Консултации с адвокат

  • 129 032
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11
Привет на всички, един въпрос и от мен, ще се опитам да бъда максимално кратка. През 2008 год. заведох дело за неплатена издръжка за 18 месеца назад. Беше издаден изпълнителен лист и наложен запор на трудовото възнаграждение. Още същият месец бившият ми съпруг беше "съкратен" от работа и така до ден днешен т.е не можах да получа нищо. До днес не съм получила нито стара нито нова издръжка. Моля някой да ме посъветва какво да направя първо: да пускам молба за възбрана на имуществото (има някъкви идеални части от два апартамента) и запор на банковите сметки (ако има такива, тук само гадая) или първо да се обърна към прокуратурата и след това да поискам възбрана и запор на сметките. Със сигурност той не се осигурява никъде, така че заплата не мога да запорирам. Абе каузата ми вероятно е изгубена, но поне мога да се пробвам да си взема парите. Благодаря предварително ако някой ме посъветва какво да правя от тук нататък.

# 316
  • Мнения: 336
Здравейте и от мен колкото и да не ми се искаше да се включа в тази тема ми се налага!Ето и моята история:

През 2005 година родих сина си (Виктор) с баща му (Георги) живеехме на семейни начела през 2010 година на 23 декември той ми се обади и ми съобщи че ще се самоубие,защото е изиграл много пари на комар,и от там тръгват моите мъки.Така на 24.12.2010г. беше погребението всичко мина и замина колкото и грубо да звучи .Наложи ми се да предприема решение да замина за чужбина за да осигурявам пари за мен и сина ми ,съответно моите родители се грижат за него през това време 2011 г бях в Англия ,след което се прибрах ходех на сезонна работа ,през 2012 г март получавам Покана за доброволно изпълнение от съдия изпълнител ,( а бащата на сина ми имаше заем към ДСК който беше спрял да плаща приживе и ме беше помолил че ако идем до банкат аи се разпиша му удължават срока ,а аз съм станала гарант към заема ,без дори да подозирам) и в случея получавам покана да изплатя сумата натрупана с лихви ,така аз и до днес си я плащам на вноски ,пак заминах за Англия и се върнах октомври 2012 г всичко беше добре до днес 10.01.2013 г получавам призовка за Покана за изпълнение  но адресирано ето така

"До (мен),в качеството си на законен представител на малолетния (сина ми) с ЕГН.... наследник на  (баща му) от сумата 4074,28 лв. Та въпросите са ми много :Пропуснах да кажа че сина ми получава наследствена пенсия от 108.02 лв +35 лв детски .

1.Има ли възможност да подадем декларация за отказ от наследство(при положение ,че баща му няма никакво оставено наследство)?

2.Има ли давност изпълнителния лист защото той е от 11.03.2009 г ?

3.Нямам нищо (аз майката ) на мое име нито работя в България ,какво могат да ми направят?

4.Ако подадем декларация за наследство сина ми гуми ли си месечната пенсия ?

5.Уплашена съм и много притеснена ами ако след 5 години излезе нещо друго ,не би ли било по добре да се откажем от някакво наследство защото родителите на батата на сина ми са живи и има брат сщо така?



Искренно ви благодаря за всеки един отговор !!!

# 317
  • Мнения: 2 931
Моля някой да ме посъветва какво да направя първо: да пускам молба за възбрана на имуществото (има някакви идеални части от два апартамента) и запор на банковите сметки (ако има такива, тук само гадая) или първо да се обърна към прокуратурата и след това да поискам възбрана и запор на сметките.
Двете едновременно,  Peace това са различни производства, които не са обвързани. Прокуратурата не осигурява получаването на средства, но страхът от присъда действа на много нередовни осъдени и плащат старите задължения изцяло. 
Едновременно с това си провеждай и процедурите по изпълнителното дело, за да стигнеш до получаване на издръжка от общината. Макар и минимален размер, все е нещо. Тук е добре да направиш лична консултация с адвокат.

# 318
  • Мнения: 17

Вярно ли е, че лице , което дължи някакви местни данъци / не върху имота, който ще се прехвърля/ и здравни осигуровки няма право да прехвърля имот

# 319
  • Мнения: 2 931
Вярно ли е, че лице , което дължи някакви местни данъци / не върху имота, който ще се прехвърля/ и здравни осигуровки няма право да прехвърля имот
     Прехвърлителят трябва да декларира, че няма такива задължения. Ако има - може да прехвърля имущество след като ги плати или като се съгласи купувачът да ги погаси с част от продажбената цена(когато прехвърлянето е срещу пари)
     Ако подаде невярна декларация, нотариусът няма да откаже сделката, но деклараторът носи наказателна отговорност по чл. 313, ал.3 от НК.

