Анална фисура 2

  • 120 070
  • 1 093
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Още един доволен от Д-р Матев! Болките ми продължиха около 2 седмици след операцията (първите ден-два бяха кошмар), но сега, месец и половина по-късно нямам никакви проблеми, чак съжалявам, че чаках толкова...

# 46
  • Мнения: 50
Още един доволен от Д-р Матев! Болките ми продължиха около 2 седмици след операцията (първите ден-два бяха кошмар), но сега, месец и половина по-късно нямам никакви проблеми, чак съжалявам, че чаках толкова...
Здравейте,
писах ви на лични съобщения, моля за вашият отговор, тъй като се интересувам от операция при д-р Матев!
Благодаря

# 47
  • Мнения: 50
kenen, конкретно за Стара Загора можеш да се консултираш с д-р Атанас Матев, кординатите му можеш да намериш в интернет. Относно цена на лечението никой не може да те ориентира, тъй като проблемът ти не се знае от какво е. По даденото описание на мен ми звучи като вътрешни хемороиди, но не съм медицинско лице и не се ангажирам с мнение.
Лично аз 2 пъти съм посещавала доктор Матев, като избрах да се оперирам при него от анална фисура. За сега впечатленията ми са добри от него.
Бих те посъветвала да не се паникьосваш излишно и да си самоопределяш диагнози по описания на различни състояния и случаи във форумите, а първо да посетиш специалист проктолог. Диагнозата ти трябва да бъде поставена от компетентен лекар. Не се притеснявай от прегледа, така или иначе без преглед диагноза не може да ти бъде поставена.
Желая ти скорошно оздравяване!

# 48
  • Мнения: 41
От години имах някакъв проблем и кървене, но не обръщах внимание. Преди два-три месеца болките станаха непоносими, личната без да ме погледне каза - хемороиди и ми даде някакви хранителни добавки. В гастроентерологията в исул, отново аматьорско отношение - набързо диагноза - заклещен хемороид и лекарства за хемороиди. Мъките продължаваха с пълна сила. Бях си записал час в онклиник, малко преди да тръгна, се сетих да проверя за отзиви в нета и много бързо се отказах. От прочетеното в интернет предполагах, че може да е фисура. Отидох на преглед  в Ст. Загора при д-р Матев, той каза -хронична фисура,  нямаш хемороиди. Записах си час за операция след няколко дни. Вече мина месец от операцията и се чувствам прекрасно.
Не отлагайте и не търпете болките, намерете добър лекар и решете проблема.

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 21:19 от Formati

# 49
  • Мнения: 11
За анална фисура операция е доста безсмислено да се прави - за една раничка в ануса да се ляга на операционна, да се слага обща или спинална упойка е глупаво. Много често операциите не са успешни или се получават усложнения - първо гнойник, а после фистула. Освен това, дори операцията да е успешна, след това малко да е по-твърдо изхождането и се цепва фисурата наново. Така един колега отиде на операция за малка фисура, след това болките му бяха зверски, а трябваше в един момент да се изходи и се нацепи още повече и в Он клиник му откриха 4 нови фисури и му ги излекуваха с лекарствено лечение и сега вече е добре. Аз също имах фисура, но не ходих за щастие на операция, а отидох в Он клиник - там започнах лечение с един много ефикасен крем, с който болките ми изчезнаха за няколко дена и след това за 1-2 седмици фисурата зарасна, и пих едни капки от Он клиник за омекотяване на изпражненията, за да не се разкъсвам. Имах и 4 вътрешни хемороида, на които в Он клиник ми сложиха латексни пръстени - слагат ги без болка за секунди, след това ставаш и си тръгваш - няма упойки и лежане в болница, след 2-3 дни хемороидите с пръстените се изхвърлят без болка при поредно изхождане.

# 50
  • Мнения: X

nkotuzov
добре, че споделяш.
За хемороидите и 4-те ли ти сложиха наведнъж?

# 51
  • Мнения: 38
Някой ходил ли е скоро при д-р Матев за премахване на фисура? Моля да сподели, че вече не знам какво да правя. Появи ми се м.септември и до сега все боли. Ще трябва да отивам за махане.

# 52
  • Мнения: 13 526
Някой ходил ли е скоро при д-р Матев за премахване на фисура? Моля да сподели, че вече не знам какво да правя. Появи ми се м.септември и до сега все боли. Ще трябва да отивам за махане.
Само той ще те спаси от болката. Обади се и запиши час предварително.

# 53
  • Мнения: 13
Някой ходил ли е скоро при д-р Матев за премахване на фисура? Моля да сподели, че вече не знам какво да правя. Появи ми се м.септември и до сега все боли. Ще трябва да отивам за махане.

Много добър специалист е. Горещо препоръчвам. Направих си операцията миналия Април и до сега нямам проблем.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 361
Миналата година имах анална фисура, на която в продължение на две години преди това не обръщах внимание докато не дойде момент, в който стана адски болезнено всяко изхождане, че и часове след това. Ходила съм на различни места и се мазах с разни неща като ми казваха, че имам хемороиди  докато не отидох в ***** и всъщност се оказа, че не са хемороиди, а анална фисура и ми предписаха  диета, която спазвах стриктно 3 месеца и два крема. Мина ми и от година нищо ми няма. Сега гледам само да не напъвам и да спазвам горе долу диетата, че да няма запек,. Успех на всички Simple Smile Дано съм помогнала на някого!

# 55
  • Мнения: X
Интересен опит споделяш. Никъде не съм прочела за лечение на 2- годишна фисура с диета и кремчета.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 361
Исках да кажа, че след раждането в продължение на две години имах "някакви" оплаквания (предимно бистра кръв) докато един ден не стана доста болезнено Simple Smile

# 57
  • Мнения: X
Исках да кажа, че след раждането в продължение на две години имах "някакви" оплаквания (предимно бистра кръв) докато един ден не стана доста болезнено Simple Smile
Последно каква е била диагнозата ти?
С какви кремове се лекува и каква диета спазваш?
Аз от личен опит зная, че такова лечение няма да помогне.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 361
За двете години на "някакви" симптоми не мога да кажа, защото тогава не съм ходила по лекари, но знаех, че има нещо. Докато един ден не стана много зле, Много зле си прекарах 2 месеца като ми казваха, че са хемероиди. Последно ми казаха - не са, а е анална фисура. Диета е здравословно хранене като се набляга на вода, плодове и зеленчуци. Вместо разхлабителни (много против съм) съм си купувала активиа, за да е като вода. Кремчетата не мога да ти кажа как се казват - безименни са. Според мен най-вече пречи запека. ако няма напън, всичко е ОК.

# 59
  • Мнения: 38
Какви са тези кремове? Все трябва да имат някакво име? Искам да пробвам нещо тогава да ходя на операция.

Общи условия

Активация на акаунт