Щастлив, класиран, със сбъднати мечти, 7-класникът готов е и Еверест да покори

  • 67 561
  • 954
  •   2
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 403
Някой ходи ли в НФСГ вече? Какви документи да се носят за подаване на молба за второ класиране?
Дали във всички училища са едни и същи бланките, че не намирам такава, която да си разпечатам предварително?
Аз утре сутринта ще свърша тази работа, така че ще пиша.

Ние днес ходихме до НФСГ. За подаване на заявление за участие във второ класиране не се изисква нищо, ние си носихме служебната бележка с номера 22.....  Те си имат бланки на място и дават да си ги попълниш, става много бързо. Желателно е да знаете бала, с който сте приети в НФСГ (не този за езиковите), защото децата са подредени в списъци по бал. След като цял ден, вчера детето рева с крокодилски сълзи, после вечерта аз я заместих и си поплаках, то днес разбрахме че моята девойка е приета пета по ред с най-висок бал в НФСГ, което ме успокоява, че може и да се мръднем напред, а пък и чух много хубави отзиви за това училище, така че заповчам да свиквам.

Благодаря, че писа   bouquet
Включихме тази гимназия по препоръка на колеги, също и ни е близо. И моя младеж плака като видя класирането. А аз уж до вчера бях спокойна, за да го успокоявам него, но сега съм ни жива, ни умряла. Тази нощ не съм спала изобщо.
Но от сутринта с когото съм споделила с приятели, родители на други дечица и колеги къде е приет, всички казват добри неща. Синчето на НПМГ се надява, а аз незнам кое е по-доброто.
Ще подадем молба за второ класиране, след което ще се преброим отново, кой къде е.
Това е при нас  Mr. Green

Да ви успокоя малко. Как може да се разстройвате  Grinning. Това е едно много добро училище. Завършила съм го преди години и беше един от техникумите с най-висок бал в София. На една моя съученичка синът й завърши същото училище тази година. Малко се оплакват от това, че преподавателите са от старата школа и по-трудно мотивират децата да харесат съответния предмет, но като цяло средата е добра, дисциплината е на ниво и знанията са стабилни. Синът ми го приеха в НТБГ, защото той така беше решил, но следващото ни желание беше НФСГ и там даго бяха приели пак щях да съм доволна. Така че, спокойно, децата ви ще бъдат в дори ръце.

# 841
  • Мнения: 2 274
И ние се записахме в 1АЕГ АЕ ФЕ ...отказахме се от 2-ро класиране. Младежът реши,че  френски като 2-ри език ще бъде интересно ( искаше немски ама....) И така край на терзанията...
И тук има униформи за тържествени случаи, но ще се плащат на есен, учебниците за 8 кл. струват 40 лв. и се купуват на място в библиотеката.
Дали има и други форумски дечица в този профил!?

само 40??
Само учебника по английски и то първата част  Mr. Green. Това е инфо от приятелка, чиито син е приет в 1АЕГ  АЕ/НЕ.

# 842
  • пловдив/дряново
  • Мнения: 74
търся статистика от миналата година за пловдив второ класиране ??

Ето http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=342,

а тази е от 1-во: http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=340

Явно много са ги скастрили за статистиката - и може изобщо да не я публикуват - какво ли ще спечелят от "укриването" на информацията????

Благодаря за статистиките!!  Hug
незнам какво целят сега сме им в ръчичките и може да се гаврят с нас  както си искат

# 843
  • Мнения: 125


Ами те са само два учебника.
[/quote]

по английски ли само?

# 844
  • Пловдив
  • Мнения: 680
търся статистика от миналата година за пловдив второ класиране ??

Ето http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=342,

а тази е от 1-во: http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=340

Явно много са ги скастрили за статистиката - и може изобщо да не я публикуват - какво ли ще спечелят от "укриването" на информацията????

И аз това си мисля и се чудя дали да им звъня пак, че то им свършва работният ден, а няма статистика.

Ами ако не ти представлява трудност може да ги притесниш пак....пък дано се стреснат малко и да я публикуват!!!

Хе, хе, ама и отговор...какво толкова ни интересувало. Не било проблем. Щели да я качат. Казах им, че ЧАКАМЕ

# 845
  • Мнения: 224


Ами те са само два учебника.

по английски ли само?
[/quote]

Да, само по английски.

