Вагинално раждане след цезарово сечение и превенция на цезаровото сечение. Тема4

  • 42 944
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 685
Моята позната също е с 2 секцио и има успешен VBA2C.
smile3501

# 46
  • Мнения: 2 357
Здравейте, момичета!   bouquet
С мъжа ми искаме да поработим за номер 2 Simple Smile синът ми утре става на годинка, за съжаление заради високо кръвно, което все още имам, родих секцио  Confused
Моля Ви кажете ми какви шансове мислите, че имам да родя нормално и след колко време ще е безопасно да износя 2-ро бебе и следователно да го родя вагинално?
Благодаря предварително и да знаете, че Ви се възхищавам  Heart Eyes Hug
П.П. Алексче, каква приятна изненада Hug току виж пак се засечем в отчетните, но този път с вагинални раждания Praynig Hug

# 47
  • Мнения: 629
Аника, най-честото мнение, че ако са минали поне 2 години от секциото не би следвало да има проблем за опит за вагинално раждане.  Разбира се, ако няма някакви предпоставки, които отново да навеждат към секцио. Има ли как да овладеете твоето високо кръвно за да не ти изиграе пак лоша шега?

# 48
  • Мнения: 2 357
Ами аз пия лекарства... по време на бременността ми ги сменят с други /метилдопа,сиреч Допегит и Коринфар, който е калциев антагонист/ с тях поддържах нормално кр налягане от 110 до 130 на 70 до 80. Но проблемът е, че по време на раждането, което си е непредсказуем и продължителен период от време, може да се вдигне рязко от контракциите, болката, страха и тогава не знам има ли адекватни мерки и медикаменти, които могат да бъдат приложени....

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравей, АникаHug
Принципно се смята, че две години между раждането и последващо забременяване са ок, независимо дали става въпрос за секцио или вагинално предходно раждане. Това се смята за достатъчно време тялото да се възстанови от предходната бременност. Иначе за това колко време след секциото е безопасно... вариантите варират спрямо... кой знае спрямо какво...  Rolling Eyes Еднозначен отговор няма, спектъра е широк - от никога до почти веднага след предходното секцио (миналата година в Бг имаше VBAC 11 месеца след предходно секцио).

Твоето секцио планово ли беше?
Знаеш ли дали има вариант да се правят някакви вливания на лекарства за понижаване на кръвното по време на раждането? Също така доколкото знам в някои случаи използват епидурална упойка като средство за сваляне на кръвното.

До сега не съм се сблъсквала пряко със случай като твоя, ще имам нужда от време да проуча как стоят нещата, но ако те интересува, ще се поровя.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 774
Здравейте, предстои ми второ раждане (първото беше секцио) и сега отново пред мен стои въпросът за родоразрешението...От прочетеното разбирам, че в моя случай няма проблем да се опита с нормално, но повечето лекари в БГ не са съгласни да "експериментират". Та в момента много се чудя кое предпочитам. Миналия път през цялото време с настройвах за нормално (мисля и че това е по-добрия начин), и даже като се наложи секцио бях малко неподготвена. Сега пък двоумението ми е оттам, че секциото поне ми е ясно какво представлява, а нормалното е по-голямото неизвестно.
И в тази връзка се чудех, дали знаете лекар в Токуда, който да не е против vbac?

# 51
  • Мнения: 639
Също така доколкото знам в някои случаи използват епидурална упойка като средство за сваляне на кръвното.


Нощни очи, епидурална упойка обаче се слага от един момент нататък, може 3-4-5 часа след като е започнало раждането. А вдигането на кръвно е доста опасно.

Не че искам да обезкуражавам Аника, но с високо кръвно не вярвам някой лекар да се навие на VBAC. А и не знам дали трябва...

sadlady, за все повече лекари сякаш вече VBAC не е табу. Където и да решиш да раждаш, моят съвет е да се разговориш с лекаря по-отрано, за да видиш дали позициите ви съвпадат. Не пропускай да задаваш всякакви въпроси, които те интересуват, защото от това зависи изборът ти.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 774
Благодаря за отговора, тинки Simple Smile
Аз питах за Токуда, защото за там съм се спряла. Просто мислех да е при друг лекар...

