Генуа - скритият диамант

  • 20 470
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 278
 Wink ние се упласхихме от йегите и резержирахме август ваканция в Дания ... а не в Италия, нея я оставихме за октомври ...
Сега като гледам какво е лятото на север и ми иде да сиу посипя главата с пепел ...

# 31
  • Мнения: 2 241

Улиците са оплетени като... спагети  Laughing


Абсолютно точно казано, Диамантче Simple Smile Още първия ден смело навлязохме из тези "спагети" и почти веднага се изгубихме, макар и въоръжени с карта. Един бръснар (ама образ точно като от старите италиански филми) ни видя и ни вика: "Изгубихте се, нали"  Laughing И след това ни упъти човекът!


 Laughing Ние се движихме без карта. Не обичам картите, а и е прекрасно да се изгубиш  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 4 403
Wink ние се упласхихме от йегите и резержирахме август ваканция в Дания ... а не в Италия, нея я оставихме за октомври ...
Сега като гледам какво е лятото на север и ми иде да сиу посипя главата с пепел ...

Времето в Генуа беше страхотно. Около 28-29 градуса с лек бриз. И ние очаквахме някакви жеги като тука, но беше супер!

# 33
  • Мнения: 4 403
Записвам се да ви чета, че планирам посещение в неизвестното бъдеще. Спрягам маршрут от няколко италиански града и като изникнат евтини билети ще го ситуирам във времето   Simple Smile

Ако имаш възможност, включи Генуа и околности.... Каквото и да видиш в този край, няма да съжаляваш. А пък геновезкото песто няма да го коментирам.... Това ми беше един от най-малко любимите сосове до сблъсъка ми с Лигурската кухня! Сега ми е фаворит!  Heart Eyes

# 34
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Благодаря за съвета, DaliaLaLa   bouquet

За сега са Венеция, Верона, Милано, Торино, Генуа, Пиза и Флоренция  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 164
Генуа е едно прекрасно място!Любимият ми град в Италия Heart Eyes
Иска ми се да отида пак.Вие какви полети използвате?

# 36
  • Мнения: 4 403
Генуа е едно прекрасно място!Любимият ми град в Италия Heart Eyes
Иска ми се да отида пак.Вие какви полети използвате?

Ние летяхме до Бергамо/Милано с  WizzAir и после влак до Генуа.

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте и от още една фенка на Генуа,

Преди 3 години ходихме с мъжа ми до Милано, Генуа и Торино (идеално могат да се комбинират трите града с полета до Бергамо). Спахме и в трите града за по две нощувки, като в Генуа бяхме в Best Western Metropoli -хотела беше супер и е на страхотно място - хем на спирка на градския транспорт, хем съвсем в центъра.
В Генуа съм впечатлена от централните улички и от атмосферата на града. Къщата на Колубм я търсихме доста, тъй като очаквахме нещо голямо, а тя всъщност е една малка постройка в нещо като парк. Ходихме на разходка до Bocadesse - няколко спирки с автобус от центъра. Много е приятно да се разходиш по Corso Italia, въпреки че си беше зима, а е и много красиво. Аквариума също е впечатляващ, но е доста голям и даже ми дойде твърде много.
И накрая и още едно предимство на Генуа - в един мол не далеч от центъра има детски C&A, откъдето напазарувахме доста неща за дребния.

Шебек, освен тези три града, по-предишната година ходихме до Венеция, Флоренция и Пиза с полет до Венеция.

Весело лято и много пътувания

# 38
  • Мнения: X
Записвам се при вас, защото планираме 10 дни през юни в Северна Италия, включително и Генуа.

# 39
  • Мнения: 4 403
Записвам се при вас, защото планираме 10 дни през юни в Северна Италия, включително и Генуа.

Добре дошла  Hug Ако имаш въпроси - питай! Ние бяхме това лято за 4 дни, така че мога да дам съвети и идеи! Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 2 022
В Генуа спахме тук:
http://www.booking.com/hotel/it/best-western-porto-antico.bg.htm … tico-NsdXYWU2R0ia*DXS9qrO_QS3132291054:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;ws=&gclid=CL-Hoq2z3bMCFU1Z3godtTkAAg

хотела е чист и спретнат, всички удобства  без излишен лукс. На много удобно място, проблема е влизането с кола - става през едни улички със специален режим и имахме проблем докато стигнем до входа, но пък осигуряват паркинг наблизо. Паркинга е обществен но за гости на хотела има отстъпка. Дори от рецепцията може да си купиш билети за аквариума и там не чакаш на опашка за билети. Генуа е хубава, но е пристанищен град и има страшно много и досадни имигранти, особено в района на старото пристанище. За любителите на добрата храна, точно срещу входа на хотела има ресторант с три звезди "Мишлен".

# 41
  • Мнения: 0
Някой може ли да ми каже къде мога да оставя колата си в Генуа за една седмица, без да плащам за паркинг?

# 42
  • Мнения: 4 403
Някой може ли да ми каже къде мога да оставя колата си в Генуа за една седмица, без да плащам за паркинг?


Аз лично не мога да се сетя някъде да има безплатен паркинг, поне не в централната част. Не знам как стоят нещата с пристанището, предполагам, че там ще може да се остави, но срещу заплащане отново.

# 43
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Здравейте!
Прочетох с интерес темата, защото спешно търся някакви идейки за максимално добре уплътнение на времето ми в Генуа. Ще сме там един ден с нощувка.
Опитах се да се ориентирам в линковете от първия пост, но са стари и не водят към директните препратки.
Можете ли да ми препоръчате какво да видя, има някакви карти, но не разбрах подробности и какво мога да посетя вечерно време, евентуално някое хубаво местенце с местна кухня и не много скъпо?
Пътувам след 4 дни. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 771
Мона Лиза
Времето ви е твърде малко...
Мога да ти кажа какво да видите, писала съм го в друга тема:
Скрит текст:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=725171.msg27679883#msg27679883

Casa di Cristoforo Colombo
Galleria Giuseppe Siri
Museo Nazionale dell'Antartide
Аквариумът в Генуа
Palazzo Reale
Palazzo Rosso
Palazzo Ducale
Palazzo Balbi Senarega
Palazzo Cattaneo Adorno
Palazzo Della Meridiana
Palazzo San Giorgio
Parco di Villetta Di Negro
Piazza Corvetto
Piazza De Ferrari
Piazza Fontane Marose
Piazzale Giuseppe Mazzini
Porta Dei Vacca
Porta Soprana
Spianata Castelletto
Porto Antico
Фрегата Il Galeone Neptune
Chiesa di San Filippo
Chiesa di San Marco al Molo
Chiesa Di San Pietro In Banchi
Chiesa San Lorenzo
Teatro Carlo Felice
Паметник Cristoforo Colombo
Паметник Giusepe Garibaldi
Паметник Vittorio Emanuele II
Но кое по-напред...
Разходете се по улица Balbi от гарата през Lomellini и  San Luca до центъра Piazza de Ferrari.
Ще видите някои дворци поне отвън. Църкви, влезте в San Lorenzo.
От центъра, вижте Palazzo Ducale и по Via Dante идете до къщата на Колумб, съвсем близо.
Слезте до Porto Antico, аквариума/няма да има време/разгледайте наоколо и май времето свърши.
Вечерта по този маршрут вече може да сте избрали заведението.
Има едно в стария град/съвсем близо до Porto Antico/, заслужаващо внимание Vico Palla, ако решите.
В друг случай с повече време, има още много за разглеждане.

Друг вариант е Hop On Hop Off
Скрит текст:
Приятен път и успех...

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 20:08 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт