ЧОУ "ДРИТА" и ЧОУ "ДОРИС ТЕНЕДИ"

  • 3 135
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Моля за мнения по отношение на тези две училища.

# 1
  • Мнения: 1
Аз също се интересувам. Записах детето си и от м.септември сме в Д.Тенеди. Класовете са твърде големи 20-24 деца, поради големия интерес към добрата база, а надяваам се и не само заради това. За съжаление в мрежата има малко мнения, а познати там почти нямам.

# 2
  • Мнения: 10
Аз също се интересувам. Записах детето си и от м.септември сме в Д.Тенеди. Класовете са твърде големи 20-24 деца, поради големия интерес към добрата база, а надяваам се и не само заради това. За съжаление в мрежата има малко мнения, а познати там почти нямам.

Ние втора година сме в Дорис Тенеди и моето разочарование от това училище расте с огромна скорост. Догодина със сигурност ще го напуснем - големи класове, лошо качество на образование, по никакъв начин не могат да мотивират децата, по - скоро ги демотивират, лоша дисциплина - учителите разбират че има конфликт пред свършен факт . Общо взето е огромно разочарование. Никакъв контакт с родителите -няма обратна връзка. Мога много да пиша.  Бяхме преди това в училище ЕСПА. Преместих сина ми защото Дорис Тенеди го построиха на 5мин от нас. Сега оцених колко прекрасно училище е ЕСПА в действителност. Там има дисциплина и децата са изключително мотивирани да учат и да се развиват. Да, сградата е в окаяно състояние(на ЕСПА) ....,но на Дорис Тенеди като им е прекрасна сградата  какво от това. Според мен родителите се подлъгват точно поради тази причина .... Аз лично не бих посъветвала никой да си записва детето там.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
От 2 броя близки, които отписаха децата си от Дорис Тенеди и не съжаляват, знам, че там единственото, което е на ниво, е изучаването на английски език. За ЕСПА също не съм чувала хубави неща. Дрита ги проучвах и посетих преди време - базата не ми хареса, но това което ме отказа е отдалечеността им. Иначе откъм учене, колектив, мероприятия правеха много добро впечетление.

# 4
  • Мнения: 1
Единственото хубаво на "Дорис Тенеди" е базата. Дисциплина - нулева. Храна - всичко друго, но не и пълноценна. Контакт с родителите - никакъв (при обещание за ежемесечен доклад за състоянието на детето, проблеми, напредък и т.н.). Контрол в междучасието - децата се бият, учителите разбират от нас родителите на следващия ден какво се е случило. И почва (след като са проучили вече) едно звънене от няколко преподаватели да ти обясняват, че детето ти е провокирало конфликта, че няма нищо страшно и пр. Когато се обадиш за проблем, обикновено са "обидени", че ги безпокоиш точно в конкретния момент, отговарят ти, че не е удобно и след 10 минути (когато вече са се запознали със ситуацията) те търсят и се опитват да те убедят, че това, което твърдиш, не е вярно.

# 5
  • Мнения: 43
Аз също се интересувам. Записах детето си и от м.септември сме в Д.Тенеди. Класовете са твърде големи 20-24 деца, поради големия интерес към добрата база, а надяваам се и не само заради това. За съжаление в мрежата има малко мнения, а познати там почти нямам.

Да, класовете наистина са твърде големи - нещо, което не се среща в другите частни училища. Макар да имат същия брой ученици в дадения випуск, те предпочитат да имат два класа по 12 ученици, а не един от 24 ученици, защото големият брой ученици в един клас не дава възможност за детайлна и активна работа с всеки ученик, т.е. обучението се доближава повече до това в държавните училища. В "Дорис Тенеди" може по всяко време на учебната година да сменят преподавател, защото някой родител по ред причини може да влияе на собствениците и тъй като детето му "не е оценено" според неговата представа. Текучеството на преподаватели в началния и средния курс е доста голямо, но остава скрито - за разлика от други частни училища! - защото не търсят преподаватели чрез обяви. Възможно е един клас за пет години там да смени шест класни ръководители и няколко учители по английски например, така че сами си направете изводите и преценете дали да изберете това училище за детето си и то срещу заплащане.

Общи условия

Активация на акаунт