Януарче гласовито иска всичко да опита - тема № 5

  • 35 506
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 204
За първи път-на първа страничка!(докато публикувам-станала втора) Joy
Да ни е честита темичката!
Благодарности на Венуш!


За сядането и подпирането - един принцип, който четох с първото бебе и който си следвам досега: Ако бебето е в неестествена/неудобна за него позиция, то ще плаче. Ако подпрете на възглавници бебе, което не е готово за тази позиция, то ще се смъкне надолу, ще се извива, ще мрънка. Ако бебето е готово, ще му е интересно и ще се усмихва. Следвайки този принцип, Агнеса е в полу-седнала позиция в количката и в столчето за хранене от месец вече, а и понякога я слагам полу-седнала на възглавницата за кърмене (винаги съм около нея, обаче, за да сменя позиция, ако не ѝ харесва). Но иначе подпряна на възглавници на леглото не може да седи и съответно не я слагам. Ако детето непрекъснато напъва да е полу-седнало в количката, не виждам смисъл да се задържа легнало, докато стане на еди-колко си месеца. По същия начин не виждам пък смисъл зорлем да се слага да седи, защото е навършило еди-колко си месеца. Това си е моят принцип, разбира се, всеки си решава какво прави със собственото дете.  Hug


  202uu
 
Напълно съм съгласна-следвам си и аз детето!
В количката сме повдигнати от близо месец, но Йоана още се набира-скоро ще  напълно седнала.

Ние се спряхме на столче, което се закрепя на кухненската маса.
Заема минимум място (а у нас е кът), евтино е и така Йоана ще се храни с нас на масата. Heart Eyes

Аз да се оплача-вижда му се края на нашето кърмене, оказахме се в порочен кръг.  ooooh!
Йоана се разсейва и не суче ефективно, а с помпата няма същия ефект.
До днес запазихме сутрешното кърмене, като е сънена суче добре.
Тази сутрин, обаче не се получи-разнасях я, полюшквах я, но тя отказа да суче повече от 4-5минути.
Май ще се разминем и с последното хранене на кърма!  ooooh!
Успокояващото е, че бебка е доволна, захранването ѝ се харесва, както и АМ (Аптамил), а това за мен е най-важното!
Mr. Green

# 16
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
А жълтъкът е много важен в този период, защото има желязо, а кърмачетата вече изчерпват запасите. А и не е алерген.
На старата схема й харесвам това, че всичко се дава доста бавно и плавно. Всеки месец замествам по едно хранене и давам по-дълго време едни и същи зеленчуци. По новата схема всичко това трябва да стане за 3мес по-малко време.

Ашли, сподели моля те защо  захранването по "новата" схема трябва да стане за по-кратко време?! Стана ми интересно - не се заяждам, в случай че звуча така  Peace Според мен захранването си има едно "начало" /по-рано или по-късно решава майката/, а няма своеобразен "край", освен това темпото, с което се въвеждат нови храни също се определя от майката - може по-бързо, може по-бавно Simple Smile
За жълтък-а съм съгласна, че е полезен и по-малко алерген от белтъка, но и с него трябва да се внимава Simple Smile Мое мнение, не ангажирам никого.

Гледам че всички се мъчим в тая жега - ние в 11.30 си бяхме у дома, но това не й попречи на "Принцесата с граховото зърно" отново ми спретна вчерашния номер - доскуча ли й, сгорещи ли се, не знам, но се съъъдра да реве и се принудих пак да я нося  ooooh! Crossing Arms
 
Иначе сутринта, малко след като писах тук, "разтоварихме" най-сетне стомахчето, след 8-9 дни пауза  newsm44 - памперсът едва удържа фронта  Mr. Green, но всичко си беше пооовече от нормално и като цвят, и като консистенция.  Peace

Днес пробвах да сложа бебешока на по-горна позиция в количката, но е доста сгънато, не й беше удобно и върнах на най-ниската. Ще изчакаме за сега.
 
