Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Привет и от мен. Относно покупките и аз като много други почти нищо не съм купила още . Само една шапчица(за да излезе лесно Laughing-така ми каза приятелка),едни чорапки и една залъгалка,но нея ми я дадоха като ходих миналата седмица на училище за бременни.Темата беше безпроблемно раждане и да ви кажа често остнах доста доволна. Темата беше интересна и смятам да продължавам да ходя. Другия път ще е "Грижи за новороденото бебе". Предполагам ,че доста момичета ще посетят такива училища , аз лично смятам,че са полезни или поне няма да са излишни Simple SmileТова е от мен. Лека вечер на всички Hug

# 61
  • Мнения: 2
Привет и от мен. Относно покупките и аз като много други почти нищо не съм купила още . Само една шапчица(за да излезе лесно Laughing-така ми каза приятелка),едни чорапки и една залъгалка,но нея ми я дадоха като ходих миналата седмица на училище за бременни.Темата беше безпроблемно раждане и да ви кажа често остнах доста доволна. Темата беше интересна и смятам да продължавам да ходя. Другия път ще е "Грижи за новороденото бебе". Предполагам ,че доста момичета ще посетят такива училища , аз лично смятам,че са полезни или поне няма да са излишни Simple SmileТова е от мен. Лека вечер на всички Hug
galinelaa, а ти кое училище за бременни посещаваш  Simple Smile, аз ходя на безплатните лекции на 9 месеца и понякога на Моето дете и съм доволна. На мен преди 2 седмици ми подариха биба на Нуби, подплънки за кърмачки на Авент, а и имам един грозен лигавник на Бепантен  hahaha и мостри на Себамед  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4
Аз ходя в  УЧИЛИЩЕ ЗА БРЕМЕННИ " МАМИ "-Бургас.,т.е. ходих там само веднъж, но наистина останах много доволна, и смятам да продължавам да ходя. Лекцията е безплатна и е през 2 седмици. Води я акушерка, пуска бъзици между сериозните неща и т.н. Иначе за тези които се плащат може би по натък и то ще си подбера теми които са ми интересни,примерно за кърмене, къпане.

# 63
  • Мнения: 3
здравейте и от мен  Simple Smile
 
аз дрешки не съм купувала и не мисля нищо да взимам, поне засега. първата бременност получих силен кръвоизлив в седмия месец и половина и родих малко след това.  знам, че това са глупави суеверия, но нищо не пречи да изчакам деветия месец.

в събота мен ми изписаха от болница, от началото съм с контракции, но така бях и с първото дете, а уж всичко е наред. сега взех да се мажа с бебешко олио и получих някаква алергия. не знам, какво става, но все давам дефекти, ще им омръзна на моите лекари  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 13
Аз също съм чувала, че не е хубаво да се взима нищо за бебето,но все пак няма как началото на зимата да се обикаля да се търсят те първа неща. От днес аз смятам да почна да правя списък с необходимите неща-1/3 от работата ще е свършена Simple Smile
-=Деси=- благодаря за чиститката Simple Smile а относно шишенцата-съгласна съм че е строго индивидуално.но е хубаво човек да събира мнения от по-опитни близки хора Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3

Между другото за покупките-чух, че имало някакви шишенца против колики които са доста скъпички (около 30 лв. едното) но пък били наистина ефикасни.

Не е вярно! Срещу колики нищо не помага!

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 26
Тези шишета и аз съм ги пробвала и имат като допълнителна тръбичка,която допълнително трябва да миеш...и ефект нулев Wink За коликите не съм съгласна,че нищо не помага,защото на собствен гръб съм пробвала много методи като масажчета на коремчето,Инфакол-само от Англия,защото този в Бг нещо не е като хората,държала съм бебчо тип самолет,възглавничка с костилки за загряване на стомахчето,носене в слинг...все нещо винаги проработваше Simple Smile Някъде към третия месец пък открихме белия шум и сешоара и да не казвам това колко рев ни е спестило.

# 67
  • Мнения: 30
Ехо ето ме и мен,по изгубих се ,че няма нищо ново около нас.Виждам,че сте се активизирали и новата темичка е по-населена от предишната Grinning.Щастлива жена,честит рожден ден на патерица  bouquet.За дрешките и аз мисля като за начало да взема цели комплектчета с копченца,струват ми се по-удобни както за мен,така и за бебето.С покупките и аз съм до никъде, взела съм някакви дребни неща,колкото за лично удоволствие,но не и по списък. Онзи ден с таткото купихме космонавтче на Адидас,много е сладурско,а и беше страшно намалено. За коластрата аз не съм имала до сега.За шишетата,аз съм се насочила към новата серия на Авент,много я хвалят и въпреки,че ме съветват за начало да взема само 1 шише,съм решила да си взема целия комплект.Стерилизатор ще ми подарят пак на Авент за микровълнова,идея си нямам дали е добър,но ако не съм доволна да си взема друг Simple Smile.Друго нещо което съм си наумила е да взема кош за пелени,живеем в къща,но е доста голяма и ние сме на 4-ти етаж и ще ми бъде трудно да изхвърлям всеки памперс във външния контейнер.
За училището за родители,миналата седмица случайно попаднах на една лекция в мола на списание 9 месеца и останах доволна,за петък също съм се записала,така че ако има други ентусиазирани мами,можем да се разберем нещо Wink.Лека вечер от мен Hug