# 320
  • Мнения: 11
Двете едновременно,  Peace това са различни производства, които не са обвързани.

Благодаря Хърмяни за бързият отговор. Най-добре е наистина да се консултирам с адвокат. За съжаление не мога да се обърна за издръжка от общината защото бившият ми съпруг има закупен нов имот за който плаща ипотека т.е има някъкви доходи, но по документи се води "мъртва душа" т.е няма осигуровки, няма заплата и т.н.

# 321
  • Мнения: 17
Вярно ли е, че лице , което дължи някакви местни данъци / не върху имота, който ще се прехвърля/ и здравни осигуровки няма право да прехвърля имот
     Прехвърлителят трябва да декларира, че няма такива задължения. Ако има - може да прехвърля имущество след като ги плати или като се съгласи купувачът да ги погаси с част от продажбената цена(когато прехвърлянето е срещу пари)
     Ако подаде невярна декларация, нотариусът няма да откаже сделката, но деклараторът носи наказателна отговорност по чл. 313, ал.3 от НК.

А по-конкретно за кои данъци и такси става въпрос?

# 322
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
ДОПК
Чл. 264. (1) Прехвърлянето или учредяването на вещни права върху недвижими имоти или наследствени права, включващи недвижими имоти, включването на недвижими имоти или вещни права върху недвижими имоти като непарични вноски в капитала на търговски дружества, вписването на ипотека или особен залог се допуска след представяне на писмена декларация от прехвърлителя или учредителя, съответно ипотекарния длъжник или залогодателя, че няма непогасени подлежащи на принудително изпълнение задължения за данъци, мита и задължителни осигурителни вноски. Наличието или липсата на непогасени данъчни задължения за имота се удостоверява в данъчната оценка.

# 323
  • Мнения: 17
Задължителните осигурителни вноски включват и социалните, и здравните ли?

# 324
  • Мнения: 336
а на мен някой може ли да ми отговори

# 325
  • Мнения: 2 931
     kamity86, нямаш възможност да подадеш декларация за отказ от наследство от името на детето. Трябвало е наследството да се приеме по опис, още след смъртта на бащата. Изпълнителният лист няма давност, давност има самото задължение и то ако не се предприемат действия по принудително изпълнение.
    Твоят въпрос не може да се реши тук, консултирай се с адвокат, който да прегледа изпълнителното дело и да ти каже какво да направиш по нататък. 
     ПП наследството е съвкупност от права и задължения, т.е. дори заемът към банка е наследство.

# 326
  • Мнения: 1
Здравейте не знам дали това е най- подходящото място да пиша ,но не можах да намеря друга тема. Искам да се обърна към някой юрист е ли човек с подобен опит. Работя в малък магазин за дрехи вече подадох молбата си за напускане тъй като ще заминавам в чужбина. Шефката ми обаче ме заплаши, че ако нещо липсва в магазина ще заведе гражданско дело и няма да мога да замина никъде . Лошото в случая е че освен мен в магазина работи цяла рода Sad но ако нещо не е наред естествено аз ще бъда виновна. Моля ви дайте съвет как да действам при евентуално дело и наистина ли може да ми попречи да напусна страната. Благодаря предварително Simple Smile

# 327
  • Мнения: 16
Момичета, моля да ми изпратите на лични координати на добър адвокат в София, с коректно отношение и с опит,към когото да се обърна, за да заведа дело. Става въпрос за режим на виждане и заместване на съгласие за напускане на страната.

# 328
  • Мнения: 1 518
kamity86, отговора на въпроса ти се намира в Закона за наследството. За съжаление, малолетните и непълнолетните лица не могат да извършват отказ от наследство.

Чл. 61, ал. 2 ЗН - недееспособните приемат наследство само по опис. Приемането по опис става по реда на чл. 49 ЗН. Приелият по опис отговаря за задълженията на наследодателя само до размера на полученото наследство.

# 329
  • Мнения: 336
kamity86, отговора на въпроса ти се намира в Закона за наследството. За съжаление, малолетните и непълнолетните лица не могат да извършват отказ от наследство.

Чл. 61, ал. 2 ЗН - недееспособните приемат наследство само по опис. Приемането по опис става по реда на чл. 49 ЗН. Приелият по опис отговаря за задълженията на наследодателя само до размера на полученото наследство.

благодаря ви ,
точно така действаме с адвокатката подадохме документи вчера ,моля ви стискайте палци дано съда да ми даде удостоверение за наследство по опис

Общи условия

Активация на акаунт