Бебета родени в чужбина - тема 16

  • 27 867
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30

ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИЧКИ ЧУЖБИНСКИ МАМИ И НА ТЕХНИТЕ БЕБЕТА!!!




САЩ : 12 бебета
 ГЕРМАНИЯ : 6 бебета
 КАНАДА : 6 бебета
 ИСПАНИЯ : 5 бебета
 АНГЛИЯ : 4 бебета
 БЕЛГИЯ : 4 бебета
 ШВЕЙЦАРИЯ : 3 бебета
 КИПЪР : 2 бебета
 АВСТРИЯ : 1 бебе
 ИТАЛИЯ : 1 бебе
 ОАЕ : 1 бебе
 СЛОВАКИЯ : 1 бебе
 ФРАНЦИЯ : 1 бебе
 ХОЛАНДИЯ : 1 бебе


Ако очаквате бебе, голям отбор весели шкембета ви чакат в
Бременни майки в чужбина

A ако детенцето ви е над 1 годинка, заповядайте в
Деца отглеждани в чужбина



Ето и нашите 48 българчета,
родени в чужбина през последната една година.
Имаме си 31 момченца и 17 момиченца !!!


2012


Август :

Красимир на мама NellyDi - 02.08.2012 - Белгия



Юли :

Александър на мама MilaB - 22.07.2012 - Швейцария
Борис на мама soni - 12.07.2012 - Белгия



Юни :

Александър на мама divanence - 13.06.2012 - Германия
Леа на мама Бебелина - 13.06.2012 - Канада



Maй :

Александра Валентина на мама B.B. - 21.05.2012 - Англия
Йоанна на мама aneda - 17.05.2012 - Канада
Далия на мама Мinaaa - 15.05.2012 - Германия



Aприл :

Доминик на мама localgal - 03.04.2012 - САЩ
Виктория Елизабет на мама varnagirl - 22.04.2012 - Англия
София на мама megipo - 14.04.2012 - САЩ



Март :

Петър на мама Jvd - 30.03.2012 - САЩ
Йоан на мама Bruxelles1 - 04.03.2012 - Белгия
Виктор на мама Zelkata - 03.03.2012 - САЩ



Февруари :

Емануел на мама ЕМА ES - 27.02.2012 - Испания
Емма-Никол на мама bibilyana - 22.02.2012 - Испания
Кайл на мама lyuckanova - 22.02.2012 - САЩ
Марти на мама geryto_vlc - 22.02.2012 - Испания
Моника на мама SUNDAE - 19.02.2012 - Германия
Красимира на мама vasiliika - 13.02.2012 - Испания
Ивет на мама buci - 05.02.2012 - САЩ
Филип на мама • Ambitious • - 03.02.2012 - Канада



Януари :

Моника на мама Чебурашка - 31.01.2012 - САЩ
Самюел на мама Rapuntzel - 19.01.2012 - САЩ
Иван на мама ir74 - 19.01.2012 - САЩ
Андрей на мама тити - 15.01.2012 - ОАЕ
Давид на мама Peregrina - 09.01.2012 - Англия
Йоана на мама Danny Milanova - 09.01.2012 - Кипър
Тим Матиа на мама asyalein - 07.01.2012 - Германия
Николета на мама Lumia - 05.01.2012 - Словакия
Петър на мама Григ - 04.01.2012 - САЩ
Фредерик Николай на мама Кора - 01.01.2012 - Холандия



2011

Декември :

Лаура на мама Lara8 - 24.12.2011 - Испания
Стефан на мама zana333 - 17.12.2011 - Канада
Емили на мама Мимето* - 13.12.2011 - САЩ
Стоян на мама mars 82 - 10.12.2011 - Франция
Алексей на мама Kalalily - 09.12.2011 - САЩ



Ноември :

Теодор на мама alisbalis - 22.11.2011 - Швейцария



Октомври :

Дамян на мама shemet_neveroiaten - 25.10.2011 - Канада
Даниел на мама EvaNDJeL1Na - 21.10.2011 - Германия
Рене Антон на мама Dim S. - 21.10.2011 - Австрия
Венелин на мама Вихра - 13.10.2011 - Кипър
Полина на мама Hirsen - 04.10.2011 - Швейцария



