Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Червената Соня успех на новата градина.  Peace

Ей ама заглавията ви са направо трепач. Което и да изберем ще е номер едно.  Mr. Green

закаляването никога не съм навличала Тони. Винаги е била с потник отдолу и никога не съм и слагала боди с дълъг ръкав през зимата. Облеклото и беше памперс, боди-потник, блузка, панталон и чорапки. И като сме навънка и слагах докато беше малка космонавт, а след това яке. ВИнаги ми е било супер странно да се сложи боди с дълъг ръкав и отгоре блуза. Ама аз съм си малко чики рики.  Laughing

# 706
  • Мнения: 0
Привет и от мен!

Херувимче благодаря за списъка! Аз ще се консултирам и с лекарката, която ме следи (Дачева в Окръжна), но до следващият преглед има 2 седмици, така че, списъка ще ми е полезен:)

Тайра добре дошла! И на мен ми се иска да стигна до морето следващият месец. Ако всичко е наред (след 10.07, когато излизам по майчинство) ще се качим на колата и на разходка:)
Тайра, аз също съм решила в Окръжна да раждам- явно ще се засечем там:)

Биби и Бюти аз също съм Стрелче ( на 07.12.) - все хубави хора Grinning

Хати_86 Дано да е само лош период и бързо да се пооправиш! Стискам палци!

Аз от два дни имам малко притеснения относно бебка Sad Не я усещам вече толкова активна както преди (допреди два дни корема ми се местеше по цял ден). От известно време насам едва я долавям, леки движения и не много силни! Чудя се дали да почвам да се паникьосвам или просто й е станало тясно вече и няма място да мърда. На последният преглед (31 г.с.) ми казаха, че е 1.700 гр.. Не ми се струва, кой знае колко голяма, не е ли рано да й става тясно? Следващият ми преглед е чак след 2 седмици, ама се чудя дали да не отида по- рано! Случвало ли ви се е на вас?

Благодаря ви предварително Hug

# 707
  • Мнения: 27 524
Би би, така е доказано с много изследвания, че спането по гръб намалява риска от СВС. Настрани може да се слага бебето само по препоръки на педиатър. И че ако повърне, именно ако спи по гръб не може да се задави. То има инстинкт да си завърти главичката. На лекциите обясниха, че ако е сложено настрани и повърне, може много лесно да аспирира част от повърнатото.
Друго важно за избягване на СВС е да не спи в много топла стая, нито да се навлича и завива прекалено.
Да не се пуши при него (че то образи всякакви  Crazy), да спи на твърд матрак, задължително да няма възглавници, обиколниците да са добре завързани и да няма в близост около лицето или ръчичките плюшени играчки.  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 76
Гледам коментирате пак неразположения, ми аз какво да кажа като го нося бебо ниско и вчера така буташе с ръчички, че имах чувството, че ще излезе, на моменти чак ме болеше. Ама какво да го правя да си кротува там до Август пък аз ще търпя. Иначе вчера помагах на моя мъж с ремонта на колата  Sunglasses и той ме похвали даже каза, че трябвало да се гордея със себе си  Laughing Laughing Laughing  Сега ще взема да си вирна носа и няма да може да се говори с мен  Joy

Блонди това за спането на бебчо е доста полезно инфо Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте момичета  Hug
Аз мисля да си калявам бебка като не я навличам прекалено много...Има майки,които си навличат толкова много децата,че чак ми става жал за тях.Сигурно за тях това е нормално,но всеки си има начин на възпитание и начин на обличане Simple Smile Само ще трябва да се преборим с бабите и дядовците да не се месят в моето мнение за обличане  Joy
Момичета,да ви питам вие колко често усещате вашите буболечета?Моето непрестанно мърда.Имам чувството,че не спи изобщо...Корема ми отвътре сигурно вече има само синки...Това дали е нормално да е толкова хиперактивна като се има и предвид,че е вече по-големичка и уж се кротвали към края  Joy
Meryyyy ти ще ходиш ли на отворени врати в Окръжна болница?Ако да,ако искаш може заедно да отидем.Има всяка сряда отворени врати от 12:00.Може да си спретнем една малка Младовска среща да се запознаем  Joy Разбира се може и всеки друг да се включи  smile3534
А да питам и дали е опасно,че спя по гръб?От около седмица когато и да се събудя аз съм по гръб и то явно от бая време,защото ми се е схванал вече...До скоро си спях настрани,не знам защо сега изведнъж все по гръб...