# 53
  • Мнения: X
П.П. Алексче, каква приятна изненада Hug току виж пак се засечем в отчетните, но този път с вагинални раждания Praynig Hug

Радвам се да те видя!  Hug Дай Боже!

# 54
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
sadlady, може би би било по-добре първо да си избереш лекар и да го "последваш" в болницата, в която лекаря ти работи.
Иначе имай в предвид дори да споменем конкретни имена може да не ти бъдем особено полезни... Има не един и два случая в които едва ли не на жребий решават дали ще подкрепят жената за VBAC или не.

тинки, тепърва ще проучвам въпроса, въздържам се от категорични заключения може-неможе и дали е твърде опасно или не. Не ми е и работа да го правя.  Wink

# 55
  • Мнения: 1 495
sadlady, здравей, аз също съм се насочила към Токуда. Лично съм разговаряла с д-р Лазарова, която в моя случай каза, че не вижда причина да не се пробва нормално, само според нея пречка беше бебето да не е голямо. В темата за Токуда писа едно момиче, което иска да пробва нормално след две цезарови сечения и каза, че има принципното съгласие на Лазарова и Кирякова. Аз мисля да отида и при двете още веднъж на консултация. За другите лекари нямам наблюдения.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 774
gingerina, благодаря  bouquet Чак не мога да повярвам, че и след 2 цезарови се навиват. Явно наистина са се попроменили нещата тук.

При мен предния път една от причините за секцио,  беше че е "голямо" бебето, че не можело да слезе, защото главата му била голяма, че нямало да стане нормално и т.н. от този род...та и досега си се чудя дали е било така или не.

# 57
  • Мнения: 2 357
Нощни очи, не за първи път - Здравей отново! Hug Благодаря ти за окуражителните думи!  Heart Eyes Точно това е, че не знам дали има лекарства за кръвно, които може да се вливат по време на вагинално раждане ... ти беше от Варна, нали? Георгиев беше навит за вагинално, но беше отпуска и раждах при Александров на ВИП-а... може и затова да се сдобих със секцио, но важното е, че сме живи и здрави! Peace Hug
Тинки, кардиологът и гинекологът ми казаха "Да" за вагинално раждане въпреки кръвното, но не водите ми свършваха, нямах контракции като хората и следователно нямаше разкритие и ме срязаха кръвно съм вдигнала чак по време на операцията , но мн високо 190/120, защото секциото не обезболявало организма, той усещал болката, макар мозъка да не я предава по нервните окончания заради газът, с който те упойват , та затова се вдигнала уж...
Сад лейди, още една позната муцунка Hug защо не си сменила вече ника?!? Whistling Mr. Green Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 2 774
Аника_Б, е как защо? за да ме разпознават познатите муцунки  Hug

Браво на теб, според мен си много смела, да искаш  да опиташ пак нормално. Дано този път всичко мине така като искаш и е най-добре за теб и бебо.

# 59
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
gingerina  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

sadlady, да разбирам ли, че операцията е била планова? Какви са били другите причини, ако е удобно да споделиш.
Това, че бебето не е слязло в малкия таз само по себе си не означава абсолютно нищо. Много бебета стоят високо до края и си слизат в таза в хода на раждането и си се раждат безпроблемно. Мерили ли са главата на бебето, казаха ли ти колко е?

Аника  Hug
Ако принципно са ти казали "Да", това е супер! Значи не е противопоказано в твоя случай. Преди малко говорих с познат анестезиолог, ето какво ми написа на първо четене и обеща да потърси още инфо и да говори с колеги:

Цитат
намаляването на болката намалява кръвното, това ежедневно го ползваме в практиката, от там нататък - епидуралната е най-безопасна за бебето упойка и по принцип е за предпочитане при обезболяване на нормално раждане

Аз също ще се свържа с познати акушерки и дули да си споделят и те опита, ще потърся и научни материали по темата.
Това, че си вдигнала кръвно едва при операцията също е до известна степен окуражително. Долу-горе колко време мина от изтичането на водите до операцията и колко сантиметра разкритие имаше?

Извинявам се, ако вече сте ми споделяли историите си, а аз пак ви разпитвам, но ми е малко къса паметта и дори да знам историята, може да я свързвам с грешния човек. За това си разпитвам, да не стават гафове.  Embarassed

П.П.: Аника, сега видях, че момченцето ти е рожденник днес! Да ти е жив и здрав!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт