Препоръчайте ми завладяваща книга

  • 26 465
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 411
Тъй като ми се отворя мнооого свободно време,а изтръпвам при мисълта да го запълвам само с фейсбук или филми (тв не гледам), Ви моля да ми препоръчате нещо,което да ме грабне. Ще е много лесно,защото почти нищо не съм чела Crazy, като изключим литературата от училище, Хари Потър и всичко на П. Коелю и малко на Х.Букай,както и психологическа литература. На 20 год. съм и искам да е под формата на роман и да се разказва за времената, в които живеем, не някакви притчи.
И все пак да е поучително,доброто да побеждава,а не някаква грандиозна драма, просто да ми е хубаво и леко, докато чета.
Благодаря Ви

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654


Книгата е много хубава и завладяваща!

# 2
  • Мнения: 1 733
"На изток от рая", "Сто години самота".

# 3
  • Русе
  • Мнения: 660
Прочети "Шогун" и "Цар плъх". И двете са на Джеймс Клавел.

# 4
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Препоръчвам На изток от рая!

 Ще те завладее. Дъщеря ми е на 18 години, сега завърши. Преди седмица прочете На изток от рая по моя препоръка. Много я хареса. Не правеше нищо друго докато не свърши книгата.

# 5
  • Мнения: 8 254
Аз предлагам някоя книга на Артър Хейли. Отговарят на критериите - съвременни са, доста интригуващ и завладяващ сюжет. Лесно се четат, а в същото време не са боза.

# 6
  • Мнения: 8 970
Аз ти препоръчвам "Здрач" на Стефани Майер. Ако не си я чела, направо ти завиждам, че ти предстои. Уникално завладяваща!

Колкото до Стайнбек, Дж. Клавел  и Хейли- в никакъв случай не бих ги нарекла съвременни. /Въпреки че "Цар плъх" навремето много ми хареса. /

# 7
# 8
  • Мнения: 6 365
Аз ти препоръчвам "Здрач" на Стефани Майер. Ако не си я чела, направо ти завиждам, че ти предстои. Уникално завладяваща!

Колкото до Стайнбек, Дж. Клавел  и Хейли- в никакъв случай не бих ги нарекла съвременни. /Въпреки че "Цар плъх" навремето много ми хареса. /

Я по-добре се пробвай с Интервю с вампир. По-секси е от Здрач.

Изненадващото за тази книга е, че с нея може да разбереш философията на Монтен и Витгенщайн, без да си даваш зор с по-тежките текстове. Гот е. За целта само си подчертай хубаво диалозите на Луи и Лестат. Също като Карл Попър и Лудвиг Витгенщайн се дърлят, ама са по-секси.

# 9
  • Мнения: 25 815
Момичето пита за нещо леко и приятно, къде я мятате в дълбокото?  Laughing
Предполагам, че някоя розова поредица ще ѝ допадне на вкуса. Е, от по-големите писателки, де, не от съвсем долнопробния лигоч на старите моми.
Джудит Кранц, Нора Робъртс... Забравила съм вече кои представителки ставаха за четене.
За жалост, с представителите на жанра на манекенките (Коелю, Букай) също не съм в час. Който знае, да помага.  Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Да, Нора Робъртс с поредицата "Сватбена агенция" , книгите са общо четири



Или сега започва нова поредица "Хотелът", пак нейна. Вече излезна първата част от нея "Сега и завинаги". В България е издавана вече книга на Нора Робъртс с това заглавие в поредицата Арлекин, но това не е същата книга, доколкото знам  Peace

# 11
  • Мнения: 24
Аз ти препоръчвам "Здрач" на Стефани Майер. Ако не си я чела, направо ти завиждам, че ти предстои. Уникално завладяваща!

Колкото до Стайнбек, Дж. Клавел  и Хейли- в никакъв случай не бих ги нарекла съвременни. /Въпреки че "Цар плъх" навремето много ми хареса. /

Я по-добре се пробвай с Интервю с вампир. По-секси е от Здрач.

Ан Райс > Стефани Бездарйер

 yes

# 12
  • Мнения: 434
Аз препоръчвам Луиз Бегшоу.Съвременна и завладяваща.Всичко нейно ми харесва.

# 13
  • Мнения: 1 411
Ооо, благодаря виии, супер сте,
усетих,че трябва да прочета Брида на П.Коелю и я почнах (точно от това имах нужда) и чак сега видях,постовете.
Ще сте ми от полза.
П.П. Ако манекенките,четеейки книгите на П.Коелю, успаваха да разберат всичко това, за което той пише....значи са доста умни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1
Според мен една книга е завладяваща ако е същевременно и стойностна -носи някакво послание, но поднесено с изящество и добър стил, емоционално въздействаща, без да е сладникава и предсказуема и още от самото начало да предвиждаш какъв ще е края! ConfusedГорепосочените авторки не ми се вписват в числото на стойностните автори, но въпрос на вкусове,все пак! Hug
Аз бих препоръчала например "Принцът на приливите" или "Вода за слонове"Приятни и добре написани книги без особени претенции! Peace

Общи условия

Активация на акаунт