# 710
  • Мнения: 82
Ох мерси за палчетата, и аз се надявам да е само лош период.
Еличка - и моята бебка е на ниско и аз имам това чувство, че аха излиза,аха ще излезе Simple Smile
Чак ме е страх да ходя по голяма нужда, да не би да изтърва бебето  Laughing то сякаш си е точно над минката и само чака да хвръкне.
За закаляането - идея си нямам как е по-добре ама и аз мисля, че не трябва да се прекалява с обличането, пазенето. А аз понякога си мисля за жегата, какво ще правим, ние едвам дишаме то малкото в средата на август как ще издържи? Климатици, вентилатори и т.н. уж не са били много препоръчителни за бебчета ама то друг начин има ли?
За спането - по гръб уж не е било добре, беб притискало органите. Аз изобщо не мога да си лежа даже по гръб, винаги на страни.
Блонд - инфото за спане на бебе е много полезно, понеже много противоречиви мнения чета из нета, както и чувам оттук оттам, та мерси Simple Smile

# 711
  • Мнения: 5
Хайде отива си и тази тема newsm44 ! Това ме навежда на мисълта, че срещата с беб наближава. Все по- развълнувана съм всеки ден, нямам търпение да си видя бебока.  Blush Heart Eyes
Блонди много полезна информация даваш винаги  Hug
Прочетох и статията, ( която не помня кой )публикувахте.  ooooh! Има много интересни неща, като че ли всички вече от четене съм научила наизуст. Дано да не ги забравя, след като се срещна и влюбя до уши в нашето малко създание. Невероятно е, като си помисля, че е плод на нашата любов с мъжът ми и наше собствено творение. За пореден път се убеждавам, че най- голямото чудо на света е самият живот!  Heart Eyes

# 712
  • София - град
  • Мнения: 141


Слънчо, това е лекцията утре в МОЛ-а, не съм сигурна, че ми се слуша тази тема:
Скрит текст:
„ЦВЕТОВЕТЕ И ТЯХНОТО ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ ПСИХИЧНОТО И ЕМОЦИОНАЛНОТО РАЗВИТИЕ НА ДЕТЕТО.
ФОТОГРАФСКАТА КРАСОТА В МАГИЯТА НА БРЕМЕННОСТТА.”
Лектори ще бъдат:

1. Ася Михайлова (БуБуБ – декорация за деца), която ще ни представи:

- как влияят различните цветове върху психичното развитие на дедето;

- по какъв начин цветовете могат да провокират едно или друго емоционалното състояние при децата;

- защо е важно да съобразим цветовата гама в детската стая или кът с темперамента на нашето дете;

- как да съобразим и какво трябва да имаме предвид при цветовото оформление в детската стая/детски кът.

2. Христо Петров (професионален фотограф с международни дипломи и реализирани изложби), който ще ни запознае с:

- по какъв начин фотографията в периода на бременността може да окаже влияние върху връзката между майка и бебе;

- какво представлява фотографското проследяване на бременността и какво ни носи то;

- как на запад възприемат фотографията по време на бременност и каква информация носи тя;

- какво може да ни разкрие фотографията в периода на бременността.

 


Еххххх как ми се слуша тази лекция  Sad Ама от вчера съм с някакви болки и гледам само да лежа, сутринта малко се разходихме с приятелката ми обаче гледам да не пътувам. А и утре съм извънредно на преглед, че на док часовете за петък са свършили и ще ме приеме ей така ....


Хати бебето е баш над минката, като ме гледаха с вагиналния  Shocked тя беше тоооооолкова близо мале....

# 713
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета!  Hug

tayra , не е проблем спането по гръб, щом ти се чувстваш ОК.

Блонди, мерси за инфото.

# 714
  • Мнения: X
Биби  Hug
Аничка  Hug
Оф, момичета от Пловдив сега видях, че тая лекция дето е на 5 юли вече съм била на нея и даже пак същата Юрукова я води  Mr. Green с моя късмет все едни и същи лекции слушам, за стволовите клетки май вече 4-5 съм слушала  Mr. Green както и да е де, ние пак ще идем нали  Mr. Green Принцеске тоя път и ти с нас, нали точно питаше за хомеопатично за мастит и болки в гърдите, че аз така и не си взех листа от комшийката  hahaha
Днес ще се подстригвам.. косата ми е почти до гъза, ама хем искам промяна, хем ми е жега вече.. а като знам че ще отрежа коса, която е растяла 4-5 години и мъчно ми става  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 264
Здравейте коремчета  Hug
Не съм писала скоро, но си ви чета редовно.
Блонди: Стискаме ти палчета с мъничетата и вярваме, че резултатите ще са супер  Hug
Би би и Бюти : Е, като е тръгнало, да се похваля, че и аз съм Стрелец - 19.12  Mr. Green
Бг_Тринити : Мила, стискам здраво кълки и вече нищо не правя. Спрях се с чистенето и познай какво подкарах-ходенето по кафенета с приятели  Embarassed Е, ама не по много де, просто да се разсейвам да минава това време:))) Hug
Вал: Как няма да разправя продавачката за нас, като милото мрънкаше и задаваше тъпи въпроси  hahaha Joy Уж за панталонки тръгнахме да му купуваме, а аз се уредих и с кошници за мен, ама така и така бях там....  Wink А ти от къде си купи тези превръзки, аз ходих в Марешки днес, ама там нямаше? Hug Целувки и да се пазиш:)))
Еми: Много гадно за детенце, че така с този имунитет. HugСтискаме палци да се оправяте и да го преодолеете това Hug Hug :hug