# 846
  • Мнения: 38
Някой да има учебния план за специалността системно програмиране ?
Това и мен живо ме интересува!!!

Да , моят син с вашия ще са в един клас . Днес се записахме . Ще се виждаме по родителски срещи . До колкото разбрах от един друг форум (teenproblem) , в ОМГ в системното ,  учат специалността по някакви модули : компютърни системи ; нещо като безопасност на труда ; електротехника ; градивни елементи ... Нямали текущи оценки по тях , а накрая се явявали на изпит .Това успях да науча . Дано да съм била от полза . Успех на децата !!!

# 847
  • Мнения: 204
И ние се записахме в 1АЕГ АЕ ФЕ ...отказахме се от 2-ро класиране. Младежът реши,че  френски като 2-ри език ще бъде интересно ( искаше немски ама....) И така край на терзанията...
И тук има униформи за тържествени случаи, но ще се плащат на есен, учебниците за 8 кл. струват 40 лв. и се купуват на място в библиотеката.
Дали има и други форумски дечица в този профил!?

само 40??

На моята племенничка в 32-ро миналата година за пакета учебници по английски и искаха по 167 лв. newsm78

# 848
  • Мнения: 125
ааа, така може, аз мислех че става въпрос за всички и ми беше много чудно как само 40..

# 849
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Явно няма да е днес пловдивската статистика - работният ден свърши...

Много бой трябва да са яли за издънката преди 10 дни  #Crazy

# 850
  • София
  • Мнения: 5 170
Дами, учебниците по език са сериозно перо. На МОни по НЕ бяха към 150лв- два учебника+тетрадка. Отделно купуваха помагали и книжки. Имайте го предвид.

# 851
  • Мнения: 38
Здравейте! Още една горда с детето си майка от Пловдив Simple Smile. Моят син е приет в ОМГ "Кирил Попов" - Системно програмиране, първо желание с бал 32,8... Много съм щастлива и горда с него! Сега вече започва истинската почивка за него и мен, само дамине записването, че сам ще ходи и дано не се обърка нещо.


Честито и на вашия син . Виждам , че ще бъдат с моя в един клас , с този на zdravko от нашия форум също . Ще се виждаме по родителски срещи . Ние днес се записахме . Дано на вашия син не са му направили днес проблем , защото искаха да има и родител . При попълването на документите също искаха подпис поне на единия родител  , също ЕГН-та и други там данни за родителите . Успех в записването ( ако не сте се записали още ) и в ученето на желаната специалност !!!

# 852
  • Мнения: 224
И ние се записахме в 1АЕГ АЕ ФЕ ...отказахме се от 2-ро класиране. Младежът реши,че  френски като 2-ри език ще бъде интересно ( искаше немски ама....) И така край на терзанията...
И тук има униформи за тържествени случаи, но ще се плащат на есен, учебниците за 8 кл. струват 40 лв. и се купуват на място в библиотеката.
Дали има и други форумски дечица в този профил!?

само 40??

На моята племенничка в 32-ро миналата година за пакета учебници по английски и искаха по 167 лв. newsm78
Дами, учебниците по език са сериозно перо. На МОни по НЕ бяха към 150лв- два учебника+тетрадка. Отделно купуваха помагали и книжки. Имайте го предвид.

ООООО... това вероятно е само началото. Е ще плащаме колкото трябва.

# 853
  • Мнения: 23
... А всъщност като сте се записали в НГДЕК, защо подавате заявление за второ класиране?  newsm78  
Защото искаше да се пробва за 9 ФЕГ, а като подадохме заявлението за 2-ро класиране и отидохме след това до НГДЕК ... Е, видя учениците, смеха, закачките, играеха федарбал на двора ... Видя отношенията им с учителите - как се усмихват помежду си, как се шегуват и си говорят като приятели ... Разгледа учебния план и каза: "Това е моето място! Никаква Френска!" ... Та, така ...
Поздравления за избора на училище.Преди 5 години и ние бяхме на кръстопът между НЕГ и СМГ /там бяхме приети на първо и второ класиране /моита дъщеря отсече отивам в класическата учи сама за изпитите и не до днес не съжалявам за избора й. newsm10

# 854
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Поздрави на всички приети!!!
Днес АК обяви свободните места за още 10 момичета и 14 момчета http://www.acs.bg/NewsDetails.aspx?cat_id=3&news_id=310
Чакаме ви!

Общи условия

Активация на акаунт