Столче за хранене от баткото нямам - прескочихме тази покупка, щото живеехме в неимоверна теснотия, до 1 г. го хранех в шезлонга, после седнал на дивана или в мен и така. За Искрето мислех да купуваме, но една позната сама пожела да ни даде тяхното назаем, та ще видим.

И НЕ на последно място - благодарности на създателката на темата, мнооого е сладурско оформлението!  bouquet

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Венуш, благодарности за труда и времето, които си отделила за темата.

Шоки, Поспаланчо и Иглика се обръща по корем насън. Намества се и си продължава съня, ако нещо не се нагласи добре започва да хленчи и ме събужда.

Иглика я разкарвам в пълно легнало положение. Пробвах междинната степен на количката и така бива. Тя хич и не се опитва да сяда, като я дърпам за ръцете не само, че не се набира, ами и се натиска да лежи.

Утре става на 5 месеца и мисля вече да захапва тиквата  Mr. Green.

Ето я дребосъчката в акция  Mr. Green http://i49.tinypic.com/2rmxgrc.jpg

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 09:51 от ivap

# 18
  • София
  • Мнения: 958
Изтървах аз старата тема, но да се отчета в новата.
При нас захранването нещо не върви много добре, противно на очакванията ми. Плюва всичко, прави едно отвратени физиономии и чак се втриса от погнуса. Вчера обядвахме заедно -  аз 1 лъжица от моето ядене, той 1 от пюрето и си мляскахме заедно, та май така взе да схваща какво трябва да прави.

Момичета, видите ли, че почват бебосите да се набират да сядат, ги връзвайте с колани в количката! Аз моят дребньо вече успях да го изръся от количката Sad Летният ми кош е такъв, че малчо е с гръб към мен и не съм го видяла, че се е вдигнал и се е окесил на борда и както слизам от един бордюр го видях как се изхлузи и падна по лице на асфалта. Цяла седмица ходи с цицина на челото и ожулен нос, а аз какво преживях няма да ви обяснявам, хем не е да не са ми се случвали и с баткото разни инциденти и уж не се спичам вече.

Припомнете ми пресни диня и пъпеш от кога беше удачно да се дават. Мислех си от другия месец дали да не му връзвам в марличка да си смуче, но не си спомням стават ли за толкова малки лапета. newsm78

За столче за хранене мога да препоръчам столчето-люлка на Чиполино (ако още ги произвеждат). Това беше най-сполучливата ни покупка за баткото. Колко безсънни нощи ни е спестила тая люлка покрай зъбоникненето, ползвахме го 4 години. Само да уточня, обаче, че заема много място. Ние навремето почти нямахме мебели и не ми беше проблем, но сега още му се чудя къде да го наместя.

# 19
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Ренка - за динята и пъпеша ето тук може да погледнеш /Мама Мечка е постнала за доста храни/ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656865.555
Гледам, че пъпеш дават за след 6 м., но до колкото съм чела е тежка  храна, та не знам дали е удачно  newsm78 Но пък ако ще е за смукане през марля, а не да яде направо, бих дала.

# 20
  • Мнения: 63
И аз в новата тема ,благодарско на Венуш  Hug
Ние сме добре гледаме се с Надето,малката се набира и тя от отдавна слагам коланите на столчето в количката ,изобщо и нямам вяра много е шавлива Crossing Arms На земята я барикадирам с възглавницата за кърмене ,че масата е опасна .В леглото я слагам да си лежи  после я намирам на обратно Crazyна местото на краката вече е главата ,общо взето сме се слели с нея не е за оставяне сама ooooh!
Майка нали ще идва,и аз съм се размечтала за 2 часа разходка само с ММ,но май ще си остана с мечтите Mr. Greenхем ми се иска,а ми става едно тъжно че ще съм  без нея,и аз нямам угодния.
http://januarki2012.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta.644013.27615857 И от нас снимка,оставям ги за минути с таткото и се чудят какво да свършат Joy