И така, ако пропускам някой за нещо, се извинявам, но вече забравих за по-вечето неща, които щях да пиша. Ние днес бяхме на ЖК и съм доволна:) Док каза, че мъниците са над 2кг и всичко е ок:) Единият пак се е обърнал седалищно, чак му се чудя, кога и как се върти, то няма никакво място  newsm78 Опасна работа са:) Иначе ми пуснаха последните урина и кръв и вече и аз съм в 45 болничен по майчинство Laughing  В сряда ще звънна на док да каже, как са изследванията Simple Smile И другата седмица, живи и здрави да сме още 3 в 1 сме пак на ЖК  Hug И аз съм смъкнала 1кг, днес се теглих 73кг, а преди 2 седмици бях 74, ама сигурно е нормално, то в тия жеги:) А другото, вече е ясно: аз ще раждам секцио, днес го обсъдихме  с док , то тоя мъник с неговите въртележки няма как, а и е по-сигурно с близнаци да е секцио.  Hug Молим се да устискаме още 4 седмици и айде, ще ги гушкаме  Hug
Целувам ви много и да се пазите. Ще гледам да пиша по-редовно вече, че съм решила само да лежа, да гледам тв и да си следя форумчето, за да изкарам по-вече време и да родя износени бебочета Hug Hug Hug

# 716
  • Мнения: 20
Искам да изкажа положителното си впечатление от д-р Горчева в Токуда - прие ни между визитациите в отделенията, беше изключително мила, изчерпателна и позитивна! Аз се притеснявах, че сме с направление от ЗК, да не би да ни "претупа", е не! Обърна ни достатъчно внимание!

И да се похваля, малко може би ни е раничко, но има намаление до края на месеца и утре ще си получим количката - Х-лендер ХА тъмно сива (цвят Европа). Нямам търпение!!!

Остава ни креватчето да изберем, че нали се бавели понякога поръчките по три седмици, а ако бебко се появи в началото на девети месец?

Желая на всички ви прохладни емоции в този горещ юнски ден!!!

# 717
  • Мнения: 370
Здравейте мили тумбачета, включвам се след 2 изтървани теми... вече се прибрах в София и от три седмици почивка, това ми е първият ден сама у дома. Как го прекарах - в четене на последната темичка  Heart Eyes Добре си починах от работа и компютри, но ми липсвахте и сега съм мноого доволна, че ви изчетох и темата е пълна с лятно настроение  Hug

Блонди, софия много палчета за добри резултати!

Хати, надявам се и аз силното неразположение да е временно, да почувстваш облекчение и спокойно да чакаш срещата с мъничето!

Еми, дано да откриете начин за по-бързо и успешно закрепване на детенце  Hug

Бюти, ако решиш да ходиш на изпита успех! Адмирации за ентусиазма, аз може би щях да се възполвам, че имам оправдание и да ме домързи  Embarassed

Малко отчет от мен от миналата седмица - бебка е добре, водите са пак на горна граница, но изследванията не показват проблем. Пуснаха ми запис на тонове и там хванаха контракции (които аз не усещам), та малко се изплаших и сега наблягам на магнезия и повече почивка, че напоследък не бях от най-кротките. Преустановихме гушкането, спрях да шофирам, гледам повече да съм си вкъщи Simple Smile

За среща в София аз съм много за отдавна, а вече нямам и никакви ангажименти, та ако приемате нови попълнения съм на линия.

целувки на всички

# 718
  • Мнения: 24
айде и аз да се разкрия че съм стрелец на 05.12, а имам и малко братче пак на 05.12 а и още сватбата на свекарите ми пак е била на тази дата Simple Smile
Заглавията всичките са много свежи и забавни типично в наш стил
Хати да се оправяш и другите с неразположения също
Днес май е ден за Джъбмо ,но май само аз ще съм на този от към люлин
Аз пък немога да се оплача от безсъние като легна към 1- 2 и ставам към 12
А за имената много харесвам за момиче Антоанета и мъжа ми го хареса сега остава наистина да е момиче
Лек ден от мен за сега

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 465
бюти с теб ще се разхождаме по магазините, докато тече лекцията.  Wink

heruvimche честита ви количка  Peace

Хати Бързо преминаване и много  Hug

Блонди без значение, че не съм ти пожелала успех за резултатите, всеки ден си мисля за тях и стискам палчета да са хубави и да няма повече притеснения.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт