Чакаме те с нетърпение вече, мое СЕПТЕМВРИйско малко есенно човече!

  • 26 534
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте и от мен!
И аз да се отчета: беба е вече 1,2кг. Все още е седалищно. Обиколката на корема е 105см.
И да се похваля, че с този ремонт вече ставам за строителен техник. newsm62 Единствения ми проблем е да не взема да родя в колата докато пазарувам от строителните борси. Вече всички ме научиха по борсите и на никой не му прави впечатление корема ми. В началото мъжът ми като замина никой не ме взимаше на сериозно, но сега само докато вляза и веднага ми се начислява човек, който да се занимава с мен. newsm44 newsm44 newsm44 Много се гордея с напредъка ми. А и като избирах нещо не си спомням какво, седя и се чудя и отстрани ми обясняват и беба хоп рита, после показват друго- тя мирува, пак се връщам на първота- тя рита. И така избора беше лесен pregnant

# 691
  • Мнения: 272
ихихихи Ками и бебата помага. Hug
Аз да попитам когато взимаме кошарка/на сгъваема сме се спряли/ нали има дюшек дунапренен или трябва друго? newsm78

# 692
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, аз днес си поръчах бебешки спален комплект по поръчка. Ще ми го ушият от ранфорс. Съдържа обиколник, олекотена завивка, възглавница, калъфка, чаршаф и плик. Отделно ще си взема още един чаршаф и плик, защото имам друга олекотена завивка от органичен памук.
Сега чета в нета, че в началото било добре да спи в кошарата без нищо - без възглавница и одеала, ами само в чувалче.

# 693
  • Мнения: 75
Момичта, вие по какви списъци пазарувате. Може ли някой да сподели своя  Rolling Eyes
Аз си разпечатах един от първата страница, но не съм купувала абсолютно нищо все още...

Може ли да ми напишете как се влиза в албумчето. Искам и з да разгледам   bouquet

# 694
  • Мнения: 2 802
Фейт, сега видях комплекта за изписване който си купила  Heart Eyes Аз купих два такива, единия в синьо с панталонки, другия в бежово с ританка. По-късно ще снимам. Много е хубава олекотената завивка от Джъмбо  Hug Малко съм нахална, но и като твоята нощница си купих на братя Гьокови за 14 лв. Мисля да поръчам на майка да ми купи още една и да ми я прати, една май е за никъде  newsm78. Има голяма вероятност да се оплескам още на първия ден  Mr. Green

Комплектчето наистина е много хубаво и мекинко  Crazy
Пък за нощницата ... ситага моля те, тя не моята  Mr. Green това са нашите нощници  Joy

Ева, Ками ... много са пораснали бебоците ... браво  Hug

За протектора - аз имам на Бертони 60/120 с ластик в четирите края, който влиза под матрака. Мисля, че ще е много удобен  Heart Eyes

Аз вече купих няколко к-та чршафи от онези на кг дето ви казах. Сега чакам края на седмицата и ще отскоча да взема още един два и съм готова със спалните нещица за бебчо  Heart Eyes

Анхелче ... точно такива потнчичета си взех и аз  Mr. Green едно черно и едно бяло от нашето пазарче за 3 лв. бройката  smile3534 Наистина е ужасно удобен и е безшевен.

Хайде пишете вече на воля, вече съм си вкъщи ще има нова тема скоро  Mr. Green
Взех си от ЛКК предпоследния болничен и вече на 19.07 - последния 45 дневния  от АГ Crazy

montecita Аз казах, че моя списък го писах направо тук, но Мартичка ако го пази нейния да го постне ... беше много хубав  Heart Eyes

П.П. Забравих да се похваля, че се върнах с две блузки тип прегърни ме за малчо  Whistling
Снимки после  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 13:10 от F.a.t.e.

# 695
  • Мнения: 184
Evvaa , аз преди няколко дена си купих кошара-сгъваема и няма дюшек към нея. Отделно си взех матрак. Пише че има матрак 1см, но това е като сгъваема дъска на която са сложили покритие. Не можеш го сложи това дете на дъска.
Днес си купих и пеленките и харесах едни чаршафи с Том и Джери( моята мания)  Mr. Green Сега седя и се чудя дали да ида да си ги купя или...
Списъка ми е изпълнен на 80%, остават ми само малко дрешки още да взема и нещо да сглобя за изписването и вече мога да ходя спокойна да си раждам  Wink Не,че моя агаж е готов ама няма да ме върнат я  Laughing

# 696
  • Мнения: 237
montecita, ето го моя списък, дано ти е полезен. Имам го и в екселска таблица, с малко повече колонки за отбелязване. Който иска ще му го пратя  Hug

Скрит текст:
Дрехи и спално бельо
1) Дрехи
Боди с къс ръкав – 7бр. (2бр. – размер новородено, 5бр. -  размер от 0-3 мес.)
Боди с дълъг ръкав – 7бр. (2бр. – размер новородено, 5бр. -  размер от 0-3 мес.)
Гащеризон- пижама  - 4 бр. (1бр. – размер новородено, 3бр. -  размер от 0-3 мес.)
Гащеризон- разходка  - 4 бр. (1бр. – размер новородено, 3бр. -  размер от 0-3 мес.)
Ританки – 3 бр. (1бр. – размер новородено, 2бр. -  размер от 0-3 мес.)
Панталонки тънки памучни – 4бр. (размер от 0-3 мес.)
Панталонки  по-плътни памучни – 3бр. (размер от 3-6 мес.)
Блузка с къс ръкав – 2бр. (размер новородено)
Блузка с дълъг ръкав – 2бр. (размер от 0-3 мес.)
Жилетка – 2бр. (размер от 0-3 мес.)
Чорапки – 7бр.
Памучна шапка – 2бр.
Ръкавички против драскане – 2бр.
2) Спално бельо
Тънко одеало –пелена – 1бр.
Одеало – 1бр.
Комплект чаршафи (долен, горен и калъфка) – 2бр.
Чувал за сън – 1бр. (размер от 3-6 мес.)
Протектор за креватче – 1бр.
Обиколник – 1бр.
3) Друг текстил
Обикновени пелени – 2 комплекта
Хавлия за баня – 2бр.
Лигавници – 7бр.
Хавлии малки за всякакви цели – 4бр.

Аксесоари за бебе
Шишета стъклени – 3бр. (2бр. - 120-150 мл., 1бр. – 250-260мл.)
Залъгалка – 2бр.
Кутийка за съхранение на залъгалка – 1бр.
Пластмасова лъжичка за капки – 2бр.
Четка за миене на шишета и биберони – 1бр.
Отцедник за шишета – 1бр.
Електрически стерилизатор – 1бр.
Термобокс или термочанта за мляко и вода – 1бр.
Термометър за вода – 1бр.
Термометър за стая – 1бр.

Тоалетни принадлежности и козметика
1)тоалетни принадлежности
Клечки за уши с ограничител
Тампони за почистване на очички, дупе
Ножичка
Мокри кърпи - ?
Памперси - ?
Прах за пране – Сано Максима Бебе
2) козметика
Шампоан за тяло и коса -  ?
Бебе лосион – ?
Судокрем за подсичане ?
Физиологичен разтвор
Къпане и обличане на бебо
1)къпане
Ваничка – обикновена
Стойка за вана
Кана за вода
Леген – малък
2) за обличане
Повивалник
Аптечка
Спирт за пъпче -  70%
Топоцин
Лепенки за пъпче – 2бр.
Адаптирано мляко – 1 кутия Аптамил или Лактана Био

Стефис, отивай и вземай чаршафчетата, че ще те яде отвътре докато не ги купиш  Laughing По себе си съдя  hahaha

future-maman , благодаря за информацията за чаршафите на Тач. И аз ще ги поръчам от нета, дано се намират още.

Имате ли новини от Франческа и Смайли? Силно се надявам всичко да е наред при тях  Praynig

Скай и тя скоро не е писала. Скайче, драсни два реда да кажеш оздравяхте ли  Hug






Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 13:14 от Мартичка

# 697
  • Мнения: 2 802
montecita, ето го моя списък, дано ти е полезен. Имам го и в екселска таблица, с малко повече колонки за отбелязване. Който иска ще му го пратя  Hug

Скрит текст:
Дрехи и спално бельо
1) Дрехи
Боди с къс ръкав – 7бр. (2бр. – размер новородено, 5бр. -  размер от 0-3 мес.)
Боди с дълъг ръкав – 7бр. (2бр. – размер новородено, 5бр. -  размер от 0-3 мес.)
Гащеризон- пижама  - 4 бр. (1бр. – размер новородено, 3бр. -  размер от 0-3 мес.)
Гащеризон- разходка  - 4 бр. (1бр. – размер новородено, 3бр. -  размер от 0-3 мес.)
Ританки – 3 бр. (1бр. – размер новородено, 2бр. -  размер от 0-3 мес.)
Панталонки тънки памучни – 4бр. (размер от 0-3 мес.)
Панталонки  по-плътни памучни – 3бр. (размер от 3-6 мес.)
Блузка с къс ръкав – 2бр. (размер новородено)
Блузка с дълъг ръкав – 2бр. (размер от 0-3 мес.)
Жилетка – 2бр. (размер от 0-3 мес.)
Чорапки – 7бр.
Памучна шапка – 2бр.
Ръкавички против драскане – 2бр.
2) Спално бельо
Тънко одеало –пелена – 1бр.
Одеало – 1бр.
Комплект чаршафи (долен, горен и калъфка) – 2бр.
Чувал за сън – 1бр. (размер от 3-6 мес.)
Протектор за креватче – 1бр.
Обиколник – 1бр.
3) Друг текстил
Обикновени пелени – 2 комплекта
Хавлия за баня – 2бр.
Лигавници – 7бр.
Хавлии малки за всякакви цели – 4бр.

Аксесоари за бебе
Шишета стъклени – 3бр. (2бр. - 120-150 мл., 1бр. – 250-260мл.)
Залъгалка – 2бр.
Кутийка за съхранение на залъгалка – 1бр.
Пластмасова лъжичка за капки – 2бр.
Четка за миене на шишета и биберони – 1бр.
Отцедник за шишета – 1бр.
Електрически стерилизатор – 1бр.
Термобокс или термочанта за мляко и вода – 1бр.
Термометър за вода – 1бр.
Термометър за стая – 1бр.

Тоалетни принадлежности и козметика
1)тоалетни принадлежности
Клечки за уши с ограничител
Тампони за почистване на очички, дупе
Ножичка
Мокри кърпи - ?
Памперси - ?
Прах за пране – Сано Максима Бебе
2) козметика
Шампоан за тяло и коса -  ?
Бебе лосион – ?
Судокрем за подсичане ?
Физиологичен разтвор
Къпане и обличане на бебо
1)къпане
Ваничка – обикновена
Стойка за вана
Кана за вода
Леген – малък
2) за обличане
Повивалник
Аптечка
Спирт за пъпче -  70%
Топоцин
Лепенки за пъпче – 2бр.
Адаптирано мляко – 1 кутия Аптамил или Лактана Био


Мартичка ... мерси за бързата реакция  Crazy Hug

# 698
  • Мнения: 478
Ева сгъваемите нямат матрак нищо че в описанието са го писали матрак както каза стефис това е една тапицирана дъска Simple Smile Ние имаме дунапренен матрак от тези дето се сгъват на три...Като купим дървено легло за него ще вземем друг матрак...А този ще остане за пътуване Simple Smile
В моята книжка за съня на бебето пише, че не е хубаво да има обиколници и плюшени играчки при бебето за да се предпази от СВДС, защото може да си натика главичката в обиколника и да се задуши...Аз затова мисля да мина без обиколници, надявам се да не си бие много главата в дървените решетки като вземем дървено легло Simple Smile

# 699
  • Мнения: 0
Привет и от мен, момичета!  Hug

От сутринта търча по задачи, едва сега приключих и се отдавам на почивка. Днес и аз си заплюх два комплекта с детски чаршафчета с олекотени завивки за по 15лв. Имаме си в града една местна фирма, която сама си ги шие и ми предложиха, ако поискам да ми ги направят по индивидуален размер, макар и стандартния да ми върши работа, но първо искам да взема кошарата и след това да ги купувам. Харесах си и два десена от които ще ми направят комплекти за спалня, но с плик, без олекотена завивка за скромните 24лв. От години ползвам спално бельо на същата фирма и съм много доволна, не са мръднали.

stefanel количката е Mutsy 4 Rider  Combi Style, модел 2009г. Моя приятелка ми я изпрати от Холандия и почти не е ползвана, тъй като влажния климат там не им позволявал чести разходки. Но аз се надявам да я скъсам от возене.  Laughing

