Ийит Озшенер в "КРАЙ" * Yiğit Özşener / SON - тема 109

  • 25 020
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Добро утро !  Hug

Сядам да си пия кафето с хубава музика , на красиво място с великолепна гледка към ориента  Heart Eyes

Лакуна , запознах продължението на живота . Какво да кажа това няма нищо общо със вяра и религия . Това е една част от едно общество , което живее в/с извратени традиции и нрави , който само си е създало . /Направо е омерзително , но ужасно драматично  Peace/ Да ти кажа за сега ме трогна само момчето , което искаше да купи розовите обувки за систричката си 25 тл , но имаше 18  Cry

# 676
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Моето си е направо джулай обяд, но все пак  Hug за всички!

Даж, точно той ми е любимец.  Heart Eyes Такива тъжни очи има това момче  Sad

# 677
  • Мнения: 1 064
Даж, за "Животът продължава" ли говориш? Доколкото си създадох мнение от 10-тината серии, които изгледах, филмът показва сблъсъкът на нрави в рамките на самата Турция. Първо действието започва някъде в забитите провинции. Бащата има две жени. За първата са го оженили според традициите, момичето е било близка роднина, останала сираче, та родата така се е погрижила за нея. Втората е по любов, срещнал я е по-късно, взели са се. Човекът продължава да си изпълнява задълженията спрямо първата жена, но спира да има интимни отношения с нея, което е източник на лошите отношения в семейството. Но когато им се налага да се преселят в Истанбул, нещата се променят. В новата им махала там, като научават, че е с две жени, започват да им се подиграват, да ги одумват, изобщо - неприемливо е за тях. Това за бащата.
За дъщеря му, която видяхте на клипа: богаташко момче я прилъгва и спи с нея. Той няма лоши намерения, обещава й да се оженят, но бащата е много богат и не разрешава да се сродят с бедно семейство. Приготвили са му друга булка - първата му братовчедка, като така ще консолидират родовото богатство. Нашата девойка - Хаят (тук има заигравка с името на филма и на главната героиня), е вече обезчестена и изоставена. Според тамошните традиции братът трябва да я убие или да я оженят незабавно. Тя изкарва огромен късмет, защото първата съпруга на мъжа й се оказва невероятен човек, взима я под крилото си и започва да се грижи за нея като собствена майка. Дядката умира, разбира се, при такива упражнения с младо момиче и двете вече са много богати и самостоятелни. Но въпреки че първата съпруга е сигурно на 70, тя не може да живее сама и пак ги прибират роднини.
Това само част от нещата.
А, в Истанбул един от братята се влюбва в гъркиня, така че намесват и друга култура. Друг от братята се забърква с момиче на местни богаташи, светски хора, няма забрадки и прочее и там драми от сблъсъка на разбирания. Опитали са се да покажат Турция в огромното й разнообразие, което не може да се синтезира по никакъв начин в едно изречение. Но филмът не е по силите ми за превод, защото такъв як диалект използват, особено когато се джавкат двете съпруги, че е неописуемо.

# 678
  • Мнения: 0
Лакуна ,  не исках да спамя , но в момента в който камерата хване очите му и всичко ми се преобръща  Confused Каста е много , ама много точен  Peace

NEJAT İLE BERRAK FACEBOOK'A ÇİFT DALDILAR!
Sahte hesaplardan şikayetçi çift sonunda çareyi bir danışmanlık şirketine başvurmakta buldu...




http://www.gecce.com/haber/nejat-ile-berrak-facebooka-cift-daldilar-192410.html

# 679
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Оооо, къде са ми хванали гълъбенцата?  Heart Eyes
Големи маниаци са тез двамата. Като ги видя заедно и винаги си давам сметка, че господ е събирач.

# 680
  • Мнения: 0
Бланче , много благодаря  Hug Heart Eyes Аз съм до средата на 3 епизод и довечера продължавам .  Горе долу съм ги разбрала нищо , че говорят с акцент  Laughing  Само не бях сигурна , че момчето го женят за първа братовчедка ,  но това безумие и абсолютно невежество . Не бях сигурна и за първата жена на бащата на Хайат , само предполагах , че е уреден брака .

# 681
  • Мнения: 234
Леле , вярно било джулай  Joy.Е, не можем да не уважим големците

# 682
  • Мнения: 0
Оооо, къде са ми хванали гълъбенцата?  Heart Eyes
Големи маниаци са тез двамата. Като ги видя заедно и винаги си давам сметка, че господ е събирач.

Абсолютно  Peace  Много са ми един за друг  Heart Eyes

# 683
  • Мнения: 1 064
Първата жена на бащата на Хаят всъщност му е първа братовчедка. Някъде съм чела преди време, че заради тези бракове с близки родственици, които са били обичайни, са се увеличили случаите на израждане и малформации. Но тази тенденция май вече остава в миналото.

Нежат с нашето момиче ли е? Ще погледна по-късно...

# 684
  • Мнения: 0
Точно така е ! Почти навсякъде по света са забранени бракове с роднини първи , втори и трети братовчеди . В Англия са имали  големи проблеми , назад във времето .

# 685
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Даж, а какво ще кажеш за пейзажа?  Shocked Махсун си е Махсун...  Heart Eyes

Ники, мерсаж за динозаврите  Joy

# 686
  • Мнения: 0
Лакуна , Махсун има уникален поглед на средата , хората , ситуациите и заобикалящото ги  Peace

# 687
  • Мнения: 234
Даж, а какво ще кажеш за пейзажа?  Shocked Махсун си е Махсун...  Heart Eyes

Ники, мерсаж за динозаврите  Joy

Лакун, само като певец не мога да го възприема, пък какво  турско фламенко е барнал  Rolling Eyes, ако го открия ще ви просветя Peace

# 688
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
О, да като певец и аз не мога да го дишам  Joy

http://www.youtube.com/watch?v=tXYS1H1hFv8
http://www.youtube.com/watch?v=-F4JgO7hGdk
Екшън!  Heart Eyes Махсун в действие, не пеейки  Mr. Green

Обаче заради тази музика съм му простила всичките издънки на певческото поприще Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=qrh_0wMU8NE

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 12:02 от lacunababe

# 689
  • Мнения: 9 541
Добро ЮЛСКО утро и от мен! Нищо, че е 12 часа, но това е положението....Важното за мен е, че настъпи любимият ми месец! Отивам първо за каната кафе, щото тук свършило, пък после ще ви чета.

Общи условия

Активация на акаунт