# 21
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хайде и ние тук да не ви изпуснем Whistling
Венуш благодаря за темата  bouquet
Иве много е сладка Иглика Heart Eyes
Аз малчо го връзвам от самото начало.Свалям количката по стълбите и в подлезите и все имам чувството ,че ако не е вързан ще го изсипя някъде и затова запасвам коланите всеки път  Crossing Arms
И в шезлонга го връзвам още от началото и днес видях,че хубаво правя.Беше се преместил по диагонал и се набираше да сяда и ако не беше вързан щеше да забоде нос в паркета.Шезлонга вече ни излиза от употреба.Ще трябва да вземем столче за хранене.Няма да купуваме,а ще вземем от родата Whistling
Стига толкова за днес,че трябва да посвърша малко работа и да лягам.Таткото ни го няма за 2-3 дена и леко изкуквам,ноо ще мине Rolling Eyes
Лека нощ мами и бебчета  bouquet

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Amorevole, тя лекарката излезе че си противоречи Crossing Arms, хем бил гладен, хем да давам сокчета които тя е съгласна че няма много голяма хранителна стойност, а в същото време, твърди че е добре да опитва и други вкусове че иначе трудно щял да се захрани. Честно казано много работи ми дойдоха да и отговоря, но не искам да се караме, щото щеше да си бъде бая спор. Tired
Опитах да го кърмя по често за да му набавя повече течност, но той си играе на гърдата само, суче 3 пъти пусне и почва "бууу" и прави балончета с кърма калпазанина му ooooh!, ама майка му е виновна че сама се вкарва в филми #Cussing out.
Като помисля, много сте прави и за наддаването и за всичко, продължавам си както до сега съм, решила-така постъпих и с баткото. Много ви благодаря  bouquet
За повдигането, аз от месец и половина, 2 повдигам на първо положение количката(30 градуса долу-горе), и детето е много доволно, така че гледам детето а не месеците
О щях да забравя, благодаря на създателката за страхотната темичка  bouquet
А за яйцето, аз въведох към 11 месеца и половина, жалтъка бил богат на желязо, ок но аз реших че желязо ще набавяме осново от месо, а яйцето е алерген, и затова го оставих чак толкова накрая

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 23:34 от koteto_

# 23
  • Мнения: 1
Нева, Нева, Нева.... колко си далеч, а колко си ми близка по съдба   bouquet
При нас е принца с граховото зърно на леглото. Вече се чудим какво бухалче си отглеждаме???!!!  Няма значение колко е изморен, не иска да спи в кошчето и това е! Ако заспиваше на гърда ехеееей- нямаше да имам никакви проблеми. Дори и да заспи на гърда - в момента, в който помирише кошчето и се събужда. Заспива само ако някой го разнася и то в изправено положение /това така и не разбрах как го постига  Shocked/
Някои деца, ето, вече по гръб, по корем .... ние спим прави само.. Е, напоследък може да се излъже и в така недолюбвания досега шезлонг...
Дано ме съжали сега някоя майка на лесно заспиващо дете и да издаде тайната си   smile3507
Иначе се набира на количката и каквото може да хване. Дори и в кошчето на колата се обръща да ме гледа като карам. Ако има кой да го държи - ще стои само прав. То тогава са такива радостни викове, че всички наоколо разбират че е прав.
Дани Миланова, не се отказвай лесно от кърменето, а продължавай да настояваш. Не се знае- може и още доста време да кърмиш.
Приятен ден, мами.

# 24
  • София
  • Мнения: 204
mirelailiya, добри са му идеите на таткото-я, колко е доволно детето! Joy
Цитат
Дани Миланова, не се отказвай лесно от кърменето, а продължавай да настояваш. Не се знае- може и още доста време да кърмиш.

Rapuntzel, не съм спряла да правя опити, но не се получава точно както го очаквах!
Гледам, да не се разтройвам, а да си слушам детето.
Щом си харесва АМ и шишето-така да е, нали е доволна (така и аз съм спокойна).  Heart Eyes
Благодаря за позитивните мисли!
Hug

# 25
  • Мнения: 101
Ха! Този път ви хванах от първа страница, надявам се да наваксвам по-лесно вече Simple Smile ! Венушче, благодарности за темата   bouquet !
При нас захранването върви добре, да чукна на дърво! Калоян има определени предпочитания, но като цяло е ок. Аз нищо не четох, общо взето се съветвах с приятелката ми, която е с бебе на 8 м. и с педиатъра. Калоян май е ял вече повечето зеленчуци, 3-4 плодчета и пиле. Днес мислех да въвеждам пуешко, ама нещо "акитата" му не ме кефят - като пинг-понг топчета са  Crazy и той голямо напъване му дърпа, та май ще наблегна на круша, че да регулираме. А за вода - да не чуе! Така и още не е пил ... Вече е с 2 заместени хранения, през останалото време го кърмя, но отказва да пие и това е. Преди се лъжеше с чай, сега и това не иска, а е много жега ...
Хубав уикенд на всички!

# 26
  • Мнения: 1 302
Здравейте, момичета! Малко изтървах предните теми, но тук ще се опитам да ви следя Simple Smile
Благодарности на venush за темата Hug
Ние сме добре, все още не сме започнали захранването, доки каза след 6-ти месец. От скоро го дохранвам с АМ, тъй като последния месец качи 500гр. Според мен проблема не е в количеството на кърмата, тъй като често се случва след кърмене да не иска АМ, понякога пък го пие newsm78 Водата много я обича, но избягвам да давам, само по 2-3 глътки, че почти всеки път я повръща.
Относно сядането- ние сме с лятна количка, но за съжаление има само 2 положения на гръбчето легнало на около 30 градуса и седнало. Слагам го на легналото, но той се повдига и стои известно време с глава във въздуха за да гледа. Повдигнах го малко с една възглавничка и сега е по-добре. Като е легнал на нашето легло го подпирам с възглавница в полуседнало положение, вече не иска да лежи Laughing
Ще си имаме и зъбче, доки му видя венците, бели са даже са се отбелязали формите на зъбчетата, но много се бавят и почти всеки ден е крив. Онзи ден ми взе акъла, тъкмо се събуди и както стои си сви цялото тяло и взе да пищи, успокои се след 2-3 минути пак Shocked Намазах му венците с гелче и му мина ooooh!
Хубав ден мили мами  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 364
мама Мечка, може ли да те помоля да пуснеш линк към препоръките на koce boce за захранването, че е океан от теми  и не мога да намеря конкретната за захранване.
Предварително благодаря!    bouquet

И да попитам: кога да дам първите лъжички твърда храна - между две кърмения, веднага след кърмене, непосредствено преди кърмене или пък по време на кърмене, т.е. суче 2 мин. спирам, давам картоф, после пак гърда?  newsm78 С Анди давах когато е на кеф.... но някак не ми се струва правилно.....

# 28
  • Мнения: 239
krasidika - http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

Rapuntzel, като чета все едно си описала моята госпожичка, само с разликата че не се кърмим. Simple Smile Заспива само гушната и то изправена на рамото ми. Слагането на леглото е една голяма борба...

Със захранването не знам как ще се справим с плодовете... Чета, че почти всички се въвеждат на по-късен етап, а Далия полудява като ме види да ям плодове... Защото са толкова цветни ли я привличат, идея нямам, но като ме види да ям плод мляска, протяга ръчички, сумти, хленчи. Чудя се дали да не започна да слагам някои в мрежичката и да им смуче сокчето? Съвети?

Благодарности на Venush за темата! Прекрасна е!   bouquet

# 29
  • Мнения: 75
 Да се запишем и ние с беболина.
 Толкова и е топло на милата че заспа чак като я оставих само по памперс върху чаршафа.
 То и аз се разхождам само по слипки Laughing, докато няма никой у нас.
 Захранването го докарахме до тук - картоф,морков,тиква,пащърнак,оризова каша,тиквички.Това е и последователността.Оризовата каша я въведох защото доста от зеленчуковите пюрета(готовите) съдържат ориз в тях.
 Аз първо давам на обяд пюрето (каквото количество трябва 2-4  и т.н. лъжички)и после кърмя.
 Няма да замествам хранене все още.Стигнала съм до 90гр. пюре + кърма.
 

Общи условия

Активация на акаунт