По-особена ли е бременността след секцио?

  • 1 267
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз така разбрах от лекаря, че имало опасност нещо резнатото да се отворим не разбрах обаче външния разрез ли или матката. В същото време понеже говоря френски се поразходих из разни френски и канадски сайтове и там сякаш и бременност 6 месеца след секцио не им представлява проблем. Една жена в един форум казва, че била забременяла 6 месеца след секцио и пита дали можела да продължи да играе тенис LaughingЛекар й отговаря, че може, стига да не е на състезателно ниво Shocked А тука в Бг ни разправят разни други работи. Вече съвсем се обърках.

Абе там лекарите са на по високо ниво, кой знае как протича операцията при тях!? Тези неща важат за техния стандарт и условия на живот.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 111
Няма нищо лошо в това да те наблюдават по-често през бремеността. Срокът между двете 2ти бременности наистина е малък - сигурно затова гинекологът ти има основания. Аз лично бих се чувствала по-спокойна. А иначе и двете ми раждания са със секцио и са с 11 години разлика. Честно казано и през втората бременност нямах кой знае какви оплаквания, освен гадните киселини и подуване на краката.
Лекари са ми казвали, че в 90 процента от случаите, когато първото дете е родено със секцио - и второто ще е така. Зависи обаче и какви са били причините за първото оперативно раждане.

Общи условия

Активация на акаунт