Покажете си детските стаи - тема 16

  • 81 114
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Съжалявам, че се натрапвам в темичката но искам да ви дам няколко съвета които изключително много помогнаха на мен.
Използвайте фирма за мебели по поръчка - Аз лично правейки мебелите при нас получих адски много идеи за разположението и цветовете от момчето което направи мебелите. Всичките ми идеи бяха напълно оспорени от него и не съжалявам. Моите идеи бяха непрактични и неосъществими
Мокета - е най хубавото нещо на света изолира голяма част от детските шумове. Тракането играчките по пода, скачането, тичането. 
Не използвайте готови цветове в повечето случай нямат нищо общо като се нанесат на стената. Цвета на нашите стени в детската стая трябваше да е  наситено оранжево и резедаво зелено.
Купените цветове бяха далеч от представата ми. След това добирахме и се получиха уникални цветове точно каквито исках. 

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
искам стените да са синьо и розово... 2х2... но да са наситени цветовете, не бледи. мн ли ще е по-скъпо ако ми тонират цвета какъвто искам да е? в смисъл ако отида с част от ПДЧто от което ще са мебелите ще  могат ли да ми направят същия цвят и мн по-скъп ли ще е от вече готовите цветове? а може ли да ми препоръчате евтин и покривен латекс? Simple Smile
На нас ни излезе около 120-130 лв за 2 ръце на 50 кв.м. стени тониране на Леко в едно много готино наситено жълто. Дулукс подобен цвят ни го смятаха към 190 лв, но 3 ръце (не знам защо). Обаче е прекрасно и не бих си спестила този разход за детската, като й дойде времето.

# 167
  • Мнения: 76
Вещи в занаята,  страхотна стаята.... поздравления, имам въпрос за латекса понеже съм се насочила към лилавата гама много светло  и тъмно лилав за акцент. Искам да те попитам каква марка е, готови ли са цветовете или тонирани допълнително?Благодаря предварително.
Момичета аз напредвам бавно но славно, замазката на пода е готова и съхне вече трета седмица, тавана е готов с гипсокартон и минерална вата за изолация и в момента ми шпакловат стените, другата седмица ще наредят паркета, циклене и лакиране, следва латекса за стените и монтаж на обзавеждането.Вижда му се края надявам се на 15 юли да спим вече в новата стая, пердета и килим оставам за по нататък, в момента съм на вълна ....осветление, избирам луни/квадратни с диодни лампи/.
Това е от мен, приемам съвети за вида на латекса неискам български спрях се на dulux, но за съжаление в Стара Загора няма предлагане на тази марка.Сега ме навиват за гръцки ...и незнам...
Помагайте момичета и успех с ремонтите.

Здравей, извинявам се, че не отговорих по -рано. Чак сега отварям темата. В смотания ни Ямбол нямаме много избор, избрахме някакъв български беше, тониран допълнително. Подлъгаха ни, че гръцките не били особено добри(при шкурене на стената бла-бла глупости ) и затова български, но пък след време боядисахме с гръцки една друга стая и съжалих, че послушахме бояджиите. Crossing Arms

Да добавя за матраците, купихме на Екон, 20 см. средна твърдост, с ей такава подматрачна http://www.ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/podmatrach … i-57/model_14-133.
Ние спим със същия матрак и подматрачна, доволни сме.

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 03:32 от Вещи в занаята

# 168
  • Мнения: 22 867

Малко идейки за играчките, снимката е линк:

# 169
  • Мнения: 301

Малко идейки за играчките, снимката е линк:

Супер Simple Smile На мен пък много ми допадна това за книжки, но аз лично такива "улуци" не съм виждала някъде да се продават...

Зевзекова, много се радвам Simple Smile

# 170
  • Мнения: 426
Ето: http://www.devorex.com/products_list_per_system2.php?system_id=7

Даже и има избор на цветове.

# 171
  • Мнения: 1 350
Преди малко взехме ключовете, е направо се втрещих. Няма един нормален ъгъл, все чупки Crazy и никъде достатъчно място за модул. Направо си развалих настроението!

не си разваляйте настроението, погледнете го и Вие под друг ъгъл Wink
както казвал един професор по математика, предподавал на баща ми в Софийския като влязъл в новия си апартамент и застанал на прага на една крива врата: "не е важно, че тук има чупка, че там е остър ъгъл, важното е, че сборът от четирите ъгъла прави 360 градуса"  Joy
снимки за идеи?

# 172
  • Мнения: 1 035


момичета, знаете ли откъде мога да купя тези чаршафи? питах продавалката, чиято обява ви показвам, но не ми отговаря на ЛС Sad

# 173
# 174
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 852
 Нашата детска вече е готова на 98%  Laughing
Остана само килим,пердета и да измисля модели за етажерки,че ми останаха плоскости.Отворена съм към всякакви идеи. HugТърся си килим в бежово или жабешко зелено.Завесите и пердета мисля да са в зелено.
А за етажерките ми се иска да е нещо различно  Crazy
Давайте предложения  baby_neutral

# 175
  • Мнения: 37
 Здравейте,

 Може ли някой да ме упъти от къде мога да взема етажерка за книги за детска стая. Разглеждах в Икеа, но нищо не ме грабна, както и онлайн, но единствените, които харесах бяха от чужбински сайт. За сега детето няма "направена" детска стая, но скоро и това предстои. Обаче книгите му са над 50 и искам да взема етажерка за тях.

# 176
  • Мнения: 1 350
аз си харесах ей тая етажерка:
http://www.mobbo-bg.com/index.php?show=p&sgid=28&pid=60780
там има и други интересни.
ама мъж ми каза, че ще направи такава, така че ще сме на направи си сам Simple Smile за една стеничка.

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Хей ти, освен някой да ти направи по поръчка такива, каквито си харесала? Дай линк да видим Simple Smile



Мен вчера ме изненадаха неприятно от фирмата, където запитах за гардеробчето, че ще струва около 1400 лв  Confused, освен това не могат да направят вратичките, както ги искам и ще трябва някой друг да търсим.
Моля, давайте идеи кой би могъл да направи такива вратички.

# 178
  • Мнения: 22 867
Моля, давайте идеи кой би могъл да направи такива вратички.

Може би подобна фирма? Не съм сигурна, просто търсех производители на външни капаци за прозорци и, като видях въпроса ти, ми хрумна. newsm78

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Мерси Hug, изобщо не бих се сетила, въпреки че обяснявам на всеки, че вратите ги искам като кепенци!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт