнения: 417
Не е чак толкова далече WinkМоже да се поразходите лятото до там и да разгледате.Успех в избора Peace

# 12
  • Мнения: 86
Класическо място за сватби около София - за няколко поколения!
http://www.restaurantlebed.com/


P.S. Провери и около яз. Искър какво се предлага  Peace

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Класическо място за сватби около София - за няколко поколения!
http://www.restaurantlebed.com/

Ми, да... перфектен избор.
Тъкмо софиянци ще си дремят по родните къщи, а вие ще платите само за чужденците.

# 14
  • Мнения: 2 134
За София - действително "Лебеда" е подходящо.
Както писа и Шани - отпада нощувката на софиянци,
което не е без значение.
Споменаваш Пловдив - погледни гребната база и хотел "Джия бийч".
Пловдив задължително трябва да бъде показан !

Общи условия

Активация на акаунт