Винс, стопанската академия или УНСС?

  • 12 760
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Сега обърнах внимание на мнението Red_Hot за "силните" специалности. )
Как пък точно застраховането в Свищов го измисли като силна. Simple Smile
Да беше казала Счетоводство и контрол или Финанси, щеше да е много по-точно. )
Само до преди 1-2г.(от тогава просто не съм следила) масово в обявите за работа в София се търсеха счетоводители завършили СА Д.А.Ценов-Свищов. Сигурно защото им е била слаба специалност. Simple Smile
Ами то само до преди няколко години, Застраховане имаше единствено и само в Свищов.

" На 1 септември 1912 година, Димитър Ценов завещава на родния си град, всичко което притежавал - пари, ценни книжа и недвижими имоти, оценени тогава на 5 млн. златни лева. Дарението на Димитър Ценов е второто по големина за развитие на българското висше образование, след това на братята Евлоги и Христо Георгиеви (6 млн. златни лева) за Софийския университет. В завещанието си Ценов изрично подчертава, че новооснованото училище трябва да бъде изградено по подобие на берлинското Ханделсхохшуле и да бъде напълно самостоятелно."
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=956010

# 46
  • Мнения: 30
Няма как един университет да накъса половината от студентите си, предвид че си е направил бюджета за издръжка, и разчита на таксите от масата студенти.

Не съм напълно съгласен с това. Напротив, точно обратното е. Повече печелят, когато късат студентите - а както всички знаем, всяка една ликвидация се заплаща.

П.п. В моя поток бяхме 120 човека, от които някъде към 10-тина се явихме на (допуснаха до) държавен изпит и само 4-ма се дипломирахме... И така би трябвало да бъде. Друг е въпросът, че някои хора виждат златна мина в това.  Peace

# 47
  • Мнения: 22 524
Това не пречи това да не е от най-добрите специалности в Свищов.

Рокси, това че ти не си срещала завършили в Свищов не означава, че тези хора не работят. Simple Smile
Аз пък постоянно срещам такива, може би защото съм завършила там. Масово колегите ми си работят по специалността.

# 48
  • Мнения: 79
Няма как един университет да накъса половината от студентите си, предвид че си е направил бюджета за издръжка, и разчита на таксите от масата студенти.

Не съм напълно съгласен с това. Напротив, точно обратното е. Повече печелят, когато късат студентите - а както всички знаем, всяка една ликвидация се заплаща.

П.п. В моя поток бяхме 120 човека, от които някъде към 10-тина се явихме на (допуснаха до) държавен изпит и само 4-ма се дипломирахме... И така би трябвало да бъде. Друг е въпросът, че някои хора виждат златна мина в това.  Peace



Имам в предвид за отпадане, защото се коментира, че нямало цедка на изхода и всеки, който влезел, вземал диплома. Ако отпадне в единия у-тет ще го вземат в другия и пак ще завърши. В случая губи у-тета, за това и всякакви малоумници успяват да завършат. За това писах, че ако в страната не бяха се нароили у-ти, нещата щяха да изглеждат по-качествено, от колкото количествено.

То е ясно, че малко или много има някакво райониране на у-тите. Във ИУ- Варна може изобщо да не срещнете човек от София, както и в Югоизточна България повечето да са завършили точно него.

# 49
  • Мнения: 0
iskam da vvi popitam iskam da zapisha v stopanskata akademiq v svishtov finansov i stopanski kontrol kakvo mislite za tova ili da otida vav vins biznes informacionni texnologiii Simple Smile

# 50
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Нямам повече инфо, но Свищов
не става,София е мръсна,Варна
ми харесва.
Кое по точно не му става на Свищов,  Академията или като град?
Девойче, прояви поне малко уважение към учебните институции. С тези малки букви звучат като квартални кръчми.
Аз съм за Стопанска Академия- Маркетинг!

# 51
  • Мнения: 22 524
iskam da vvi popitam iskam da zapisha v stopanskata akademiq v svishtov finansov i stopanski kontrol kakvo mislite za tova ili da otida vav vins biznes informacionni texnologiii Simple Smile

Ако пропишеш на кирилица ще е по-добре.
Аз лично съм за Финансов и стопански контрол в Свищов, но напоследък хората залитат все към информационни технологии и техните производни. Просто сега е модерно и до няколко години пък ще се напълни с такива специалисти, както сега е пълно с икономисти.

Общи условия

Активация на акаунт