Септември :

Илиян на мама Petia_Ta - 20.09.2011 - Германия
Тодор на мама Галче - 16.09.2011 - Канада
Никол на мама alskil - 15.09.2011 - Англия
Теодор на мама veronika886 - 02.09.2011 - Италия



Август :

Никола на мама Fentazi - 16.08.2011 - Белгия



Предишна тема : Бебета родени в чужбина - тема 15

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 19:29 от Hirsen

# 1
  • Мнения: 4
Опаа,аз ли съм първа  Party Хайде запис от мен.И като ще е лятна тема нека я започнем с големи слънчеви усмивки и някои от нас с копнеж по морето http://www.youtube.com/watch?v=DH4cZlLPeQ0

# 2
  • София
  • Мнения: 204
Да ни е честита новата темичка!
Да си споделяме много щастливи моменти тук!
Hug
Hirsenbouquet

# 3
  • Мнения: 4
Ехх, чудна лятна тема (благодарности на Хирсен), дано вече и тук да дойде лятото както трябва..искам жегички вече Sunglasses
Калалили и от мен честит нов дом, да е пълен с детски смях, любов и разбирателство!
Ир , ЧРД на патерички, много много щастие ти желая с любимите хора!
Този метод който споменавате ще взема и аз да го погледна..все пак полека лека трябва да се ориентирам. Ние също не оставяме малката да плаче. Мен ми е жал и дори като помрънква си я вземам на ръце и я гушкам. А и ми е първа..дано не направя някое глезанче от нея Simple Smile
Брюкселче, беб е чудесен, много сладък малък мъж Simple Smile
Моята Ники спинка после ще ходим на разходка като се напапкаме. Това ми напомня, че няма да е зле набързо да простра пералнята, която току що се разпя, че е изпрала и бързо да си спретна нещо да манджам. Вчера бяхме на плуване и малката се забавлява много, после от умора откърти на още час и половина, макар преди това да беше спала по пътя.
Майка ми вече приготвя багажи за идването след две седмици, типично за нея..и мен винаги ми се обаждаше поне месец преди да се прибера да ме пита дали съм почнала да си приготвям багажа. Обикновено тя си го приготвя и докато стане време да тръгва вече е забравила какво е сложила в куфара hahaha Ами...хубав ден, отивам да действам по задачки аз Peace

# 4
  • USA
  • Мнения: 1 323
Hirsen благодаря за темичката много лятно ми стана   bouquet то при нас си е лято де  Grinning
Алис благодаря ,че сподели за захранването.Ще помисля дали да не сменя тактиката  Thinking
Амбишъс добре завърнала се при старите кучета  Laughing
Зелче щом не я повръща и не е по-кисел от обикновено, не мисля ,че му е зле на Вико.
Аз съм кратка ,че ако не опаковам сме по разходки.И Лекси си е все същата кисела краставичка в колата.На всичкото отгоре нещо ми се прецака багажника и не мога да го отворя за да извадя или прибера количката,та се носим нон стоп. Whistling

# 5
  • Мнения: 13
Хайде да не ви изпусна  Wink
Хирсен благодарско за прекрасното оформление на новата темичка   bouquet

# 6
  • Мнения: 279
Хирсен много слън4ева тема!  bouquet

Аз само се записвам,защото на последък не мога вобще да спа и съм като призрак у нас.Незнам какво му става на Кайл ама се буди на всеки 4ас Whistling
Зел4е.Калалили и на вси4ки мами,благодаръа за хубавите думи за колаж4ето;)Май само Григ още не го е видяла newsm78.

хайде из4езвам 4е мърморан ми наду пак главата

Приятен ден от мен! Hug

# 7
  • UK
  • Мнения: 134
Честита ни лятна тема. Хирсен,  bouquet
Ир и аз теб  Hug
Незнам какво му става на Кайл ама се буди на всеки 4ас Whistling
Люци, точно в този период и Давид се будеше на час - час и половина. Някаква фаза е. Ще отшуми.
Ася, да ви е честита пета месечинка на Тим любим, чакаме виртуалната почерпка  Party
Тази нощ бебочев спа, мамка му - не. То аз от раждането му не съм спала нормално, но тази нощ направо  Tired  Tired И като съм много недоспала съм зла и плачлива, та около мен се ходи на пръсти. И навън не се изваля и не мога да поизляза на разходка на зелено. Бе с една дума не ми е много ден, да минава и да идва по-добър  Peace

