Отговори
# 720
  • Мнения: 387
fortuna съвсем различни са многократните пелени от тези, които сте ползвали едно време...сега са във формата на гащички, някои от които непромокаеми, на които вътре се слагат подложки...има такива които се перат, а има и такива които се хвърлят в тоалетната директно...като вид са нещо като тоалетна хартия, но по попиващи...не съм съвсем в час...имам приятелки, които имат био магазини и предлагат такива пелени и ще се поинтересувам за повече инфо...пък предполагам, че тук има и теми...та ще разгледам...първо с такива пелени, децата почти никога не се подсичат, второ, дупетата им дишат, трето е по-екологично от гледна точка, на това колко боклук се изхвърля...така или иначе пране има всеки ден така, че не се пере повече с тях...пък ние както сме четири човека и по две перални на ден пускам лятото...та просто инвестицията в началото е по-голяма...но аз не агитирам, тъй като и аз не знам дали ще го направя...

за мен по-добрия вариант е ЕБХ, за който го интересува може да потърси тук темите...

а това за втора градска звучи повече от прекрасно...ако бях с първо дете можеше и да се навия да е там, но за мен са много важни посещенията, защото не си представям три дни да съм отделена от катерина...

# 721
  • Мнения: 12
за пелените ми казаха майки с опит, че ако детето е свикнало с памперс после малко трудно се научава на гърне, но аз лично не знам дали ще се справя с пелените Tired

за извеждане съм чувала, че е добре да става постепенно, първо да свикне на отворен прозорец за 5минутки примерно, после по 10 на терасата и така постепенно увеличаваш..но има хора, които си извеждат децата без да спазват режим и са им здрави..но ако има някакъв проблем нещо такова може да го отключи според мен  Thinking

# 722
  • Мнения: 387
за пелените ми казаха майки с опит, че ако детето е свикнало с памперс после малко трудно се научава на гърне, но аз лично не знам дали ще се справя с пелените Tired


нали всички деца в един момент се научават да си казват, че им се пишка, че им се ака и т.н...малко по-бавно става, защото с памперсите е лесно и удобно и майките започват малко късно да си приучават децата към тоалетна...не е задължително да е на гърне...моето дете гърне не е ползвало...но имайте предвид, че едно време към годинка и малко всички деца са си казвали и показвали, че им се пишка и ака...

# 723
  • Italy
  • Мнения: 3
Мдаааа,добре са го казали някои момичета ,че важното е да гледаме по нас плюс едно одеалце или космонавче.Сега вече ми е по спокойно и си направих няколко извода.Остава да убедя и бъдещия татко че можем да започнем да купуваме това -онова,че последният път ми каза такива сме некомпетентни че другият път ще водим някои които има малко дете с нас!! Crossing Arms

# 724
  • Мнения: 832
Каквито и пелени да се използват - еднократни или многократни, всяко дете някой ден се отказва от тях. Просто като му дойде момента, всичко става от раз. Не е нужно на 6м. или 1г. да ходи в гърне. Това е един от въпросите, които водят до спорове из отчетните  Mr. Green  Но ще си говорим пак на тази тема след около 2г.  Laughing

# 725
  • Мнения: 0
 smile3507
Добро утроооооооо Hug
Напоследък се пробуждам често през нощта, тази сутрин не издържах и станах доста раничко както виждате часа  Joy Но това е може би защото и на обяд си поспивам по 1 час newsm78 и не съм чак толкова изморена физически. Преди да забременея всеки ден бягах в парка, правих упражнения ... еее то и сега правя упражнения чат пат ...ама съвсем не са натоварващи  Mr. Green

И аз като lorini съм фенка на многократните пелени и искам да ги ползвам, но за себе си не съм убедена дали ще се справям с тях още от самото начало. Затова мисля първият месец- два да сме с еднократни и после вече като порастнем малко да сложим многократни. Ще видим как ще се развият нещата Simple Smile И аз пускам всеки ден пералня и не мисля че ще е проблем - дали една или две ще са Simple Smile А дрешките на бебенцето ще ги перете в отделна пералня или заедно с вашите дрехи? newsm78

# 726
  • Мнения: 1 359
   Да се включа и аз в темата за дрешките... пълен индианец съм, но след дълго проучване и разпитване реших - ританки + боди с дълъг или къс ръкав + гащеризонче, при разходка добавям космонавт или дебело одеалце. Сега говоря с една баба да оплете малко елече и няколко чорапчета от една вълнена прежда, май съм останала с впечатлението, че вълната най-топли, поне за разходките.
  За пелените - многократни, със сигурност! Нямам намерение да се лишавам от каквото и да било удобство и улеснение. А това колко повече вредели на околната среда е доста спорен въпрос, нали за прането им  се хабят - ток, вода, топлина и перилни препарати( които са си истинска отрова за всичко живеещо във вода).
    Разходките съм ги планирала възможно най-рано, естествено зависи от времето...... Но всеки слънчев и тих ден бих искала да съм навън , поне за малко..

# 727
  • Мнения: 6
Добро утро, момичета.

милинка - незнам в кой край на Русия сте, но аз съм живяла 2 г. в Толияти и да ти призная, когато температурата падаше под -15 - 20 ставаше доста приятно и топло (в смисъл, че няма вятър, предимно слънчево е и т.н.). Там студа не е като нашия в БГ и това, че бебетата са навън при -20-30 не ме учудва. Просто тези температури не се усещат така, както бихме ги усетили на нашите ширини. Аз лично не виждам причини да не извеждаш бебчето дори и за по-дълго. Просто ще стане постепенно. Т.н. зимен (легнал) кош освен, че предпазва гръбчето от изкривявания и прочее е така направен, че максимално да защитава от вятър. Бебето освен, че ще е добре облечено, е завито или с одеяло или е в чувал. Следователно вътре при него става доста приятно топло.

Щерката е родена октомври. На 14 ден след раждането бяхме на едночасова разходка. А цяла зима обедното спане (3 часа) бяхме навън. Тя си беше екстра и спеше много сладко, а мама обикаляше ли обикаляше, за да не замръзне стоейки или седейки на едно място толкова време Laughing

За дрешките - както вече писаха някои момичета - по-добре купувайте от 0 до 3 м., защото бебчетата много бързо порастват и има голяма вероятност за 2 седмици да им станат малки тези за новородените. Да не споменаваме, че някои сладурчета се раждат около 4 кг и 52-55 см, съответно изобщо не могат да облекат въпросните за новородени.

За прането на бебешки дрешки - задължително отделно и с бебешки прах. Аз все още пера на щерката отделно дрехите и мисля, че когато се роди и малката - ще пускам 3 перални - 1 с бебешките дрешки, 1 с на каката и последната с нашите. Нещо повече - до към 6 м. на бебка ще гладя дрехите без пара задължително, стига да не са минали през сушилнята преди това.

Иначе бебешорката е добре. Беше 1166гр. А секциото ми ще е най-късно на 30 септември или 1 октомври. Разбрахме се с доки, че към средата на август ще определим с точност датата.

# 728
  • София
  • Мнения: 8 021
Горе-долу съм в този район, още малко на север - Казан. Градът е разположен на делтата на две големи плавателни реки. Почти през цялата зима има пронизващ вятър, заради множеството водни басейни - реки, езера.
Дойдох през декември и хванах общо взето цялата зима. Трудно ми е да преценя доколко е студено, защото такива температури и такъв сняг не бях виждала в живота си. Според мен беше зверски студено, но според местните стандарти било относително мека зима...
Снощи пихме бира с колеги на мъжа ми, та използвах случая да поразпитам жената на единия дали излизат. Каза, че когато детето й било малко, си щъкала по цяла зима с него. Явно ще се ходи по градинките, дано успея да се вцедя в зимното си яке.  Mr. Green

# 729
  • Мнения: 3 334
добро утро и от мен мамчета,
събудих се отново с контракции..........пих си магнерота и но-шпа.........затихнаха,но се надявам наистина да са подготвителни.............леле направо съм забравила как е било с Хриси........
mama - Smehorana ти си с доста пресен опит и благодарско  Hug за ценните съвети.Виждам,че и ти със секцио ще раждаш.И аз мисля този път да е секцио,че нормалното раждане ми бе от ненормалните ooooh!...........имам още спомени за зверската агония и трудното възтановяване Crossing Arms.........по ред причини........
Четох много информация за възтановяването след секцио,как бе при теб......... Tired
Аз не съм купувала още нищо,но тъй като има всичко по магазините смятам че за няколко часа ще се справя с пазара на всичко необходимо............

# 730
  • Мнения: 73
И аз да се похваля след вчерашния преглед - бебчо е 1500 гр, според мерките има голяма глава  Laughing 3 седмици напред, всичко друго долу-горе му отговаря на г.с. Така че излиза 2 седмици по-голям, ама здраве да е  Simple Smile Иначе лекарката ми мери шийката с вагинален ехограф, околоплодни вори, кръвопоток и т.н. - всико било като по учебник. Само вика ако върви с такава голяма глава можело и секцио  Confused Не съм убедена, че това е достатъчна причина, но така или иначе може да имам проблеми с очните дъна и така или иначе да се наложи секцио, така че ще видим. Иначе си е застанал с главата надолу малкия.
В 34 г.с. започвам следене на тонове във Фемина, в 36 г.с. ще ходя на биометрия да я видим пак тая глава (и всичко останало, де Simple Smile) Засега няма да ходя на ж.к., въпреки че уж трябваше тая седмица, ама не ми се полагат изследвания, и нямам намерение да ходя, за да ми премерят корема само.
Вчера пак си купихме нещо Grinning 2 биберона на авент, бяха намалени, таткото все за това гледа, незнайно защо, и каза да ги купим, че били сладки Grinning Въпреки че знам, че до 4-6 седмица не трябва да се дават биберони и шишета ако кърмиш, викам щом веднъж е проявил интерес да не му скършвам хатъра Simple Smile А и каза, че не си имал особено доверие да купува някакви неща сам след като родя, въпреки че каза, че е запомнил какво шише искам и щял да купи ако ни потрябва. Сега се чудя дали ще ми трябва помпа за кърмене, има намалени на авент в айко... Но ще видя какво ще ме посъветва сестрата на мъжа ми и ще прочета малко мнения в интернет Simple Smile

# 731
  • Мнения: 81
ShySun, като новоизпечена плетачка мога да ти кажа, че вълната за бебе трябва да е специална без много власинки. Не съм спец - явно я обработват по някакъв начин, но поне от мойте обикаляния по магазини до сега не съм намерила в София такава. Продава се акрилна прежда, специална за бебета, пише си на самите чиленца. Иначе има чист памук, който също е подходящ за бебе, но има 2 основни недостатъка - много е тежък, а и сме със есенно-зимни бебета. Така че си помисли пак за вълната, бебешкият акрил не е лош. В никакъв случай за бебе мохер или друга мъхната вълна, че бебо може да ги вдиша и да има проблем.

# 732
  • Мнения: 0
Deni Duch или някоя друга мама, знаете ли как се плетат бебешки терлички.
Аз съм плела жилетчици, но терличките така и не мога да ги направя Crossing Arms Whistling
Преждата, която съм взела е специална за бебенца Crazy

# 733
  • Мнения: 81
Deni Duch или някоя друга мама, знаете ли как се плетат бебешки терлички.
Аз съм плела жилетчици, но терличките така и не мога да ги направя Crossing Arms Whistling
Преждата, която съм взела е специална за бебенца Crazy


Ето един линк със схемичка (превърти малко по към средата) на едни лесни терлички - http://mimikir.comze.com/index.php?p=27. Аз изплетох такива, но нещо не улучих размера  Rolling Eyes, та ще му станат на около годинка сигур на моя момък. Има и схема на готини панталонки с чудовище knit Иначе съм си свалила няколко книжки (на руски) за плетене на терлички, ама пусто с това ходене на работа ми се изцеждат силиците.
Напоследък даже след миене на съдовете вкъщи ми се струва все едно съм прекопала 2 декара. От жегата ли е, от бременността ли - нищо не мога да свърша Sad

# 734
  • Мнения: 0
Deni, благодаря Hug knit Ще се пробвам на тези лесничките - синичките

Общи условия

Активация на акаунт