Подсъзнанието може всичко! Юбилейна тема-50

  • 70 348
  • 718
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 265
Преди време ми подариха розов кварц...във форма на сърце, много му се радвам, но не съм убедена, че съ успяла да то изчистя от негативни влияния и да го заредя отново. Някаква идея ?
знам, че е добре на течаща вода да се сложи, а най - добре да е изворна, но нека по-опитните да кажат Wink
Аз моят планински кристал си го почиствах на течаща вода у нас или когато ходех на планина на някое поточе.

# 631
  • Мнения: 44
Здравейте,момичета:)
Винаги след покупката на някое камъче го поставям във вода,към която съм прибавила лъжичка сол.След 24 часа го изваждам и обливам с течаща вода.Същото се отнася и за бижутата,които носим.Хубаво е да се прочистват от време на време.
БЛАГОДАРЯ на всички вас,които ме подкрепихте преди операцията.Възстановявам се и следя темата с интерес.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ Hug

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 15:25 от М Е А

# 632
  • Мнения: 7 914
А аз наскоро разбрах, че солта не е подходяща за чистене на камъни. Но не мога да се обоснова защо.

# 633
  • Мнения: 79
Хубаво е да го оставиш да поеме и слънчеви лъчи за един ден, а може и лунни - кристалите така се "хранят".  Peace

# 634
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А аз наскоро разбрах, че солта не е подходяща за чистене на камъни. Но не мога да се обоснова защо.

  Кристалите като се сетя съм чистила като съм ги заравяла в каменна т.е. не обработена сол, примерно за 24 часа  Grinning или пък съм ги заравяла в земя/пръст  Laughing след което ги мия на течаща вода .
   Всъщност ,ти за какво чистене говориш  Rolling Eyes от енергии или просто да 'лъснеш' камъчето/кристала  Simple Smile ?





Хубаво е да го оставиш да поеме и слънчеви лъчи за един ден, а може и лунни - кристалите така се "хранят".  Peace

Някои крстали не 'търпят' слънчева светлина  Wink т.е. губят си цвета  Peace веднага се сещам за розовия кварц  Wink

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 16:03 от Desss

# 635
  • Мнения: 7 914
 Desss, хич не се бях сетила за онова чистене ( да са лъскавички, имам предвид). Mr. Green

# 636
  • Мнения: 185
за тези кристали сега е момента да се възползвате от пълната луна, оставете ги през нощта на пряка лунна светлина и  утре ще са "готови за употреба newsm10", дори може да обясните на Луната за какво да го заредят Naughty

# 637
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Дессс, знаеш ли с какъв камък могат да се повлияят проблеми с равновесието и мозъка?

Подкупче  Grinning

# 638
  • София
  • Мнения: 3 611
Здравейте,момичета:)
Винаги след покупката на някое камъче го поставям във вода,към която съм прибавила лъжичка сол.След 24 часа го изваждам и обливам с течаща вода.Същото се отнася и за бижутата,които носим.Хубаво е да се прочистват от време на време.
БЛАГОДАРЯ на всички вас,които ме подкрепихте преди операцията.Възстановявам се и следя темата с интерес.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ Hug

Хееей, М Е А , радвам се, че си добре и вече си по-спокойна! Желая ти бързо възстановяване!  Hug

# 639
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Desss, хич не се бях сетила за онова чистене ( да са лъскавички, имам предвид). Mr. Green
Амииии  Laughing освен да си ги занесеш да ти ги полират  Wink друго не се сещам  Laughing
те и без това кристалите които сме си купили са минали тази обработка  Mr. Green
Ако си си намерила готино камъче нейде в природата  Hug след полиране ще стане още по-роляма радост за окото  Wink


Аз съм като сврака  Mr. Green понякога се прехласвам по лъскавко  Laughing

# 640
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дессс, знаеш ли с какъв камък могат да се повлияят проблеми с равновесието и мозъка?

Подкупче  Grinning
Цът  Rolling Eyes и идея си нямам .

Предполагам някой по-вещ да се включи  Peace

Лично аз съм влюбена в планинските кристали  Flutter и ги ползвам универсално, за всичко  Mr. Green

# 641
  • Мнения: 7 914
Дессс, или аз нещо не съм в час, или нещо не се разбрахме, ама аз нямам камъчета за чистене.
Но... скоро, надявам се, ще имам. И то точно към планински кристал съм се насочила. Нали предпазва от негативни влияния. Flutter

# 642
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Дессс, или аз нещо не съм в час, или нещо не се разбрахме, ама аз нямам камъчета за чистене.
Но... скоро, надявам се, ще имам. И то точно към планински кристал съм се насочила. Нали предпазва от негативни влияния. Flutter



Разтърсих се, точно планински кристал ми трябва. Сега застава въпроса откъде да си купя истински кристал? В Музея на Земята и хората може би newsm78

# 643
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Оки де  Wink нали някой назад питаше за чистене  Wink надявам се да не са напразни постовете ми  Grinning



И то точно към планински кристал съм се насочила. Нали предпазва от негативни влияния. Flutter
Wink

Относително  Wink предпазва , предпазва , колко да предпазва  Laughing  Всичко е комплексно  Wink ако тръгнем да разчитаме на единия кристал  Whistling




Котьо Тръмп , 'Земята и хората' , в Халите има щандове , или на 'Екзарх Йосиф' отстрани на Халите  Peace там цените са много приемливи в индийското магазинче (предполагам е още там )




Мечтая си за диамант  Mr. Green ама де не е синтетичен  Grinning

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 17:02 от Desss

# 644
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
А аз наскоро разбрах, че солта не е подходяща за чистене на камъни. Но не мога да се обоснова защо.

Защото разяжда някои от тях.

И понеже споменахте за изгодни цени - цък.

Общи условия

Активация на акаунт