Частни детски градини и ясли - София (5)

  • 119 709
  • 766
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 625
Пандичка, радвам се, че преди да заплатите таксата за три месеца сте решили да опитате нещата на място. Виждаш, че не бях крайна в оценките си за това място, а имай предвид, че моето дете беше там съвсем в началото, след откриването и децата все още бяха малко. И освен печалбарството, най- неприятното нещо са лъжите, защото няма как да си оставиш детето на място, на което чуваш предимно лъжи. Дори не разбирам защо го правят. Все ще се намерят хора, които да харесат и истината, и да ползват услугата.

Всичко хубаво пожелавам на детенцето ти и на теб!  bouquet

Благодаря ти!   bouquet Аз не знам точно през какво сте преминали и дали нещо е било преувеличено, но самият факт, че беше толкова огорчена говори достатъчно. Дано и твоето детенце вече е щастливо на другото място! А къде да подадем сигналче най-малкото за лъжите в броя на деца в група???  Thinking

Пандичка, мисля, че можеш ползваш тези e-mail-i  да подадеш сигнал:
p.ivanova@mon.bg  ;   g.gancheva@mon.bg ; l.stanoev@mon.bg ; minister@mon.bg ; helpdesk@mon.bg ; rio_sofia_grad@mon.bg ;

350 лв ми се вижда съвсем нормална такса - да се покрият разходите и да остане някаква печалба.
В други градове таксите за частни градини са между 300 и 400 лв.
В София има голямо търсене на услугата и печалбарите се възползват.
В София и разходите са по- големи, най- малкото наем или построяване на сграда са на несравнимо по- висока цена, заплатите на персонала също.

Наема, който плащат ЕСПА на СО е 200-300лв, така че не съм сигурна, че наемите са по-високи в София.... А за таксата на тази ЧДГ просто не искам да я коментирам...

# 91
  • Мнения: 540
Някой има ли скорошни впечатления от Мила или Българанче?

За Мила не намирам нищо със скорошна дата. За Българанче още се чудя, дали ще ми е удобно през зимата, но ако има добри отзиви, по-скоро бих избрала нея.  Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 2
Здравейте !

Синът ми е на 1 г. - не е приет в държавна детска градина  , а аз трябва да се връщам на работа от октомври .
Варианта ни е частна детска градина - моля ви за препоръки за градини в Младост или Дървеница .
За Младост ми хареса Камелини , но е за деца над 2 г.  Sad
Благодаря ви предварително  Hug

# 93
  • Мнения: 1 992
Привет! Аз не мога да ти помогна, но може освен в тази тема да потърсиш мнение/съвет и при майките от Младост, ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=650283.0

# 94
  • София
  • Мнения: 6 749
Здравейте !

Синът ми е на 1 г. - не е приет в държавна детска градина  , а аз трябва да се връщам на работа от октомври .
....
Бавачка? Струва колкото частна детска градина, а детето ще си остане в домашна среда. Peace

# 95
  • Мнения: 2
marini благодаря ти - ще прегледам темата  Hug

Olive това също е вариант , но може би трябва да е препоръчана - чувала съм за всякакви бавачки  newsm78
Ако не стане нищо с градината ще търся бавачка .
Благодаря ти за идеята.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 340
За Мила чувам неприятни неща тази година. Аз също бях я предпочела, като по-евтин вариант, но на една приятелка дететнцето беше там за 3 месеца и го отписаха. Това ме отказа и мен. Били много дечица в група с малко персонал. Детенцето й все още не беше проходило и по цял ден го държали в кошара, дори когато другите излизали навън. Разболявало се почти всеки път, когато го водели там, имало много кашлящи и болни дечица. Връщали им го мръсен от храната, при положение, че са оставили и лигавниче и дрешки за преобличане. Просто не знам какви са приоритетите ти и дали изобщо тези, които коментирам са проблем за теб. Аз предпочетох да не записвам детето си там. Дано да съм била полезна Simple Smile

# 97
  • Мнения: 513
Вече мина една седмица от  както посещаваме Детски център Фъстъче.

Обещах да пиша:)
 Първият ден  плака сутринта, но после учителката ми звънна в 10 ч. да ми каже , че всичко е наред и  в 14:00 ч да ми каже че  е яла и и спи(без биба,което е постижение за нас).
КОгато я взех вечерта плака малко.
Втрият ден  сутринта  плана за секунди, вечерта я взех  и всичко беше наред.
Трети, четвърти и пети ден  беше намусена и тъжна сутринта,но не плачеше.
Нахранена е , чиста е, усмихната е.
Доволна съм:)препоръчвам:)
 Не вярвах , че толкова лесно ще бъде....

# 98
  • София
  • Мнения: 1 340
Вече мина една седмица от  както посещаваме Детски център Фъстъче.

Обещах да пиша:)
 Първият ден  плака сутринта, но после учителката ми звънна в 10 ч. да ми каже , че всичко е наред и  в 14:00 ч да ми каже че  е яла и и спи(без биба,което е постижение за нас).
КОгато я взех вечерта плака малко.
Втрият ден  сутринта  плана за секунди, вечерта я взех  и всичко беше наред.
Трети, четвърти и пети ден  беше намусена и тъжна сутринта,но не плачеше.
Нахранена е , чиста е, усмихната е.
Доволна съм:)препоръчвам:)
 Не вярвах , че толкова лесно ще бъде....

Благодаря за прекрасния пост Simple Smile Вдъхна ми много кураж, да оставя детенцето си след месец, макар да не във Фъстъче. Просто самата мисъл, че ще я оствя някъде и ще плаче ми свиваше корема.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 749
...
Olive това също е вариант , но може би трябва да е препоръчана - чувала съм за всякакви бавачки  newsm78
Ако не стане нищо с градината ще търся бавачка .
Благодаря ти за идеята.
Да, има всякакви бавачки, и определено е добре да вземеш такава, която е препоръчана от човек със сходни на твоите изисквания/виждания. Защото и препоръчаната от някого бавачка може да се окаже ужасна за теб - имам с това горчив личен опит.

Има и всякакви градини обаче, вкл. и частни такива, от които е по-добре да си далеч, частната градина сама по себе си не ти дава никаква гаранция - примери доста за това, вкл. и в темата. И в двата случая е добре внимателно да избираш. Peace


# 100
  • Мнения: X
Така е, Olive, частното не винаги значи качество  Peace Както и високата цена не гарантира добро обслужване. Странни са ми постове от типа на"щом е евтино, няма да е качествено, но пък скъпото не ми е убедително за задоволително качество"  Joy Ако сам не знаеш какво търсиш, как ще го намериш?  Laughing

Относно боледуванията, явно са период при всяко дете, както и изключително индивидуално. Едното ми се скъса да боледува първите месеци. Период е и обикновено се израства.Другото, вече втора година / в момента е на три, ходи на градина от една година и нещо вече/ повече от хрема не е имало, т.е. в градината не е "хващало" нищо  Wink

# 101
  • Мнения: 54
За втори път съм в дилема за моето детенце. Малко под 2 г е, опитахме и с бавачка - препоръчана, и с частна градина. Бавачката прекаляваше с телевизия и др. не дотам големи прегрешения, но като цяло се понасъбраха, в детската пък детето ми боледува 6 пъти за 4 месеца, от които 3 боледувания се усложниха до бронхит, 1 бронхиолит и 2 вируса с обриви.
Допреди градината, за година и половина  детенце беше карало само 1 лека хрема...така че съм в шок от резултата от детската. Отделно че детето след 4 месеца ( с прекъсвания) все още плаче всяка сутрин. Не знам колко е нормално това, не знам и дали е вярно това което твърди персонала че млъквал за минутки - още е мъничък за да го питам и да ми го потвърди
Сега съм на етап - приемам съвети всякакви, било за градина, било за бавачка, и то именно от форума, защото с препоръките от познати нещо не се получи. Молбата ми е ако знаете в кои градини са предвидили и не възразяват срещу видеонаблюдение, да ми кажете.
За мен това  е изключително важно за спокойствието на родителя, да може 1-2  пъти на ден да си погледне детето и да види че се чувства добре.
п.п. живеем в Младост, работя в центъра, при вариант градина, ще се търси такава в близост до маршрута на метрото с условие да може и да се паркира безплатно около нея, т.е не съвсем в центъра

# 102
  • Мнения: 540
За Мила чувам неприятни неща тази година. Аз също бях я предпочела, като по-евтин вариант, но на една приятелка дететнцето беше там за 3 месеца и го отписаха. Това ме отказа и мен. Били много дечица в група с малко персонал. Детенцето й все още не беше проходило и по цял ден го държали в кошара, дори когато другите излизали навън. Разболявало се почти всеки път, когато го водели там, имало много кашлящи и болни дечица. Връщали им го мръсен от храната, при положение, че са оставили и лигавниче и дрешки за преобличане. Просто не знам какви са приоритетите ти и дали изобщо тези, които коментирам са проблем за теб. Аз предпочетох да не записвам детето си там. Дано да съм била полезна Simple Smile

Мерси за отговора, точно тези неща се говорят в квартала, но никога не съм ги чула от първо лице, а все препредадени от някого. Най-удобна ми е като разположение, но ще я зачеркна като възможност. Вече от твърде много места чувам само негативни коментари...

Мерси отново   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 1 340
Мравка, аз също нямам пряко наблюдение, но това е мнението на много добра моя приятелка, която хич не е капризна. Слава Богу при тях нещата се случиха с държавна ясла и сега нямат проблеми. Иди виж Детство мое в Стрелбище. Може пък да ти хареса. Всъщност аз не знам на каква възраст е твоето детенце, защото там са до 3г. На мен ми допадна, записахме малката и от есента живот и здраве ще я посещава. Има две неща, които малко ме притесниха - едното е твърде малкото дворче за игра и другото е малката изолационна за болни дечица. Но пък групата е само 14 деца и мисля, че не са чак толкова сериозни тези проблеми. Хареса ми това, че има две възрастни мед. сестри със стаж в държавни ясли и две много млади лелички. На възрастните сигурно им е писнало от тази работа, но пък са с опит, а младичките имат доста идеи и нови неща, които да приложат. Директорката е абсолютен сладур. Беше откровена с мен за много неща, което ми хареса. Но пак казвам, обективно мнение мога да дам едва след септември.
И така нашата одисея в избора приключи и искрено се надявам есента да се похваля с щастливо детенце на ясла Simple Smile
Някой питаше за видеонаблюдение... Аз все още не съм чула за такова място. Иначе би било хубаво. Чувам хубави отзиви за Светлина, която се намира на ул. Одрин - зад мола и е близо до метрото.

# 104
  • Мнения: 540
Сега я погледнах, не изглежда зле, трябва да ида на място, обаче. Всички са най-прекрасното място, когато ги гледам в интернет.  Laughing Мерси за предложението. Peace

Общи условия

Активация на акаунт