По всяка вероятност и аз почвам другата седмица ремонт вкъщи, че колкото повече отлагам, толкова по-трудно ще ми е после. А трябва сама да се справям със всичко - смяна на тапети, боядисване с латекс... Моя ще се прибира към към края на август и иска да го изчакам, но ще го изненадам приятно като види всичко в завършен вид. А и мразя някой да ми се мота в краката при такива дейности, че все се намира кой да дава неискани съвети, което адски ме изнервя. В четвъртък съм на ЖК и тогава смятам да поръчам тапетите, че са от каталог и до три дни ще ми ги доставят.

Фейт беше писала вчера, че вали при тях, а тук и капка не падна.  Whistling Дано днес да валне малко, да ни поразхлади, че вече не се търпи тази жега.  Praynig

Някой питаше за трета фетална. Аз смятам да си я направя към 30-31 г.с. Не за друго, ами искам да видя пак личицето на малкия. На предишната снимка изглеждаше като копие на малкия батко, та ми е любопитно дали не се е променил. А и таткото настоява да му изпратя по-пресни снимчици. Wink

Лек и усмихнат ден ви желая!   love001

# 700
  • Мнения: 237
Обиколника съм го писала в списъка но евентуално мисля да купя след 4-5 месец. Като започне да шава и върти,за да не се удря в решетките. По-рано не е нужен.
Рошличка ме подсети да питам нещо за спането - навремето ни препоръчваха бебето да спи на страни като през три часа сменям страничката. Сега чета, че се отрича това и трябва да спи по гръб точно за избягване на СВДС.

Фейт, чакаме снимките  Heart Eyes.
Аз метнах една част от покупките, на леглото и матрака не съм ги снимала. Леглото още е в кашон, разглобено, матрака също навит на руло. По списък ми остана само къпането и тоалетни принадлежности. Вижда му се края.

# 701
  • Мнения: 2 802

В моята книжка за съня на бебето пише, че не е хубаво да има обиколници и плюшени играчки при бебето за да се предпази от СВДС, защото може да си натика главичката в обиколника и да се задуши...Аз затова мисля да мина без обиколници, надявам се да не си бие много главата в дървените решетки като вземем дървено легло Simple Smile


Щеш не щеш пак ще има такива инциденти ... къде в решетката, къде в таблата  Mr. Green

Иначе аз също няма да взимам обиколник  Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 24
Mартичка сега погледнах списъка ти-моите неща ,които вече сме взели съвпадат със списъка ти все едно съм го следвала стриктно:)).Остават още козметиката и ваничката и сме готови.Днес ще си вземем легълцето преди да тръгнем към влака ,но като се върна ви го снимам  Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 4
да, много е удобно потничето - аз го нося и навън, защото не са ми изпъкнали зърната, обаче установих, че няма да имам проблем с плоски зърна, защото като ги пипна и заемат подходяща форма за кърмене Mr. Green

3-та ФМ - аз бях 2пъти на 2-рата.  Grinning в Украйна съм чак 35г.с. на УЗ, а се надявам тази седмица да мина и в БГ  Heart Eyes

протектор - и аз исках точно по матрака за 120/60см, обаче този на който съм се наканила е 200/90см - така, че ще пъхам под матрака  Hug

аз все си чакам доставката с козметиката и възгл. за бременни от САЩ - уж са ги пратили - ама няма нищо още  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 2 802
Анхелче ... аз ги взех за след раждането, за да мога да щъкам вкъщи с тях и протекторите за гърди ... за да кърмя и по-лесно ... че със сутиен ще ми е доста некомфортно  Whistling

Мартичка ... този к-кт за спане с кравичките е много сладък  Crazy както и всичко останало де  Hug А комплектчетата с ританките са подобни на моето наистина  Heart Eyes

Качих сега и аз днешните придобивки, както и една стара  Mr. Green
Вчера свеки ми даде едно одеалце, с което е гледала мъжо  Blush много е запазено, изпрах ги и ще си го ползвам и аз  Heart Eyes

Франческа и Смайли не са писали много отдавна  Praynig Tired

А Скайчето от време на време драсва по два реда  Mr. Green Hug

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 14:06 от F.a.t.e.

Общи условия

Активация на акаунт