# 68
  • Мнения: 387
за коликите помагат често сукане, много гушкане, корем върху корем, носене, често оригване при хранене...никакви чайчета и вода, която пълни с празни калории стомаха за сметка на храната...това разбира се при изцяло кърмени бебета...аз с катерина не съм имала проблеми с коликите, но white noises наистина помагат...сешоар, прахосмукачка, има и много подобни в youtube...

за шишетата знам, че при всеки може да настъпи проблем с кърменето и да се нналожи ползването на шишета, но бихте си спестили много от пари за шишета, млека  и миене на шишета, ако се подготвите навреме...заповядайте на моите лекции или на които било за кърменето...пуснала съм няколко статии във фейса, така че който има допълнителни въпроси може и на лични...на най-важното е при проблем веднага да се свържете с консултант, не утре, не другиден...ако имате желание нещата ще се случат Simple Smile Peace

# 69
  • Мнения: 30
за коликите помагат често сукане, много гушкане, корем върху корем, носене, често оригване при хранене...никакви чайчета и вода, която пълни с празни калории стомаха за сметка на храната...това разбира се при изцяло кърмени бебета...аз с катерина не съм имала проблеми с коликите, но white noises наистина помагат...сешоар, прахосмукачка, има и много подобни в youtube...

за шишетата знам, че при всеки може да настъпи проблем с кърменето и да се нналожи ползването на шишета, но бихте си спестили много от пари за шишета, млека  и миене на шишета, ако се подготвите навреме...заповядайте на моите лекции или на които било за кърменето...пуснала съм няколко статии във фейса, така че който има допълнителни въпроси може и на лични...на най-важното е при проблем веднага да се свържете с консултант, не утре, не другиден...ако имате желание нещата ще се случат Simple Smile Peace

Лорини,аз да си призная съм много стресната от кърменето и си запазвам една индивидуална среща с теб,живот и здраве като бебе се роди Hug.По този повод може ли по-подробно да обясниш как става срещата с консултант,че аз живея в Лозен и ми се вижда малко сложно някой да се навие да дойде чак там Confused

# 70
  • Мнения: 513
за коликите помагат често сукане, много гушкане, корем върху корем, носене, често оригване при хранене...никакви чайчета и вода, която пълни с празни калории стомаха за сметка на храната...това разбира се при изцяло кърмени бебета...аз с катерина не съм имала проблеми с коликите, но white noises наистина помагат...сешоар, прахосмукачка, има и много подобни в youtube...

за шишетата знам, че при всеки може да настъпи проблем с кърменето и да се нналожи ползването на шишета, но бихте си спестили много от пари за шишета, млека  и миене на шишета, ако се подготвите навреме...заповядайте на моите лекции или на които било за кърменето...пуснала съм няколко статии във фейса, така че който има допълнителни въпроси може и на лични...на най-важното е при проблем веднага да се свържете с консултант, не утре, не другиден...ако имате желание нещата ще се случат Simple Smile Peace

Лорини,аз да си призная съм много стресната от кърменето и си запазвам една индивидуална среща с теб,живот и здраве като бебе се роди Hug.По този повод може ли по-подробно да обясниш как става срещата с консултант,че аз живея в Лозен и ми се вижда малко сложно някой да се навие да дойде чак там Confused

И мен много  интересува този въпрос, защото аз съм на режим лежане и не мога да ходя на лекции, а с близнаците предполагам, че ще ми е доста трудно с кърменето, направо изкуство ми се вижда. Можеш ли да ми кажеш как може човек да се разбере за среща и въобще как може да стане консултацията. Много благодаря

# 71
  • Мнения: 1 359
Да се запиша и аз в новата темичка. 
За пазаренето - за сега съм купила са 5-6 дреболийки, но вече  съм разучила доста от магазините и бебе борсите в града. Определено имам фаворити, от които ще купувам направо. Сега съм в етап на съставяне на списък ( добре, че ги има смартфоните), какво, какъв модел, от кой магазин, какъв цвят. Така без много обикаляне след средата на 7 месец ще си набавя всичко.
  Притеснява ме и това, че е беден изборът на зимни дрешки във Варна. От магазините ми казват да отида септември.
Вчера бях на ден на отворените врати в АГ Варна и странно , но съм приятно изненадана. Бях се подготвила са наистина страшна картинка, а то  не е толкова зле... Варненки, знаехте ли , че ако си ангажирал екип директно те настаняват на 5-ти етаж, който е най-новия? А това си е голям плюс за мен, просто няма да доплащам за стаята ( ето от къде спестявам за стерилизатор!!  Laughing )

# 72
  • Мнения: 387
момичета, важното е от сега да изчетете всичко какво що има...хехехе...ако ви има във фейса и там ще пускам, или ми пишете на лични, да ви пускам индивидуално...ама не чак след като родите...и това се отнася за всички...

за близнаците както знаете повече близнаци се раждат секцио и по-често това става по-рано...затова е важно да сте подготвени от рано за тях...освен това, винаги едното е по-малко, понякога се налага да престоят в кувиоз или повече време в болница, затова за майките с близнаци помпите са задължителни...личен съвет...има на медела електрически, които ги хвалят много, но са доста скъпи...а имайте предвид, че кърменето на близнаци в началото си е трудна работа...ако бебетата са доносени, засучат добре, нямат никакви проблеим, майката бъде подкрепена още в родилното да ги сложи на гърда и всичко се развие нормално може би няма да ви трябва ни консултант, ни помпа...но в повечето случаи още в болницата ще започнат проблемите, дори с малките човечера всичко да е наред..ще ви кажат, че още нямате мляко, че ще ви е трудно и ще дадат мляко от шише...затова помпата измита и в родилното яко цедене, дори и да не ги храните с изцедената кърма е важно още от първия ден да почнете да правите добри количества кърма...пък и ако се родят по-рано бебенцата потичането на мляко става малко по-трудно...

за срещата консултант-майка-бебе това може да стане още в болницата, стига да сте във ВИП отделение, защото ние идваме като приятели, не като помощници...т.е. медицинските заведения още не ни пирзнават..слава богу сега завърши обучение за медицински персонал да са консултанти, но повечето бяха от частни болници...
щом се приберете вкъщи може да дойдем когато двамата души майка-консултант се разберат...затова е добре, ако не се справяте още от болницата да звъннете, за да има време да се намери консултант за вашия район...ако няма такъв може да се разберете с най-близкия за вашия раойн, евентуално мжое да се наложи да го вземе таткото от някъде и да го върне после или да му се заплати такси...иначе самата консултация е безплатна...
имаме и международно сертифициран консултант- Христина Янева-Хедра, която вече ни е само обучител и нейните консултации са платени...тя по принцип покрива цяла София, за разлика от повечето от нас...тъй като ние освен консултанти сме майки, бременни, работещи, учещи, някои с по две-три деца...някои и с близнаци...работещи до късно...така, че затова е добре да свържете с някой или с националния телефон и от там ще ви дадат координати на друг щом усетите че нещата не вървят добре...

за шишетата... на нук и медела мисля има противоколики, добри са...също така има и техники против колики...бебето да се храни почти изправено, за да не му тече от шишето в гърлото, а да суче...това е една от техниките за запазване на умения при кърмене за хранене с шише...
друго, ако искате много да кърмите се купувайте повече от две-три шишета, защото в повечето случай няма да ви потрябват изобщо...ако бебето се храни само с кърма, не му е необходима вода до захранването, което става след 6м, когато вече на бебето му се предлага вода, но от чашка, за да почне да се учи да пие от такава...тогавав вече има преходни чашки и прочие...
аз преди имах едно единствено шише...и ми свърши чудесна работа, когато ми се налагаше да се изцедя и да и оставя да се храни...

сега ще излизам, но ако имате още върпоси съм насреща...

P.S. за майките с близнаци имаме консултантка с близначки, която обикновено пращаме да консултира майките с близнаци Simple Smile

# 73
  • Мнения: 3
докато се рових в нета, попаднах на тази статия http://-spam070-/2010/09/02/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%B … %82/#.T-v04pF9Pnd

може и на вас да е полезна. на мен с първото дете не ми се получи кърменето, може би защото еми се роди много малка, или защото беше 15 дена в кувьоз. сега силно се надявам да мога да си кърмя детето  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 3 789
Лорини, благодаря за предложението!  Hug

При мен кърменето стои под въпрос, защото още не се знае колко голям ми е станал възелът в щитовидната, може веднага да ме вкарат за операция и да нямам възможност да кърмя. Така че трябва да се подготвя и за двата варианта - кърмене и шише  Sad

За пазаруването: както писах и по-рано, много сме суеверни, но се оказа, че моя съседка работи в склад на "Бертони", така че от мен се очаква просто да си набележа някои неща в каталога и докато съм в болницата (живот и здраве), съпругът ми ще отиде до склада и ще вземе всичко, което ни трябва  Peace Отивам да разгледам сайта  Simple Smile

Какво ви е мнението за  трансформерите? Струва ли си или е по-добре сега да се купи само легло/кошара?  newsm78
И за ето това нещо - дали е по-удобно от слинга?  newsm78
http://www.bertoni-eu.com/bg/products/baby%20carriers/portbebe/191-portbebe

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 09:48 от -=Деси=-

Общи условия

Активация на акаунт