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, да ви е честита пета месечинка на Тим любим, чакаме виртуалната почерпка  Party


 Mr. Green
мерсиииии  Hug

ето го Тим за всички, които не влизат във фейса...
иска да покаже, че е на 5 месеца, но уви палчето е много вкусно и е в устата  Mr. Green



Тим също е в някаква фаза и заспива само на гърда... обаче не иска да суче ooooh! и реве като тече млякото. много е мрънлич, само иска да го нося...
от неговото несучене почти ми беше спряло млякото, пих пак чайове - щуротии само  Tired

Peregrina, за безсънието пробвай следното - както си в леглото, легни по гръб, отпусни се, събери ръцете като за "бабо дай огънче" и започни да натискаш първо палците, после показалците и така до кутрето и пак наново за по 1-2 сек. , отпускаш, следващия пръст. има някакви точки на върха на пръстите, които при стимулиране водят до отпусканеи по-лесно заспиване  Hug

# 9
  • Мнения: 17
Айде и аз да се разпиша в новата тема, не можах да се разпиша много в предишната тема, дано за тая намеря повече време.

Хирсен страхотно лятно настроение. Дано скоро и тук дойде лятото че с тия 12 до 15 градуса дето ги имаме сме по скоро в есенно-зимно-пролетния сезони Simple Smile

Целувки и гушки за Йоан, Доминик, Николета, Пепе, Поли и Ивет с пожелания за здраве и щастливо детство Hug

Ир-че, честит ти рожден ден малко със закъснение  bouquet
Честити зъбки на Тео и Сами да порастнат големи и белички.
Калалили, честита ви къщурка:) Все такива радости да ви съпътстват в нея
Люци прекрасен колаж. Много са бебетата в нашата групичка иначе да направим един голям колаж със всички бебета Simple Smile хехе

Набързо по темите:
Столче за масата взехме такова:
http://www.safety1st.ca/eng/Products/Child-Care/Booster-Seats/De … e-Fold-Up-Booster

За възпитанието на детето: Ще караме по интуиция, но иначе и аз харесвам Монтесори и смятам да прилагам някои от методите в детската градина, която смятам да отварям, а палечка ще е част от детската градина така че и с нея ще се занимавам по някои от тези методи.
За гушкането и моя мъж като повечето мъже смята че ще разлигавя бебка та се наложи с примери и стати да му доказвам че това са бабини глупости. Попаднах на тази статия, която се оказа много полезна.

http://-spam070-/2010/10/11/%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5 … 2-2/#.T9EWn8WOLbw

Това по темите.

Иначе сме добре папкаме, спинкаме, пълним пампите и за сега сме доста послушни.

Гушки на всички.

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 23:00 от aneda

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ще караме по интуиция, но иначе и аз харесвам Монтесори и смятам да прилагам някои от методите в детската градина, която смятам да отварям, а палечка ще е част от детската градина така че и с нея ще се занимавам по някои от тези методи.


много интересно.
имаш ли специално обучение по Монтесори?
на мен ще ми бъде интересно да споделиш Simple Smile

# 11
  • Мнения: 278
Добро утро, момичета! Simple Smile


Нямам абсолютно никакво време да се разписвам! Simple Smile Аз се радвам, ако малката е спокойна за 5 мин, че да отида до тоалетна хихи. Не знам, много плачка напоследък, колики ли са, скок в растежа ли е...нямам представа, но е много неспокойна. А може би всичко наведнъж...
През деня спи по малко, ако я изведа навън, може да спи и 3 часа непробудно, но сега е толкова гадно времето, само вали и студ...

Взехме и един шезлонг и сега заспа в него, ако спинка вътре ще е много добре, иначе само в ръцете ми заспива или по корем на моя корем и ако реша да я оставя (без значение след 5 мин или след 1 час веднага се събужда и почва да плаче). Та така по цял ден се носим...

Бяхте засегнали темата за плаченето, ами аз също не мога да я оставя да плаче, веднага си я взимам и я гушкам и успокоявам. Обаче като сменяме памперсите доста често толкова силно се дере...сигурно не й е приятно заради коремчето...

Нощите ни са дълги, кърмим се най-често в 1-2 и после към 5, обаче през деня иска постоянно да суче. И майка ми само ми говори, че може кърмата да не й стигала и за това плачела. Аз си мисля, че е заради коремчето...и за това като суче се успокоява. Обаче вчера като я претеглихме и за една седмица е качила само 50-60 гр (общо за 3 седмици са обаче 600 грама) и акушерката ми каза, че е нормално някой път да качват по-малко, обаче трябва да следим и да й давам гърда всеки път като почне съвсем леко да помрънква.

Ох, оплаках ви се Simple Smile

иначе пробвах в слинга да я нося, обаче тя така плачеше, че веднага я извадих. Може би не уцелих добър момент. Да попитам, когато носите новородено право в слинга и на него ли крачетата са му отвънка, както при по-големите деца или ги прибирате?

Ася, честита месечинка на Тим! Много е сладък! Бузанчо Simple Smile А ти какви чайове пиеш за кърмата? Аз за сега пия само някакъв Stilltee и Fenchel, Anis, Kümmel...но ако има нещо друго да почвам и него да пия Simple Smile

Лек ден на всички и приятел уикенд!
Много  Hug от нас!

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мина, и Тим ревеше в началото много като го преобличах или като му сменях памперса, май му беше студено  newsm78

пия на Алнатура Stilltee (мъжът ми казва, че не съм ставала тиха от него  hahaha) и някакъв no-name Fenchel, Anis, Kümmel, та нищо по-различно от теб.

за слинга - в миналата тема бях описала как се слага бебето в слинга.
аз в дългия слинг Тим винаги го нося така, в слинга с халките го нося така
позата люлка не се препоръчва заради тазобедрената става! може да се получи луксация.
точно по въпроса: да, краката са му все отвън  Mr. Green

препоръчвам ти да идеш на trageberaterin. на мен акушерката ми показа, ама после се оказа, че е не е напълно правилно. за малките бебенца е много важно да се запази извивката на гръбчето и краката да са в правилната позиция, за да се избегне луксация. при мен краката бяха правилно, но извивката на гръбчето я нямаше  Rolling Eyes
та бератерката ми показа как правилно да слагам бебето, колко да пристягам, как да вадя бебето, как да го нося в слинга с халки и прочие...

П.П.
забравих да попитам Mr. Green
Тим е на фаза стоене седнал  ooooh!
сега се хваща за пръстите ни и се изправя до седнало положение и е много щастлив. не иска вече да си играе по корем или по гръб, иска седнал  Shocked
колко време мога да го оставям седнал? той сам не може да стои, аз го прикрепям, но ме е страх, че не е добре за гръбчето му... 5мин? 10 мин?  newsm78

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 13:11 от asyalein

# 13
  • Мнения: 4
Ася и от нас честита месечинка на Тим, страхотна снимка, много е хубав малкия! Иначе и ние сме на вълна седене, аз не оставям и по една минута Ники. Хващам я да се изправи, оставям я да се огледа и да изрази триумфа си от постигнатото и хоп обратно. Мрънка винаги, но я занимавам с някоя играчка. Още няколко седмици ще процедирам така. Това е по моя преценка, не на специалист. Не мисля, че е достатъчно заякнала да се държи и се притеснявам да не си докараме проблеми с гръбнака.
Минааа, бързо да ви отминава периода. И ние сме го минали, но бързо приключи или поне сега ми се струва, че е било бързо. Момиченцата по-бързо израстват коликите като цяло. Иначе 600 грама за 3 седмици е чудесно наддаване. Ще видиш как ще кара нататък, но при това положение не мисля, че не и стига кърмата.
Странно, скрития текст на анеда не ми се отваря..

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Хващам я да се изправи, оставям я да се огледа и да изрази триумфа си от постигнатото и хоп обратно.

ама тва хоп обратно при Тим означава да го бутам  Rolling Eyes
той си стои седнал...
аз го държа около минута-две да започне да се кандилка и лекичко го избутвам назад. резултатът е рев Confused играчки не помагат, хване играчката, хвърли я и и пак се напъва да става Tired

Общи условия

Активация на акаунт